Форум

Data.BG Форуми: Пробих камерата на хладилника - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Пробих камерата на хладилника

Потребителят е неактивен   bobibene1 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 22-December 20
  • Град:Варна
Здравейте,
докато чистех лед от камерата, с ножа леко пробих камерата на хладилника от вътрешната страна. Не е изтичало нищо от отвора. Залепих го с изолационна лента.
Възможно ли е да не съм му нанесал щети, които да изискват ремонт. За момента работи нормално. Прилагам снимки.
Снимка1
Снимка2
Снимка3
Снимка4
0

Потребителят е неактивен   quarz 

• Регистриран: 25-March 18
  • Град:София
Щом не е изтекъл фреона и хладилника работи значи всичко е наред. Залепи дупката с поксипол или някаква епоксидна смола, за да не влиза там вода.
0

Потребителят е неактивен   johnnybet 

• Регистриран: 17-May 12
От снимка 3 става ясно, че пазаруваш в Кауфланда. Колкото по темата не съм специалист, но от 15 години хладилниците ги правят такива, че не хващат лед във фризера. Ако инвестираш едни минимални 350лв, нито ще хваща лед, нито ще размразяваш и фризера ти ще е 2 пъти по голям.
0

Потребителят е неактивен   V00112233 

• Регистриран: 25-November 19
Това не е фризер, а камера, в която се образува лед, и трябва да се размразява на всеки 1-2 месеца.
1

Преглед на мнениеV00112233, на 22.12.20 - 21:11, каза:

Това не е фризер, а камера, в която се образува лед, и трябва да се размразява на всеки 1-2 месеца.

И твоя хладилник е от преди 20 години тогава, новите хладилници имат охлаждаща част +2 до +6 градуса и такава която замразява на нея се вика фризер. Ако искаш така го разбирай МИНИ фризер, но е с отделна врата. Обикновено на новите хладилници половината е хладилник, половината фризер. Ей тия с камерите отдавна вече не се произвеждат най-вече поради простата причина, че се образува лед в тях. При новите такъв проблем няма.

п.п. Да си сипя сега една ракия извадена от фризера, че там я крия вече откакто жената ми я подмени с вода и три дни мислих, че нямам вкус и мирис и ме е хванал коронавируса. Сега като я сложа във фризера няма как да не я позная, щото ако е вода ще замръзне.
0

Потребителят е неактивен   V00112233 

• Регистриран: 25-November 19

Преглед на мнениеjohnnybet, на 22.12.20 - 21:22, каза:

И твоя хладилник е от преди 20 години тогава, новите хладилници имат охлаждаща част +2 до +6 градуса и такава която замразява на нея се вика фризер.

Никъде не съм казала, че това е МОЯ хладилник :angry: Това е хладилника на автора на темата :excl:
0

Потребителят е неактивен   imthedevil 

• Регистриран: 25-October 05
  • Интереси:diecast collector

Преглед на мнениеjohnnybet, на 22.12.20 - 21:22, каза:

И твоя хладилник е от преди 20 години тогава, новите хладилници имат охлаждаща част +2 до +6 градуса и такава която замразява на нея се вика фризер. Ако искаш така го разбирай МИНИ фризер, но е с отделна врата. Обикновено на новите хладилници половината е хладилник, половината фризер. Ей тия с камерите отдавна вече не се произвеждат най-вече поради простата причина, че се образува лед в тях. При новите такъв проблем няма.

п.п. Да си сипя сега една ракия извадена от фризера, че там я крия вече откакто жената ми я подмени с вода и три дни мислих, че нямам вкус и мирис и ме е хванал коронавируса. Сега като я сложа във фризера няма как да не я позная, щото ако е вода ще замръзне.
В новите хич пък да няма лед...Преди две години, като си правих жилището (в което, по стечение на обстоятелствата сега не живея), купих хладилник с фризел AEG. Ползвам му фризера, да държа разни мръвки, че на другото място където живея няма място. Та днес ходих в апартамента (не бях ходил от доста време) - от 3 чекмеджета, горното не се отваря въобще (яко се е заледило), средното се отваря с напъни и псувни, но яко стърже и само най-долното има свободен ход. Ще трябва да се размразява, така усещам...
1

Единия хладилник ми е още от 2007г. и грам лед не хваща, има си антифрост система и дори ако хване много тънък слой да го нарека така скреж, после сам си го размразява и изчезва. ;)
0

Потребителят е неактивен   sharo 

• Регистриран: 06-April 03
Не всички хладилници са с антифрост. Това реално е един реотан около изпарителя (ако е отделен, а не както на еднообемните хладилници като на питащия), който се включва за кратко след режима на охлаждане. И не винаги върши работа - особено ако обичате да ровите по 10мин в хладилника или пъхате много влажни продукти. Като леда налази нагоре, блокира духалките и почва да хаби ток колкото печка "Мечта".

п.п. а по темата - напълни го с поксипол или хубаво лепило за abs, за да не влиза влага, и ще живее още 100 години. Kапчица и подобните не вършат работа.
0

Потребителят е неактивен   ltonchev 

• Регистриран: 06-February 06

Преглед на мнениеjohnnybet, на 22.12.20 - 20:19, каза:

От снимка 3 става ясно, че пазаруваш в Кауфланда.

Не само... и в Лидл.
АВе снимки 2, 3 и 4 е ясно, че са с рекламна цел... ама аз ли съм кьорав и не виждам пробита камера... само някаква драскотина..
0

Не си само ти и аз виждам само някаква тънка черна драскотина. На снимка 3 рекламира продуктите БРЕЙ, да има ги и в Лидл, нали собствениците им с Кауфланда са едни същи.
0

Потребителят е неактивен   bobibene1 

• Регистриран: 22-December 20
  • Град:Варна
Драскотина, драскотина, колкото предната част на острието на малък нож е.
Продуктите не са с рекламна цел, просто не ми се занимаваше да ги махам при снимката.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login