Форум

Data.BG Форуми: защо се правим на изтънчени - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

защо се правим на изтънчени

Потребителят е неактивен   bntbntbnt 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 15-September 08

Преглед на мнениеstormreaver, на 13.10.12 - 00:21, каза:

И що пък трябва да харесвам Борисов а не Станишев, от 2мата Станишев е по-добрият политик а и БСП като партия е ерудирана и е по-малкото зло, и води любимата ни дясна политика.

Защото той и съпартийците му ни окрадоха? Кой нормален човек симпатизира на крадци, които щом се доберат до властта докарват до фалит България? Само за последните 23 години около 3 пъти са го правили. За времето на комунизма да не говорим... Та тоя малоумник СерГей иска да дадем 10-20 милиарда на Русия за централа, която ще ни продава ток многократно по-скъп??? А когато се появи инвеститор различен от руския, започва да реве, защото няма да има комисионни...

Затова и създадох темата за престъпленията на комунизма, за да бъдат събрани на едно място колкото се може повече от престъпленията им, за да не се забравят, защото винаги във форума се появяват червени идиоти, които почват да рецитират научните стихотворения - колко умни и честни са старите лица от БСП, повечето част и от БКП.

Цитат

пиша тук от 2005г.

И к`во? За 7 години не се научи, че ново изречение се започва с главна буква?

Мнението беше редактирано от bntbntbnt: 13.10.12 - 13:57

0

Потребителят е неактивен   jorkolino 

• Регистриран: 05-January 11

Преглед на мнениеTwistedHigh, на 12.10.12 - 15:29, каза:

Какво да Ви кажа, сър Жорколино. Трудно е да си намериш почтен слугинаж в България. Предния ми иконом не си правеше мустаците по френска мода, не издържах да го гледам пред очите си повече.

Уверявам Ви в пълното си разбиране на този наболял проблем и искреното си съчувствие. В северното ми планинско имение, например, наскоро открих върху ливреята на един от лакеите петно! Можете ли да допуснете, петно?! Представете си шокът и погнусата ми при подобно несъвършенство върху безупречен контраст от искрящо бяла коприна и абаносово тяло. Изцяло подкрепям изводите ви относно качеството на прислугата в наши дни. Добре поне, че все още чистокръвните ми Фламандски жребци разговарят на езика на Гьоте с мен.

Мнението беше редактирано от jorkolino: 13.10.12 - 14:43

• Кралете не се раждат. Те са продукт на обща халюцинация. /Б.Шоу/
  • Икономистите имат право: капиталът е натрупан труд. Но тъй като човек не може да прави всичко, едни се трудят, а други трупат. /О.Детьоф/
  • Какъв смисъл има да бъдеш милионер, ако не можеш да изядеш повече от обикновения човек. /М.Горки/
  • Боговете трябва да се съжаляват. Какво ли им е било, когато са научили, че са измислени от хората.
Един свят срещу една империя
0

Потребителят е неактивен   stormreaver 

• Регистриран: 03-May 06
  • Град:BG
Харесвам БСП, щото ако са на власт, мога да пусна връзки :D А политиката им едва ли е по-зла от на другите.
0

Потребителят е неактивен   zemonti 

• Регистриран: 12-January 03
  • Град:Монреал
Като влезете в магазин да търсите нещо какво предпочитате:

1. Продавачът ви се усмихва с професионална усмивка и с приветлив тон ви пита с какво може да бъде полезен.

2. Кисело вдига поглед от вестника си и с тон "Ал Бънди" пита: "Аз идвам ли да те притеснявам теб на работното ти място бе?"
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.

Zemonti
2

Потребителят е неактивен   aerie 

• Регистриран: 11-March 05
  • Град:Бангкок/Сингапур
  • Интереси:Жени
    Бизнес
    Бойни спортове
    Пътувания
I guess съм от простаците :)
С изключение на официални случаи, говоря с непознатите на "ти". Примерно от посещение в банка "нагоре" говоря на Вие, иначе на ти. Примерно на продавачка в молa ми е направо смешно да си помисля да й говоря на Вие. Ако знам име - още по-добре. На улицата, с непознати, полицаи, търговци и тн - на "ти".
Същата работа в Азия - в подобни ситуации не използвам официалните форми и частици, или ги използвам само към първото обращение. После използвам само омекотяващи частици, ако е необходимо някъде - "........ на" , "....... яа". "Go die na !" :D :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Също, нямам френски мустак - напротив, често се нося с неглиже брада на 5-6 дни :)
There’s always going to be another mountain
I’m always going to want to make it move
Always going to be an uphill battle,
Sometimes I'm going to have to lose,
Ain’t about how fast I get there,
Ain’t about what’s waiting on the other side
It’s the climb
0

Потребителят е неактивен   TwistedHigh 

• Großdeutschland
  • Регистриран: 03-February 11
zemonti ти правиш ли разлика между чисто-човешко общуване, снобарщина и превземане и нормален тон?? Той е задължен да е любезен с теб, освен ако не става дума за продавач на битака. А аз говоря за контактуването тук във форума между хората. И защо под снобарщина и престореност тип "на мама интелектуалчето" разбирате и съвсем нормалното културно общуване без някой да се прави на специалист или изтънчен аристократ??

