Форум

Data.BG Форуми: Съвет за форма за контакт - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Съвет за форма за контакт (и още един-два въпроса)

Потребителят е неактивен   slav4eto95 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 30-November 14
  • Град:Варна
Здравейте съфорумци :) ,

В сайта, който правя, имам форма за контакт. В момента е написана на PHP (кодът съм го копирала от интернет и само го преправих да е за моята форма). Според вас как е по-добре - да я оставя на PHP или да използвам JavaScript?
Не знам дали това е от значение, но самите запитвания/имейли ще се изпращат на съответния имейл, който съм записала в кода (имейлът не е мой, а на самия човек, за когото правя сайта). Приемам всякакви критики и коментари. По-надолу ще сложа и самия PHP код.

Още няколко въпроса :D

Какво смятате за host.bg? Добра хостинг компания ли са?
Можете ли да ми обясните накратко какво трябва да направя след като завърша сайта? Например първо да регистрирам (купя) домейн, след това да се регистрирам в някоя хостинг компания и да си кача файловете там?
Относно SEO оптимизацията - аз ли трябва да я направя или трябва да се плати на някоя фирма, която се занимава с това? Или по някакъв друг начин?

Ще бъда много благодарна, ако ми помогнете :)

П. С. Ето и PHP кода, за който говорех -> моята връзка
0

Потребителят е неактивен   skakaletsa 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 13-July 08
Форма за контакт
Формата за контакт представлява част от уеб-страницата, от която може да се прати съобщение до някого. Има множество перфектно работещи скриптове, които записват съобщенията в дадена директория, в един файл или ги препращат на определен мейл.
Позитиви - на клиента да му е удобно, всичко да му е на един клик разстояние. Като втора цел - добро сортиране на съобщенията от клиентите и лесното им прочитане. В този ред на мисли запазване в някакъв файл би било по-добра опция от серия електронни писма. По-бързо се преглеждат! Друга, по-добра, версия на това обслужване е онлайн чат. Желателно е непрекъснато да има оператор. Все едно сме тук във форума, но някой има ангажимента да ви отговори в разумно кратък срок, да се съобрази с Вашата активност. Вероятно сте попадали на доста такива страници (обикновено долу в дясно на десктопа или долу на мобилното устройство).
Опасности - спам, автоматични съобщения и т.н. Помислете как да се борите с опасностите, запазвайки високото ниво на обслужване на клиентите си.

Хостинг от host.bg
Клиент съм на тази фирма може би от... повече от десет години. Много сайтове на мои бивши и настоящи клиенти се хостват там и сериозни проблеми не е имало. Няма как да Ви гарантирам, че са най-добрата оферта в момента на пазара, но са доста читави.

Как се прави сайт по принцип
Опитайте се да гледате на сайта като на човешко същество, което непрекъснато трябва да се развива, адаптира, да се учи, да комуникира и т.н. Ако трябва този процес да се формализира, то схемата би била нещо от рода:
1. Избор на име. То трябва да се помни лесно и безпогрешно. Едно е taobao, друго е trawcent (не се знае въто какво е, цъто какво е, къто какво е). Тук отношение имат и TLD-тата (потребителят по инерция помни и пише .com), и смисловото съдържание на самото име, вероятно и ред други неща...
2. Избор на хостинг, на място, дето ще се качват файловете. Не бива се хвърляте на нещо скъпо в началото, но е добре поне трафикът да е без лимит, да има що-годе добра международна видимост. За родната е ясно! Типични първи проблеми с хостинга са лошо написани скриптове или тежки откъм изчисление системи за управление на съдържанието (форум например, галерия...), които удрят този ресурс на хостинга. Другият съвсем разбираем проблем е... трафикът. Искате да споделяте видеофилми, трябва Ви Ютюб. Нормален хостинг не може. Тук често пъти безплатни хостинги са доста по-удачни от платените. Колкото и парадоксално да изглежда това! Например при блогове или видеоканали.
3. Същински сайт. Той има система за управление на съдържанието или нещо по-просто, като статични файлове. Има дизайн (визуален, графичен) и навигация. Хубаво е системата за управление на съдържанието да е надеждна и популярна, за да не затруднява потребителите. Хубаво е основният дизайн като графика и навигация да е готов отначало, преди публикуването на сайта, за да може потребителите да свикнат с него. А не да се менка визията през седмица и старият потребител да се чуди къде е попаднал :)
4. Нататък следва популяризиране на сайта. Част от това популяризиране е така нареченото SEO. Негова цел е да "излъже" търсещите машини и така да реализира автоматична популяризация на сайта Ви. Друго е търсенето на целева аудитория (чрез рекламни мейли например). Може да има популяризация офлайн (листовки, флаери, билбордове, работещи телевизори на витрините и т.н.). Разбира се, основен момент в съвременния свят е популяризиране чрез социалните мрежи (например през Фейсбук)...

Всичките тези точки и подточки представляват самостоятелни области в Интернет майсторлъка и едва ли аз ще мога да Ви обясня нещо значимо, идейно или изчерпателно в един коментар във форум ;)
2

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login