Форум

Data.BG Форуми: Система за рейтинг в obiavi.data.bg - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Система за рейтинг в obiavi.data.bg

Потребителят е неактивен   Bolero 

• DJ
  • Преглед на блога
  • Група: Root Admin
  • Регистриран: 19-January 38
  • Град:София
Уважаеми потребители,

по Ваше искане създадохме система за рейтинг в обявите. Тя работи на следния принцип - всеки потребител може да получи положителна или отрицателна оценка, като всяка една от тях има под оценка:

- Описанието на предмета
- Комуникация
- Доставка

Оценява се от 1 до 5 звезди

Крайната оценка на потребителя се формира средно аритметично от 3-те оценки.

Естествено, има и система за коментари

В системата за коментари ще могат да пишат само създателят на мнението и потребителят към който е предназначено, но всички ще могат да прочетат комуникацията между тях.

В статистика отдолу на страницата виждате 4 таба:

- Мнения като продавач (мнения за потребителя като продавач)
- Мнения като купувач (мнения за потребителя като купувач)
- Всички мнения
- Мнения за други потребители (мнения от потребителя оставени за другите)

Когато кликнете на името на потребителя в секция " Обяви " ще Ви води към оценка на потребителя, а не към профила на потребителя в Data.BG, ако желаете да разгледате профила му ,в оценката за потребителя има линк към него.

Ако откриете бъгчета или имате идея да добавим още нещо към оценката, моля, пишете в тази тема.
2

Потребителят е неактивен   BKP 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 08-November 08
"Когато кликнете на името на потребителя в секция " Обяви ", ще бъдете пренасочен към оценките за потребителя"
Проблема който открих веднага, е че потребителя трябва да има активна обява, за да може да му се види рейтинга, и да му се направи оценка.
Хипотеза: Некоректен потребител пуска обява и продава дефектна стока. Веднага след продажбата си изтрива обявата, и измамения не може да напише отзив за него.
0

Потребителят е неактивен   andi03 

• Регистриран: 01-November 10
  • Град:Русе

Преглед на мнениеBKP, на Dec 1 2010, 21:26, каза:

"Когато кликнете на името на потребителя в секция " Обяви ", ще бъдете пренасочен към оценките за потребителя"
Проблема който открих веднага, е че потребителя трябва да има активна обява, за да може да му се види рейтинга, и да му се направи оценка.
Хипотеза: Некоректен потребител пуска обява и продава дефектна стока. Веднага след продажбата си изтрива обявата, и измамения не може да напише отзив за него.

напълно подкрепям колегата, трябва да може да се гласува за всеки регистриран потребител, като се чукне в ника му от където и да е: през лични съобщения, форуми и др.......
0

Потребителят е неактивен   Bolero 

• DJ
  • Преглед на блога
  • Група: Root Admin
  • Регистриран: 19-January 38
Прави сте, утре ще го добавим
0

Потребителят е неактивен   diretouch 

• Регистриран: 10-August 10
по принцип мисля, че е удачно да се забрани профила В ДАТА да може да се гледа само от определени хора, защото така не можем да разберем кога е регистриран потребителя и не можем да видим мненията му във форума да го видим що за разбирач е.

Мнението беше редактирано от diretouch: 05.12.10 - 21:58

http://binar.bg/2589...-pravyat-zhalk/

и стига си писал по тея форуми, ей глупак!
0

Потребителят е неактивен   piromansa 

• Регистриран: 29-December 04
Пак ще стане голямо надлъгване.Хора дето не са се виждали и не са търгували помежду си,ще се оценяват.Само хора които са правили сделки помежду си трябва да се оценяват.Иначе какво става.Правя си 20 профила и оклепвам някой.

Мнението беше редактирано от piromansa: 02.12.10 - 00:41

0

Потребителят е неактивен   Skyline32 

• Регистриран: 28-October 10

Преглед на мнениеpiromansa, на Dec 1 2010, 23:32, каза:

Пак ще стане голямо надлъгване.Хора дето не са се виждали и не са търгували помежду си,ще се оценяват.Само хора които са правили сделки помежду си трябва да се оценяват.Иначе какво става.Правя си 20 профила и оклепвам някой.

