Форум

Data.BG Форуми: Какво представлява това копаене с видеокарти ? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (269 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Какво представлява това копаене с видеокарти ?

Потребителят е неактивен   tanatana 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 16-December 08

Преглед на мнениеthissucks, на 03.04.14 - 12:44, каза:

Ако намериш някой будала да ти продаде къща срещу биткойни, после данъчните ще те питат откъде имаш средствата, след като не си обявил такива приходи. Тук не говорим да си купуваш дребни неща, като компютърни чаркалъци. Говорим за сериозни суми. Нищо не можеш да направиш с тях, ако не ги декларираш и съответно не им платиш данъците.

Отсега нататък биткойните само ще девалвират, защото вече са безсмислени. Който направил пари (истински) - направил.

Може да натрупате много биткойни и да се мислите за богати

с тях някоя реална сделка

Има такъв случай, един швед 2011г е взел за 30 долара биткойни и към края на 2013г си купува голям апартамент в центъра на Стокхолм.
Средствата са в резултата на правилна прогноза, не съм на ясно с това дали като си купиш апартамент с биткойн, трябва да платиш данъци, защото видиш ли си придобил апартамент с електронни пари, ама така да е.
Данъците се използват за изплащане на различни неща. Редно е да не се заобикалят, защото това не е добре за държавата

по втората част?
хаха, и как разбра че само ще девалвират и който е направил пари, направил?
Наясно ли си какъв оборот дневно има голяма борса? Например btc-e
Валута, която от 1 долар надмина 1000, защо от 450 да не стане пак 1000
Трудна е за прогнозиране, цената може много рязко да тръгне нагоре и рязко да падне.

че ако имаш 100BTC в момента са си около 65 000 лв
плащаш данъка от 10% и си имаш 59 000 лв законни
С тях можеш много неща да направиш и доста ще те мислят за богат

Всяка сделка е реална, независимо дали е с материални предмети или софтуерни
"Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах"
- Конфуций
1

Потребителят е неактивен   thissucks 

• Регистриран: 31-May 10
  • Град:София
Защото цената скочи спекулативно, благодарение на еуфорията, че това е разплащателното средство на бъдещето - гарантиращо абсолютна сигурност срещу кражба или измама, избягващо всякакви данъци и такси и освен това можеш да го получаваш без да правиш нищо, само включваш компютри да "копаят". Мечта.
Обаче:
Относно първото - MtGox доказа, че такова нещо като абсолютна сигурност няма;
Относно второто - вече цял свят се светна и приходите от биткойни по закон задължително се декларират и облагат с данъци;
Относно третото - самият механизъм е такъв, че копането става все по-трудно и вече не си изплаща дори и цената на тока.

И плюсовете на биткойн валутата нещо се изпариха, май. А тези плюсове бяха единственото, заради което това нещо доби такава популярност и спекулативно поскъпна толкова. Обаче да, според тебе може да си поскъпва непрекъснато, ей така - безпричинно, понеже ти се ще. Ми копай, какво ни се обясняваш на нас - низшите умове, дето не можем да проумеем биткойн системата?

П.П. А иначе "реална сделка" е такава, при която после можеш официално да докажеш собственост, тоест имаш документ. А с недекlарирани биткойни колкото и "софтуерни сделки" да направиш, накрая нямаш нищо. А за да са декларирани, трябва да им платиш данъците.

Мнението беше редактирано от thissucks: 04.04.14 - 15:00

0

За съжаление точно така стана, плюсовете и доверието взеха да се изпаряват
Точно при биткойна, смяната на собствеността на монетите се пази на сървърите. Това е залегнало в идеята, прилагане на алгоритъм върху транзакциите. Трудно може да бъде променено, понеже хеша на всеки следващ блок трябва да се промени. Но това колкото и сигурно да е в сравнение с книжен документ за бюрократичните системи може и да няма стойност. Низши умове?!? Никога не съм имал това предвид :)
- Конфуций
0

Потребителят е неактивен   Tarvilian 

• Регистриран: 30-September 10

Преглед на мнениеthissucks, на 04.04.14 - 14:50, каза:

Защото цената скочи спекулативно, благодарение на еуфорията, че това е разплащателното средство на бъдещето.........................

