Форум

Data.BG Форуми: Движение Zeitgeist България - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Движение Zeitgeist България bgZeitgeist.com

Потребителят е неактивен   vip 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 20-May 02
Да, има някои подобни елементи, но според мен нещата не се припокриват. Доколкото съм разбрал концепциите на Zeitgeist, не се води просто до премахване на властта, а до установяване на една разумна власт на ресурсите и на умението да правиш това, което правиш.
Първото се изразява в споменатата по-горе "Ресурсно ориентирана икономика".
Второто се свързва с така наречената в политологическата наука "Телеокрация".

Ресурсно ориентираната икономика трябва да представлява нова организация на производството, където приоритет се поставя на природните дадености, екосъобразността и справедливостта в използването на благата. Акцентът е върху използването на чисти и свободни източници на енергия, каквито технологии вече са разработени отдавна, но умишлено се прикриват, защото това е свързано с печалбите на големите корпорации в петролния, автомобилния бизнес, енергетиката и други.
Телеокрацията е способ на управление, при който властта по определени въпроси се поверява в ръцете на специалистите по такива въпроси. Ако ти си архитект, строителен инженер или нещо подобно, ще участваш в комисиите по градоустройство, инфраструктура и т.н.; ако си философ, ще си в комисиите по образование, култура и прочея. Това позволява максимално рационално да се използва човешкият потенциал, за разлика от днешния абсурд много въпроси да бъдат решавани от политици, които не разбират нищо от тях!

Нещо общо с анархизма може да се намери при Zeitgeist в идеята за отпадане на държавната власт и установените елитни прослойки в политиката. За разлика от анархизма обаче, политическият процес и обществената свързаност не се отричат въобще, а се качват на други начала, които всъщност са били автентичните подбуди на елините в тяхната първа, запомнена от историята, демокрация.
Нещо общо с комунизма може да се намери при Zeitgeist в идеята за отпадане на парично-капиталовата размяна и установяването на социално ориентирана икономика. За разлика от комунизма обаче, "трудовите маси" не биват провъзгласени за единствен източник на властта, нито пък се налага някаква партийно ориентирана идеология.
0

Потребителят е неактивен   Pontifex 

• Регистриран: 26-December 08

Преглед на мнениеdemocratos, на Apr 4 2009, 23:09, каза:

На мен пък устройството на света ми харесва и комунистическите идеи пропагандирани във филма ме отвращават. :lol:

Комунизма не е това, което са ти набивали в тъпата кратуна. Той има много предимства, но за съжаление тъпи свине в България и СССР го изродиха. Това в движението Цайтгайст бих го определил по-скоро, като неосоциалдемокрация и всичко в него ми се нрави, като изключим варианта за безмонетарна система. Няма как да разчитаме някой да бъде мотивиран от добро сърце, да създава даден вид блага за другите безвъзмездно.

Малко закъсня темата. Трябваше да я пуснете преди ZDAY.

Мнението беше редактирано от Pontifex: 06.04.09 - 12:21

"Проблемът със социализма е, че в един момент ти свършват чуждите пари"
/Маргарет Тачър/
0

Потребителят е неактивен   democratos 

• Регистриран: 01-December 07
  • Град:България

Преглед на мнениеPontifex, на Apr 6 2009, 12:19, каза:

Комунизма не е това, което са ти набивали в тъпата кратуна. Той има много предимства, но за съжаление тъпи свине в България и СССР го изродиха. Това в движението Цайтгайст бих го определил по-скоро, като неосоциалдемокрация и всичко в него ми се нрави, като изключим варианта за безмонетарна система. Няма как да разчитаме някой да бъде мотивиран от добро сърце, да създава даден вид блага за другите безвъзмездно.

Малко закъсня темата. Трябваше да я пуснете преди ZDAY.

Никакви предимства няма комунизма.
Как ще стане аз да работя за благото на някой друг? Да деля собствеността си с други? Да ми забранят да вярвам в Бога? НИКОГА! Сегашната система, въпреки че има някои грешки си остава най-добрата и трябва да се стремим да закърпим пробойните, а не да променяме всичко от раз.
Имам чувството, че цайтгайст се финансира от самият дявол-сатана. Такава масова мания за отхвърляне на всичко свято и добро не се появява от нищото.
Като погледах малко от филма и усетих злите сили, които излъчва!!!
I'm back... with a vengeance!
0

Преглед на мнениеdemocratos, на Apr 6 2009, 11:28, каза:

Как ще стане аз да работя за благото на някой друг? Да деля собствеността си с други? Да ми забранят да вярвам в Бога? НИКОГА! Сегашната система, въпреки че има някои грешки си остава най-добрата и трябва да се стремим да закърпим пробойните, а не да променяме всичко от раз.
Имам чувството, че цайтгайст се финансира от самият дявол-сатана. Такава масова мания за отхвърляне на всичко свято и добро не се появява от нищото.