Основната им цел е точно това :lol: Ако забележиш кой са ще ти стане ясно... Аз също съм ЗА - идеята не е лоша но да става дума за реални зделки и отзивите от тях, а не да се спами да се плюе и да се говорят празни приказки, както обичат да правят някой от тук присъстващите....
0

Потребителят е неактивен   mrmario 

• Регистриран: 11-December 05

Преглед на мнениеpiromansa, на Dec 2 2010, 00:32, каза:

И каква е ползата някой да пише негативни коментари за потребител, без да го познава, и без да е търгувал с него? Нещо не схващам...Или просто ни припомнящ присъщи на българина черти? Не разбирам.
0

Каква ще е ползата и каква ще е вредата питат някой???Ми по нагоре един потребител с три букви,няма да му казвам името,има мнение за мене в темата - купувам продавам отзиви.Този потребител никога не е взимал нещо от мене,но ме коментира и ми е сложил минус отгоре на това.Администратора на data.bg го е взел под внимание този минус и аз имах доскоро отрицателен статус.Какво ще стане ако някой иска да вземе нещо от мене и прочете негативния коментар и отрицателния ми статус.Няма да вземе от мене стоката,а от някой друг.Тъй че тази система с оценяването няма да стигне далече.Най-много да изгоните хора като мене - аз се занимавам с компютри професионално и пускам много теми.Но цените винаги са ми били добри и обявите седят по няколко часа.

Чисто и просто трябва да се оценява единствено сделката.
1

Макар че е лош човек, piromansa е прав че ще има злоупотреби. Аз вече два пъти съм молил модератор да изтрие негативен отзив за мен в стария раздел за отзивите. Има злобари които правят мръсотии само защото не им угаждаш ...в моя случай защото не им давам комп. части на безценица.
Г-н piromansa, доколкото си спомням по повод на моя обява ми бяхте писали ЛС с недоволство от цените ми ? Ваша работа ли е да определяте цените на другите колегите , или просто искахте да ме изнудите да Ви дам нещо на безценица ? Негативния ви отзив е напълно заслужен и заради заплахите които ми отправихте за физическа саморазправа. Както и заради това че в интернет пространството има няколко оплаквания от професионалната Ви дейност, в частност измами с изгорели неща.
За сведение на потребителите, piromansa уреждал споровете с "отворковци" като мен като ги пребивал.
Направете си заключение що за човек е !

Мнението беше редактирано от BKP: 02.12.10 - 19:58

0

Потребителят е неактивен   Skyline32 

• Регистриран: 28-October 10

Преглед на мнениеBKP, на Dec 2 2010, 19:40, каза:

Макар че е лош човек, piromansa е прав че ще има злоупотреби. Аз вече два пъти съм молил модератор да изтрие негативен отзив за мен в стария раздел за отзивите. Има злобари които правят мръсотии само защото не им угаждаш ...в моя случай защото не им давам комп. части на безценица.
Г-н piromansa, доколкото си спомням по повод на моя обява ми бяхте писали ЛС с недоволство от цените ми ? Ваша работа ли е да определяте цените на другите колегите , или просто искахте да ме изнудите да Ви дам нещо на безценица ? Негативния ви отзив е напълно заслужен и заради заплахите които ми отправихте за физическа саморазправа. Както и заради това че в интернет пространството има няколко оплаквания от професионалната Ви дейност, в частност измами с изгорели неща.
За сведение на потребителите, piromansa уреждал споровете с "отворковци" като мен като ги пребивал.
Направете си заключение що за човек е !

Работя с "piromansa" много много време! НИКОГА до сега не ме е прецакал! Твоите филми одавна са познати на голяма част от потеребителите на този форум ;]]] Системно се мазниш на модератори/администратори за да прикриват какъв си в дейтвителност.. плюеш всички без дори да си ги виждал (за друго пък да не говорим) но всичко е до време :lol: някой ден късмета ще ти изиграе лоша шега, "piromansa" много добре ти е казал какво се случва с такива "отворковци" като теб. Всичко стана толкова жалко, че зе да заприличва на теб...