Никой не е достатъчно голям пророк,че да може да каже с абсолютна сигурност какво ще се случи.Всеки може да си извади някакви заключения,и да направи някаква прогноза,но до колко ще е реална,е съвсем отделен въпрос.След като твоето мнение е такова,не извършваш тази дейност.Точка.Моето мнение е друго,имам ли възможност,може и да копая.Точка.Да съм тръгнал да бълвам "хейт" по форумите?Да съм тръгнал да карам хора да "копат" на сила?Не си отварям дори устата ако някой не напише накоя простотия преди това.Именно подобни постове като твоя,които ИЗОБИЛСТВАХА преди около 5 години,малко след началото на еуфорията и точно след първия масивен срив,ме накараха да продам изкопаните до тогава от мен 80 биткойна,на цена от 13,50 долара.Да...80 койна за по 13 гущера...След като четох доста такива злобни и песимистични коментари относно съдбата на виртуалките.Какво се случи в последствие,всички знаете.Колко са сега тези 80 бита,пак знаете.И интересното е,че това до момента е циклично.Всяка година има истерия и цени,последвани от срив,и то такъв,че да накарат повечето да разпродават.Докато дойде новата истерия.Защо да продавам,ако до сега това се е случвало 5 пъти?Винаги има възможност от тотален колапс,ама защо да съм толкова черноглед,да го предположа,след като до сега 5 години хода на събитията е съвсем друг?Всеки си решава за него си,всеки носи глава и може да мисли.Така съм решил и това е.Колкото до моята инвестиция,на тези които ми понаспамиха ПМ-ите със злоба,избих си я.До стотинка.Че и я преизбих.Два пъти вече си тегля за други нужди.Цялата система още утре мога да я метна в някой контейнер,и пак ще съм напред.Можете да спрете с простотиите на ПМ...
1

Преглед на мнениеTarvilian, на 04.04.14 - 17:36, каза:

Никой не е достатъчно голям пророк,че да може да каже с абсолютна сигурност какво ще се случи.Всеки може да си извади някакви заключения,и да направи някаква прогноза,но до колко ще е реална,е съвсем отделен въпрос.След като твоето мнение е такова,не извършваш тази дейност.Точка.Моето мнение е друго,имам ли възможност,може и да копая.Точка.Да съм тръгнал да бълвам "хейт" по форумите?Да съм тръгнал да карам хора да "копат" на сила?Не си отварям дори устата ако някой не напише накоя простотия преди това.Именно подобни постове като твоя,които ИЗОБИЛСТВАХА преди около 5 години,малко след началото на еуфорията и точно след първия масивен срив,ме накараха да продам изкопаните до тогава от мен 80 биткойна,на цена от 13,50 долара.Да...80 койна за по 13 гущера...След като четох доста такива злобни и песимистични коментари относно съдбата на виртуалките.Какво се случи в последствие,всички знаете.Колко са сега тези 80 бита,пак знаете.И интересното е,че това до момента е циклично.Всяка година има истерия и цени,последвани от срив,и то такъв,че да накарат повечето да разпродават.Докато дойде новата истерия.Защо да продавам,ако до сега това се е случвало 5 пъти?Винаги има възможност от тотален колапс,ама защо да съм толкова черноглед,да го предположа,след като до сега 5 години хода на събитията е съвсем друг?Всеки си решава за него си,всеки носи глава и може да мисли.Така съм решил и това е.Колкото до моята инвестиция,на тези които ми понаспамиха ПМ-ите със злоба,избих си я.До стотинка.Че и я преизбих.Два пъти вече си тегля за други нужди.Цялата система още утре мога да я метна в някой контейнер,и пак ще съм напред.Можете да спрете с простотиите на ПМ...

