Форум

Data.BG Форуми: Лечение на лош дъх (Халитоза) - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Лечение на лош дъх (Халитоза) Нужда от препоръка за специалист!

Потребителят е неактивен   lucyyyyy15 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 25-September 09
Здравейте!
Имам така наречения лош дъх (халитоза). Този проблем е от доста дълго време. Досега попадам на зъболекари който така и не ми помагат с разрешаването на проблем. Бих искала някой ако може да ми препоръча добър специалист , който се занимава с лечение на халитоза.
Моля ако някой има същия проблем и е намерил решението при специалист да помогне !
Благодаря много !
The 8th WondeR :P
0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство
Може би ако се консултираш с д-р Стоян Маринов от София ще решиш твоят проблем. Преди това те съветвам да прочетеш това, което е написал в мрежата. Още нещо в Народната медицина се препоръчва следната рецепта:
Три супени лъжици плодове от хвойна сваряваш в 1 литър вода 10-15 минути. Прецеждаш и пиеш по 100 грама сутрин и вечер преди ядене в продължение на 1 месец. Нищо не пречи да опиташ!
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
0

Потребителят е неактивен   miri220 

• Регистриран: 19-August 15
  • Град:Видин
Вземи си тази вода за уста https://healthstore....ee-voda-za-usta , аз я ползвам от година и съм изключотелно доволна . Тя ще ти помогне да се справиш с неприятния дъх, така че да може да се чувстваш по-спокойно и уверено. :)
0

Потребителят е неактивен   zemonti 

• Регистриран: 12-January 03
  • Град:Монреал
От къде идва лошия дъх? От венците, зъбите, или дробовете? Не се захващай с грешния проблем, което може да влоши симптома!

Голямата грешка, която хората правят е да си мият зъбите сутрин?!? Зъби се мият вечер. Сутрин се търка езика, под него венците и небцето.

Друга голяма грешка е дъвченето на дъвка при пресъхнала уста. Ако си дехидратиран оскъдната слюнка няма да помогне. Не трябва да се оставяш да пресъхваш. Засъхналата слюнка смърди.

Никакви жабуркания с алкохол или специализирани дезинфектанти, освен ако нямаш нужда (рана, гъбички, болен зъб...). Тези неща допълнително пресушават устата и в дългосрочен план влошават дъха.

Ако имаш храчки, това е признак за проблем в дробовете. Ти не ги усещаш, но те смърдят и ако дробовете ти са покрити с тях....

Взимаш една супена лъжица и хубаво я облизваш с език отвътре и отвън. Оставяш я да за съхне за няколко секунди и после я помирисваш. Гадост, а? Това усещат другите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.

Zemonti
0

Преглед на мнениеmiri220, на 13.01.17 - 14:05, каза:

Вземи си тази вода за уста https://healthstore....ee-voda-za-usta , аз я ползвам от година и съм изключотелно доволна . Тя ще ти помогне да се справиш с неприятния дъх, така че да може да се чувстваш по-спокойно и уверено. :)

Да третираш симптома (лош дъх) с козмерика без да откриеш проблема е като да се парфюмираш вместо да се къпеш.

Zemonti
0

Преглед на мнениеzemonti, на 13.01.17 - 15:36, каза:

От къде идва лошия дъх? От венците, зъбите, или дробовете? Не се захващай с грешния проблем, което може да влоши симптома!

Голямата грешка, която хората правят е да си мият зъбите сутрин?!? Зъби се мият вечер. Сутрин се търка езика, под него венците и небцето.

Друга голяма грешка е дъвченето на дъвка при пресъхнала уста. Ако си дехидратиран оскъдната слюнка няма да помогне. Не трябва да се оставяш да пресъхваш. Засъхналата слюнка смърди.

Никакви жабуркания с алкохол или специализирани дезинфектанти, освен ако нямаш нужда (рана, гъбички, болен зъб...). Тези неща допълнително пресушават устата и в дългосрочен план влошават дъха.

Ако имаш храчки, това е признак за проблем в дробовете. Ти не ги усещаш, но те смърдят и ако дробовете ти са покрити с тях....

Взимаш една супена лъжица и хубаво я облизваш с език отвътре и отвън. Оставяш я да за съхне за няколко секунди и после я помирисваш. Гадост, а? Това усещат другите.

Там е проблема, че незнам от къде идва. Проблема е от доста време и зъболекар ми е казвал , че не е от устата , защото имам добра устна хигиена и ми препоръча вода за уста , но не смятам също ,че това решава проблема а просто го замазва за кратко. Мисля да отида на специалист зъболекар който има халиметър и да ми кажат от къде идва миризмата. Подозирам , че е или от стомаха или от черния дроб.
;) Сори за късния отговор
0

Потребителят е неактивен   thelastwarrior 

• Регистриран: 17-November 06

....

:shock: :shock: :shock:

моля те, замълчи и спри да говориш глупости ; )

lucyyyyy15, консултирай се с пулмолог и гастро-ентеролог, щом зъболекар ти е казал, че си ок ; ) а венците кървят ли ти иначе? зъбен камък кога е чистен последно?
Публикувано изображение
I wasn't doesn't Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

lucyyyyy15, консултирай се с пулмолог и гастро-ентеролог, щом зъболекар ти е казал, че си ок ; ) а венците кървят ли ти иначе? зъбен камък кога е чистен последно?
[/quote]
Зъбен камък нямам. Мерси за насоките ! ;)

Мнението беше редактирано от lucyyyyy15: 24.01.17 - 20:38

0

Преглед на мнениеlucyyyyy15, на 24.01.17 - 20:38, каза:

Зъбен камък нямам. Мерси за насоките ! ;)

Дори и да не го виждаш, може да има в малки количества, особено подвенечно, които да поддържат високо микробното число в устната кухина и от там да има известно възпаление на венците и съответно лош дъх. : ) Проверявай на 6 месеца + полиране на съзъбието.

