Форум

Data.BG Форуми: Най-нездравословната храна, която съществува според вас? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Най-нездравословната храна, която съществува според вас?

Потребителят е неактивен   Victorria 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 07-March 14
Споделете мнението си, кои според вас са най-нездравословните храни? :)
2

Потребителят е неактивен   killbill 

• СМЪРТЕН СПИСЪК ПЕТ
  • Регистриран: 17-March 14
  • Град:Добрич
  • Интереси:Revenge
Чипса и пакетираната кайма
Spoiler

R.I.P. Дейвид Карадайн
08.12.1936 - 03.06.2009

"Отмъщението е най-вкусно,
поднесено студено. "
Стара Клингонска поговорка
0

Потребителят е неактивен   sixshoota 

• Регистриран: 27-November 04
  • Град:Стара Загора
Чипс, шоколад, маруля от Припят.
0

Потребителят е неактивен   daredevilkn 

• Регистриран: 10-October 06
  • Град:Planet Earth
Макдоналдс... имаше едно клипче в youtube дето някакъв оставя храна от макдоналдс, след 2 месеца и нямаше нищо, след 6 месеца бургерите и другите започнаха да имат мухъл, но пък картофките бяха в перфектно състояние!
1

Потребителят е неактивен   Diananet 

• Регистриран: 04-November 06
Може би сте чували култовия лаф: "Зима е вънка вие вук а ората маат пръжки с лук". За мен това е най-нездравословната храна (без лука) -> http://bg.wikipedia.org/wiki/Пръжки
В България, вече и китайските стоки са менте. Правят ги във Виетнам.
0

Потребителят е неактивен   colon 

• Valar Morghulis
  • Регистриран: 01-November 05
Сладолед.
0

Преглед на мнениеdiananet, на 19.03.14 - 23:57, каза:

Може би сте чували култовия лаф: "Зима е вънка вие вук а ората маат пръжки с лук". За мен това е най-нездравословната храна (без лука) -> http://bg.wikipedia.org/wiki/Пръжки

Тя сланината като цяло не е полезна... а пък и като е пържена още повече. :emote_bad:

Ето малко вредни храни и от мен : кренвирши, безалкохолни напитки, чипс, пастет , разтворими напитки, майонеза, маргарин.
0

Потребителят е неактивен   vaaalll 

• Регистриран: 01-December 05
  • Град:София
  • Интереси:да поседна надълго
Темата е по правилно да бъде "има ли здравословна храна"

Почти всичко дето ядеме е нездравословно, освен ако не си го боцнал ти или баба ти на село и пак не е гаранция. Пример: миналата година 5 стръка домати садих, поливах, копах и накрая на вкус са същите като купешките...калпав разсад, самото семе е изродено.

По-безвредно е да изядеш опаковката от чипса, отколкото самия чипс.
Няма лоша ракия и хубава лопата.
Безкофеиново кафе и безалкохолна бира водят до надуваема приятелка.
В алкохола има женски хормони...като пийна почвам да говоря глупости и не мога да шофирам.
По-добре да видиш в Google Maps къде си пиянствал, отколкото в Youtube как!
Много искам да съм змия...хем върви, хем лежи.
0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство
Vaaalll е прав, вече няма здравословна храна, освен ако сам не си отглеждаш и приготвяш, това, което ще консумираш.
Колкото до доматите, по добре е сам да си правиш расад, отколкото да разчиташ на закупен от пазара. В магазините за семена, все още има много добри Български сортове.
Има много храни, които не съдържат така необходимите фибри за правилната работа на храносмилателната система, най яркият пример е белия хляб.
Имам домашна хлебопекарна и си приготвям хляба предимно с брашна, които съдържат повече фибри (тип 1850). За втасване на хляба не използвам Мая, а си приготвям кисел квас.
Както и споменаха вече някои колеги, газираните напитки са нездравословни, защото съдържат предимно Фосфор, Кофеин и Аспартам (невротоксин).
Те освен че не доставят на тялото хранителни вещества, а го "ограбват", като отнемат Калций от костите.
Най-нездравословни за мен са Маргарините, защото съдържат хидрогенирани мазнини. Не трябва да се подвеждаме по надписа "без холестерол", или по надписа "растителна мазнина", която често се замества с надпис "без хидратирана мазнина".
Тук става въпрос за това, че двете думи (хидратирана и хидрогенирана) нямат нищо общо освен прилика в звученето.
Наименованието "хидрогенирана", означава, че има обогатяване на мазнини с водородни атоми. Хидратирането е процес на насищане с вода, без да се осъществява химическо прилагане.
Това е рекламен трик, колко е безопасен даден вид маргарин, а щом е маргарин той се получава с метода на хидрогениране. Публикувано изображение
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
0

