Форум

Data.BG Форуми: Помощ: CSS позициониране на текст върху картинка - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Помощ: CSS позициониране на текст върху картинка трябва да се позиционира текст върху картинка.

Потребителят е неактивен   lefterov91 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 26-July 14
  • Град:София
Здравейте, имам нужда от малко помощ и се надявам да можете да ми го обясните на бързо и да ми помогнете с проекта. Проблема е следния имам една снимка в една страница, имам и текстове целта е да подредя текстовете върху стелките който са сложени на снимката. Направих го и при мен всичко е ток и жица, обаче аз не съм с FullHD резолюция и когато някой с такава резолюция отвори страницата не е както трябва. Казаха ми че ако целия код се сложи в релативен родил и проблема ще се оправи, опитвах се да правя някакви неща но не ми се получи и затова Ви моля за помощ. Прикачам като файл страницата, тя е съставена от един index, един стилизиращ CSS файл и една снимка, това трябва да се постигне използвайки CSS и HTML.

Благодаря предварително за отделеното време !

Прикачен(и) файл(ове)

0

Потребителят е неактивен   sandh 

• Регистриран: 11-August 04
Това би трябвало да работи. Може би трябва да нагласиш координатите още мъничко - смятах ги на око.
Сега положението на надписите е релативно спрямо родителя на снимката (който е в същия размер като нея).

http://dox.bg/files/dw?a=65027bde23

Мнението беше редактирано от sandh: 05.02.17 - 16:55

0

Потребителят е неактивен   lefterov91 

• Регистриран: 26-July 14
Мерси за указаното съдействие, перфектно е и аз ужким добавях един родителски <DIV> с клас но не знам защо не ми се получи в началото. Отново ти благодаря за указаното съдействие.
0

Потребителят е неактивен   sandh 

• Регистриран: 11-August 04
Да, кодът ти е хубав и изчистен - хареса ми. Мисля, че проблемът е в това, че текстовите кутии трябва да са разположени вътре в релативно позиционирания родител, заедно с изображението. Ти беше позиционирал самото изображение релативно. Понякога след като пробва различни вариации човек се обърква и нещо такова лесно убягва окото.

Мнението беше редактирано от sandh: 07.02.17 - 18:01

0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login