Форум

Data.BG Форуми: Анкета на Data.BG - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Анкета на Data.BG

Анкета: Анкета на Data.BG (234 потребители са гласували)

Бихте ли плащали 2.40лв за период от 2 седмици, в който можете да теглите неограничено лицензирана музика с високо качество, без да чакате 45 секунди, с обложки на песните, текстове към песните - пълен комплект песни с уредени авторски права?

1. Не, не бих плащал за подобно нещо. (157 гласа [64.61%])

Процент от гласовете: 64.61%

2. Да, смятам, че 2.40 е нищожна цена за неограничено теглене на лицензирана музика. (51 гласа [20.99%])

Процент от гласовете: 20.99%

3. Не знам / не съм сигурен. (35 гласа [14.40%])

Процент от гласовете: 14.40%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

Потребителят е неактивен   McDuck 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 28-February 04
  • Град:София
Не.
Съвсем сте се побъркали...
...You and me, baby, ain't nothing but mammals, so let's do it like they do on a "Discovery Channel"...
0

Потребителят е неактивен   SeeKnDestroY 

• Регистриран: 03-February 06

Преглед на мнениеanthrax, на Sep 28 2010, 11:43, каза:

А как ще докажа, че съм си платил за тези песни при една евентуална проверка и, че всичко е уредено с авторските права?

Дам, искам и аз да чуя...

Иначе сигурно бих платил, стига да е lossless формат - flac и т.н... :lol:

Но все пак главното е да се види черно на бяло как са уредени правата, иначе никой не би тръгнал да плаща за нещо, за което не е сигурен, че е "наред"
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   casanovax 

• Регистриран: 09-April 10
Може би при евентуалнапроверка , отваряш профила в платения сайт от който си теглил и показваш всяка песен, че е взета от там.
0

Потребителят е неактивен   darkbutterfly 

• Регистриран: 14-August 06
ако дата.бг пусне такава услуга не бих :lol: щот не ви вервам :lol:
щото искахте да си плащаме за да сваляме нещата които ние сме качвали,което е много ,много жалко ;)
Са ни карате да чакаме по 45 секунди,за да теглим нещата които ние сме качили :lol: няма кво да се обяснявам то е ясно :lol:
Иначе може би бих,ако вие нямате общо разбира се :lol: и качеството е същото като на песен от диск :lol:
Но по ме влече идеята да си купувам албуми :evil2:
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   nit88 

• Фен на Холандеа
  • Регистриран: 01-August 09
  • Интереси:Холандеа
За музика и филми НЕ - за изказванията на звездите във форума и 24 лева бих платил :lol:
0

Потребителят е неактивен   MPower 

• BMW Performance
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 29-April 03
  • Град:М Кар
Не, не бих плащал. Не, че са ми проблем 2.40 лв, но защо? Нали си има безплатни сайтове.
Единственият вариант от време на време да се навия за плащам е ако може да се тегли от чужбина...
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   vondutch 

• Регистриран: 11-December 08
Не,никога не бих купил или пратил смс за нещо подобно. Утре БОБ-овете ще обискират дома ми и ще ми заявят: Имате пиратско съдържание на твърдия си диск, + това имат и обложки. Тогава какво да им обясня? купих си музиката с СМС? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

П.С.
Сетих се ще им кажа да пратят и те СМС ;) :lol: :evil2:

Мнението беше редактирано от vondutch: 30.10.10 - 23:23

0

Потребителят е неактивен   ognjanogun 

• Регистриран: 19-April 08
Как може да искате пари от хората за това да свалят пиратска музика!?
То бива нахалство ама това...
0

Потребителят е неактивен   NakAtAkA 

• Регистриран: 03-September 07
ако IFPI и BSA затворят тракерите ще се плаща, няма как.
но все пак ми е интересно как точно ще се прави разлика между пиратска и лицензирана музика? как ще мога да докажа че имам право да си слушам тази музика, а не съм я копирал от някой друг който е решил да я сподели за общо благо?

ииии сигурни ли сте че ще ви стигнат тия 2,40? аз бих си платил за да заменя цялата си фонотека с лицензионна музика, но все пак не ми се струва че някой ще ми даде права за около 50 дискографии и около 100 други албума срещу 2 и 40... ще се почне с пуснете още 1 смс и още и още.... докато не се опорочи първоначалната идея, както се случва по обичай в България... то вярно е че и аз много искам но пък и вие много обещавате...

ако искате точна анкета дайте по точна информация какво ще получим срещу наще 2 и 40!!!

0

Потребителят е неактивен   tschiana 

• Регистриран: 07-May 06

Преглед на мнениеtarantulaXXX, на Oct 8 2010, 13:28, каза:

Навсякъде и всеки един мат'рял е качен от потребители. Тука обаче чакаш 45 секунди и плащаш 2.40 лева. В Рапида и подобни чакаш поне 20-30 минути и плащаш около 12-14 лва месечно. Къде е Киро на кирия?!

С една дума - нищо не каза!

Да, ама в рапида колко неща има и в датата колко неща има? Там качват хора от цял свят, тук - само няколко българина.

