Форум

Data.BG Форуми: [Updated 02/01/2004] TV / FM Tuners Software, Drivers, News - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (44 Страници) +
  • « Първа
  • 42
  • 43
  • 44
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

[Updated 02/01/2004] TV / FM Tuners Software, Drivers, News

Потребителят е неактивен   mitakak 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 23-June 04
Привет на всички. Имам Pixel View Play TV pro...възможно най-стандартния тунер с Conexant Bt878 fusion чип. Всичко точно, но нямам звук. Картина идеална, но звук няма. Пробвах кабела е читав, пробвах и лайн ина работи. Не знам как да разбера дали изобщо излиза звук от тунера. Съмнявам се много в настройките. Преди години имах пак такъв и го настройвах, но пък не помня точно какъв чип нагласях и какъв тунер. С DScaler гледам :lol: С оригиналния софт на тунера дали няма да е по-лесно?
Та какво точно се настройваше, моля помогнете :lol:

10х предварително!
0

Потребителят е неактивен   pgm 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 29-December 03

Преглед на мнениеmitakak, на Aug 22 2009, 12:52, каза:

Привет на всички. Имам Pixel View Play TV pro...възможно най-стандартния тунер с Conexant Bt878 fusion чип. Всичко точно, но нямам звук. Картина идеална, но звук няма. Пробвах кабела е читав, пробвах и лайн ина работи. Не знам как да разбера дали изобщо излиза звук от тунера. Съмнявам се много в настройките. Преди години имах пак такъв и го настройвах, но пък не помня точно какъв чип нагласях и какъв тунер. С DScaler гледам :lol: С оригиналния софт на тунера дали няма да е по-лесно?
Та какво точно се настройваше, моля помогнете :lol:

10х предварително!
При първоначалното пускане, след рестарта, трябва да се окаже подходящ регион.
Зависи и от кабелната. При мен най-подходящ е Югославия за по-старите ревижъни на платката и Сърбия и Черна гора, за по-новите.
Освен това, проба за звука може да се направи с директно включване и на слушалки в изхода на тунера. Вижте и дали не е включен кабела във входа, а не в изхода на платката.

Мнението беше редактирано от pgm: 22.08.09 - 13:57

0

Потребителят е неактивен   mitakak 

• Регистриран: 23-June 04

Преглед на мнениеpgm, на Aug 22 2009, 13:56, каза:

При първоначалното пускане, след рестарта, трябва да се окаже подходящ регион.
Зависи и от кабелната. При мен най-подходящ е Югославия за по-старите ревижъни на платката и Сърбия и Черна гора, за по-новите.
Освен това, проба за звука може да се направи с директно включване и на слушалки в изхода на тунера. Вижте и дали не е включен кабела във входа, а не в изхода на платката.

Ммм пробвах директно включване с един слушалки - не стана. Пробвах обаче някаква мп3-ка я пусках на кабела на лайн-ин и си свиреше. Така прецених, че проблема е изцяло в тунера. Взех го от едно приятелче и това ме притеснява, че може просто да е дефектирал. Надявах се да е от драйвери, но пък сложих тези WDM стандартните за бт878 и си има картина кристална, на ПАЛ-Д го настройвам и пак няма грам звук. Пробвах и с такова кабелче от самата платка и боднах в дъното звука на AUX-а и пак нищо. Сега? :(

P.S. Интересува ме това на дскалер какво точно се настройва за TV CARD и за TV TUNER. Спомням си, че не му се задаваше точно PixelView, а нещо друго.

