Форум

Data.BG Форуми: Герб, Химн и Флаг на Република България - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Герб, Химн и Флаг на Република България

Потребителят е неактивен   pce 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 16-February 06

Преглед на мнениеibriqma, на Feb 12 2009, 15:46, каза:

и аз приветствам браво!!!!малко тъжно само ни звучи химна , ама предишния е още по-тъжен

Шуми Марица ли ти звучи по тъжно ?
0

Потребителят е неактивен   rix 

• Регистриран: 23-December 03
Герба е прекрасен :lol: Жалко, че 80% от политиците не оценяват какво са постигнали всички българи борили се за независимост и свобода. Жалко, че не носят в душите си чест, обич и желание да развият държавата ни. По-скоро има обич, но към парите. Една такава държава, красива и богата се превръща в бедна и страдаща от безхаберието на управленци и прочие. И вместо да се развиваме, ние затъваме в блатото. Вместо да се осигурят най-важните неща -> здравеопазване, образование и добро място за работа се прави точно обратното. Че даже и корупцията ни е над нормалното. За да живее човек нормално и да се чувства щастлив от това, че работи и е постигнал нещо в живота са му нужни следните неща:
- да не се страхува да се прибере вечер на тъмно, знаейки че го дебнат наркомани цигани и прочие, че даже студент да си(какъвто съм аз) да те е страх да отидеш на дискотека - токувиж са те заколили или пребили до смърт
- да знаеш, че ако се разболееш и имаш осигуровка, ще ти обърнат внимание
- да знаеш, че децата ти се учат добре, възпитават ги в училище, учат ги да не псуват/пият/пушат
- да си спокоен, че работата ти е добре платена и можеш да изхраниш семейството си
- да знаеш, че не е нужно да оставаш след 17 часа да работиш, само и само да не те съкратят
- и куп други неща като например -> да знаеш, че както си караш по главен булевард няма да минеш през огромна яма(както ми се случва всеки ден) или пък докато се разхождаш из центъра не стъпваш по кални плочки и тн...

Хора осъзнайте се, живеем в държава, където на хората на властта грам не им дреме, че условията за живот са толкова ниски, че са непоносими. И бъдете сигурни, не е защото няма пари или защото държавата ни е бедна - защото тя НЕ Е такава. Само се замислете колко пари бяха замразени от европейски фондове и колко ощетена беше инвестицията, която щеше да спомогне нашата икономика. Та на 1ви март се внасяха мартеници от Китай, представяте ли си - китайците ни правят мартениците. А притежаваме толкова много майстори, абсолютно предостатъчно! Но какво да говоря повече...
Това е положението и докато е такова населението определено ще намалява. Няма стимул, човек да се доказва в държава като тази. Та ти с много по-малко усилия ще постигнеш много повече другаде, а тук.. хм НЯМА бъдеще. И най-лошото е, че родината ни е толкова красива, с толкова много култура и ценности, че е срамота цървулите на властта да я теглят към блатото. Не искам да обидя някого конкретно, защото има хора които си вършат работа, но те са малко. А за да се върши работата, тя трябва да е колективно и всеки един да се отдаде, да си отдаде живота на това. Аз уча в СУ, но едва ли ще остана тук. Най-късно след като завърша степен бакълавър, ще уча магистратура в чужбина, както и смятам да остана да работя там. Пък понататък, след години може да се върна, когато нещата се стабилизират, ако изобщо това се случи. Най-лошото е, че всеки 2ри българин на моята възраст е на същото мнение.

Само като погледна герба или флага и ми се реве. Защото веднага си помислям: "Велика Държава! Но защо няма доблестни мъже и жени, които да я развият и да я управляват възможно най-благополучно и в полза на народа?"

P.S. Съжалявам, че трябваше да споделя критиката си, но просто е се срамувам от това да съм сънародник на толкова алчни хора, толкова долнопробни, че само за себе си да мислят и как да си уредят благото. Да, не бих имал нищо против богатството им, но когато те са си го заслужили и са се потрудили. Както е в чужбина, там управляващи си отдават живота на това и получават заслуженото. Тук, не само че си клатят краката в парламента(ако изобщо са отишли на работа), но и получават хубава заплата. На всичкото отгоре има и такива, които се възползват от служебното си положение, за да получат повече благо.
Както се казва "на българските депутати цяла европа да им дадеш - ще им е малко, ще искат и САЩ. После и САЩ да им дадеш - пак ще им е малко и още ще искат цялата планета. И нея да им дадеш - няма да им стигне, ще поискат и Марс..." Това е положението.