правилният начин на четкане + почистване на езика при всяко миене + конец задължително. Аз препоръчвам мека четка, дори ultra soft като colgate slim soft. Вода за уста по желание, парадонтакс дейли, примерно, можеш да си я ползваш постоянно, пак има хлорхексидин, но в по-малка концентрация и е пригоден за ежедневно ползване без риск от оцветяване на зъбите : )

Помагам просто с насоките за профи орална хигиена вкъщи :Д Ако дори и след всичко това и наистина нямаш нито един кариес в устата -> пулмолог или гастро. Ако дъхът има мирис на ацетон, може да е признак на диабетно заболяване. Ако си усещаш дъхът като миризма на застояло и сяра, може да е признак за гастрит, колит, язва на стомаха/дванадесетопръстника. Може да усещаш дъха като гнила миризма при хроничен тонзилит (възпаление на сливиците), често безсимптомно, но на болното място се задържа гной и патогенни микроорганизми.

Успех ; ))
Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеthelastwarrior, на 23.01.17 - 19:57, каза:

моля те, замълчи и спри да говориш глупости

Ще поясниш ли, или просто хейтваш?

Zemonti
0

Преглед на мнениеzemonti, на 24.01.17 - 22:19, каза:

Ще поясниш ли, или просто хейтваш?

Ти ще поясниш ли защо зъбите не се мият сутрин? По възможност с факти и цитирани изследвания и статии по темата ; )

както виждаш съм написал достатъчно важни и обосновани неща, ама не смятам да си губя времето с човек, който твърди, че не трябва да си миеш зъбите сутрин, още повече да го хейтвам :lol: просто не пиши глупости, че току виж някой ти се вързал ; )
Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеthelastwarrior, на 24.01.17 - 22:55, каза:

Ти ще поясниш ли защо зъбите не се мият сутрин? По възможност с факти и цитирани изследвания и статии по темата ; )

както виждаш съм написал достатъчно важни и обосновани неща, ама не смятам да си губя времето с човек, който твърди, че не трябва да си миеш зъбите сутрин, още повече да го хейтвам :lol: просто не пиши глупости, че току виж някой ти се вързал ; )

Гадно извърташ нещата. Естествено, че сутрин като си търкаш езика небцето и венците, зъбите ти също ще се изплакнат, макар и без много търкане. Особено след като вечерта си изстъргал цялата храна от тях. Както казах:

За да съм коректен ще се поправя, че ВАЖНОТО МИЕНЕ и флосване на зъбите е вечер. Сутрин също се тръкват, но приоритета е другаде.

Ако вечер си сънлив и си легнеш без да си измиеш и флоснеш зъбите, това което е полепнало по тях и между тях ще гние цяла нощ. И мен вечер ми се спи и ме мързи, но съм дисциплиниран.

Ето ти линк

Zemonti
0

Потребителят е неактивен   paradox4 

• Регистриран: 14-September 16
  • Град:София
Определено е важно с каква храна се храниш. Често това е стомашен проблем.
0

Потребителят е неактивен   Nikita16 

• Регистриран: 18-April 17
Аз излекувах лошият дъх случайно. От дълго време правих различни изследования, смених трима гастроентеролози, УНГ, лекувах се от хеликобактер, стафилокок и възможни паразити. Нямаше НИКАКЪВ ефект! Видях обаче отзив за пасти на доктор Харолд Катц. Тези пасти и води са с формулата на човешка слюнка и ми дадоха веднага ефект! От сайта им научих че лошият дъх не идва от храносмилателната система а само от корена на езика, който трябва да се почиства с пастата с формалата на човешка слюнка.
0

Потребителят е неактивен   Nikita16 

• Регистриран: 18-April 17
има и блог http://blog.zonavitabg.com/?lang=bg
0

Много обичам когато новорегистрирани бот ме прави реклама на нещо, преструвайки се на доволен потребител.

Zemonti
1

Потребителят е неактивен   alesis 

• Регистриран: 07-July 03
  • Интереси:Туризъм , къмпинг , спешна медицина

Преглед на мнениеparadox4, на 07.02.17 - 12:49, каза:

Определено е важно с каква храна се храниш. Често това е стомашен проблем.

И аз съм на това мнение! Не винаги проблема е в устата може да е в корема
Dosis sola facit venenum!
Errare humanum est stultum est in errore perseverare
www.aleks-ivanov.eu
0

Потребителят е неактивен   garnara11 

• Регистриран: 27-April 17
Чувала съм да се пие олио. Някой знае ли за подобно нещо ?
0

Потребителят е неактивен   alesis 

• Регистриран: 07-July 03
  • Интереси:Туризъм , къмпинг , спешна медицина

Преглед на мнениеgarnara11, на 27.04.17 - 13:14, каза:

Чувала съм да се пие олио. Някой знае ли за подобно нещо ?

От теб го чувам :) но ми звучи безумно
Dosis sola facit venenum!
Errare humanum est stultum est in errore perseverare
www.aleks-ivanov.eu
0

жабуркането със една супена лъжица олио/зехтин сутрин на гладно действа добре на венците.
Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login