Форум

Data.BG Форуми: Съвет за телевизор - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Съвет за телевизор

Потребителят е неактивен   flipyy 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 02-January 06
Здравейте, търся си нов телевизор до към 1000лв. За момента гледам този -> https://www.vivacom....ml#tab-features , но попаднах на ревю в YouTube в което казаха, че от флашка чете само х264 и по-стари файлове не работят. Използвам 750гб hdd, което си го връзвам с usb и честно казано 90% от времето само от него гледам, през останалото време е вързана конзолата.. Бихте ли ми препоръчали друг телевизор, но с работещ си USB плейър, който си чете всичко. Благодаря Ви предварително! :)
0

Потребителят е неактивен   enterpassword 

• Регистриран: 08-August 07
  • Град:в България
  • Интереси:интересни
Ако си пуснеш един локален сървър от компютъра чрез Serviio не би трябвало да има проблем, особено като включиш настройката Transcoding.
Аз съм така и също съм със съвременен Samsung модел 2019 година.

UE55RU7302K | UE55RU7302KXXH
http://Time.is ... ;) Is YOUR time correct > ? ;-}
1

Потребителят е неактивен   ivottoshev 

• Регистриран: 27-January 07
  • Град:НА МАСАТА (или под нея)
  • Интереси:two time BEERPONG national team player
Освен проблем с файловете, не поддържа и DTS звук, с който са повечето качествени торенти. Ако ще го взимаш от Виваком, по-добре вземи някой Филипс. Те поне с Андроид

Иначе препоръчвам Sony KD43X82JAEP за 1120лв

https://edigital.bg/...levizor-p856964
ПО-ДОБРЕ КОРЕМ ОТ БИРА, ВМЕСТО ГЪРБИЦА ОТ работа
0

Потребителят е активен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California
Какъв проблем пък има този телевизор?
Аз имам същият в офиса и до сега не съм имал проблеми чрез флашки каквото и да сложа?

Я дайте един пример с някой торент, че да пробвам дали всичко му е Ок?
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеivottoshev, на 16.05.22 - 19:32, каза:

Освен проблем с файловете, не поддържа и DTS звук, с който са повечето качествени торенти. Ако ще го взимаш от Виваком, по-добре вземи някой Филипс. Те поне с Андроид

Иначе препоръчвам Sony KD43X82JAEP за 1120лв

https://edigital.bg/...levizor-p856964

Ами попаднах на тази оферта във Виваком и като за 30лв на месец си мислех, че си заслужава, но този проблем с USB плейъра ме отказва.. момента съм с един Philips и нямам проблем с каквито и филми от флашка, но не е смарт.. Ако искам да си гледам нещо от Нетфликс трябва да връзвам лаптопа и става сложно.. С случайно да знаеш дали новите модели на Philips или LG имат същия проблем или си е на Samsung проблема?

Преглед на мнениеPacetoo, на 16.05.22 - 20:58, каза:

Какъв проблем пък има този телевизор?
Аз имам същият в офиса и до сега не съм имал проблеми чрез флашки каквото и да сложа?

Я дайте един пример с някой торент, че да пробвам дали всичко му е Ок?

Ами с никакъв файл не съм пробвал, нямам телевизора, на тази информация попаднах в интернет, че са спряли поддръжката на DTS и AVI XviD/DivX.. Но все пак за теста, може да пробваш с някой по-стар филм или сериал, може би нещо от периода 2005-2010 или филмите от категория Xvid в замундата?
0

• Madridist
Е, то за какво са ти такива формати на подобен телевизор? Смисъл качеството им ще се влоши ако ги пуснеш на подобен екран, така че няма много логика да бягаш от подобен телевизор само заради някакви стари формати, които вече не се поддържат от нови филми и прочие. :)

Ако имаш някакъв видео плеър като DVD няма да има проблем да пуснеш стар филм на диск на него или пък да свържеш лаптоп или PC на него и да си гледаш стари филми ако толкова са ти важни, но качеството им ще е лошо на подобна резолюция. :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Да, винаги е вариант да си вържа лаптопа, но тогава не може да се ползва лаптопа.. Примерно на синчеца някаквите анимационни филмчета няма да тръгнат в случая.. Примерно Duck Tales/Looney Toons са му доста любими, по-удобно ми да си ги насвалям от замундата и само забивам хдд-то и той си гледа, така лаптопа може да си се ползва, за това и търся телевизор, който да си ги поддържа..
0

• Madridist
Пише, че тези кодеци не се поддържат за телевизори произведени след 2021 година, а този е от този вариант.
Много е вероятно и при други телевизори да се случи същото след някой друг ъпдейт, така че не е гаранция изобщо каквото и да вземеш сега като друга марка т.е. имай едно на ум. Просто тези кодеци са стари и вече не се ползват понеже качеството им на компресия е лошо и на подобни екрани ще изглежда грозно.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Това не го очаквах.. А след като имаш точно този модел, имаш ли опция да инсталираш Plex? Ако става, може и да не е чак толкова греда, в крайна сметка ще пускам hdd-то на лаптопа и ще стриймвам към телевизора с Plex..
0

• Madridist
Ей тук има някакви решения, ама не съм пробвал.
https://www.avforums...coding.2341579/

Говорят дори за вкарването на някакъв код в root флашката, която автоматично променяла кодеците. А и някаква програма за обръщане на кодеците за секунди.

Plex не го знам и не съм пробвал, но и сега точно нямам шанс да тествам.

Мнението беше редактирано от Pacetoo: 18.05.22 - 00:04

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   abcdefger 

• Регистриран: 29-November 06
Вижте и тази програма за стриймване > Universal Media Server , аз съм много доволен от нея

Мнението беше редактирано от abcdefger: 19.05.22 - 15:04

Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login