Форум

Data.BG Форуми: Абонаментен план към предплатена карта - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Абонаментен план към предплатена карта

Потребителят е неактивен   Croler 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 06-April 15
  • Град:Ямбол
Живея в чужбина и имам карта и на български оператор, която използвам само за разговори от време на време. Наскоро получих СМС, че понеже не съм се прибирал в България от няколко месеца, ще започнат да ми начисляват допълнителни такси за изговорените минути, въпреки че плащам по над 20 лв. на месец.
Прибрах се в България за празниците и проверих дали мога да мина от абонаментен план на предплатена карта и с голяма неохота служителят в магазина каза, че мога. Ако някой има подобен проблем и иска да си запази номера без да му се качват на главата с допълнителни такси, да знаете, че може да направи това.
2

Потребителят е неактивен   inedx 

• Регистриран: 16-May 05
  • Град:Варна
Имам точно обратния проблем - всеки път като отида в офис на Ментел да си презаредя картата ми пилят на главата колко щяло да е по-изгодно да мина на абонамент :emote_focus:
ASRock B85 Pro4, Pentium G3240, DD3 8GB/1333MHz,120GB SSD + 4TB + 640GB HDD
Gigabyte GV-R657OC-1GI, CM B500, ASUS 24B1S1, LCD SAMSUNG SM931BW, ME173X
“Μαματα ςι ε εδαλο” — гръцка поговорка
0

Потребителят е активен   centur 

• Регистриран: 10-July 05
  • Град:някъде из форумите

Преглед на мнениеinedx, на 29.03.18 - 03:53, каза:

Имам точно обратния проблем - всеки път като отида в офис на Ментел да си презаредя картата ми пилят на главата колко щяло да е по-изгодно да мина на абонамент :emote_focus:

Не ходи там! По-добре на банкомат или кеш терминал в някой магазин.
0

Потребителят е неактивен   enterpassword 

• Преглед на блога
  • Регистриран: 08-August 07
Най-добре - през http://epay.bg ... редовно зареждам от там една Prima на баба ми... НО нещо веднъж се "мъчих" от телефона пак през там да заредя една VIVACOM-ска и ми даде грешка, не знам защо...

Иначе аз искаХ да премина от тъпия bob към Prima и да си запазя номера, първо май ми казваха че можело, и оператор ми каза че може, но накрая като ми изтече договора - ядец ! Даже и не знам дали ще ми го спрат тоя боб, или да ходя в друг град ще трябва, че тука имаме само едно Мен-Тел офисче и май се правят на луди ... :evil2: Та сега си карам с 2 SIM карти, като се надявам сега началото на Април да ми го спрат тоя бобчо, но така и не ги разбрах какво ми "бръщолевят" ...

Само лъжат - картите Prima били за временно ползване, нямало ги старите Prim-и , НЕ били с една година валидност картите - дрън-дрън... викам им "ми нали все някой трябва да е прецакан и да ги използва " :lol2: ...
То вътре в Prima пакета си пише ясно условията: Валидност на Prima карта -396 дни; валидност на текуща сума - 90 дни, "бонусите" (ако съм активирал такъв пакет) са за 30 дни и така... е, не на всички пакети са за толкова, има и по 15 дни, а има и по за ден.
http://Time.is ... ;) Is YOUR time correct > ? ;-}
0

Потребителят е неактивен   asuslogitech 

• Форумен трол
  • Регистриран: 12-July 08
  • Град:София
  • Интереси:финансови

Преглед на мнениеcentur, на 29.03.18 - 10:27, каза:

Не ходи там! По-добре на банкомат или кеш терминал в някой магазин.

и аз не ходя в Телеморски офиси вече, не мога да ги трая ония ми ти продавачки

плащам си с дебитна карта и приложението на телемор, ама ми дърпа някакви такси за плащането, тия от пиреос банка се оливат и скоро трябва да им бия шута

имам кредитна карта на пощенска банка, там такси за пазаруване от интернет няма, това нормално ли е?
Публикувано изображение
0

• Преглед на блога
Epay си взимат такса. Я си направи интернет банкиране както аз имам на http://e-postbank.bg и ще си наясно с таксите. ;) (Ако вече не си, де . )
0

Потребителят е активен   centur 

• Регистриран: 10-July 05
  • Град:някъде из форумите

Преглед на мнениеasuslogitech, на 30.03.18 - 19:16, каза:

имам кредитна карта на пощенска банка, там такси за пазаруване от интернет няма, това нормално ли е?

Аз съм на ДСК и също нямам такси като плащам online.
0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California
Продават ваучери навсякъде като дори и такива, които не трябва да се търкат и са като касова бележка. Не ходете в магазините на операторите, защото там главната им цел е да те прикоткат да минеш на сметка, а и получават бонуси всеки месец ако накарат хората да преминат на сметка и затова винаги са настоятелни и ще се опитат да ви примамят по всякакъв начин. Това е редовна практика особено при по възрастните като дори и телефони им предлагат или пък, за да преподпишат или да минат по висока такса също телефони или таблети им предлагат.

Мтел дори направиха така, че да се откажеш до известна степен от ваучерите на всеки 3 месеца трябва да заредиш поне 6 лева, за да си запазиш баланса в картата ако имаш такъв, а номера си е по старите правила т.е. 1 година. На всеки 6 лева получаваш срещу такса по 2,50 лв (автоматично) 50 минути безплатни разговори към мрежата на Мтел в рамките на 30 дни и после си горят ако не ги изговориш, ако заредиш за 10 лева получават 150 минути и дори и безплатен нет за 1000 или 2000 MB пак за един месец.

