Форум

Data.BG Форуми: Въпрос за SQL - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Въпрос за SQL Връзка на програма с SQL

Потребителят е неактивен   madfox 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 03-June 05
  • Град:София
Имам една програмка на java искам да и направя отдалечено свързване с SQL посредством логване на клиент.
В момента ползвам sqlite за тестване но и програмата и базата са на един компютър а и базата в програмата е именувана със същото име каквото е и в sqlite а.
Питането ми е следното как става номера много потребители да изтеглят програмата от моя сайт и само като се логнат без да се правят настроики на програмата всеки да си има своя таблица за данни.
Как да конфигурирам програмата за да не трябва да задавъм ръчно на всяко теглене към коя база да гледа.

Дано да има компетентни хора да ми отговорят.

Още малко пояснение: ще правя и програмка за IOS и Android та логиката ще е същата като дръпнат програмката и се логнат да им се издърпа автоматично таблицата за различните потребители.

Благодаря предварително.
0

Можеби ако имам регистрация и при нея се генерира база данни като се ползва името на фирмата за да мога да ги разпознавам коя на кой е с определени полета който да съм задал в самата регистрация и да става автоматично. А при логването някак си да се вика по име базата. Аз съм нов в това и нямам опит кое как да направя, но ако някой има материали или онлайн видео на подобни неща, нека прати нещо. Или да ми доразвие расъжденията и да ги вкара в прав път :emote_drinks:
0

Не искам да е нещо много сложно, базата може да е една то за всички юзери ще са едни и същи полетата. Не ми става ясно как всеки юзар ще се различава в една база по ID и ще дърпа неговата информация от общата база мисля на PostgreSQL да го направя, че е безплатно. На мой сървар искам да е за да мога да зимам пари секи месец а не да я продам еднократно програмата. Ако стане с една база и само по ID да се дърпа инфото на всеки юзър проблема ми е решен. Но самата заявка в кода която ще вика инфото в базата как ще стане не ми е много ясно. Аз сега съм го направил да вика от името на базата определени полета но как да му кажа. То и съм направил и втора таблица с даните за логин. Ако съм те разбрал добре е хубаво мойте 2 те да са една, полетата с информация за програмата и полето с юзър и парола да са в една таблица.
Само като гледам ИД то в sqlite а върви от горе надолу подред срещо всеки ред в таблицата, демек извикването по ИД ще става имам 12 полета първото вика първите 12 второто вика от 13 до 24 ид и така перз 12 ид за всеки юзар.Нещо такова ли трябва да стане.

Опитвам се да го осмисля и това за хакването пак ли важи, че е опасно.
0

В програмата съм го написал като при тебе на SQL заявките и си се връзва към sqlite и си ми вади записите.
По принцип имам 12 полета в две таблици, ще се вкарват по 2000-3000 може и повече записи от един юзер.
На сървара ще е postgreSQL а програмата ще е на JAVA и ще се инсталира на компа при юзара.
Ще ми трябва да вади инфо от 10 колони в базата където има инфо, но ще искам да ми вади всички записи от тия 10 колони демек 2000-3000 записа. Ако може да се вадят толкова записа добре ако неможе не е страшно мога да го направя да показва по един запис и в 10 колони като се търси в търсачката сега освен нея имам и голяма таблица за голимия брой записи въпреки, че ако са 2000 и се визуализират човек няма да може да се ориентира в тях какво да търси и ще ползва търсачката и там ще излиза само един запис за всяко едно от 10 полета.
Още не съм я осмислил логиката а съм го направил но не ми пречи да сменя голямата таблица с едно поле за търсачката и нещата ще станат по лесни. Въпреки, че виждам логика да се визуализират поне последните 5-15 вкарани записа защото има опция за редактиране и ако при вкарването има грешка е хубаво да може лесно да се редактира без да се ползва търсачката. Леко се отплеснах с мой щуротии. ако може от базата да се вика или всичко с ИД на логнатия или да се вика някаква малка част 5-10-15 записа ако не е много сложно. Аз сега ги викам с името на таблицата от която викам всичко и изброявам полетата.

Мерси много голямо съдействие ми оказваш, незнам какво трябва да черпя :emote_blush:
0

Аз мислех нещо по ип и да става връзката. Кажи какъв да е езика, нямам никаква представа за какво става на въпрос.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login