Леле как са го зомбирали този индивид :lol: Набили са му в канчето, че комунизма е това което е видял в историята :lol: Чудя се как можеш да ползваш компютър, като ви забраняват всякакъв вид образование и мисъл.
/Маргарет Тачър/
0

Потребителят е неактивен   Rapsio 

• Регистриран: 19-February 03
  • Интереси:Компютърни мрежи, to take over the world, жени, конспирации,

Преглед на мнениеdemocratos, на Apr 6 2009, 11:28, каза:

То щот твоите фенове американците имат само добри страни нали. Видя се докъде докараха ЦЕЛИЯ свят точно твоите американци с тяхната перфектна система. Комунизма докара само няколко държави до ръба на фалита (някой и по-далеч) ама американците докараха ЦЕЛИЯ свят до ръба и положението продължава да става по-лошо. Айде кефи се там и не е зле да си включиш мозъка, че ако цял живот караш на такава фотосинтеза не отива на добре българския материал.
Стоте неща които ще направя, ако някога стана Зъл Повелител
http://eviloverlordlist.net63.net/

1-2 мнения за няколко филма
http://thatstrangemo...e.blogspot.com/
0

Преглед на мнениеRapsio, на Apr 6 2009, 12:28, каза:

То щот твоите фенове американците имат само добри страни нали. Видя се докъде докараха ЦЕЛИЯ свят точно твоите американци с тяхната перфектна система. Комунизма докара само няколко държави до ръба на фалита (някой и по-далеч) ама американците докараха ЦЕЛИЯ свят до ръба и положението продължава да става по-лошо. Айде кефи се там и не е зле да си включиш мозъка, че ако цял живот караш на такава фотосинтеза не отива на добре българския материал.

Аз този съм съгласен да си ходи в Aмерика да си се зомбира там. Тук и без това нещата са зле, не ни трявбат повече :lol:
/Маргарет Тачър/
0

Ще превърти кат оня китайски емигрант и ще разстреля няколко човека.

0

"Pontifex" каза:

Няма как да разчитаме някой да бъде мотивиран от добро сърце, да създава даден вид блага за другите безвъзмездно.
Това твърдение е обида към добротата в човека. Човекът би могъл да представи и много по-благородни черти, ако му се даде възможност. Днес е модерно да се налага възглед за човека, според който той е алчен, безкрупулен и егоистичен. Това не е вярно!

"democratos" каза:

Сегашната система, въпреки че има някои грешки си остава най-добрата и трябва да се стремим да закърпим пробойните, а не да променяме всичко от раз.
Сегашната система не е най-доброто, а е най-лошото. Доказателство: човешката цивилизация никога не е била така атеистична, така меркантилна, така егоистична и така войнолюбива, както е днес. Тези качества не са дошли от въздуха. Така наречените "невежи варвари" от миналото никога не са се отнасяли по толкова брутален и аморален начин към себеподобните и към природата, както виждаме днес да правят "развитите демократични държави"; масовите системи за комуникация никога не са пропагандирали толкова много зло и егоизъм, колкото днес; официално поддържаните разбирания за света никога не са били така бездушни, атеистични и безпътни, както ги виждаме днес. Такива "няколко грешки", заедно с още много други, определят възхваляваната от democratos система като наистина страшно падение на човешката цивилизованост!

"democratos" каза:

Как ще стане аз да работя за благото на някой друг? Да деля собствеността си с други? Да ми забранят да вярвам в Бога? НИКОГА!
Първо, никой не ти забравява да вярваш в Бога. Второ, ако ти наистина вярваш в Бога, с радост ще искаш да работиш за благото на някой друг, дори за благото на всички(1), както и с радост ще искаш да споделяш собствеността си с други(2). Ако тези твърдения обаче не са верни за теб, ти със сигурност се показваш като невярващ в същността човек и моля те, недей да парадираш с един несъществуващ морал! Защото вярата не е някакво абстрактно самоопределение, а действително воден по законите на вярваното живот.
0

Потребителят е неактивен   steffancho 

• Регистриран: 27-January 06
Чудя се изобщо защо му обръщате внимание на тоя!
0

Потребителят е неактивен   cavenagi 

• Регистриран: 11-April 05
Могат да сменият слогана си с : "Да живеят антидепресантите".

Такъв е живота , хубав или лош . Който не успее да се приспособи моментално е се изхвърля от системата. Но не виждам да предлагат алтернатива.
0

"Добрата приспособеност към едно болно общество
не е признак на добро здраве."

0

Потребителят е неактивен   cavenagi 

• Регистриран: 11-April 05

Преглед на мнениеvip, на Apr 6 2009, 17:41, каза:

"Добрата приспособеност към едно болно общество
не е признак на добро здраве."

