Форум

Data.BG Форуми: 4G въпрос - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

4G въпрос

Потребителят е неактивен   yzyrpator 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 23-August 06
  • Град:Пловдив
Има ли начин 4G връзката от сим картата ми да е активна, но телефона да няма сигнал за обаждания и като ми звънят да го дава като изключен?
0

Потребителят е неактивен   halek 

• Регистриран: 22-September 12
  • Град:Сапарева баня
Има, особено ако си към виваком.
- Каква странна илюзия е да мислим, че красивото
е добро..
Лев Толстой

Един урок се повтаря, докато го научиш!
Живота ще продължава да проверява, дали
си го научил!
0

Преглед на мнениеhalek, на 29.06.19 - 12:00, каза:

Има, особено ако си към виваком.

Точно към тях съм, какво трябва да направя?
0

Потребителят е неактивен   halek 

• Регистриран: 22-September 12
  • Град:Сапарева баня
Проблема си е в оператора, ти няма какво да направиш.
- Каква странна илюзия е да мислим, че красивото
е добро..
Лев Толстой

Един урок се повтаря, докато го научиш!
Живота ще продължава да проверява, дали
си го научил!
0

Преглед на мнениеhalek, на 29.06.19 - 20:44, каза:

Проблема си е в оператора, ти няма какво да направиш.

Проблема не съществува, аз искам да го предизвикам, но както и да е.
0

Потребителят е неактивен   centur 

• Регистриран: 10-July 05
  • Град:някъде из форумите
Да, ако го оставиш само на LTE (4G) режим, но не от настройките на телефона, където автоматично превключва 2G/3G/4G, а със скрит код, където можеш да го оставиш само на 4G.
При Samsung кодовете са едни, при други производители други кодове или достъп до тях само след root, но тъй като не споменаваш марка/модел на апарата освен да хвърлям боб друго остава Публикувано изображение
0

Със moto g5 plus съм, не очаквах че ще е чак толкова сложно съжалявам :>
0

Потребителят е неактивен   pak2 

• Регистриран: 03-July 19
  • Град:София
По принцип не обичам телефони, ползвам стар ГСМ несмарт, без операц. с-ма, без интернет и затова преди 3 години му взех SIM карта към БОБ с някакво ниска такса за разговори и мислех, че няма и интернет достъп с тая карта. Преди 3 седмици идва един приятел и вика: "дай да пробваме нов смартфон 4G с твоята карта" оказа се че тя си има контури смаляване до нано размер и може да влезе в слота на нов смартфон. Пуснахме телефона - мобилните данни тръгнаха без да правим мисля ръчни настройки - дори се включи и LTE /4G има интернет - пуснахме за малко два клипа от Ютуб, дори не ги изгледахме целите, заредихме една-две страници в браузера, колкото да се уверим, че има и интернет през картата, а аз мислех, че няма интернет достъп от нея и това беше - извадихме я от смартфона.
Сега ми пристига сметката и пише: за интернет 20 мегабайта някъде цена 0,50лв/MB - 10 лв(с ДДС стават 12 лв). Та въпросът е може ли гледане на 2 клипа(и то не целите) и зареждане на 2 страници в браузер да са 20МБ и да струват 10 лв ;)
0

Потребителят е неактивен   centur 

• Регистриран: 10-July 05
  • Град:някъде из форумите
В днешно време едно 3 - 4 минутно клипче е средно около 150 - 200 MB (720p/1080p).
0

Потребителят е неактивен   mihankov 

• Регистриран: 07-June 15

Преглед на мнениеpak2, на 07.08.19 - 18:29, каза:

По принцип не обичам телефони, ползвам стар ГСМ несмарт, без операц. с-ма, без интернет и затова преди 3 години му взех SIM карта към БОБ с някакво ниска такса за разговори и мислех, че няма и интернет достъп с тая карта. Преди 3 седмици идва един приятел и вика: "дай да пробваме нов смартфон 4G с твоята карта" оказа се че тя си има контури смаляване до нано размер и може да влезе в слота на нов смартфон. Пуснахме телефона - мобилните данни тръгнаха без да правим мисля ръчни настройки - дори се включи и LTE /4G има интернет - пуснахме за малко два клипа от Ютуб, дори не ги изгледахме целите, заредихме една-две страници в браузера, колкото да се уверим, че има и интернет през картата, а аз мислех, че няма интернет достъп от нея и това беше - извадихме я от смартфона.
Сега ми пристига сметката и пише: за интернет 20 мегабайта някъде цена 0,50лв/MB - 10 лв(с ДДС стават 12 лв). Та въпросът е може ли гледане на 2 клипа(и то не целите) и зареждане на 2 страници в браузер да са 20МБ и да струват 10 лв ;)

Тарифира се до там докъдето ти се е заредил клипа, а не до там докъдето си го гледал. Ти може да си изгледал 5 секунди от този клип, но ако се е заредил за една минута напред, си плащаш количеството МВ за тази една минута. Може да си направиш експеримент, пусни клипа, изчакай да се зареди напред, и спри интернета.... ще видиш че до там докъдето е зареден, ще го плейва и без да е свързан към интепнет.
Към това може да добавиш задължително и няколко % лъжа от оператора, и сметката ти ще излезе.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login