Форум

Data.BG Форуми: Автомобилни въпроси - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Автомобилни въпроси

Потребителят е неактивен   petarcheto 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 18-December 06
Понеже в авто форума не ми отговориха, да питам и тука:

Преглед на мнениеpetarcheto, на 20.07.17 - 21:53, каза:

Аз имам да попитам за една контролна лампа какво значи. Тя е в колата на моят познат. Прилича на шевна машина. Публикувано изображение Ако може да ми кажете какво означава.

Моят познат сега продава Лада и ще му пускам обява в интернет. Аз направих няколко снимки, ама как да разбера на колко километра е? Публикувано изображениеНе е възможно да е на 71044, нали? Сигурно има някаква схема да се разберат, ама аз не я знам, та Ви питам на колко километра е.

Мнението беше редактирано от petarcheto: 30.08.17 - 19:02

0

Потребителят е неактивен   dimitarak 

• Регистриран: 15-November 07
Първата кола дизелова ли е? Подобна е лампата за вода в горивото.

Лада са с механични километражи с 5 цифри. Никъде не се пазят стотиците. Може да е на 171 000, може да е на 271 000. Знае само собственикът.
0

Потребителят е неактивен   karmatier 

• Регистриран: 24-December 14
  • Град:София
Стар бензинов Бенц е, лампата индикира че нивото на охладителната течност намалява, трябва да се долее антифриз / вода. Може разширителния съд да е спукнан или радиатора да тече. Имал съм подобен проблем, реших го като сипах наподобяващо пясък вещество, което се сипва в казанчето и на теория трябва да го запечати отвътре, като мине през цялата система и стигне до мястото където е теча. По спомен шишенцето струваше 3 лв. и в моя случай сипах половината и се оправи, ако се предозира има опасност системата да се запуши. Ето един руски тест в домашни условия на аналогичен продукт.

На колко километра е Ладата? Трябва да се проследи историята й и да се сумира всеки от собствениците колко я е карал.
Публикувано изображение
0

Какво значат лампите ( на контакт е ) Публикувано изображение Публикувано изображение ? Може ли с точност да се каже дали трябва да се долива антифриз / вода, или е спукано нещо?
0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02
Проверете де. На преливника има ниво максимум и минимум с едни чертички, спираш на равно и гледаш дали трябва да се долива.
И внимавайте като отваряте капачката да не е горещ двигателя, че може да хвърли течност и да ви изгори зверски!

За да се губи охладителна течност трябва да има някаква причина, я някой маркуч е пукнат, я преливника, я някоя скоба не затегната, може и радиатор да е спукан, може гарнитурата на главата да е издухана, може водната помпа да е протекла.
Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Потребителят е неактивен   mumitrol 

• Регистриран: 18-February 05
  • Град:голяма Финландия
Ако си спомням правилно на 124ките няма черти. Нивото на охлаждащата течност трябва да е на ръба разделящ двете половинки на преливника. Доста тъпо измислено, на тъмно не се вижда лесно. Най-добре да се види нивото когато е студена. Ако не е доливано с години може сега да е минало една милимунда под датчика и да е светнал. Т.е. да няма някакъв сериозен проблем.
ksd: стото катсам лосх самнаитопър
lilghost: Ебах ти и живота. Все къс и все не стига, и само мъка
0

За дизелов автомобил ( Мерцедес 124 ) какво значи тая шевна машина? Свети когато запаля и след като покарам изгасва. Забелязах, че светва, когато намалявам на някое кръстовище и трябва да потегля на първа.
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
Не знам на кое викаш

Преглед на мнениеpetarcheto, на 26.10.18 - 19:30, каза:

... тая шевна машина?...

но както обясняваш е зареждането на акумулатора.
0

Преглед на мнениеgolemsmeh, на 27.10.18 - 06:28, каза:

Не знам на кое викаш

но както обясняваш е зареждането на акумулатора.

Да бяхте погледнали първото мнение ( в началото на темата ) ли...
0

Аз пак да попитам - спрях колата с намерение да я оставя в паркирано положение, обаче преди да завъртя ключа, видях странни маневри на едната стрелка -> https://www.vbox7.com/play:efb4039d10 та да попитам на какво се дължат?
0

Потребителят е активен   GTRR 

• Регистриран: 31-October 09
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Main leadership on V.A.G Group/Das Auto.

Преглед на мнениеpetarcheto, на 27.12.19 - 23:42, каза:

Аз пак да попитам - спрях колата с намерение да я оставя в паркирано положение, обаче преди да завъртя ключа, видях странни маневри на едната стрелка -> https://www.vbox7.com/play:efb4039d10 та да попитам на какво се дължат?

Това са аномалии типични за старите 190/W124 карай и си свиркай това е
0

Потребителят е неактивен   mihankov 

• Регистриран: 07-June 15
  • Град:Пловдив

Преглед на мнениеkarmatier, на 31.08.17 - 00:52, каза:

Стар бензинов Бенц е, лампата индикира че нивото на охладителната течност намалява, трябва да се долее антифриз / вода. Може разширителния съд да е спукнан или радиатора да тече. Имал съм подобен проблем, реших го като сипах наподобяващо пясък вещество, което се сипва в казанчето и на теория трябва да го запечати отвътре, като мине през цялата система и стигне до мястото където е теча. По спомен шишенцето струваше 3 лв. и в моя случай сипах половината и се оправи, ако се предозира има опасност системата да се запуши. Ето един руски тест в домашни условия на аналогичен продукт.

На колко километра е Ладата? Трябва да се проследи историята й и да се сумира всеки от собствениците колко я е карал.

Внимавайте с тези прахчета за запушване! Освен че запушват дупки по охладителната система, имат лошия "навик" да образуват тънък филм по най-загрятите места (горивните камери и горната част на цилиндрите) което влошава топлообмена и води до труднообясними проблеми с прегряване. Имал съм няколко такива случая. Проблема се оправя с промивка на охладитената система.
0

Друг случай имах тази вечер. Тръгнах да влизам в път с предимство от път без предимство (лек баир нагоре) на трета предавка, почти без да намалям...според bgmaps.com и един уред за мерене на ъгли, завоят е бил 50 градуса. На сух път си го минавам без проблем, но тая вечер нещо странно се чу и вместо да взема завоя, по думите на спътника ми, съм щял да вляза в дувара на хората. Та усетиха се някакви необичайни вибрации и като видях накъде върви колата, веднага съединител и спирачка, та като спря си потеглих на първа. Той по цял ден прави коли и каза, че нещо не приплъзнало, но не можа да ми го обясни с много думи, затова, ако може, да ми го обясните като на първокласник какво е станало.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login