Форум

Data.BG Форуми: Израел - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (33 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Израел арабско-израелския конфликт

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог

Преглед на мнениеfightcska, на 14.08.14 - 15:49, каза:

Ако беше и на половината умен и образован колкото евреин ,нямаше да напишеш тая глупост.

Ако беше на половина умен колкото мен, щеше да ти е ясно, че Израел нямаше да е това без гърба зад себе си. Тогава нямаше да е толкова развита военно и нямаше да може да помита никого.
0

Потребителят е неактивен   fightcska 

• Регистриран: 08-June 07
http://en.wikipedia....onomy_of_Israel

Какъв гръб бе умнико.Чети внимателно. Надявам се разбираш какво пише
0

Да чета статия от уикипедия?

Макар, че един бърз поглед показва, че ти не си я чел. Ако я беше прочел и разбрал какво пише вътре, нямаше изобщо да я дадеш :lol2: :lol2:

Мамка му, та то там ясно е описано как тия са станали тази държава и какъв гръб имат...
0

Ми аз съм я чел ,ама явно не искаш за това накратно да ти кажа "кой им е гърба".
Високо-технологична икономика - множестно научни институти. Едни от най-новите военни разработки се произвеждат в Израел и изнасят в цял свят,ИТ компании ( Zend например ) ,хуманитарна медицина (една от най-добрите здравни системи в света ,неслучайно половината от децата лекуващи се в чужбина). Ето още за гърба който им дават NASDAQ Можеш да си купиш акции. Единствено ,което им дават това е ,че съвета на ООН им гласува създаването на държавата.От там с корабите и издигат от пустоща това което виждаш днес. Иначе ти си прекалено умен ,но общия съвен на ООН не включва само новият свят.И под новия свят се разбира и Южна Америка ,където 1 страна няма да не мрази евреите.Верно уикипедия не е достоверен източник ,ама за твоите познания по история е свръхдобър изночник.

Мнението беше редактирано от fightcska: 14.08.14 - 16:33

0

Очевидно си я "чел". И толкова очевидно продължаваш сам да се закопаваш.
Прочети какво си дал сам. Осмисли го и ела пак да пишеш.

В момента си си навил нещо на пръста да спориш с мен и пишеш глупост след глупост.

От толкова бързане да се докажеш, си драснал в гооглето икономика на Израел и си го изтипосал.

Няма конкретна връзка, но е същата логика. БСП управлява България няколко пъти за 20 години. Повече от всеки друг. Това значи, че те са най - добрата политическа партия в България.

И преди да се хванеш за това написаното. Просто ти показвам различен ЪГЪЛ на нещата.

Прочети и помисли над това което си дал.

ПП. Прочети го ЦЯЛОТО, от горе до долу.
0

Е ти не си прочел ама ме караш аз да го чета ? :lol2:

Все пак ще ни обясниш ли какъв е гърбът на Израел ? Щото си имат собствена Армия и си купуват оръжията изкарани със собствени пари. Или пак ще ми кажеш колко съм тъп и да прочета нещо ,което ти никога не си чел :lol2:

Все пак се радвам ,че научи ,че Новият Свят не е само USA и ,че съвета на ООН е създал Израел и стои зад решението си да има такава държава.

Да те уча ли ,че решенията в общия съвен за сигурност не се взимат от USA ? Или ще ми кажеш пак да прочета нещо ?
0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви

Преглед на мнениеNextG, на 14.08.14 - 02:53, каза:

...
В тоя раздел може ли да има една тема в която да не се говори за комунизъм, бкп, путин, русия и тн.?
Само питам, че не съм чел правилата на раздела, а като гледам темите и дейното участие на хората в тях май има правило във всяка тема да се говорят едни и същи неща. Тънкия намек, че съм наследник на комунист, защото осъждам циониските военни престъпления го подминавам. Въпреки, че подобна квалификация ми е обидна все пак статуса на модератор дава някои привилегии над обикновенните потребители с които явно трябва да се съобразявям ако искам да пиша в този форум.
...