Мнението беше редактирано от mitakak: 22.08.09 - 14:34

0

Потребителят е неактивен   tsunami 

• Регистриран: 07-November 04
Здравейте, имам един тунер, но проблема е че нито знам модел нито нищо, загубил съм диска и няма как да го подкарам, знам само че е на Lifeview, като тази подробност разбрах от доста търсене в нет-а, като основна база за търсенето беше модела на дистанционното което идва с тунера. Шантава работа като цяло, пробвах всички драйвери които намерих но нито един не стана. Някакви идеи как да идентифицирам тунера, опцията да отворя PC-то и да погледна самата платка отпада защото PC-то е ново и в гаранция. Иначе тунера е стар, беше на най-първото ми PC преди... доста вече годинки, няма FM само TV, помня че иконата му за стартиране беше стилизиран TV с крила, и че след инсталацията си правеше папка TV Capture Card в C диск, а май така си фигурираше и в Device Manager-а... ако някой може да помогне ще съм много благодарен :lol:
0

Проба - http://www.driverslab.com/drivers/Video_Ca...000_XP/321.html ?
0

Потребителят е неактивен   tsunami 

• Регистриран: 07-November 04

Преглед на мнениеpgm, на Aug 24 2009, 16:34, каза:

инсталира само телетекст и нищо друго :(
0

Потребителят е неактивен   lanostra 

• Регистриран: 17-December 08
Трябва ми драйвер за wireless network adapter за Windows 7.
0

Потребителят е неактивен   killbill 

• СМЪРТЕН СПИСЪК ПЕТ
  • Регистриран: 17-March 14
  • Град:Добрич
  • Интереси:Revenge
Трябвам ми архив на директорията на настроен Dscaler в Windows 7 32 bit с настройките на тунер pixelView bt878P+...картина имам в Dscaler звук нямам...навремето си спомням, че му подкарвах звука като се редактираше ini файла в директорията на програмата, ама кой да ти помни неща от преди 10 години.Дано се отзове някой и да помогне, че изрових нета и нищо не открих. :unsure:

Мнението беше редактирано от killbill: 28.09.14 - 07:46

Spoiler

R.I.P. Дейвид Карадайн
08.12.1936 - 03.06.2009

"Отмъщението е най-вкусно,
поднесено студено. "
Стара Клингонска поговорка
0

Потребителят е неактивен   behold 

• Регистриран: 03-September 08
  • Град:Sofia

Преглед на мнениеkillbill, на 28.09.14 - 06:55, каза:

...тунер pixelView bt878P+...картина имам в Dscaler звук нямам...

Ако си успял да намериш драйвер и си подкарал желязото под 7-ца - дърпай FLY2000 и си живей живота!
Ето ти пълно описание на български език има и български интерфейс :)
0

Потребителят е неактивен   Nikolov76 

• Регистриран: 18-September 09
При мен програмата FLY 2000 TV не тръгва, при сканиране на канали не открива нищо!
Пробвах различни варианти на настройки - без резултат!
С други програми работи с тази неще!
Тунера ми е Medion CTX 948, с чип Philips SAA7131

Четох някъде че трябвало WDM дрейвер за тази програма, но производителят на

моя тунер не предлага такъв. Някакви идеи?
Публикувано изображение
"Най-дългото разстояние между две
точки е неработещ Интернет"
0

Преглед на мнениеNikolov76, на 12.04.17 - 12:43, каза:

Някакви идеи?

Ако ОС е по-нова от Vista, няма да стане.
0

Потребителят е неактивен   Nikolov76 

• Регистриран: 18-September 09

Преглед на мнениеpgm, на 12.04.17 - 17:18, каза:

Ако ОС е по-нова от Vista, няма да стане.

Не е от опеарционната система защото е Windows XP
Публикувано изображение
"Най-дългото разстояние между две
точки е неработещ Интернет"
0

Изпробвай тези драйвери - http://www.nodevice....3000/42672.html

Ако не стане, изпробвай варианта не с автоматично търсене, а с ръчно задаване на канал/честота. Ако подкараш един канал, лесно ще се подкарат и другите. Добре е за целта да знаеш поне една-две честоти на каналите.
0

Споделете тази тема чрез:

• (44 Страници) +
  • « Първа
  • 42
  • 43
  • 44
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login