Форум

Data.BG Форуми: ПРОБЛЕМИ СЪС СУБТИТРИ само в тази тема! - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

ПРОБЛЕМИ СЪС СУБТИТРИ само в тази тема!

Потребителят е неактивен   rammon 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 18-January 05
Имам следния проблем :
Когато си взема DVD филм от видеотека и го пусна на DVD-то всичко е перфектно,субтитрите се четат на български. Но когато изтегля филм от интрнет,запиша го на диск (Data Disk) заедно със субтитрите и го пусна на DVD-то, субтитрите излизат маймунски и нищо не се разбира. Има ли някакъв начин да се справя с този проблем и всичко да е наред ? Марката на DVD-то е "Denver",ако има значние.
Благодаря.
0

Потребителят е неактивен   necoo 

• Регистриран: 22-June 08
Имам следния проблем, значи като си пусна някой филм с български субтитри ми изписва разни надписи с някакъв различен език. Пробвах с WMP11, КМ Плейр, с Винамп все е също. С Виндовс Виста съм
0

Потребителят е неактивен   aniilieva2008 

• Регистриран: 09-March 09

Преглед на мнениеtato, на Apr 15 2008, 14:44, каза:

При всякакви проблеми с визуализирането, стартирането и възпроизвеждането на субтитри, пишете само в тази тема. Това е раздел за връзки и заявки за субтитри и всякакви теми, различни от връзка (Link:) и заявка (RQ:) ще бъдат директно изтривани.

Благодаря.

================================================
Ето няколко първоначални съвета при проблеми със субтитри.

[list] - субтитрите излизат като квадратчета, въпросителни, маймуница и т.н. - в опциите на плейъра, който ползвате, потърсете опциите на субтитрите, там откъдето се избират шрифта и размера, трябва да има падащо меню за кодировката, вероятно е избрано Western, вие трябва да изберете Cyrillic.
[*]По принцип имате субтитри, но на определен филм не ви се визуализират - имената на видео файла и файла със субтитрите трябва да са еднакви. Друго - възможно е да има проблем в самия файл със субтитрите. Опитайте следното - отворете субтитрите в Subtitle Workshop и ги сейвнете отново (File -> Save As...). Или - отворете субтитрите в notepad и ги копирате в нов файл (Copy -> Paste). Това последното понякога разрешава проблема с кодировката.
[*]Изобщо нямате никакви субтитри - свалете си DVobSub оттук.
[*]При гледане на .mkv филм със .sub (MicroDVD) субтитри, субтитрите се визуализират странно, премигват и т.н. Или си свалете VobSub или конвертирайте субтитрите в .srt (SubRip) формат със Subtitle Workshop - отваряте субтитрите -> File -> Save as... и избирате SubRip формат.
[*]Ако се интересувате как се правят, превеждат или извличат от DVD субтитри - във форума на subs . sab . bz, раздел Дискусии има подробни обяснения, наръчници и упътвания.[list]

Когато имате проблем и търсите помощ в тази тема, опишете проблема подробно и напишете какъв плейър ползвате, както и всякаква информация, каквато прецените че би била полезна при разрешаването на проблема.
Благодаря за информацията ще се пробвам. :lol:

Прикачен(и) файл(ове)

• Прикачен файл  684864.jpg (79.3К)
    Брой изтегляния: 0

0

Преглед на мнениеtato, на Apr 15 2008, 14:44, каза:

При всякакви проблеми с визуализирането, стартирането и възпроизвеждането на субтитри, пишете само в тази тема. Това е раздел за връзки и заявки за субтитри и всякакви теми, различни от връзка (Link:) и заявка (RQ:) ще бъдат директно изтривани.

Благодаря.

Ето няколко първоначални съвета при проблеми със субтитри.

[list] - субтитрите излизат като квадратчета, въпросителни, маймуница и т.н. - в опциите на плейъра, който ползвате, потърсете опциите на субтитрите, там откъдето се избират шрифта и размера, трябва да има падащо меню за кодировката, вероятно е избрано Western, вие трябва да изберете Cyrillic.
[*]По принцип имате субтитри, но на определен филм не ви се визуализират - имената на видео файла и файла със субтитрите трябва да са еднакви. Друго - възможно е да има проблем в самия файл със субтитрите. Опитайте следното - отворете субтитрите в Subtitle Workshop и ги сейвнете отново (File -> Save As...). Или - отворете субтитрите в notepad и ги копирате в нов файл (Copy -> Paste). Това последното понякога разрешава проблема с кодировката.
[*]Изобщо нямате никакви субтитри - свалете си DVobSub оттук.
[*]При гледане на .mkv филм със .sub (MicroDVD) субтитри, субтитрите се визуализират странно, премигват и т.н. Или си свалете VobSub или конвертирайте субтитрите в .srt (SubRip) формат със Subtitle Workshop - отваряте субтитрите -> File -> Save as... и избирате SubRip формат.
[*]Ако се интересувате как се правят, превеждат или извличат от DVD субтитри - във форума на subs . sab . bz, раздел Дискусии има подробни обяснения, наръчници и упътвания.[list]

Когато имате проблем и търсите помощ в тази тема, опишете проблема подробно и напишете какъв плейър ползвате, както и всякаква информация, каквато прецените че би била полезна при разрешаването на проблема.