Значе сам се припозна в написаното, но се обиждаш? На кое? Това са фактите. Една таргит група си защитава, палестинците, сърбите в етническото им прочистване и руските терористи. Тази група е лява, но ако ви е срам от този факт е друг въпрос.
Ако не си се осъзнал към кой политически спектър принадлежиш най-малко аз съм виновен.
0

Потребителят е неактивен   duck12 

• Регистриран: 25-July 14
  • Град:Бургас
Израел в момента е световна икономическа и военна сила, една от най-развитите страни в света, главен износител на високотехнологични оръжия и системи; водеща страна в областта на ИТ, както и втора (след САЩ) по брой на успешни компании. Кой в момента е гръб на Израел ми е много интересно? Съюзници има, но подобна сила няма нужда от гръб.

За основаването на еврейската държава и нейното развитие разбира се много е помогнато, но главно от два фактора: самите евреи стекли се от цял свят със своите капитали; Западна Германия, която е заставена да плаща репарации от около 13 трилиона долара в днешни пари. Това немско робство продължава почти до ден днешен, като през 2009 Израел поисква от Германия още около 1 милиард евро обезщетение за близо 30к оцелели от ВСВ, немците обаче още не са се съгласили. За сметка на това са подарили на Израел две нови подводници клас Делфин, както и са продали още няколко такива плюс бойни кораби на половин цена.

Мнението беше редактирано от duck12: 14.08.14 - 17:41

0

Потребителят е неактивен   NextG 

• Регистриран: 03-March 04
  • Град:Не знам ама е тъмно...

Преглед на мнениеduck12, на 14.08.14 - 17:40, каза:

Кой в момента е гръб на Израел ми е много интересно? Съюзници има, но подобна сила няма нужда от гръб.

Бюджета за отбрана на Израел е 15 милиарда. От тях 3.1 идват от САЩ. Това са си към 20% откъдето и да го погледнеш. Отделно, много голяма част от помоща идва във вид директно под формата на апаратура и технологии.

Преглед на мнениеfightcska, на 14.08.14 - 15:49, каза:

В крайна сметка каква е изгодата на Израел да води война срещу палестинците освен за защити собственото си население (включително палестинците ,които бягат от Хамаз и емигрират в Израел) ?
Икономическа изгода ли има ? Политическа ?

Защо каквато и да е окупация се случва ако не заради териротия. Нали си наясно с принципите на ционизма за "Велик Израел"?
https://www.youtube....h?v=Ch5XlEZoi1c - гледай ако имаш време и желание. Описва много точно ситуацията в региона, методите на окупация и как всъщност живеят хората там.

Преглед на мнениеHardrockMan, на 14.08.14 - 17:22, каза:

Значе сам се припозна в написаното, но се обиждаш? На кое? Това са фактите. Една таргит група си защитава, палестинците, сърбите в етническото им прочистване и руските терористи. Тази група е лява, но ако ви е срам от този факт е друг въпрос.
Ако не си се осъзнал към кой политически спектър принадлежиш най-малко аз съм виновен.

Нямам намерение да се разправям, нито да те карам да се измъкваш как написаното не било насочено индиректно към мен.
Фактите са, че не съм наследник на комунисти, не съм комунист по убеждения и в същото време осъждам действията на ционистите в Палестина. Което автоматично прави твойте "факти" най-обикновен спам.

Мнението беше редактирано от NextG: 14.08.14 - 18:30

0

Преглед на мнениеHardrockMan, на 14.08.14 - 17:22, каза:

Аз съм ляв и защитавам действията на Израел. Обърка ли си сега, метъле:D

@NextG САЩ и Израел имат общи цели в региона, които първите защитават като подкрепят военно съюзника си на предните линии там. Въпросът е, че Израел не зависи от тези 3 милиарда годишно.
0

• God Gave Rock 'N Roll
Щом казваш ... а в темата за Украйна сигурно е съвпадение просто? :chuckle:

Преглед на мнениеduck12, на 14.08.14 - 18:31, каза:

Аз съм ляв и защитавам действията на Израел. Обърка ли си сега, метъле:D

@NextG САЩ и Израел имат общи цели в региона, които първите защитават като подкрепят военно съюзника си на предните линии там. Въпросът е, че Израел не зависи от тези 3 милиарда годишно.

