Форум

Data.BG Форуми: Съвет: "Каква кола да си купя" - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (365 Страници) +
  • « Първа
  • 363
  • 364
  • 365
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Съвет: "Каква кола да си купя" Дискусии и Въпроси.

Потребителят е неактивен   lshtb 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 09-November 06
Здравейте,
познати търсят съвет за нова кола седан до 40 хиляди лева. Багажника да е отделно!
За сега Шкода Октавия, Пежо 301 и Тойота Корола.
Други марки има ли?
Ще съм благодарен за съвети.

Мнението беше редактирано от lshtb: 17.05.19 - 20:06

0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
Шкодата или Тойотата.
0

Потребителят е неактивен   vkkten 

• Регистриран: 26-May 06
Аз ще споделя малко по-различно мнение:
Не съм запознат с конкретния модел Пежо, но като общо моделите от тази марка са изключително корави, с много здрави мотори, удобни, комфортни и сервизът на марката /СФА/ е най-добрият в България. Съвсем отговорно го заявявам, имал съм вземане-даване с почти всички по неволя.
Никак не е излишно да огледат по-обстойно кола от тази марка.
Иначе - нови коли до 40к - дал Господ.
В днешно време почти всички марки имат модели в този диапазон.
За Шкода също имам положително мнение, за Тойота - ще се въздържа, особено за турските им модели ....
0

Потребителят е неактивен   palamaster 

• Регистриран: 31-October 08

Преглед на мнениеfrankennstein, на 13.05.19 - 23:58, каза:

Мнение за Алфа 159? Наточил съм се на таква, особено в ярко червено. Засега клоня към автоматик. Чувал съм, че имат някакъв зверски здрав 1,9 TDI мисля, че беше. Казаха ми, че поддръжката не е особено евтина(въпреки че това е относително от джоб до джоб), но да кажем, че не е проблем, стига да е в рамките на приличното. Имам някакви схващания от старите Алфи-и, че имат проблеми с електрониката, ама...не съм карал, не им знам чишитите. Ако има собственици или хора с повече наблюдения, ще съм благодарен да споделите някоя приказка.

Не притежавам, но доста съм почел и имам познати с такава. Двигателят е 1.9 JTD - доказан във времето като доста здрав и надежден, като има два варианта 120 к.с. 8v (без вихрови клапи) и 150 к.с. 16v. 2.4 JTD (5 цилиндров) също е добър мотор и вървежа се качва осезаемо, но съответно поддръжката и разхода също са по-солидни. Колата е в класа на BMW 3, Mercedes C class, Honda Accord и т.н. Много стабилна в завои - https://www.youtube....h?v=zON4bWsl2Ek , сравнително комфортна и добре обезшумена при висока скорост. Окачването е здраво, но не е много евтино. Ръчната кутия на 1.9 не е за препоръчване, но става - определено автомат-а е доста по-добрият вариант в тази конфигурация (при 2.4 ръчната кутия е по-качествена).
Иначе, както с почти всеки дизел се приготви за задръстен ДПФ при градско каране, проблем с вихрови клапи (тези неща обикновено с отстраняват в близкия сервиз за известна сума къси пари) , по-скъп съединител + маховик.
Като цяло стига да си подбереш качествен екземпляр, ще останеш доволен. (Има страшни тоалетни за по 4-5к на пазара) Според мен Алфата е страхотен вариант в съотношение цена + качество.
0

Потребителят е неактивен   vkkten 

• Регистриран: 26-May 06
Готини са алфетките, и на мен ми харесват.
Много различни, със собствен чар.
Дано имат добро сервизно обслужване тук.
0

Потребителят е активен   GTRR 

• Регистриран: 31-October 09
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Main leadership on V.A.G Group/Das Auto.

vkkten, на 17.05.19 - 22:34, каза:

Аз ще споделя малко по-различно мнение:
Не съм запознат с конкретния модел Пежо, но като общо моделите от тази марка са изключително корави, с много здрави мотори, удобни, комфортни и сервизът на марката /СФА/ е най-добрият в България. Съвсем отговорно го заявявам, имал съм вземане-даване с почти всички по неволя.
Никак не е излишно да огледат по-обстойно кола от тази марка.
Иначе - нови коли до 40к - дал Господ.
В днешно време почти всички марки имат модели в този диапазон.
За Шкода също имам положително мнение, за Тойота - ще се въздържа, особено за турските им модели ....

Oбщо взето точно този модел на Пежо се прави в Иран и е пълен боклук!Шкодата е класи отгоре над изброените алтернативи.
0

Потребителят е неактивен   Domsdey 

• Регистриран: 24-March 09
  • Град:София
  • Интереси:да ядем кифтета, вино да са лей
Мнения за golf 6 1.4tsi 122кс?
Spoiler

vslavov.com - PC гейминг
People make up explanations... assign meaning to things without knowing because it's reassuring. It's comforting. But I can't do that... because I know too much. It's all just numbers.

