Форум

Data.BG Форуми: Бензин, нафта, газ в кръвта =) vol. 2 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (203 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Бензин, нафта, газ в кръвта =) vol. 2 Авто спам тема :)

Потребителят е неактивен   phony 

• Преглед на блога
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 21-September 04
  • Град:Айндховен
И така, честит втори том на темата ни за общи приказки.

Спамете интересно, неумерено и спазвайте форумните правила :)
0

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог
пу първи
0

Потребителят е неактивен   Dataman 

• Регистриран: 03-June 13
  • Град:София
2-ри :)
0

Потребителят е неактивен   snoopanddmx 

• Регистриран: 24-September 06
Време беше :D
0

Потребителят е неактивен   GalacomGR 

• Дупето на форумО
  • Регистриран: 02-January 05
Най-добрата кола за сняг е Audi S4 3.0 TFSI quattro
Инсигния е на 6-то място.
Десетката не можах да я запомня, но тестовете бяха много яки.

Мнението беше редактирано от GalacomGR: 04.02.14 - 15:49

0

Преглед на мнениеGalacomGR, на 04.02.14 - 15:48, каза:

Най-добрата кола за сняг е Audi S4 3.0 TFSI quatro

Nissan GTR :)
0

Потребителят е неактивен   GalacomGR 

• Дупето на форумО
  • Регистриран: 02-January 05
До преди малко гледах по Auto Motor Sport класацията. Тестваха 10 различни марки и модели, Нисана остана назад.
На второ място беше някакъв Мерцедес, който остана само на 1 точка от Ауди-то.
0

Потребителят е неактивен   arhistefka 

• Регистриран: 08-August 04
Честита нова тема! :D

Аре да се запиша, ама ще копна и въпроса си от предишната тема. Ако някой може да каже нещо по въпроса... :P

Цитат

Някой запознат да ме светне, скъпа ли е поддръжката на Fiat Brava 1.2i 16v, 99 година. Колко излиза едно пълно обслужване, агренаж, ремъци, масло.... И въобще какви пари са чарковете по нея, особено тия по окачването?

Втори въпрос - до колко е кекава тая колица, става ли да се въртят по 10-15000 на година предимно градско, без да се разпада през месец?

Зададоха ми тия въпроси, и понеже нямам никакви впечатления от марката и модела, за това питам вас, и много благодаря за отговорите!

Обаче като знам какви коли се обсъждат, надали някой ще отговори за това маломерното... :chuckle:

Мнението беше редактирано от arhistefka: 04.02.14 - 15:58

СЕКУНДИТЕ СЕ ВЛАЧАТ, МИНУТИТЕ ПЪЛЗЯТ, ДНИТЕ СИ ВЪРВЯТ, МЕСЕЦИТЕ ТИЧАТ, ГОДИНИТЕ ЛЕТЯТ...
Memento vivere. Memento mori.

По-добре провален опит, отколкото пропуснат шанс...
0

Преглед на мнениеarhistefka, на 04.02.14 - 15:56, каза:

Честита нова тема! :D

Аре да се запиша, ама ще копна и въпроса си от предишната тема. Ако някой може да каже нещо по въпроса... :P

Обаче като знам какви коли се обсъждат, надали някой ще отговори за това маломерното... :chuckle:

Кекавичка кола си е тва като цяло , но за сметка на това евтина , не съм сигурен тоя двигател колко е читав и дали не е по-добре да си вземе човек нещо по-голямо + газ. Смятам , че купето ще му е тежко. Карал съм 105 коня дизела и е голям мъртвец.

п.с.

1.8 също съм карал с газова и се държеше доста прилично.

