Форум

Data.BG Форуми: Как да разбера дали нещо е спраяно на митницата - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Как да разбера дали нещо е спраяно на митницата

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 23-March 09
  • Град:София
Здравейте,

Вече за втори път си поръчвам преносима батерия и не пристига,което за по големи пратки е доста нетипично.
Имам съмнения,че може да ги спират на митница и да не ме уведомяват за това.Пратките са без тракинг и не мога да разбера къде се намира.
Та кой трябва да ме увдоми,че имам спряна пратка,имам телефон на върху пакета при адреса,има проблем с пощ. кутия и не се отваря,а и е препълнена с брошури,така че едва ли може да се пусне нещо като известие.

Освен да отида да питам в логаклната поща,но без тракинг,какво ще намерят не е ясно.
0

Потребителят е активен   SadoLindaaaa 

• Dominatrix / Department of BDSM
  • Регистриран: 16-March 12
  • Интереси:BDSM/Femdom

Преглед на мнениеMy7hY, на 09.05.19 - 02:00, каза:

Здравейте,

Вече за втори път си поръчвам преносима батерия и не пристига,което за по големи пратки е доста нетипично.
Имам съмнения,че може да ги спират на митница и да не ме уведомяват за това.Пратките са без тракинг и не мога да разбера къде се намира.
Та кой трябва да ме увдоми,че имам спряна пратка,имам телефон на върху пакета при адреса,има проблем с пощ. кутия и не се отваря,а и е препълнена с брошури,така че едва ли може да се пусне нещо като известие.

Освен да отида да питам в логаклната поща,но без тракинг,какво ще намерят не е ясно.

1/ Батериите са стоки, за които има по-специални изисквания при транспортиране.

2/ Ако пратката подлежи на обмитяване, тя ще е в Столична митница на ул. Веслец, 84. Справка можеш да направиш по име на получателя на тел. 0882 882407.

3/ Ако пратката не е обмитяема, питай в твоя пощенския клон. Там имат едни тетрадки, в които също могат да проверят по име на получател и по адрес за доставка.

Мнението беше редактирано от SadoLindaaaa: 09.05.19 - 11:03

0

Потребителят е неактивен   broodling 

• Регистриран: 24-March 06
Ако си поръчал през DHL, може би те биха те уведомили, иначе от митницата или БГ пощи им е под достойнството да звънят на получателите за пристигнала пратка. Моя пратка е седяла около 2 месеца на митница без да разбера и са я върнали. Звънях на пощата и митницата на телефони намерени в Интернет - все едно бомба е паднала - никой не вдига. На място от пощата ми дадоха нов телефон, на който да звънна - 0886 522 280, като ми обърнаха внимание, че "по телефон работа не се върши". Беше ми по-лесно да получа информация от другия край на света. Даже снимка ми пратиха от Щатите на пратката ми, че е върната обратно.
0

Потребителят е активен   SadoLindaaaa 

• Dominatrix / Department of BDSM
  • Регистриран: 16-March 12
  • Интереси:BDSM/Femdom
DHL задължително те уведомяват за мита и такси, но другите не. Ще трябва да си търсиш пратката сам :8)
0

Пратката е с обикновена поща,не е DHL.
Явно ще трябва да звънна да питам,иначе почти всеки ден ходя до пощата и нищо няма там.
0

Потребителят е неактивен   valko2628 

• Регистриран: 02-January 10
Ако номера на пратката почва с R може да се проследи на сайта на български пощи и 17 трак, когато пратката е на стойност 7-8 евро и нагоре китайците обикновено ги пускат с R-ка и праткате се проследява до клона на пощата,има вероятност да дадът и фалшив трек номер. за пратки 2-3 евро ходене до клона на пощата и питане.
0

Просто се оплаках и китаеца ми върна парите,ходих до пощата,казаха че нямат известие за мен,за нещо спряно на митницата.

След 2 неполучени пратки и около 6м чакане си поръчах от ЕМАГ и даже ми излезе по-евтино.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login