Това ми прилича на : "Когато Мохамед не отива при планината, планината отива при него" .
Индивида е част от обществото , а не обратното. А щом отделната личност определя обществото за болно , то по-вероятно е болният да е той.
0

Това, че нещо е обществената позиция, не го прави вярно. Доказателство: през Средните векове обществената позиция е била, че Земята е плоска; дори е имало църковни наказания за осмелилите се да разпространяват "нелепата басня, че тя е топка и виси в нищото"! Значи ли това, че Джордано Бруно например е бил болен? Според твоите твърдения, cavenagi, той е бил болен и е щял да бъде здрав, ако се отречеше от своите открития и започнеше да твърди, че Земята е плосък диск, закрепен върху огромни слонове! Ето какво правиш със своя начин на мислене, cavenagi!
:lol:

И недей да ми говориш за Мохамед и Планината, защото тази приказка е казана по съвсем друг повод :lol:
0

Потребителят е неактивен   mitakasf 

• Регистриран: 21-February 03
zeitgeist е своеобразен поглед в бъдещето. Общество достатъчно зряло и разумно за да осъзнае истините на съществуването. За съжаление не смятам, че ние ще доживеем да видим това, а то може би ще дойде точно след един вероятен срив... срив на света такъв какъвто го познаваме.
0

Потребителят е неактивен   steffancho 

• Регистриран: 27-January 06

Цитат

zeitgeist е своеобразен поглед в бъдещето. Общество достатъчно зряло и разумно за да осъзнае истините на съществуването. За съжаление не смятам, че ние ще доживеем да видим това, а то може би ще дойде точно след един вероятен срив... срив на света такъв какъвто го познаваме.

За съжаление си много прав.В близко бъдеще такива проекти и идеи са невъзможни.Светът се е изродил,парите владеят всичко,а природата се забравя и унищожава.Това ще доведе до катаклизъм скоро време.Може би само след огромно бедствие човек ще осъзнае съществуването си,че не най-важното са парите и властта,ами просто това да живееш като човек.

Мнението беше редактирано от steffancho: 07.04.09 - 15:53

0

Потребителят е неактивен   abysslord 

• Регистриран: 21-February 05
  • Град:София

Преглед на мнениеvip, на Apr 6 2009, 19:54, каза:

Значи ли това, че Джордано Бруно например е бил болен?

Твърде нескромно сравнение :lol:
Не че някой изобщо е болен, ама ми прозвуча смешно :lol:
0

Потребителят е неактивен   democratos 

• Регистриран: 01-December 07
  • Град:България
Абе аз да си изкарам старините в сегашната демократична система и ще съм доволен. :lol:
Бъдещите поколения да се оправят. Е, разбира се, дано винаги нормално мислещите да са мнозинство и никога да не се допуска реализирането на подобни "проекти". :lol:

Мнението беше редактирано от democratos: 07.04.09 - 18:25

I'm back... with a vengeance!
0

Потребителят е неактивен   globetrotter 

• *fap fap fap*
  • Регистриран: 31-December 03
  • Град:Virgin Gorda, Virgin Islands
Направете си и среща най-добре, тъкмо по-лесно да ви съберат момчетата от санаториума... :lol:
data.bg мижитурка:

Публикувано изображение (:
0

Преглед на мнениеdemocratos, на Apr 7 2009, 17:21, каза:

Абе аз да си изкарам старините в сегашната демократична система и ще съм доволен. :lol:
Бъдещите поколения да се оправят. Е, разбира се, дано винаги нормално мислещите да са мнозинство и никога да не се допуска реализирането на подобни "проекти". :lol:

Ето истински демократ и фен на САЩ - не му пука за следващите поколения, може да дишат серен диоксид, ама важното е сега да се експлоатира всичко до дупка. Видя се мнозинството нормално мислещи какво мислеха през последните 100 години относно идеите на малцинствата МИСЛЕЩИ и как се оказа, че грешат тотално за ВСИЧКО.

0

Важното е той да си изкара старините по удобен за него начин - другото няма значение!... Ето го характерът на един завършен егоист и потенциален престъпник срещу човечеството. Тъй като парадираш с демократични възгледи и с християнско-религиозна нагласа, democratos, аз бих ти предложил да проучиш тези доктрини и да видиш на какви неща учат, защото явно нито ги разбираш, нито ги изповядваш, предвид на явните противоречия между postовете ти и тях... На глупак винаги можеш да се направиш, но по-интересното е да бъдеш смислен, завършен и хармоничен, пич!

Преглед на мнениеabysslord, на Apr 7 2009, 15:36, каза:

Твърде нескромно сравнение :lol:
Не че някой изобщо е болен, ама ми прозвуча смешно :lol:
Можеш ли да уточниш къде точно съм направил нескромно сравнение и с кого съм сравнил Джордано Бруно? Не можеш, защото с никого не съм сравнявал - абстрактният ми цитат не е свързан с никого: "Добрата приспособеност към едно болно общество / не е признак на добро здраве." Предлагам ти да мислиш, преди да твърдиш.

Цитат

Направете си и среща най-добре
Погрижили сме се и за това: среща в bgZeitgeist.com
:lol:

Мнението беше редактирано от vip: 08.04.09 - 00:43

0

Споделете тази тема чрез:

• (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login