Мнението беше редактирано от omegaart: 04.02.14 - 16:02

0

Потребителят е неактивен   backstages 

• Регистриран: 03-January 06
  • Град:Перник
  • Интереси:Internet, Business, TV Show, Sport, Politic.
Кошара е в общи линии. Познавам няколко човека с такива и всички реват. Само един не се оплаква, мисля, че беше 1.6 или 1.8, но не съм убеден. В смисъл неговата е Мареа, но те са еднакви, купили са я преди 100 години почти нова и редовно набиват пари за поддръжка почти колкото стойността на колата, затова сигурно е що годе здрава. Но като цяло са кошници.
Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.
0

Потребителят е неактивен   satanism 

• The Sentinel
  • Регистриран: 24-November 04

Преглед на мнениеomegaart, на 04.02.14 - 16:00, каза:

Кекавичка кола си е тва като цяло , но за сметка на това евтина , не съм сигурен тоя двигател колко е читав и дали не е по-добре да си вземе човек нещо по-голямо + газ. Смятам , че купето ще му е тежко. Карал съм 105 коня дизела и е голям мъртвец.

п.с.

1.8 също съм карал с газова и се държеше доста прилично.

Да бе, мъртвец бил дизела 105кс.....върви си на пушка, ама ти се качи на 540ка и вече всичко е мъртвец....
08' BMW E91 325d Публикувано изображение

04' Alfa Romeo 156SW 2.4JTD 20V M-Jet - Injected with a poison! EX Публикувано изображение

Destruction leads to a very rough road but it also breeds creation...
0

Преглед на мнениеsatanism, на 05.02.14 - 00:27, каза:

Да бе, мъртвец бил дизела 105кс.....върви си на пушка, ама ти се качи на 540ка и вече всичко е мъртвец....

Па то и моето е мъртвец , вече ми е тотално бавно.

Ма определено пред 105-те коня 1.9 дизел бих предпочел 113 коня бензиновия 1.8. Може тоя дето съм карал да е бил зле ( дизела ) , но определено 1.8мицата беше по приятен за каране.
0

Вие пък като започнете мъртвец - бегачка. Тва ли е най-важното в един автомобил? Ние тука в България понеже имаме пътища и условия за високи скорости и понеже караме нови и обслужени коли... Замислете се само, в БГ няма път, магистрала или каквото и да е, където може спокойно да се кара с над 140-150 - скорост, която можете да поддържате с почти всеки средностатистически автомобил, или поне 120-130 и с 1.4 не е проблем и с Polo-то на майка ми 1.9 чист дизел не е проблем. На Тракия под 120 не съм падал. И какво правиме тогава? Тук не е Германия, където можеш да се качиш на аутобана и в крайна лява лента докато караш със 190, някоя наистина бърза кола да ти даде къси дълги. Тук реалността е такава, че имаме една магистрала и половина, всеки втори завой е с обратен вираж, всеки тунел е в ремонт поне веднъж в годината, на половината места с подпочвени води няма дренажи, а за състоянието на пътната настилка... просто ще замълча тактично. И при идеални условия с чисто нов мощен автомобил на сух път, каква е гаранцията, че отсреща не идва Пасат 2-ка с гуми набор на водача и накладки колкото за Бог да прости или, че не е надрусаният син на някой баровец с новата Х5-ца и до него малоетна уроспетина, пред която се прави на мъж? И? Вие си карате колкото може 150-160, почти в ограничението, Пасата пръска предна лява гума, X5цата ви настига с 200, КАТ-аджия прекосява 3 платна и прави олимпийски рекорд за скок над мантинелата само и само да изкара 100лв... къде в случая има възможност за чак па такова яко набиране и рязане? И със 100к.с. можете да пътувате комфортно и приятно. Определения като "мъртвец", "умрял кон" и т.н. са меко казано неуместни. 1.9 чист дизел е мъртвец, защото с него не можете да изпреварите камион безопасно на извънградски път с две ленти... Всичко друго са митове, легенди и тежкарлък.
Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.
3

Потребителят е неактивен   thelastwarrior 

• Регистриран: 17-November 06
  • Град:Пловдив
и тва перничанин да ви го каже.. :lol: засраметесебе :lol:
Публикувано изображение
I wasn't doesn't Публикувано изображение