Искаш ли сега аз да ти отговоря в същия дух.
Никога през живота си не съм се интересувал от биткойни, освен когато понякога ми е минавала идеята и аз да почна да "копая", щом от това се печели (тогава). Само че постепенно си изградих мнение по въпроса, и то е това, което написах в тази тема. Досега си го пазех за себе си. Само че ми писна разни превъзбудени "копачи" навсякъде да обясняват колко са умни, как са хванали господ за дръжката и как останалите нищо не разбират и да си траят, понеже това "не било за всеки да го разбере". И след като това тук беше поредната тема, в която прочетох как вие, зарибените по "копането" сте нещо повече от останалите, реших да напиша какво мисля. Тъй че въобще не ми излизай с номера, че "това да копаеш си било твое решение, а аз съм бил хейтър". Това трябва да го кажа аз. Копайте си, ама не скачайте като ужилени на всеки, който подложи на съмнение великия ви метод за печалба чрез правене на нищо полезно извън "изработката" на тези "пари".
Това, че в момента се печелят пари от някакъв продукт, който не служи за нищо, не означава, че този продукт е уникален и стойността му винаги ще е даденост. В историята има много подобни примери как нещо спекулативно придобива огромно търсене и огромна стойност по някакви моментни причини, след което в един момент се срива и си идва на стойността, която дефакто граничи с нула, защото от това нещо полза няма, освен спекулативната търговия през неговия бум. Ако си гледал скорошния филм "Вълкът от Уол стрийт" - точно това правеха там с акциите. Никой не казва, че няма механизми да направиш големи пари от всяка спекула. Само че в далечен план ползата ще е само от спекулата - от това, че определен брой будали са се излъгали, вложили са Х истински пари в цялото начинание и съответно тези пари са били преразпределени в джобовете на други хора. Нови пари не са се генерирали, защото няма нови произведени блага.
С други думи - в далечен план стойността на биткойните ще бъде нула. Все още има мегдан за спекула, но "производството" вече става нерентабилно, защото в началото можеше да си копаеш със собствения радеон, после трябваше да купуваш скъпи карти, после се стигна до специализирани скъпи машини, а сега вече копането не си изплаща изхабения ток. Дори и да поскъпнат биткойните драстично, пак ще се стигне до тоя момент. Дори и пак да поскъпнат, пак ще се стигне дотам. Това е заложено. А колко мислиш, че ще поскъпват? Милион долара за биткойн?
И в момента, в който вече не се копаят биткойни, кое ще задържи тази "валута" на стойността и?Не я ли държаха досега точно трите точки, които в предишния си пост изброих и които една след друга започват да отпадат?

В заключение: Не ми дреме кой какво прави и дали копае биткойни или копае дупки в пода на асансьора. Просто ми писна навсякъде, където прочета за биткойн, разни "копачи" да обясняват колко са велики и колко назад в еволюцията са всички останали.

Мнението беше редактирано от thissucks: 04.04.14 - 19:38

1

Потребителят е неактивен   brigadier 

• Регистриран: 25-December 05

Преглед на мнениеtanatana, на 04.04.14 - 13:38, каза:

Има такъв случай, един швед 2011г е взел за 30 долара биткойни и към края на 2013г си купува голям апартамент в центъра на Стокхолм.

Голям, голям - колко да е голям?
В центъра на Стокхолм апартаментите са по 9.600 $ квадрата. Ако е купил биткойните по долар, значи за 100 кв м апартамент ги е продал по 32.000 $ бройката. Или пък в Стокхолм за големи минават апартаменти по 3 квадрата.

Това нищо не е - през 1637 за една лукова глава (от лале, на зелено от догодишната реколта) се е купувала голяма къща в Амстердам. Има и картинки от онова време : Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   Mozo 

• Регистриран: 27-December 03
А защо навсякъде стана супер разпространено "биткойн", като то е "биткоин" :unsure: Нещо като, дайте идей...
0

Защо да е "биткоин", има ли го някъде стандартизирано като правопис? Доколкото знам, на български чуждите думи се изписват така, както звучат. Coin определено се произнася "койн", освен ако ударението не беше на "и".
0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02
Като се произнася по-скоро звучи като й.
Цялата схема си е една измама, от която ще намажат най-вече създателите. Зад тия монети не стои абсолютно нищо, няма обезпечение, няма и продукт. И не става въпрос само за биткойн, а за всички подобни валути и схеми.
Worst diving day is better than best working day. Much better!
1

Преглед на мнениеthissucks, на 04.04.14 - 19:34, каза:

Това е заложено........

Както писах преди-почети малко за механизма,и внимателно го проумей,щото в целия пост писа...нищо...десетки редове..нищо...Дай ми линк тук в дата,как някой копач първи почва да тръби колко е велик!Не ме интересуват другите форуми.Искам линк тук,как някой от занимаващите се с това,почва ПЪРВИ да пише колко е умен,грамотен технически,и т.н.Иначе предичните ти постове+последния пак са си..."хейт".Спекула или не,то ще си проличи ама в далечен план,не с поредното сриване.Може и да затрият виртуалките,няма как да съм 100% сигурен,ама и да стане,то няма да е заради самия механизъм,заради заложени свойства,ами ще е заради силова намеса от страна на засегнати инстанции и организации,и то няма да е по легален и човешки начин,понеже самия биткойн си е напълно законен,ами ще е чрез подмолни,подривни и други такива похвати.
п.п.Между другото името на темата е "Какво представлява това копаене с видеокарти ",а не е примерно "Има ли хляб,глупаво ли е,има ли бъдеще и т.н." така че постовете ти нямат никакво място тук,и не са по темата.
п.п2 В интерес на истината дори по другите форуми където се дискутира "копане",разменят се идеи и информация и т.н. до сега не съм прочел ""превъзбудени "копачи" навсякъде да обясняват колко са умни, как са хванали господ за дръжката и как останалите нищо не разбират и да си траят, понеже това "не било за всеки да го разбере"".Та какво излиза?Пак хейтиш?И да,технически е сложно.Толкова сложно,че за мен(вярно с не особенно големи познания) още е в доста голяма степен непонятно.Ако някой някъде е питал и искал обяснение в 2 изречения,как да го дадеш?