Мне, не бих плащал. Мога да си набавя песните без пари от разни други места и то с отлично качество, защо ми е да плащам тогава? А и не вярвам да има всякаква музика - разните не чак толкова популярни жанрове едва ли ще могат да бъдат свалени. Освен това се съмнявам, че може и да има нещо от сорта на често срещаните преди (не съм свалял скоро музика от тук, така че не мога да кажа дали още ги има) "водни знаци" по средата на песента, гласящи "рафтър дата.бг"
0

Потребителят е неактивен   anthrax 

• Data.BG Футболист
  • Регистриран: 28-July 03
А и ако под музика се има в предвид чалга ... :lol: моите извинения
0

Потребителят е неактивен   Destructordark 

• Регистриран: 25-August 06

Преглед на мнениеtarantulaXXX, на Sep 26 2010, 12:48, каза:

Бих разбира се. Тази сума 2.40 е напълно ме удовлетворява. Нищожна. А някои се тровят на ден с цигари за 10 кинта.

В случая сумата е символична, но се поражда спора дали трябва да се плаща изобщо за свалянето на въпросните mp3 файлове, тъй като те все пак имат авторски права или не както е сега. Докато "кранчето" не бъде затегнато окончателно подобен въпрос е излишен. Естествено, че всеки ще избере да сваля безплатно - опции бол.
武士
0

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог

Преглед на мнениеtarantulaXXX, на Oct 8 2010, 14:28, каза:

Навсякъде и всеки един мат'рял е качен от потребители. Тука обаче чакаш 45 секунди и плащаш 2.40 лева. В Рапида и подобни чакаш поне 20-30 минути и плащаш около 12-14 лва месечно. Къде е Киро на кирия?!

С една дума - нищо не каза!

Преди да се появят разните сайтове дето чакаш по 1 минута (кой знае защо) за да си свалиш файл и тук си сваляхме безпроблемно и бързо и то всичко

Дата.бг е това което е благодарение на форума и онази си (умряла) вече политика на "свободна зона"

Където потребителите качваха неща за да ги свалят други... А то се почна с т разни платени регистрации с платено сваляне и т.н.

е за това сега в търсачката няма толкова много и как

Искате 2.40 за музика колкото ми душа иска. Да наистина не е много но няма да ги дам не и на вас или поне не на този етап
А и все още не виждам как ще ми докажете че музиката е лицензирана а не останала от някогашните потребители ........... Защото всички знаем че като почна масовото изтриване на информация вие блокирахте тази функция защото иначе нищо нямаше да остане на търсачката
0

Потребителят е неактивен   koeficiento 

• Регистриран: 07-April 06

Преглед на мнениеnit88, на Oct 8 2010, 12:43, каза:

За музика и филми НЕ - за изказванията на звездите във форума и 24 лева бих платил :lol:

Ти представяш ли си, ако направят форума платен. Гаранция са станали милиардери. :lol:

Иначе аз не бих плащал, както и досега. Преди ползвах търсачката, сега си свалям от алтернативни чужди източници. Пък и тая работа с лицензирани песни много смътна стои, иди разбери тия 2.40 при кого отиват и как се разпределят. И отделно ми се вижда в границите на фантастиката да се изгради прилична база с лицензирана музика, просто не виждам начин как би станало.
[21:41:47] Samuel Ignatov: tva data.bg forumite sa golqma qma be
[21:41:54] Samuel Ignatov: samo otrepki vijdam
0

Потребителят е неактивен   anthrax 

• Data.BG Футболист
  • Регистриран: 28-July 03
Вчера ми се наложи да сваля 10-на чалга песни и хах ... няма ги.

В момента само за нея си плащат хората ;] и само тя се трие от сървърите заради авторските права.
Но пък докато има google ще има и безплатна музика :lol:
0

Потребителят е неактивен   Vancuver 

• ????????
  • Регистриран: 09-May 04
  • Град:В голЕмото село - София...
Ако качвате песни в .wav или .flac формати и повече ще плащам!!!

Но не mp3->flac (wav), което съм срещал не един или два пъти, ами качествени песни!!!
0

Потребителят е неактивен   Ministerstvoto 

• Регистриран: 01-March 10
Аз като съм пред компа и сърфирам винаги съм си пуснал 2-3 прозореца на браузъра, от единият разцъквам клипчетата в ю-туб, от друго си чета разни неща или съм в търсачките, така че да плащам за такова нещо като в анкетата ми се вижда абсолютно безсмислено, докато минат тия секунди все ще се забия по другите сайтове и след минута ще се върна да си довърша свалянето.

Мнението беше редактирано от Ministerstvoto: 12.11.10 - 14:40

0

Потребителят е неактивен   ognjanogun 

• Регистриран: 19-April 08
Аз, както и други потребители чакаме отговор на въпроса как ще докажем, че тази музика е лицензирана!?
Ето какво пише в анкетата:

Цитат

Да, смятам, че 2.40 е нищожна цена за неограничено теглене на лицензирана музика.

Това е пълна заблуда! Музиката тук не е лицензирана!
0

Потребителят е неактивен   ssiliconesoul 

• Регистриран: 17-August 07
Не бих, тва е пълна пародия :lol:
0

Потребителят е неактивен   kuravi4 

• To the moon!
  • Регистриран: 19-December 10
Разбира се, че не бих плащал!
1

Споделете тази тема чрез:

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login