Ти си просто еврейче или на Луканов рода, не се коси. ;)

Мнението беше редактирано от HardrockMan: 14.08.14 - 18:36

0

Преглед на мнениеduck12, на 14.08.14 - 18:31, каза:

Съгласен съм, че ще оживеят и без тези 3 милиарда (въпреки, че все пак това си е 1/4 от целия бюджет и ако го нямаше щеше да трябва да запълват дупката от бюджета на другите отрасли). Помоща на САЩ обаче идва и под други форми, в определен смисъл доста по-полезни. Защо си мислиш Фатах дори не се и опитва да повдигне въпроса за създаването на паленстинска държава пред ООН? Ако го направи познай кой ще му наложи директно вето. Още един пример за безсилието на тази организация по отношение на някои наистина важни въпроси.
0

Потребителят е неактивен   blz 

• Регистриран: 20-December 13
  • Град:София
Евреите да бяха направили нещо за България след като сме ги спасявали. Неблагодарна гад. Пълни агресори. Дразнят ме дори повече от талибаните. :evil2:
0

• God Gave Rock 'N Roll

Преглед на мнениеblz, на 14.08.14 - 18:54, каза:

Евреите да бяха направили нещо за България след като сме ги спасявали. Неблагодарна гад. Пълни агресори. Дразнят ме дори повече от талибаните. :evil2:

Те са по прибиране на пари и репарации, а не по даване.
0

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf

Преглед на мнениеfightcska, на 14.08.14 - 16:09, каза:

Какъв гръб бе умнико.Чети внимателно. Надявам се разбираш какво пише

Според мен и двамата с Чоси имате предвид различни неща и не се разбирате.
Предполагам, че чоси визира помощта която са получили при създаването на държавата си и основното и снабдяване преди да изгради всичко това за което визираш ти.
Все пак хората са почнали от 0 лата и не е било възможно да оцелеят без съответната помощ. След това са си стъпили на краката и са започнали да се развиват във всички области. Да се развиват до толкова, че да са напълно самостоятелни и да не се нуждаят от сериозна материална подкрепа.

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

1

И някакво мизерно парче земя пълно с араби ще направи Израел велика държава ?
Хубаво е да обясниш тогава защо израел върна почти всичко окупирани територии ? Ционистите не връщат нали така ?
0

Преглед на мнениеfightcska, на 14.08.14 - 19:42, каза:

И някакво мизерно парче земя пълно с араби ще направи Израел велика държава ?

Не ми се обяснява за "това мизерно парче земя", гледай видеото което ти дадох. Има религиозни, културни и исторически причини, коя от коя по откачени. Не търси логика в ционизма.
И нищо не са върнали. Западния бряг се застроява с еврейски селища, а Газа периодично се бомбандира. Ако искаха "само да се защитават" щяха да позволят на палестинците да си имат държава и да си се придържат към границите и.

Мнението беше редактирано от NextG: 14.08.14 - 20:19

0

Преглед на мнениеHardrockMan, на 14.08.14 - 18:33, каза:

Ти си просто еврейче... ;)

И ако бях какво, проблем ли е? Ти освен да сееш омраза и расизъм по форума друго правиш ли? Възрастен човек, че и модератор при това. Мисля да се позанимая с твой случай малко.

@NextG
От създаването на Израел до днес, палестинците точно 3 пъти са отказвали предложения за поделяне на територията и създаване на тяхна държава, защото те всъщност не искат това. Те искат Израел да изчезне напълно и те да вземат цялата територия, което естествено никога няма да стане - това е и причината, поради която в региона никога няма да има мир. Но от това си страдат основно палестинците - бедни и мизерстващи, но задължително с автомат и "алах акбар" на уста...
1

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf
От Палестинците се иска само едно нещо. Да не извършват вражески терористични дейности. Явно е, че нямат желание да се откажат от всичко това. От това следва, че не искат държава и тази ситуация явно ги устройва.

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

1

Преглед на мнениеHenryi, на 14.08.14 - 20:31, каза:

От Палестинците се иска само едно нещо. Да не извършват вражески терористични дейности. Явно е, че нямат желание да се откажат от всичко това. От това следва, че не искат държава и тази ситуация явно ги устройва.

Факт е, че досега не е имало израелска атака или военна операция, без да е била провокирана от атаки на палестинците. Те никога не се спират - или ще пускат ракети, или ще отвлекат някого, или ще пратят атентатори самоубийци.

Между другото в Израел има прилично голямо арабско население, което си живее прекрасно - единствено в армията не ги викат. Странно обаче, в Палестина няма и пукнат евреин, защото появи ли се ще го нарежат на парчета. Е, кой е цивилизования и толерантен народ в случая?
0

Споделете тази тема чрез:

• (33 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login