Благодаря
0

Преглед на мнениеtato, на Apr 15 2008, 16:55, каза:

Това, доколкото знам, зависи единствено от фърмуера (софтуера на ДВД плейъра) и не може да се направи почти нищо по въпроса. Освен да се смени софтуера на плейъра, друг начин май няма. Обади се в сервиза и попитай дали предлагат такава услуга и изрично им кажи какво точно искаш, защото те може да сложат нов софтуер, но буквите пак да са малки. Знам, че за Елит има много софтуер и там е лесно, но за марковите плейъри нямам информация как стоят нещата.

Здравейте,имам проблем аз съм с VLC media player kъде да търся за да оправя субтитрите като излизат разни скоби,@ {}{ и др.подобни
0

Потребителят е неактивен   asarel 

• Регистриран: 04-April 05
  • Град:Благоевград
Имам един филм (25 кад) без субс. Свалих си субс за 25 кадъра но те имат разминаване 7 секунди - т.е субс се появяват 7 сек по-късно от казаното. в бсплеър-а има опция да ги дръпна напред във времето и като му дам 7 сек е ОК но след малко бреме пак се гуги синхрона. и това става и на други филми.
ако филма не си идва със суб, нещо не мога да ги синхронизирам.
преди си мисля че успях да ги синхна сега не става.
0

Потребителят е неактивен   wabbitt 

• Регистриран: 25-April 06
  • Град:София
Имам проблем. каквито и субтитри да сваля щом ги отворя с ноте пад вътре са на маймуница. С някакви йероглифи. Защо се получава така. Като пусна филма е ОК но ако конвертирам файла и ги вградя за да гледам на телефона са с йероглифи. Защо във файла не са на БГ

Мнението беше редактирано от wabbitt: 16.04.09 - 18:48

0

Потребителят е неактивен   pitbull4ence 

• Регистриран: 20-April 09

Преглед на мнениеnecoo, на Feb 1 2009, 16:24, каза:

Имам следния проблем, значи като си пусна някой филм с български субтитри ми изписва разни надписи с някакъв различен език. Пробвах с WMP11, КМ Плейр, с Винамп все е също. С Виндовс Виста съм

И аз имам същия проблем как да го оправя ??????????
0

Потребителят е неактивен   dgeorgiev 

• Регистриран: 03-February 05
TV USB DivX със субтитри на бъгарски.
Купих си скоро такова нещо,в упътването пише,че поддържа .sub и .srt,но в действителност не зарежда никакви субтитри.Някой има ли такъв телевизор да каже при него как е.
0

Потребителят е неактивен   themc 

• Регистриран: 10-October 06
  • Град:Горна Оряховица

Преглед на мнениеwabbitt, на Apr 16 2009, 17:41, каза:

Имам проблем. каквито и субтитри да сваля щом ги отворя с ноте пад вътре са на маймуница. С някакви йероглифи. Защо се получава така. Като пусна филма е ОК но ако конвертирам файла и ги вградя за да гледам на телефона са с йероглифи. Защо във файла не са на БГ
Оправете си кирилизацията на операционната система. За по-лесно инсталирайте flex type и рестарт (не препоръчвам, защото флекса често омазва уиндоуса).
Потърсете в регионалните си настройки избор на страни и т.н. Сложете всичко на България или Cyrilic.
Би трябвало да стане.
0

Потребителят е неактивен   GoreShiT 

• Регистриран: 28-June 09
За всички, които при отваряне на субс от съответният плеър, субтитрите са на шльокавица (става дума за Виста):
1.Control Panel
2.Clock, Language and Region
3.Change keyboards or other input methods
4.Formats - Current Format - настройвате Bulgarian
5.Location - давате Bulgaria
6.Administrative - Change system locale - давате отново Bulgarian

Общо на три места трябва да сложите Bulgaria/n.Ако и тогава проблема не се оправи - казвайте, ще му мислим :lol:
P.S. Не препоръчвам flex type, особено за Виста!По-добре си сложете old phonetic, което върши същата работа, няма никакви проблеми с Виста и е много по-добро решение за кирилизация.