Мнението беше редактирано от TwistedHigh: 13.10.12 - 18:18

Публикувано изображение

Преглед на мнениеborgir, на 14.10.12 - 09:08, каза:

И аз съм така. Но освен това се старая и приятно да мириша на алкохол, тютюн и здрав мъжки пот.

ВЕЛИК !!!
0

Потребителят е неактивен   jorkolino 

• Регистриран: 05-January 11
Абе Земонти, ми ако погледнеш граничната полиция, да вземем за пример цивилизована държава с демократични традиции като САЩ, изненада, граничната полиция ( Не тия дет ти бият печата с пожелание за приятен престой, а подвижните канонерки с отпечатък от слънчеви цайси върху лицето) не "ви се усмихва с професионална усмивка и с приветлив тон ви пита". Напротив, имат възможно най-обезсърчителното изражение внушаващо пълна безнадежност. Това изражение за мен е непостижимо за нормалния човек и навярно е тренирано дълги години като част от обучението им. Защо Земонти? Защото такава им е работата, нали? Да гледат лошо. Гангста лошо. Гледах се с един такъв на Канадската граница при Ниагара, само че през дебела ограда и от безопасно разстояние. Въпреки това, мога да се закълна, че в изражението му сякаш се прокрадваше негласна покана да я прескоча. Теб също ти е близко , що не пробваш :lol2:

• Кралете не се раждат. Те са продукт на обща халюцинация. /Б.Шоу/
  • Икономистите имат право: капиталът е натрупан труд. Но тъй като човек не може да прави всичко, едни се трудят, а други трупат. /О.Детьоф/
  • Какъв смисъл има да бъдеш милионер, ако не можеш да изядеш повече от обикновения човек. /М.Горки/
  • Боговете трябва да се съжаляват. Какво ли им е било, когато са научили, че са измислени от хората.
Един свят срещу една империя
0

Потребителят е неактивен   bntbntbnt 

Демокрация e, вече имаме избор да се държим не само като селяни :D
1

Потребителят е неактивен   rustyblade 

• Регистриран: 08-May 04
  • Град:София
Човек просто трябва да се държи естествено. Има разлика от моментна простотийка в приятелска компания и перменентна простащина. Също така има разлика между добри обноски на работното място (примерно) и псевдо интелектуалщина във всяка една ситуация.
1

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 06-May 06
Често когато мислиш, че някой се държи с теб прекалено надуто и превзето, човекът всъщност го прави защото иска да ти намекне тактично, че не може да те понася...
0

Май нещо се отнесохте. Наистина някои хора се опитват да демонстрират превъзходство употребявайки думи и изрази, отсъстващи от стандартния уличен речник, но за повечето това е просто избиване на комплекс за малоценност, или друга причина да се стараят да се харесат на събеседника, да направят приятно впечатление, или да демонстрират старание и сериозност при изразяването.

Когато някой ме попита дали ще мога да направя нещо за него, аз мога да му отговоря:
1. Ще видим.
2. Ще направя всичко по силите си.

Изразявайки се по първия начин не означава, че ще се постарая по-малко. Кое според вас е правилното? Особено като се има впредвид, че обикновенно го казвам на английски, където е съвсем кратко и непретенциозно.

Zemonti
0

Потребителят е неактивен   borgir 

Преглед на мнениеaerie, на 13.10.12 - 16:51, каза:

Също, нямам френски мустак - напротив, често се нося с неглиже брада на 5-6 дни :)

И аз съм така. Но освен това се старая и приятно да мириша на алкохол, тютюн и здрав мъжки пот.
0

Потребителят е неактивен   ruseff 

• Регистриран: 19-December 08

Преглед на мнениеzemonti, на 14.10.12 - 04:03, каза:

Май нещо се отнесохте. Наистина някои хора се опитват да демонстрират превъзходство употребявайки думи и изрази, отсъстващи от стандартния уличен речник, но за повечето това е просто избиване на комплекс за малоценност, или друга причина да се стараят да се харесат на събеседника, да направят приятно впечатление, или да демонстрират старание и сериозност при изразяването.

Когато някой ме попита дали ще мога да направя нещо за него, аз мога да му отговоря:
1. Ще видим.
2. Ще направя всичко по силите си.

Изразявайки се по първия начин не означава, че ще се постарая по-малко. Кое според вас е правилното? Особено като се има впредвид, че обикновенно го казвам на английски, където е съвсем кратко и непретенциозно.