Мнението беше редактирано от rix: 20.03.09 - 00:36

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   LudiqTaz 

• Phoenix
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 17-April 05
Има разлика между това да се срамуваш от това, че си сънародник с дадена маса от хора и това да се гордееш с родината си. Именно това е целта на темата, тя е за България, а не за някакви утайки от населението й. Да, фактите, които изложи са реални и неоспорими, но според мен нямат нищо общо с темата, в която се дискутират герба, флага, и химна ни! А те би трябвало да те карат да се гордееш, защото както спомена са били защитавани, както и самата тя от доблестни хора, дали живота си за тях/нея!
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!
0

Потребителят е неактивен   rix 

• Регистриран: 23-December 03
Съгласен съм и съжалявам, не беше уместно да го напиша в тази тема.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   smalldude 

• Регистриран: 23-October 06
  • Град:Стара Загора
автора да вземе да оправи темата,че всичко се е прецакало..тази хубава тема не заслужава това :lol:
0

Потребителят е неактивен   pesfan 

• Регистриран: 22-September 05

Преглед на мнениеelectriccc, на Sep 20 2008, 15:28, каза:

Горд съм,че съм българин,и уважавам родината си и познавам нейната история изключително добре.Точно затова,аджиба,неразбирам,защо вместо лъв,няма да кажем кон,животно,което българина е подчинил и усвоил до максималност,и българин на кон е бил като руснак с танк,не е на герба ни,а някакъв си лъв? Говоря за прабългарите,след това ,не сме чак толкова известни "коняри".

От Средновековието още лъвът се е установил като герб на Царство България - където по стари хроники и енциклопедии можем да видим герб на България, то той е неизменно лъв:

http://ziezi.net/gerb_files/Gerb13.gif - арабска рисунка на герба ни от XIV век
http://ziezi.net/gerb_files/Gerb11.gif - герб на България от книга с гербове от XV век
0

Потребителят е неактивен   Rapsio 

• Регистриран: 19-February 03
  • Интереси:Компютърни мрежи, to take over the world, жени, конспирации,
Като нищо вместо лъв можеше да има орел.
Стоте неща които ще направя, ако някога стана Зъл Повелител
http://eviloverlordlist.net63.net/

1-2 мнения за няколко филма
http://thatstrangemo...e.blogspot.com/
0

Потребителят е неактивен   simona0002 

• Регистриран: 20-November 09
Мисля,че нашият ГЕРБ е много красив,както и ЗНАМЕТО ни.Те са най-красивите неща.Хората от другите държави сигурно се възхищават и дано да е така.БЪЛГАРИЯ е нашата РОДИНА.БЪЛГАРИЯ е най-красива и най-хубавата.Въпреки,че тези думи са синоними тя е такава.Надявам се всички БЪЛГАРИ да мислят така.
0

Потребителят е неактивен   j0rdanch0 

• Регистриран: 04-February 12
  • Град:София
Публикувано изображение

Намерих тази моя картинка, на много места. Тогава грешката ми беше, че не си слагах лога и там подобни. Та това е мое творение и се надяавам да ви хареса, вече си има тагче ;)
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   polislavcheva 

• Регистриран: 28-September 15
Simona0002, много си права, но въпросът е дали сме достойни за тях ...
0

Потребителят е неактивен   notmystyle 

• Ветеран от раздел СПОРТ
  • Регистриран: 09-July 06

Преглед на мнениеj0rdanch0, на 06.02.12 - 21:34, каза:

Публикувано изображение

Намерих тази моя картинка, на много места. Тогава грешката ми беше, че не си слагах лога и там подобни. Та това е мое творение и се надяавам да ви хареса, вече си има тагче ;)

къде е това, ако не е тайна
0

Споделете тази тема чрез:

• (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login