Публикувано изображение
3

Преглед на мнениеbackstages, на 05.02.14 - 01:59, каза:

Защо трябва да са само "бегачки" и "мъртъвци" ? Много ограничено мислене колега ...
Под НЕ мъртвец имам в предвид кола с която като излезеш извънградско ( не магистрала ) и караш по подбалканския ( например ) да не ти трябва 13 километра права и 20 километра видимост за да изпревариш камиона дето се движи с 70-80.
Една кола с мотор около 1.8-2.2 ( атмосферен бензин ) и едни 115-160коня е напълно достатъчно за да имаш прилично ускорение при изпреварване БЕЗ да застрашаваш околните ако си малоумник и не знаеш как се кара щото съм се нагледал на изпреварвания дето не може изпревари , но цепи в насрещното и трябва влезеш в банкета за да може се разминете.
За дизелите може и по-малко литра двигател , но да са с турбо за да има по-голям въртящ момент и да има по-бързо изпреварване.

п.с. като цяло при турбо моторите бензин/дизел може да се компенсира големината на мотора и за това съм ги разделил така.

п.п.с

карал съм митсубиши колт 2010-та с 1.1 3 цилиндъра 75 коня от София до Варна и обратно , е мога да кажа , че тези коли трябва да ги забранят със закон за извънградско. С едно такова единствено можеш да пъплиш и ДА НЕ ИЗПРЕВАРВАШ НИКОГА , защото тръгнеш ли директно си предпоставка за птп от насрещно идващите.

Мнението беше редактирано от omegaart: 05.02.14 - 14:18

0

Еми ти каза, че 1.9JTD 105 коня е мъртвец, не аз. Аз с тоя турбодизел нямам проблем с изпреварванията и не го намирам за мъртвец. Карал съм го този мотор и на Алфа, и на Мареа и на Стило и както се досещате сигурно със Стилото пръскаше направо. Може би моите представи са консервативни, но за мене вървеше много или поне не ми трябваше повече. Знам, че много хора са вманиачени на тема конски сили и не признават нищо под 150 коня. Не визирам теб, да не си помислиш, не те познавам и не мога да съдя само от няколко поста. Просто за 6-те години, откакто имам книжка се наслушах на всякакви тъпотии, особено постоянно изникващите млади шофьори стават все по-зле и по-зле. Кой карал ML на баща си, който бил 200 коня ама за нищо не ставал, кой се возил в А6-цата на комшията ама не вървяла като БМВ-то на брат му, щото било чипосано и т.н. Карал съм и 3.0 дизел на една Х5-ца и ми се видя тромава, може и да се заблуждавам заради тежкото купе, но не усетих това, което очаквах като ускорение от 200 коня. Последно лятото се качих на една А3-ка 2.0TDI 140 коня. Получи се доста интересно, защото усещането вътре е, че не върви, но в действителност за 0 време си на 120 и чак когато тръгнеш да спираш, се усеща скоростта. Мисълта ми е, че е адски субективно всичко. Зависи колко е тежка колата, с каква скоростна кутия е, какъв е максималния въртящ момент, дали се мери на вала или на колелата и т.н. Всеки си има свое мнение. За мен автомобил с размерите на Skoda Superb и двигател 1.9 130кс е оптималният вариант между големина, мощност, разход данък и поддръжка. И всички други автомобили от този клас горе долу.