Мнението беше редактирано от GoreShiT: 07.07.09 - 17:52

0

Потребителят е неактивен   icki 

• Регистриран: 20-December 08
Мисля, че това е подходящата тема, дано не бъркам. Искам да попитам запознатите, когато направя субтитри на notepad, как да ги сейфам в .srt или .sub ?
0

Потребителят е неактивен   Dataman 

• Регистриран: 03-June 13

Преглед на мнениеkapasazova, на Sep 8 2009, 11:13, каза:

Здравейте, имам голям праблем.
Превеждам един филм и когато запиша субтитрите те излизат отгоре и наопаки. Използвам Subtitles Workshop и когато слагам субтитрите са нормални, а като ги запиша не са. Някой би ли ми обяснил как става всичко?
:lol:
Ето ти една полезна тема за да настроиш SW ако не си го направила. :lol:
0

Потребителят е неактивен   peshobe 

• Регистриран: 06-April 08
Знам, че имената на файловете за филма и субтитрите трябва да са еднакви. Въртях ги тия как ли не - не става и не става. Как да ги оправя? Кой с кой да уеднаквя?

-> moh-ahs-xvid 718 830KB BS Player Pro File
-> American.High.School.STV.DVDRIP.XViD.AC3.KINGS.SRT File

Мнението беше редактирано от peshobe: 09.09.09 - 22:36

0

Потребителят е неактивен   hamann 

• Регистриран: 20-August 03
трябва да са еднакви до последната точка или запетая

heroes.s03e02.hdtv.xvid-xor.avi

heroes.s03e02.hdtv.xvid-xor.srt

така трябва да изглеждат

освен това гледаи субтитрите да са за този релииз(hdtv.xvid-xor пример) които си свалил иначе ще имаш проблеми

Мнението беше редактирано от hamann: 13.09.09 - 19:05

0

Потребителят е неактивен   julyan10 

• Регистриран: 01-October 09
хора помогнете!!!!!!!!! как да си пусна субтитрите на DVD player-a на филм DVD? Филма го тегля от замундата записвам го на диск, на компа с PowerDVD всичко е ОК, но на домашното кино не става. Натискам бутона за субтитрите на дистанционното, но не показва, че има бг субтитри.
0

Потребителят е неактивен   rodits 

• Регистриран: 04-June 05
отворих файлсъс субтитри с десен бутон open with зададох word pad и оттогава не зарежда субтитрите изобщо автоматично по подразбиране ги отваря с wordpad и не ги зарежда имам и друг проблем досега зареждаше перфектно субтитрите на английски намирам се във Финландия и българските субтитри зареждаше само като маймуни плеърите са VLC, Media payer i GOM player благодаря предварително ...
0

Потребителят е неактивен   kpacuva 

• Регистриран: 26-May 07
  • Град:Варна
Здравейте!
можеби е писано вече ама аз не го намерих и за това питам щото имам следния проблем с BSPlayer,
просто искам да махна субтитрите които ми искачат отзад. Къде да бутна ?

Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от kpacuva: 25.03.10 - 21:43

0

Потребителят е неактивен   topgan 

• Регистриран: 14-September 08
Здравейте някой може ли да ми каже как да прехвърля субтитри от компа на телевизора
0

Потребителят е неактивен   velosipederast 

• Регистриран: 15-May 08
  • Град:Шотландия
Изтеглих "Валс с Башир", но проблемът е, че двд менюто е на иврит. Пишеше в торента, че има и субтитри на български, но така и не успях да намеря как да ги активирам. Ползвам Media Player Classic (знам, че не е най, но поне е лек и не искам да го сменям).
Имам и още един проблем със субтитри, става въпрос за Ъндърграунд на Кустурица - при излизане на субтитрите, картината започва да трепери в зелено (?!?) и не мога да разбера дали е от кодеците ми или просто филмът е с лошо качество (най-вероятно е първото).
MB: ASRock 990FX Extreme4 (BIOS P2.70)
CPU: AMD FX-4100 OC @ 5GHz
CPU Cooler: Cooler Master Blizzard T2
RAM: 2x(2x2GB kit) Kingston Hyper-X Blu
VGA: Powercolor HD 7870 2GB Vortex II OC GPU @ 1150MHz; VRAM @ 1250MHz
HDD: Seagate ST1000NM0011 (1TB); Maxtor 6V200E0 (200GB); Hitachi HTS542520K9SA00 (200GB)
PSU: Fortron HE-500 (500W)
CASE: Fractal Design CORE 3000 USB 3.0
MONITOR: ASUS VX248H 24"
KEYBOARD: i-Rocks K50E
MOUSE: A4Tech Bloody V7M
0

Споделете тази тема чрез:

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login