Потребителят е неактивен   BelovV 

• Регистриран: 02-July 08
  • Интереси:ПФК Левски
А на чипса пък кое му е толкова вредното че го слагате едва ли не на първо място :chuckle:
0

Преглед на мнениеBelovV, на 23.03.14 - 15:09, каза:

А на чипса пък кое му е толкова вредното че го слагате едва ли не на първо място :chuckle:

Е, как кое.. той по принцип си е една от най-нездравословните храни. :)

"Яденето му води до надебеляване, вреден е за очите, повишава кръвното налягане, увеличава риска от миокарден инфаркт и диабет тип II, вреди на нервната система на децата и уврежда плода на бременните жени."
Да не забравяме и, че съдържа съставката акриламид, която няма вкус и мирис, но активизира растежа и размножаването на раковите клетки и води до пристрастяване.
Определено не мисля, че е малка вредата му. :roll:

Мнението беше редактирано от Victorria: 23.03.14 - 15:51

3

Потребителят е неактивен   bacca 

• Регистриран: 22-March 14
  • Град:Лъки
Правете си домашен чипс. Аз използвам сладки картофи с малко зехтин или ленено олио - във фурната на 220 за 25-30мин.
1

Потребителят е неактивен   BelovV 

• Регистриран: 02-July 08
  • Интереси:ПФК Левски
хмм всичко това от едни пържени картофи? Не знам, може, не споря. Но просто ми стана интересно каква е причината всички толкова яростно да го плюят чипса :lol:
0

Потребителят е неактивен   yamakasy 

• Регистриран: 25-January 04
  • Град:Utopia
  • Интереси:myimmaculatedream
Viktoria, не съм съгласна за пастета и майонезата. И едното, и другото могат да се закупят да са качествени, или да се приготвят у дома. Друг е въпросът, че имат мн калории.

За мен най- вредната храна, е тази, с която се прекалява. Няма лошо от време на време да се кривва от пътя с някое изкушение, но стане ли навик...

Пържените храни, панираните, саламите без месо в тях, сирената без мляко, храните с изкуствени подсладители...
Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеyamakasy, на 23.03.14 - 17:56, каза:

Viktoria, не съм съгласна за пастета и майонезата. И едното, и другото могат да се закупят да са качествени, или да се приготвят у дома. Друг е въпросът, че имат мн калории.

Аз говоря за храни, които се продават по магазините, а не такива които си правиш сам вкъщи.

Това за вредата на майонезата и пастета не съм си го измислила аз. В класацията за най-вредните храни по нашите магазини са. А специално за пастета си е всеизвестно, че е ужасно вреден. Съдържа смлени остатъци от кланицата, сланини, кожи, кокали и т. н. Всичко това подобаващо оцветено. Ако това не е вредно , не знам кое е. ;)

Мнението беше редактирано от Victorria: 23.03.14 - 18:09

1

Е, не ви знам какви са ви изборите в Бг. Но сигурно има и качествени опции. Примерно майонеза със зехтин и пастет само от хубаво месо.
Мерси за доуточняването!
Публикувано изображение
1

Преглед на мнениеBelovV, на 23.03.14 - 17:39, каза:

хмм всичко това от едни пържени картофи? Не знам, може, не споря. Но просто ми стана интересно каква е причината всички толкова яростно да го плюят чипса :lol:

То съдържанието на картоф в купешкия чипс сигурно е най-малко. :lol: Пълно е с мазнини, сол и захар. Установено е, че един пакет дневно от тази „лека" храна, се равнява като калории на почти пет литра олио. :shock:

Иначе аз самата се изкушавам да си хапна чипсче понякога, то пък човешко е... :roll: И все пак е добре да не се прекалява с подобен тип храни.
2

Потребителят е неактивен   hunchy 

• Регистриран: 06-September 03
  • Град:София
Кошмарът за стомаха е микс от някоя по-тежка торта, гараш например, с една кока-кола и за капак кафе накрая. Най-нездравословното е специфична комбинация на храни...може някой и да опита една супена лъжица зехтин, но веднага СЛЕД обилен обяд, може и киви.
1

Потребителят е неактивен   shemi 

• Регистриран: 23-October 08
  • Град:По света и у нас
Maкдоналдс, Бургер кинг и техните подобни
https://www.youtube....ch?v=HgH6C1itI0
0

Преглед на мнениеhunchy, на 24.03.14 - 09:11, каза:

може някой и да опита една супена лъжица зехтин, но веднага СЛЕД обилен обяд, може и киви.

Защо?
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

• (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login