Форум

Data.BG Форуми: Влезе ми нещо в окото - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Влезе ми нещо в окото

Потребителят е неактивен   getrekt 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 16-October 15
  • Град:София
Здравейте.

Наскоро сутринта разглобявах една фасонка със счупена във нея крушка и докато ръчках с една отвертка в нея, нещо ми влезе в окото, но не съм сигурен дали е стъкло или бакелит и до края на деня усещах нещо че имам в окото, и го усещах на различни места, все едно че като мигам и се мести, но самото усещане е много леко, никакво раздразнение, зачервяване на окото, нито сълзи нито нищо. На следващия ден отидох на очен лекар, прегледаха ме с микроскоп и ми казаха, че няма абсолютно нищо, даже ми оцветиха окото с някакво специално багрило и ми казаха, че няма нищо. Питах лекарката при положение че нямам нищо защо усещам нещо и тя ми каза защото ти е раздразнена роговицата на окото, от обекта който ти е влязъл и после е падна, и тука за 4-5 дена ще ти изпиша едни капки и трябва да ти се махне това дразнене.
Инцидента всъщност се случи вторник, а в сряда ходих на лекар.
И интересното е, че и до ден днешен все още сякаш има нещо и се чудя дали си внушавам или е раздразнено - и примерно когато ходя на работа и работя и не мисля за него, а като се замисля за него все едно че го усещам и това ме кара да си мисля че си внушавам.

Иначе самото дразнене както написах по- горе е много леко, почти неусетно, никакво сърбене/ сълзене/ зачервяване/ болка, просто усещам нещо вътре и това ме притеснява. Чудя се дали да не отида на 2ри преглед за всеки случай.

Говорих с приятели дето им е влизало нещо в окото казват, че на тях са им влизали къде къде по сериозни неща и пак са нямали проблеми, а някои ми казаха че им е влизал фин пясък и са ходили на очен лекар да им почистят окото и дни след интервенцията са чувствали все едно имат нещо в окото.

Притеснява ме, че има нещо защото от вторник насам това дразнене се мести като усещане из самото око. Някога го усещам отдясно, понякога отгоре, отдолу. Ама другото което ми идва на ум е че тия дни беше много ветровито във София и може да е влязла съвсем друга прашинка и аз да си мисля някакви неща.

Може ли да дадете някакъв съвет? Като цяло приятели, лекар и общо взето всички ми казват, че няма от какво да се притеснявам, а на мен ми е притеснено и не знам дали има почва това притеснение.

П.С. по принцип съм много страхлив и притеснителен когато стане дума за здравни проблеми и даже си падам малко хипохондрик.... та всеки съвет ще ми е от полза, благодаря предварително!

Мнението беше редактирано от getrekt: 01.04.18 - 17:37

0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство
За да не се притесняваш, препоръчвам ти да прочетеш, повече тук, може да ти помогне! Сигурен съм, че няма да ти навреди по никакъв начин. Публикувано изображение
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
0

Потребителят е неактивен   jackctrl 

• Data.BG Zombie 2014
  • Регистриран: 30-August 06
  • Град:Варна
И аз съм хипохондрик и на мен ми беше влязло нещо в окото преди време и ходих на очен..Каза ми точно същото, че е раздразнено, но и аз го търках и може би затова...Изписа ми някакви капки. Дразненето го усещах 2-3 дена след това още и щях да откача, че имам нещо в окото. Тъкмо беше започнало да минава дразненето и като се сещах и явно на психологическа основа пак започваше да ми дразни :emote_focus: Изчакай още няколко дена и гледай да не го търкаш, пипаш и мислиш за него.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login