Преди години беше като заредиш например 5 лева то сумата в картата си остава за една 1 година, както е сега само за запазване на номера. Въпрос на време е и другите оператори да направят подобни стъпки.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

• Преглед на блога
Добра Нощ ! :D

Даже има и за по 60 дни валидност на ТелеМор:
http://www.telenor.b...%BD%D0%BE%D1%80

VIVACOM:
Срокът на валидност на включения левов баланс е 90 дни, като той се подновява при презареждане с 4 или повече лева. Всички останали услуги в стартовия предплатен пакет са с валидност 25 дни.

http://www.vivacom.b...vila-i-uslovija

Поздрави

Мнението беше редактирано от enterpassword: 31.03.18 - 00:24

0

Потребителят е неактивен   BajXuj 

• Регистриран: 21-March 17
  • Град:Сливен
  • Интереси:(о)
Всички оператори-педали се научиха да крадат ваучерите на хората. Първо обаче го измислиха ТелеМор - да важи кредита 30/90 дни в зависимост от зареденото, МенТел бързо го изкопираха и те. Виваком като заредя октомври ще разбера какво са измислили, щото ме сложиха (без аз да съм искал) на някакъв друг предплатен план Браво, щото моят вече не се предлагал. Всички са за трепане, боклуци мръсни! :emote_diablo:
1

Преглед на мнениеBajXuj, на 31.03.18 - 00:34, каза:

Всички оператори-педали се научиха да крадат ваучерите на хората. Първо обаче го измислиха ТелеМор - да важи кредита 30/90 дни в зависимост от зареденото, МенТел бързо го изкопираха и те. Виваком като заредя октомври ще разбера какво са измислили, щото ме сложиха (без аз да съм искал) на някакъв друг предплатен план Браво, щото моят вече не се предлагал. Всички са за трепане, боклуци мръсни! :emote_diablo:

Точно заради това смятам вторият ми номер да мине от сметка на предплатен. Няма смисъл да се дават по 15-20 лева на месец на вятъра.
1

Потребителят е неактивен   bigmaxxx 

• Регистриран: 14-January 07
  • Град:Manchester

Преглед на мнениеenterpassword, на 30.03.18 - 20:54, каза:

Epay си взимат такса. Я си направи интернет банкиране както аз имам на http://e-postbank.bg и ще си наясно с таксите. ;) (Ако вече не си, де . )

Не е вярно, ипей не спират такса за зареждане на карта (поне към теленор).

Прикачен файл  epay.png (82.59К)
Брой изтегляния: 17

Поради същата причина като колегата asuslogitech спрях да ходя да зареждам в офиси на теленор, защото постоянно ме занимават с глупавите си оферти и ми обясняват с "огромна любов и загриженост" колко по-добре щял съм да бъда ако мина на месечен абонамент..... яаа факофф...

Повече от две години ползвам ипей и съм много доволен. Не само картата си презареждам но плащам битовите сметки на три домакинства, всякакви данъци, разни онлайн покупки, мога да депозирам към нац. лотария и към тото2 по всяко време на денонощието. Всичко това ми спестява не само време и нерви, но и не се налага да вися по опашки покрай разни некъпани индивиди.
Плащането през Микросметка става още по-бързо от това през карта.

Единствените такси които ипей са ми спирали са за данъците - по 0.30лв. на партида, и за проверка на баланса по картата - според тарифите на съответната банка (на моята е 0.60лв, доскоро беше по 0.20лв.).

edit: Пропуснах да Благодаря на автора на темата за интересната информация, не го знаех!

Преглед на мнениеCroler, на 28.03.18 - 23:58, каза:

проверих дали мога да мина от абонаментен план на предплатена карта и с голяма неохота служителят в магазина каза, че мога.

Мнението беше редактирано от bigmaxxx: 15.05.18 - 02:18

0

Преглед на мнениеbigmaxxx, на 15.05.18 - 01:45, каза:

Не е вярно, ипей не спират такса за зареждане на карта (поне към теленор).

Прикачен файл epay.png

Поради същата причина като колегата asuslogitech спрях да ходя да зареждам в офиси на теленор, защото постоянно ме занимават с глупавите си оферти и ми обясняват с "огромна любов и загриженост" колко по-добре щял съм да бъда ако мина на месечен абонамент..... яаа факофф...

Повече от две години ползвам ипей и съм много доволен. Не само картата си презареждам но плащам битовите сметки на три домакинства, всякакви данъци, разни онлайн покупки, мога да депозирам към нац. лотария и към тото2 по всяко време на денонощието. Всичко това ми спестява не само време и нерви, но и не се налага да вися по опашки покрай разни некъпани индивиди.
Плащането през Микросметка става още по-бързо от това през карта.

Единствените такси които ипей са ми спирали са за данъците - по 0.30лв. на партида, и за проверка на баланса по картата - според тарифите на съответната банка (на моята е 0.60лв, доскоро беше по 0.20лв.).

edit: Пропуснах да Благодаря на автора на темата за интересната информация, не го знаех!

Радвам се, че съм бил полезен!

Да видят операторите, че не могат да извиват така ръцете на хората!
0

Потребителят е неактивен   quentino 

• Регистриран: 06-August 12
  • Град:Пловдив
ePay спряха да начисляват такси (имаше период , в който начисляваха ), но сега виждам, че банката ми слага по 0,20 лв на всяко плащане ( Уникредит )
0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Имам 3 карти към А1 и едната я минах на прима. В последствие отново на договор така, че и в двете посоки може.
Е ще трябва да послушате една кола далавери, ако не го направите. :)
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login