Всяко зло за добро... щом са преценили хората с права в този форум, че трябва да бъдат на твоя страна нека е така - не съм фен на споровете! но бих искъл да ги попитам какво се случи с добрата стара дата.бг ? Дали някога са се замисляли къде отдоха онези потребители който бяха с тях през всичките тези години? Защо така внезапно имигрираха и масово продължават да го правят? Ще им подскажа малко - заради мазници като теб!!!
Но не се безпокой все някога ще разберът колко струваш :lol:

П.П Може да ги помолиш да изтрият всички постове в тази тема който не ти изнасят (както обикновенно правиш) ТЕ пък от своя страна ще докажат за пореден път колко държат на хората които НАИСТИНА са с тях и ги подкрепят и тогава ще си максимално доволен!
0

Преглед на мнениеSkyline32, на Dec 2 2010, 20:48, каза:

Работя с "piromansa" много много време! НИКОГА до сега не ме е прецакал! Твоите филми одавна са познати на голяма част от потеребителите на този форум ;]]] Системно се мазниш на модератори/администратори за да прикриват какъв си в дейтвителност.. плюеш всички без дори да си ги виждал (за друго пък да не говорим) но всичко е до време :lol: някой ден късмета ще ти изиграе лоша шега, "piromansa" много добре ти е казал какво се случва с такива "отворковци" като теб. Всичко стана толкова жалко, че зе да заприличва на теб...

Всяко зло за добро... щом са преценили хората с права в този форум, че трябва да бъдат на твоя страна нека е така - не съм фен на споровете! но бих искъл да ги попитам какво се случи с добрата стара дата.бг ? Дали някога са се замисляли къде отдоха онези потребители който бяха с тях през всичките тези години? Защо така внезапно имигрираха и масово продължават да го правят? Ще им подскажа малко - заради мазници като теб!!!
Но не се безпокой все някога ще разберът колко струваш :lol:

П.П Може да ги помолиш да изтрият всички постове в тази тема който не ти изнасят (както обикновенно правиш) ТЕ пък от своя страна ще докажат за пореден път колко държат на хората които НАИСТИНА са с тях и ги подкрепят и тогава ще си максимално доволен!

Ами не, не искам да се изтрива поста ти, както и други такива с нагло и грозно съдържание.
Така ще стане ясно кои са черните овци на форума. Тук сте се събрали една групичка от нагли изкупвачи, и тормозите хората под всякаква форма. Време е да се поразчисти малко.

Мнението беше редактирано от BKP: 02.12.10 - 22:49

0

Трибуквения - темата е за новите правила на форума а не кой съм пребивал.Освен моите приятели - които съм ги "пребивал" на need for speed - porsche и на картинг пистата в красна поляна,не знам някой друг да съм пребил.Моите ремонтирани захранвания работят в цяла България.И хората след като им дам,искат още.Но както и да е.Времето ще покаже кой прав и кой крив.И да заради тебе ме викаха в районното.Заплахи по интернет.
Относно защо ги няма старите играчи от форума - нормално е човек като се развие и натрупа клиентела да престане да пуска обяви по форумите.Те клиентите сами се обаждат и питат какво има за продан.Ако се занимаваш с компютри и имаш клиентела няма смисъл от обяви.Но това да се оценяваме един друг взаимно не е много добре.Всеки си дърпа чергата към себе си.
Относно изнудването за цени - вече не правя така.Извинявам се.Има фирми които дават по евтино след натрупан оборот.
И едно предупреждение към трибуквения - ако още веднъж кажеш че съм продал изгорели части или захранвания на клиент,без доказателство - мисли му.
0

Потребителят е неактивен   izhelev 

• Регистриран: 23-October 09
Поздравления за новата добавка.
Искаше ми се да видя нещо подобно, но не очаквах да се случи толкова скоро :lol:
0

Piromansa, няма какво да му мисля. Ако толкова държиш ще дам линкове към оплакванията за теб.
Недей пак да ме плашиш ! Като си разбрал кой съм, с подвита опашка си си тръгнал нали ?
0

Потребителят е неактивен   Gatelina 

• Dita - Dranei Hunter
  • Преглед на блога
  • Регистриран: 17-September 09
  • Интереси:Компютърни игри
Точно заради това, в системата за оценяване имате възможност да комуникирате един с друг и този разговор да не бъде достъпен от другите за писане, но да е, за четене. Защото в момента двама имат спор, трети се намесва, четвърти чул, не дочул пише.

