Форум

Data.BG Форуми: Инсталиране на Wordpress на Xampp/Wamp - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Инсталиране на Wordpress на Xampp/Wamp проблем

Потребителят е неактивен   Immortalfire 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 05-December 13
Здравейте! От няколко дни се опитвам да инсталирам Wordpress на Xampp, а сега и на Wamp, но някъде не ми се получават нещата. Започвам с инсталацията на Xampp/Wamp, а след като го инсталирам, сменям порта, защото дифолт порта е зает, Влизам в phpmyadmin (като пиша в браузъра localhost:81/phpmyadmin), за да създам база от данни и потребител за уърдпреса, след което свалям приложението от сайта им и го разархивирам в root-a на Xampp/Wamp. Оправям конфигурационния файл на Wordpress, като пиша име/парола/база от данни, след което се опитвам да достъпя под-директорията от браузъра, като пиша: localhost:81/wordpress (както е името на папката в която се намира приложението) и от там нататък вече ми дава грешка в базите данни. Опитах всякакви варианти, но каквото и да направя, винаги ми изписва съобщението: “Error establishing a database connection”. Някакви предложения от къде може да се получава тази грешка?
0

Потребителят е неактивен   ismanpa 

• Регистриран: 12-October 03
Когато се занимавах с wordpress, и аз имах такава трудност. Трябва да се внимава всичко да е точно, както се изисква. След чного опити, бях сигурен, че всичко е наред. И пак не се получаваше. Омръзна ми и оставих всичко. След няколко дни, всичко само се беше "оправило". Това ми се е случвало няколко пъти. Явно нещо базата с данни не сработва от раз - според мен.

Може би не се получава и защото входът по подразбиране ти е зает. Опитай да го освободиш.

Мнението беше редактирано от ismanpa: 31.05.17 - 09:47

0

Потребителят е неактивен   Immortalfire 

• Регистриран: 05-December 13

Преглед на мнениеismanpa, на 31.05.17 - 09:38, каза:

Когато се занимавах с wordpress, и аз имах такава трудност. Трябва да се внимава всичко да е точно, както се изисква. След чного опити, бях сигурен, че всичко е наред. И пак не се получаваше. Омръзна ми и оставих всичко. След няколко дни, всичко само се беше "оправило". Това ми се е случвало няколко пъти. Явно нещо базата с данни не сработва от раз - според мен.

Може би не се получава и защото входът по подразбиране ти е зает. Опитай да го освободиш.

Някакви идеи как да сторя това?
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login