Преглед на мнениеbarut, на 04.04.14 - 20:58, каза:

Като се произнася по-скоро звучи като й.
Цялата схема си е една измама, от която ще намажат най-вече създателите. Зад тия монети не стои абсолютно нищо, няма обезпечение, няма и продукт. И не става въпрос само за биткойн, а за всички подобни валути и схеми.

Един елементарен въпрос.Простичък.Какво обезпечава цената на диамантите...примерно...?

Мнението беше редактирано от Tarvilian: 04.04.14 - 21:07

0

Потребителят е неактивен   FRESKID 

• Регистриран: 12-January 12
@thissucks

Защо не вземеш да напишеш един истински сценарии за филм , даже и сериал може да излезе от цялата тази трагедия , която описваш . Виждам че си майстор на късият разказ. Виждам също , че си се скъсал да четеш - има ли далавера, няма ли. Обаче не ти стиска ,пропуснал си момента . Свирено . А сега се кефиш че някой си там човечец е набутал някой лев и се чуди дали някога ще си избие инвестицията.
Колата е като нова, Един собственик роден 1926г

Цитат

99,9% от потребителите си купуват ненужно мощен хардуер

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
2

Ама именно това ме дразни.Много точно го каза,точно това винаги ме е дразнело,и затова репликирах до сега.Простата човешка злоба,как някой е закъснял,та се е набутал.Злобеене и умиране от кеф.
едит:Не ми се спори повече,напускам темата,дискутирайте си.Аз самия мислех поо същия начин,и ми отне МНОГО време и четене да си променя становището,как да очаквам някой да го направи с 2-3 поста.А и нямам никаква полза да убеждавам...

Мнението беше редактирано от Tarvilian: 04.04.14 - 21:21

1

Преглед на мнениеthissucks, на 04.04.14 - 20:51, каза:

Защо да е "биткоин", има ли го някъде стандартизирано като правопис? Доколкото знам, на български чуждите думи се изписват така, както звучат. Coin определено се произнася "койн", освен ако ударението не беше на "и".

Има голяма разлика между ударено и и кратко. Изговорът с "й" граничи с невъзможното :)
0

Потребителят е неактивен   themad 

• Регистриран: 16-September 03

Преглед на мнениеMozo, на 04.04.14 - 21:28, каза:

Има голяма разлика между ударено и и кратко. Изговорът с "й" граничи с невъзможното :)

Приеми го като "кой" + "н", ако ти звучи по-правдоподобно.
0

Е, аз хубаво да го приема, но не е правилно, защото не е "койн", както се изговаря Койна или данке шойн, а коин :)
0

Потребителят е неактивен   pky 

• Регистриран: 15-January 07
  • Град:Варна
  • Интереси:Софтуер, хардуер

Преглед на мнениеFRESKID, на 04.04.14 - 21:12, каза:

@thissucks

Защо не вземеш да напишеш един истински сценарии за филм , даже и сериал може да излезе от цялата тази трагедия , която описваш ...

И току-виж се появила хакерката Перхунде и отмъкнала биткойните-slash-биткоини на всички... :chuckle:
1

Потребителят е неактивен   themad 

• Регистриран: 16-September 03
https://www.google.c...q=define%20coin
0

@barut

така е по правилно, заменяш думата пирамида с измама, или по точно БАЛОН
Това се отнася не за bitcoin, а за алтернативките altcoin, които в дългосрочен план според все повече хора нямат перспектива. Създадени са с единствена цел спекулация, но дори и да е така ние сме толкова малки, че ако можем да се закачим за тази спекулация ще спечелим. Лайт койн достигна капитализация 1 млрд $ преди няколко месеца.
Все повече по чуждите сайтове се пише, че и втората валута LTC също май балон
- Конфуций
0