[13:36:23] адаша 17 март: бате аз сум чукал неколко по-красиви жени от тая
[13:36:26] адаша 17 март: и един по-красив мъж
0

Преглед на мнениеDomsdey, на 18.06.19 - 11:47, каза:

Мнения за golf 6 1.4tsi 122кс?

Пиши го заминал. Този мотор не е ОК. По добре 2.0TDI
1

Потребителят е неактивен   mitencet0 

• Регистриран: 07-September 11

mitencet0, на 17.05.19 - 12:56, каза:

Здравейте,
Напоследък много съм загледал Mitsubishi outlander. Какво мислите за него ? Искам бензинов двигател, като бих му сложил и газов инжекцион.

https://www.mobile.b...51&slink=bdwl42

как ви изглежда тази обява ?

Мнението беше редактирано от mitencet0: 24.06.19 - 16:43

0

Потребителят е неактивен   imthedevil 

• Регистриран: 25-October 05
  • Интереси:diecast collector
На мен ми изглежда ужасно старо...
0

Преглед на мнениеmitencet0, на 24.06.19 - 16:42, каза:

https://www.mobile.b...51&slink=bdwl42

как ви изглежда тази обява ?

Слаб мотор за този тип кола.Следователно при натоварване я пресечен терен на 4х4 или нещо подобно разхода ще е завишен.Ориентирай се към 2.4 MIVEC имал съм взимане даване с този мотор.Колата беше купена нова и се продаде на близо 400 000км.Като моторчето беше перфектно.Вървеше повече от страхотно.Силно впечатлен съм от този 2.4 Mivec.Разхода който ми даваше в града беше 18л/100.Лакоми моторчета са както и да го погледнеш,но дуракоустойчиви.Мисля че 2.4 беше на базата на стария прословут 4G69

Мнението беше редактирано от GTRR: 26.06.19 - 10:09

0

Потребителят е неактивен   dimitarnikolov93 

• Регистриран: 28-March 18
  • Град:Благоевград

Преглед на мнениеimthedevil, на 25.06.19 - 16:33, каза:

На мен ми изглежда ужасно старо...

Отворен съм за предложения за по-нов голям автомобил в този ценови диапазон. Другото което ми е харесвало е зафира,но аутлендърът ме грабва повече.
0

Преглед на мнениеdimitarnikolov93, на 26.06.19 - 19:45, каза:

Отворен съм за предложения за по-нов голям автомобил в този ценови диапазон. Другото което ми е харесвало е зафира,но аутлендърът ме грабва повече.

Honda CRV е много добра алтернатива. Вече според предпочитанията 2.0VTEC или 2.2CDTI .Дизел по-скъпа подръжка пиезо-дюзи,Двумасов съединител.Бензин евтин и здрав агрегат.Носи много добре на ГАЗ
2

Потребителят е неактивен   Domsdey 

• Регистриран: 24-March 09
  • Интереси:да ядем кифтета, вино да са лей

Преглед на мнениеGTRR, на 18.06.19 - 16:09, каза:

Пиши го заминал. Този мотор не е ОК. По добре 2.0TDI

А като цяло евтина за поддръжка с нисък разход след 2005 до 8к?
Spoiler

vslavov.com - PC гейминг
People make up explanations... assign meaning to things without knowing because it's reassuring. It's comforting. But I can't do that... because I know too much. It's all just numbers.

[13:36:23] адаша 17 март: бате аз сум чукал неколко по-красиви жени от тая
[13:36:26] адаша 17 март: и един по-красив мъж
0

Преглед на мнениеDomsdey, на 22.07.19 - 00:24, каза:

А като цяло евтина за поддръжка с нисък разход след 2005 до 8к?

Гледам че си се насочил към ВАГ групата и затова ще ти дам някой разяснения.Тук за 8к няма как да вземеш МК6 2.0TDI,а по-скоро ще паднеш на МК5 2.0TDI или 1.9TDI.При МК6 2.0TDI е Common rail,a при МК5 е Pumpe Duse.При помпа дюзата има някой дразнещи фабрични болести който се появяват и трошат джоба!Като например Пукането на глава при BMR 16V модификация,Износен шестограм на маслената помпа която така и така мотора ти отива в коша.При вас в Сф има фирма която прави Усилен шестограм/заменка/ и се решава кардинално проблема с/у 500-600лв по спомен.Ако залошиш на СИГУРНОТО и ЕВТИНОТО тук взимаш 1.9TDI 105 МК5 там поне нещата са изпитани с години.Мотора е ЖЕЛЕЗЕН!Стига да го подбереш да е поддържан както трябва,вече ако ти идва слаб винаги може да му направиш един РЕМАП и си в играта!Няма детски болести изчистен е максимално!Разхода е приличен зависи колко ти е тежко крачето,но да кажем от 5л/извън/ и 7-8л Софийско е добър разход.Негови по-евтини алетнативи с този Агрегат са събратята му Seat Leon или Skoda Octavia.Все пак при VW плащаш едни излишни 20% заради марката
0

Споделете тази тема чрез:

• (365 Страници) +
  • « Първа
  • 363
  • 364
  • 365
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

2 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 2 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login