Форум

Data.BG Форуми: Имам нужда от помощ? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Имам нужда от помощ?

Потребителят е неактивен   ersincemil94 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 09-November 10
Отскоро се занимавам с Java и искам да ви попитам дали някой може да ми помогне с тази програма спешно.Благодаря Ви.

Дадена е матрица с размерност NxN. Матрицата е инициализирана с произволни цели числа от 0 до 9. Задачата ви е да изчислите броя на срещанията на всяка една цифра, като работата трябва да се се раздели между K на брой нишки.
Идеята е да разделите матрицата на K на брой области – редове на матрицата. Удачно е да се подбере такова число K, което да е делител на N, но не е задължително. Всяка нишка пресмята броя на срещанията на всяка цифра в своята област и обновява глобалните за всички нишки статистики.
0

Потребителят е неактивен   kirov 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 02-August 03
  • Град:Burgas
Здрасти тук съм ти качил Eclipse проект със задачата. Това решение удовлетворява условието, но нарочно не съм го направил да е най-оптималното.
Нещата, на които трябва да обърнеш внимание е, че метода add в класа Counter е synchronized, т.е. само една нишка в даден момент може да го достъпва. Това води до по-лош performance при използване на повече нишки. Ако искаш да се поупражняваш и да постигнеш смислен ефект от многото нишки, трябва малко да преправиш решението, така че всяка нишка да си пази в отделен обект преброените числа, след което в главната (Main) да ги събереш.
Успех :)
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login