Преглед на мнениеTarvilian, на 04.04.14 - 21:02, каза:

Както писах преди-почети малко за механизма,и внимателно го проумей,щото в целия пост писа...нищо...десетки редове..нищо...Дай ми линк тук в дата,как някой копач първи почва да тръби колко е велик!Не ме интересуват другите форуми.Искам линк тук,как някой от занимаващите се с това,почва ПЪРВИ да пише колко е умен,грамотен технически,и т.н.Иначе предичните ти постове+последния пак са си..."хейт".Спекула или не,то ще си проличи ама в далечен план,не с поредното сриване.Може и да затрият виртуалките,няма как да съм 100% сигурен,ама и да стане,то няма да е заради самия механизъм,заради заложени свойства,ами ще е заради силова намеса от страна на засегнати инстанции и организации,и то няма да е по легален и човешки начин,понеже самия биткойн си е напълно законен,ами ще е чрез подмолни,подривни и други такива похвати.
п.п.Между другото името на темата е "Какво представлява това копаене с видеокарти ",а не е примерно "Има ли хляб,глупаво ли е,има ли бъдеще и т.н." така че постовете ти нямат никакво място тук,и не са по темата.
п.п2 В интерес на истината дори по другите форуми където се дискутира "копане",разменят се идеи и информация и т.н. до сега не съм прочел ""превъзбудени "копачи" навсякъде да обясняват колко са умни, как са хванали господ за дръжката и как останалите нищо не разбират и да си траят, понеже това "не било за всеки да го разбере"".Та какво излиза?Пак хейтиш?И да,технически е сложно.Толкова сложно,че за мен(вярно с не особенно големи познания) още е в доста голяма степен непонятно.Ако някой някъде е питал и искал обяснение в 2 изречения,как да го дадеш?

Един елементарен въпрос.Простичък.Какво обезпечава цената на диамантите...примерно...?

Линкът е това

Преглед на мнениеtanatana, на 24.03.14 - 20:12, каза:

не си готов да разбереш каква е полезната работа
парите от копането ти ги дава този дето ти купува изкараните виртуални пари

И напоследък ми писна да задавам въпроси на привържениците на "копането" изцяло с цел да си обясня този феномен, и когато тия въпроси станат неудобни, да следва подобен надменен отговор. Не само към мен, но и съм го чел или чувал всеки път, когато някой много почне да пита. Неудобните въпроси съм го синтезирал горе-долу в предишните си постове в темата.

За цената на диамантите - традиция, спекула и реклама. Точно както и останалите скъпоценни камъни и метали. В древността са се използвали като мерило за богатство, защото са били редки и красиви. Това е останало дълбоко заложено в културата на хората с хилядолетия. Не си мисли, че "биткойн" може така лесно да повтори схемата.
В последно време цената им се държи главно на реклама и насаждането на идеята, че това са "неща с непреходна стойност". Конкретно за диамантите потърси "De Beers". Цената на диамантите се поддържа висока с много усилия предимно от една корпорация - монополист с цел печалби. Ако това е идеята на биткойн, то честито, ти току-що доказа моята теза. Само дето мислех, че твърдите, че това е реална валута, която има някаква реална финансова стойност, а не някакъв продукт със спекулативно завишена цена, зависеща от нечии интереси.

Преглед на мнениеFRESKID, на 04.04.14 - 21:12, каза:

@thissucks
А сега се кефиш че някой си там човечец е набутал някой лев и се чуди дали някога ще си избие инвестицията.

Ти добре ли си, бе приятелю? Чак пък съм се кефел. Опитвам се да приземя разни литнали в небесата мечтатели, които смятат, че това е някаква небесна благодат, извор на пари от нищото, и ще продължава винаги. Айде ако обичаш без безпочвени лични нападки кой каква низка душица бил и как се кефел на чуждото нещастие. Изкарвай си неуравносвесените емоции другаде.
0

Преглед на мнениеMozo, на 04.04.14 - 21:39, каза:

Е, аз хубаво да го приема, но не е правилно, защото не е "койн", както се изговаря Койна или данке шойн, а коин :)

Защо, аз например го произнасям точно като "койн". Като рейс, лайт, байт... "Коин" ми звучи като "комин" :lol:
A всъщност, докато няма стандартизиран правопис, всеки може да си го пише както го намира за добре.
0

Споделете тази тема чрез:

• (269 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login