Мнението беше редактирано от backstages: 06.02.14 - 00:20

0

Преглед на мнениеbackstages, на 06.02.14 - 00:18, каза:

Еми ти каза, че 1.9JTD 105 коня е мъртвец, не аз. Аз с тоя турбодизел нямам проблем с изпреварванията и не го намирам за мъртвец. Карал съм го този мотор и на Алфа, и на Мареа и на Стило и както се досещате сигурно със Стилото пръскаше направо. Може би моите представи са консервативни, но за мене вървеше много или поне не ми трябваше повече. Знам, че много хора са вманиачени на тема конски сили и не признават нищо под 150 коня. Не визирам теб, да не си помислиш, не те познавам и не мога да съдя само от няколко поста. Просто за 6-те години, откакто имам книжка се наслушах на всякакви тъпотии, особено постоянно изникващите млади шофьори стават все по-зле и по-зле. Кой карал ML на баща си, който бил 200 коня ама за нищо не ставал, кой се возил в А6-цата на комшията ама не вървяла като БМВ-то на брат му, щото било чипосано и т.н. Карал съм и 3.0 дизел на една Х5-ца и ми се видя тромава, може и да се заблуждавам заради тежкото купе, но не усетих това, което очаквах като ускорение от 200 коня. Последно лятото се качих на една А3-ка 2.0TDI 140 коня. Получи се доста интересно, защото усещането вътре е, че не върви, но в действителност за 0 време си на 120 и чак когато тръгнеш да спираш, се усеща скоростта. Мисълта ми е, че е адски субективно всичко. Зависи колко е тежка колата, с каква скоростна кутия е, какъв е максималния въртящ момент, дали се мери на вала или на колелата и т.н. Всеки си има свое мнение. За мен автомобил с размерите на Skoda Superb и двигател 1.9 130кс е оптималният вариант между големина, мощност, разход данък и поддръжка. И всички други автомобили от този клас горе долу.

Явно с тебе си пишем най-много :)

Да това с мощноста е фактор дето при всекиго е различен , но да зачекна турбо моторите пак , та те имат един много заблуждаващ ефект на вървеж и то точно заради турбината. Не казвам , че няма невървящи дизели , но като цяло има разлика от вървящ и наистина вървящ.

за прост пример давам един колега , качи се от 1.6 75 коня няква хонда на 1.9 тди шкода октавия 90 коня и се почна ... еее наеш ли как въври шкодата прави лудница кога ще се бегаме. 10 пъти му казах , че е тотално безсмислено да се прави на бърз и интересен , но не ... мноу вървяла щяла ми скъса бмв-то или поне да бъде 1:1 ... проблема беше , че всеки ден досажда и колкото да го игнорираш ти писва.

Та един ден се наредихме на 1 светофар и е ясно нататъка кво стана ... после имаше "мрън мрън , то явно не върви толкова колкото си мисля"

Но например 3.0 дизел на бмв ако е чипосан като хората върви точно колкото моето , а ако се правят още модификации и повече.
0

Има го тоя момент с турбото и заблудата.
0

Потребителят е неактивен   phony 

• Преглед на блога
  • Регистриран: 21-September 04
  • Град:Айндховен

Преглед на мнениеomegaart, на 06.02.14 - 11:14, каза:

за прост пример давам един колега , качи се от 1.6 75 коня няква хонда на 1.9 тди шкода октавия 90 коня и се почна ... еее наеш ли как въври шкодата прави лудница кога ще се бегаме. 10 пъти му казах , че е тотално безсмислено да се прави на бърз и интересен , но не ... мноу вървяла щяла ми скъса бмв-то или поне да бъде 1:1 ... проблема беше , че всеки ден досажда и колкото да го игнорираш ти писва.

Хахаха, ужас. Този човек бая се е измолил. Може ли с дизелова шкода да си мисли, че ще се опъне на V8-ак + задно.

Иначе едно време си спомням като минахме на първия дизел при семейните коли, та и на мен мисе струваше че е много вървежен :D Но все пак беше 2.2 с 2 турбини, 175к.с. и 440Nm, та предполагам една идея по-вървежен е бил от Шкодата :D Ама не ми е идвало и наум да се пъна на нещо с близо 2 пъти по-голям въртящ момент
0

Потребителят е неактивен   dimitarak 

• Регистриран: 15-November 07
От няколко години турбини не се слагат заради вървене, а заради downsizing. Да се покриват еконормите без да се губи много от мощността.
0

Споделете тази тема чрез:

• (203 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login