Форум

Data.BG Форуми: ПРОБЛЕМИ СЪС СУБТИТРИ само в тази тема! - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

ПРОБЛЕМИ СЪС СУБТИТРИ само в тази тема!

Потребителят е неактивен   portugal123 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 10-February 10
Здравейте,
Прочетох темата (поне началото) Цитирам "Субтитрите излизат като квадратчета, въпросителни, маймуница и т.н. - в опциите на плейъра, който ползвате, потърсете опциите на субтитрите, там откъдето се избират шрифта и размера, трябва да има падащо меню за кодировката, вероятно е избрано Western, вие трябва да изберете Cyrillic."
В офиса съм на уиндоус седмица, а у нас - на XP. Изтеглих субтитри на филм преди няколко дни, отварям ги с Notepad и на двете места - в офиса на windows седмицата излизат йероглифи, у нас със същите субс всичко е ок. Пробвах различни решения - сменях шрифта, сейвах файла по различен начин, отварях го с wordpad, сменях кодирането чрез менюто "save as" в ноутпада (долу има меню encoding и четири варианта на кодиране ANSI, Unicode...) пробвах и четирите - все тая - йероглифи. Дали проблема е в Windows 7 или има лесно решение което не знам?
0

Потребителят е неактивен   nidqlku 

• Регистриран: 14-January 07
Моля да ми кажете как да направя субтитрите,който имам в note pad да са srt фаил
0

Потребителят е неактивен   alaj 

• Регистриран: 14-February 07
  • Град:Бургас
Здравейте на всички.Имам следния въпрос. Как мога да махна вградени sубтитри от .MKV. Благодаря предварително. :lol:
0

Потребителят е неактивен   akincho 

• Регистриран: 12-November 06
Здравейте. Мога ли да запиша филм 8 ГБ на два диска по 4.7 ГБ и да имам субтитри и в двете части на филма ?
0

Потребителят е неактивен   mesij 

• Регистриран: 14-February 04
Здравейте :lol:
започнах да си превеждам Sex and the city 2 от английски- но когато ги запазвам Word-a все ми казва да ги запазя в някакъв друг формат, а не Plain Text Format. Същото става и когато отварям английския файл- иска ми да го декодирам непрекъснато, не запомня какво съм му задала предният път.

Когато пусна БГ субтитрите заедно с филма, се виждат единствено цифрите които са над текста (сори, ама не знам как се казват на професионален език :lol: примерно : 00:06:26,700 -> 00:06:30,198 - които по принцип не трябва да се виждат....
Предполагам е някакъв проблем със шрифта.
Ако някой има идея как да се оправи този проблем- ще съм му благодарна :lol:
0

Потребителят е неактивен   bkurparov 

• Регистриран: 07-May 10
Здравейте имам един проблем при гледане на филм от USB-устройство на телевизор Samsung LCD 26 инчов модел:26C450E ,a именно филма върви а субтитрите не се възпроизвеждат на български.Субтитрите излизат като квадратчета, въпросителни, маймуница. Използвах програмата Subtitle Workshop с няколко вида разширения на субтитрите като преди това прочетох какви разширения на субтитрите чете телевизора. Пробвах всички които бяха написани и не се получи. Моля за помощ по този проблем.
0

Потребителят е неактивен   bobsonche 

• Регистриран: 03-March 05
  • Град:На майка си в биологията!
Здравейте, проблема със субовете при мен е следния
със PowerDVD 10 3D преар съм. Субовете излизат като маймуни. Пробвах с регионални настройки и какво ли не. Не става :lol: . от папка ги пускам филмите и нито едни субове до сега не тръгнаха. доста търсих и във нета и във плеъра - настройка на субове (шрифт, положение и т.н.) не намерих. Моля да ми помогнете ако може.
0

Потребителят е неактивен   thurbinata 

• Регистриран: 21-August 06
Здравейте, проблемът ми е при гледане на филми от USB на телевизора. Самите субтитри се четат само ако са вградени във видеото иначе не ги намира, Моля, дайте някаква програма да вграждам субтитрите във филмите или някакво друго решение.
0

Потребителят е неактивен   luboborilov 

• Регистриран: 10-January 09
Здравейте имам следния проблем: понякога на двд-то не ми излизат субтитрите, интересното е, че пробвах два филма със субтитри във формат .srt и на единия тръгнаха, а на другия не... Някой може да помогне ще съм много благодарен :lol:
0

Потребителят е неактивен   pavelqnkov 

• Регистриран: 19-April 06
Здравейте,значи проблемът е следния лаптопа ми беше със win.7 (преинсталирах го - правя такова нещо за пръв път) пак му сложих win.7 86 sp1 пускам си филм на който и да е плеър но суб. не се показват по принцип до сега винаги съм работил със ХР и не съм разучил win.7 кажете каде да бутна и как?Ако някой ми обеснява по стъпки моля пишете ги на бг а не на англ.и още нещо пробвах да преинсталирам отново лаптопа но този път със ХР но нещо не иска да започне инсталация. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
0