И в двата случая , лицемерно прикриваш иститата.
А тя е :
"Абе , мърда , кво се опитваш да ме действаш ! Я "оди при майка си , и не ме занимавай с глупостите си!!!
Съвсем си наясно , че ако имах полза да ти услужа , щях да го направя и без да ме молиш.Ай с4тир Ве.Аман от навлеци!"
На английски може да звучи различно , но съдържанието се припокрива 1 на 1 .
0

Потребителят е неактивен   mikeshinoda 

• Регистриран: 07-April 03
  • Град:City of London
  • Интереси:Essentially British

Преглед на мнениеborgir, на 14.10.12 - 09:08, каза:

Че то за такава миризма нужно ли е старание?
You know how the Beach Boys didn't really surf?
1

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог

Преглед на мнениеaerie, на 13.10.12 - 16:51, каза:

С изключение на официални случаи, говоря с непознатите на "ти". Примерно от посещение в банка "нагоре" говоря на Вие, иначе на ти. Примерно на продавачка в молa ми е направо смешно да си помисля да й говоря на Вие. Ако знам име - още по-добре. На улицата, с непознати, полицаи, търговци и тн - на "ти".
Същата работа в Азия - в подобни ситуации не използвам официалните форми и частици, или ги използвам само към първото обращение. После използвам само омекотяващи частици, ако е необходимо някъде - "........ на" , "....... яа". "Go die na !" :D :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

В НБУ преди бая години вече се редя на опашка в лавката. Но бяха доста хора и бях застанал в центъра на самата стая и буквално пред гишето, но си чакам реда. Стига моя ред но пред мен имаше един човечец и ме чака да си поръчам. Обаче аз знам, че съм след него и му казах -
"Поръчвай си аз съм след теб" .... "Моля!!!".....""Давай поръчвай аз съм след теб"....."Познаваме ли се?"...."Не"....."Тогава защо ми говорите на Ти?"..... (следва премигване с очите)...."Я поръчвай да не ти заговоря по друг начин"
0

Преглед на мнениеCHOSI, на 14.10.12 - 13:55, каза:

В НБУ преди бая години вече се редя на опашка в лавката. Но бяха доста хора и бях застанал в центъра на самата стая и буквално пред гишето, но си чакам реда. Стига моя ред но пред мен имаше един човечец и ме чака да си поръчам. Обаче аз знам, че съм след него и му казах -
"Поръчвай си аз съм след теб" .... "Моля!!!".....""Давай поръчвай аз съм след теб"....."Познаваме ли се?"...."Не"....."Тогава защо ми говорите на Ти?"..... (следва премигване с очите)...."Я поръчвай да не ти заговоря по друг начин"
Сблъсък меджу града и селото. :eusa_clap:

Zemonti
1

Потребителят е неактивен   aerie 

• Регистриран: 11-March 05
  • Град:Бангкок/Сингапур
  • Интереси:Жени
    Бизнес
    Бойни спортове
    Пътувания
Не, сблъсък между нормален човек и темерут. В няква крайно неформална обствановка някой е коректен с тебе и ти отстъпва, а ти му отговаряш така ? Това ли е "града" ? Еми, извинявай, ама сам по себе си факта, че говориш на Вие нито те прави по-гражданин, нито по-приятен, нито пък компенсира проблемите в общуването и липсата на социална интелигентност... Като даден човек е темерут, ако ще към майка си да се обръща с "Уважаема Госпожо", като някой викторианец, или винаги да говори в най-високата форма на формалност/уважение в някой азиатск език - се тая...
There’s always going to be another mountain
I’m always going to want to make it move
Always going to be an uphill battle,
Sometimes I'm going to have to lose,
Ain’t about how fast I get there,
Ain’t about what’s waiting on the other side
It’s the climb
0

Разбира се, че уважителното обръщение не може да компенсира негативно послание.
Също както красивите дрехи не могат да компенсират грозен човек.
Това значи ли, че на грозните хора подхожда да се обличат грозно?

Аз също се дразнех, когато в България непознат човек се обръщаше на ТИ към мен.
Разбира се при някои ситуации това е простимо - много по-възрастен от мен, шега, флирт, спешност...

Zemonti
1

Потребителят е неактивен   borgir 

Преглед на мнениеmikeshinoda, на 14.10.12 - 13:16, каза:

Че то за такава миризма нужно ли е старание?

Тука е важно тънкото и балансирано съчетание на основните компоненти
1

Потребителят е неактивен   yamakasy 

• Регистриран: 25-January 04
  • Град:Utopia
  • Интереси:myimmaculatedream
Личи си, когато е превземка и когато е възпитание. Поне в реалния живот, защото има интонация, стойка, жестове. Ама, тук... А и всеки е с различно домашно възпитание и пример. Мен са ме учили никога да не се обръщам към непознати неучтиво. За други обаче си е в реда на нещата. Във форума не съм забелязвала някой отявлено снобски да се държи.
Авторе, пусни моля няколко цитата- примери.
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login