Ако искам да купя нещо от някой, ще отида в профила му и прочитайки мненията и дискусията между двама Ви да преценя кой звучи по - достоверен и дали да имам нещо общо с него или не.

Този вид оценка ще е много по - удобна , отколкото да трябва да отидете във форума, да търсите темата, за търсите мнение за точно определен човек и т.н. Всеки има право на мнение, както и Вие имате право да го оборите :lol:
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   gatak 

• consoles.bg
  • Регистриран: 10-December 05
Всичко е много хубаво, идеята е добра.

Но силно се надявам да има начин да триете некоректните оценки.

Ето ви пример, аз съм оцене с един отрицателен коментар и ето какво е написал човека :

01.12.2010 silverbg: Моля рейтинга поставен от мен да не се зачита,поради грешка .Извинявам се за неудобството

И какво правя сега, започвам с отрицателна оценка. Да не говорим, че този потребител нито съм го чувал, нито съм го виждал, дори незнаех, че съществува до момента.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   martiadi2004 

• Регистриран: 20-December 09

Преглед на мнениеBKP, на Dec 2 2010, 18:40, каза:

Макар че е лош човек, piromansa...............

Направо не мога да повярвам -piromansa,лош човек :lol: Вече близо година работя с него - по-точен човек не познавам!Купувал съм много части от него,винаги на добри цени.И това за саморазправата-също не го вярвам :lol:Ако сте се срещали и заради размерите му си останал с такова впечатление......или пък толкова да си го ядосал,че да го изкараш извън нерви-което също много трудно може да стане....?!

Та в тоя ред на мисли,смятам че ще има злоупотреби с вота :lol:
0

Преглед на мнениеmartiadi2004, на Dec 5 2010, 18:20, каза:

Направо не мога да повярвам -piromansa,лош човек :lol: Вече близо година работя с него - по-точен човек не познавам!Купувал съм много части от него,винаги на добри цени.И това за саморазправата-също не го вярвам :lol:Ако сте се срещали и заради размерите му си останал с такова впечатление......или пък толкова да си го ядосал,че да го изкараш извън нерви-което също много трудно може да стане....?!

Та в тоя ред на мисли,смятам че ще има злоупотреби с вота :lol:

Нали знаете поговорката "каквото повикало, такова се обадило" ?
Той без да ме познава започна да се заяжда с мен на ЛС. Аз не оставам длъжен на такива хора, и така се стигна до заплахите му за побоища. Доказателствата са предадени на полицията, и за това са го прибирали да дава обяснения. Разбрах че доста хора го познават и имате добро мнение за него, но явно не го познавате от тази му страна.
Тези събития се случиха лятото, и мислех че случаят е приключен и за двама ни. Но както се вижда от втория му пост в темата, той започна пръв спора.

Мнението беше редактирано от BKP: 05.12.10 - 20:54

0

Потребителят е неактивен   Gatelina 

• Dita - Dranei Hunter
  • Преглед на блога
  • Регистриран: 17-September 09
  • Интереси:Компютърни игри

Преглед на мнениеgatak, на Dec 4 2010, 15:40, каза:

Всичко е много хубаво, идеята е добра.

Но силно се надявам да има начин да триете некоректните оценки.

Ето ви пример, аз съм оцене с един отрицателен коментар и ето какво е написал човека :

01.12.2010 silverbg: Моля рейтинга поставен от мен да не се зачита,поради грешка .Извинявам се за неудобството

И какво правя сега, започвам с отрицателна оценка. Да не говорим, че този потребител нито съм го чувал, нито съм го виждал, дори незнаех, че съществува до момента.

Gatak, разбира се, че подобни коментари и грешки ще могат да се отстраняват. Това не бива да Ви притеснява.

Преглед на мнениеdiretouch, на Dec 5 2010, 20:57, каза:

браво за системата, но никой не отговори на въпроса ми поставен по-горе.

Ако един човек е регистриран вчера или преди 3 години, това прави ли го автоматично повече или по - малко лоялен купувач / продавач ?

Каква да бъде достъпността до профилите на потребителите си е лично техен избор и няма как да ги задължим да бъдат на показ, ако не те го желаят.
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login