Потребителят е неактивен   Trytofindme 

• Регистриран: 06-March 11

Преглед на мнениеalaj, на Jul 18 2010, 19:51, каза:

Здравейте на всички.Имам следния въпрос. Как мога да махна вградени sубтитри от .MKV. Благодаря предварително. :lol:

Мнението беше редактирано от Trytofindme: 06.03.11 - 23:40

0

Потребителят е неактивен   madgod 

• Регистриран: 08-June 04
Виж тук - http://forum.animes-bg.com/viewtopic.php?f...68&start=60
0

Потребителят е неактивен   msirakov 

• Регистриран: 04-February 06
Ето моето предложение:

ЛИНК
0

Потребителят е неактивен   GilaMania 

• Регистриран: 02-June 09

Преглед на мнениеnidqlku, на 24.03.10 - 11:11, каза:

Моля да ми кажете как да направя субтитрите,който имам в note pad да са srt фаил

слагаш на края .srt и го съхраняваш и готово!
0

Потребителят е неактивен   nasque 

• Регистриран: 07-November 06
Здравейте! При мен възникна много интересен (за мен) проблем, който смятам сега да ви споделя.

Имам телевизор с юсб порт (съответно и някви кодеци инсталнати в тв-то) и попринцип си записвам от компютъра филми и ги гледам на тв-то чрез флашката. Но от скоро се появи много странен проблем, а именно - субтитрите се разминават! Сега някой ще каже - защо не си настроиш тайминга ? - Правя го, НО когато го настроя около 2-3 мин са както трябва и после пак се забавят, пак ги настройвам и после пак избързват и така до 1 час от филма вече съм настройл субтитрите -120 сек., което не е нормално след всяка сцена да ги настройвам.. преди нямах такъв проблем всичко си беше идеално, непонятно ми е от къде може да възникне такъв проблем. Току що пуснах филма на лаптопа и гледам, че субтирите са си в ред, всмисъл вървят както трябва, а на телевизора се бавят и забавянето явно расте правопропорционално на изминалите минути от филма.
Надявам се някой да помогне. Мисля, че ще е нещо много тъпо, но като не мога да се сетя..........
мерси предварително :lol:

Мнението беше редактирано от nasque: 30.04.11 - 15:40

0

Потребителят е неактивен   voviI4 

• Регистриран: 11-May 11
  • Град:Варна
Здравейте, имам въпрос отностно пускането на субтитри на Media player clasic. Когато отворя филма през плеяра не ми тръгват субтитрите . Прочетох че мога да направя промяна в настройките на плеара от view - optons - output , но пак не се получи.
0

Потребителят е неактивен   Qixxer 

• Регистриран: 29-June 11
  • Град:Пловдив
Преди няколко дни си инсталирах Windows 7 Ultimate, но след поредица от инсталиране и пробване на различни кодеци (Shark007, K-lite и Win7codecs) и разлияни плеъри (Gom player, Windows Media Player и др.) се натъквам на един и съш проблем, субтитрите са като йероглифи, по точно не са на бъгларски.
Пробвах какви ли не настройки и още куп неща, но без резултат, ако може някой да помогне.

Съжалявам, ако съм объркал темата!
0

Потребителят е неактивен   mahamadurche 

• Регистриран: 14-February 09
Публикувано изображение

Извинявай че е малко грозно, но ми се спи :lol:. Дано да ти помогна. Виж в "Регион и език" всичко да е на България и български.
"Нека вятърът плиска в лицето ми дъжд.
Няма нищо по-хубаво от лошото време."
0

Потребителят е неактивен   kasamacheka 

• Регистриран: 20-October 06
Вчера си купихме нов Тв. (Плазма) Toshiba. Днес сложих един филм на флашката... сложих я в Тв-то .. Филма тръгна , но субтитрите не. Още в началото не ми ги показа. показа ми само Филма.Avi без да има субтитири .. какво трябва да направя за да ги подкара Тв-то ?

P.s Името и субтитрите са ЕДНАКВИ ! ( НЕ е от това
0

Потребителят е неактивен   CocoMishelle 

• Регистриран: 25-November 09
Проблемът е следният.... Имаме си Sony Vaio VPC нещо си,сещате се.... Не тръгват субтитрите на никакви филми,инсталирах тази програмка VobSub,пак не става... Същия проблем го имат и още няколко мои познати,ако някой знае как да го решим ще съм му мнооооого благодарна!!!
0

Споделете тази тема чрез:

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login