Форум

Data.BG Форуми: Цигарите - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Цигарите

Потребителят е неактивен   EdwinBG 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 10-January 19
  • Град:Габрово
Здравейте. Пушач съм вече близо 9 години и мисълта за това ме ужасява. Спомням си, преди да започна, как не вярвах на пушачите и това, че не могат да ги откажат, а вижте ме днес.
Пускам тази тема с идеята да споделите как успяхте да се отървете от тази отрова, а и за да намеря съмишленици, решили да прекратят това. За взаимна подкрепа.
Включете се.
0

Потребителят е неактивен   dadaasenov 

• Регистриран: 30-October 04
Аз ги отказах с Електронна цигара (Vape , не тия новите глупости iQos i iMoz) от около кутия и половина 2 на ден.
Първите 2 седмици беше тежко, след това рядко са ми се допушвали аналогови (първите месеци се случваше да измуфтя по цигара 2 от колеги). В продължение на 1 година намалях никотина на електронната лека полека докато стигнах до 0ла, след това остава само психологическата зависимост, като в един момент останах без батерии за 1-2 дена и след това реших ,че няма смисъл да продължавам и махнах и електронната.
Сега пак се случва да ми се припуши (основно като съм нервен), но е доста рядко, да речем 1 път в месеца и е доста по-слабо та не е много трудно да устоиш.
Но дори и iQos и темподобните произведения на тютюневите гиганти все ще е по-добре от нормалните цигари и пак е стъпка, въпреки че аз пробвах 1 да видя как е и да ти кажа си се почуствах все едно съм пушил цигара ( стягане в гърдите смърдел и т.н.)
That's my 2 cents
0

Като стана дума, имам такава електронна. Винаги съм си мислел, че ако си взема такава, няма да пуша обикновените. Отначало карах известно време с нея и не мога да се оплача, върши работа и утолява желанието, но постепенно пак се върнах на другите. Винаги попадах на кофти течности и може би това ме отказа от нея. Но ми се струва добър начин за начало на края.
0

Ами аз започнах с готови и след това минах на такива които аз си ги бърках, купуват се отделните съставки и така може да си нагласиш вкуса ( а и нивото на никотин ) по твое желание. Освен това излиза стотинки по този начин - към 10тина 20 лева на месец , сравнено с 200+ за цигари си е също мотивация.
Устройството също е важно какво е, аз започнах с тия като писалки които са и след това минах на по-сериозни машинки и разликата във вкуса и удара е огромна.
0

Потребителят е неактивен   quarz 

• Регистриран: 25-March 18
  • Град:София
Отказал съм ги преди 18 години. Много трудно. Три месеца ми отне да преодолея всичките зависимости. Никой от обкръжението ми не вярваше, че ще успея, а и не познавах някои, който трайно да ги е отказал. Нямах пример който да следвам, но се преборих. Инат, воля и решителност, и ще се справиш с тая гадост.

А и такива глупости като намаляване на броя цигари или разни електронни заместители ги зарежи.

Мнението беше редактирано от quarz: 11.01.19 - 09:46

0

Потребителят е неактивен   SeaHorse 

• Регистриран: 23-May 17
  • Град:Варна
Няма такова нещо, като намаляване на цигарите. Или ги спираш или не ги спираш. Средно положение, няма.
Въпрос на личен избор. Или ги изхвърляш или си зависим и плащаш. Това е...!
Никой не се е родил с цигара в устата, че да обяснява, че не можел да ги спре. Който е слаб и не може да се пребори, може да си измисля всякакви оправдания, за пред себе си или за пред околните.
0

SeaHorse, на 11.01.19 - 11:25, каза:

Няма такова нещо, като намаляване на цигарите. Или ги спираш или не ги спираш. Средно положение, няма.
Никой не се е родил с цигара в устата, че да обяснява, че не можел да ги спре. Който е слаб и не може да се пребори, може да си измисля всякакви оправдания, за пред себе си или за пред околните.

Бивш пушач ли сте?
0

Потребителят е неактивен   trojanbox 

• Регистриран: 07-February 05
Цигари се спират, когато човек е решил, че ще ги спира! Всяко нерешително спиране води до ново започване и намаляване на волята и решителността за отказването от този порок.... Ако не ги спреш ще си ходиш кашлящ, смърдящ, нервен и беден. Ако ги спреш обаче, ще имаш много пари, които така или иначе сега ги даваш на тоя дето духа. Успех!
1

Потребителят е неактивен   enterpassword 

• Преглед на блога
  • Регистриран: 08-August 07
В момента мога да се нарека пушач, макар и не чак толкова сериозен... около 5-6 на ден.
От повече от половин година съм на нова позиция на бачкането и съм с колега страстен пушач, който "ме понаучи" така да се каже и аз да се възползвам от димящото щастие по-честичко... ама то си и приляга де.
Не съм сигурен обаче дали ми е навик или е по-скоро зависимост, да пуша и когато не съм в режим бачкане.

Преди това все съм пушил от време на време и то не толкова често.
http://Time.is ... ;) Is YOUR time correct > ? ;-}
0

enterpassword По-добре се ориентирай към спиране. Колегата ти може и нарочно да те зарибява да станеш като него. А на него хич не му е добре - повярвай. По-важното е на Вуте да му е зле също.... Пороците са гадно нещо!
0

Потребителят е неактивен   FlowerFlo 

• Регистриран: 11-January 19
  • Град:Костинброд

SeaHorse, на 11.01.19 - 11:25, каза:

Здравейте!
Напълно съм съгласен с вас.
Отказах ги преди 5 години от раз.
Но, да въпрос на избор е!
0

Потребителят е неактивен   enterpassword 

• Преглед на блога
  • Регистриран: 08-August 07

trojanbox, на 11.01.19 - 14:03, каза:

enterpassword По-добре се ориентирай към спиране. Колегата ти може и нарочно да те зарибява да станеш като него. А на него хич не му е добре - повярвай. По-важното е на Вуте да му е зле също.... Пороците са гадно нещо!

С него сме бих казал с много добри отношения. Даже ми се струва НЕкоректно към него той да пуши а аз - не ... просто си организираме "малки димящи паузи" и дори да искам поне да ги намаля, по-скоро не бих защото например той като е ходил да пуши и е мой ред, тъпо ще е всеки път я-така, я - иначе ... просто или пуша или - не, а и често се чувствам много по-добре след първата цигара сутрин, отколкото преди нея.

Лятото една нощ нещо бях легнал чак към 2-3 часа, пък то се случи и така че беше Събота срещу Неделя и по изключение "се забавлявахме" И тогава (бяхме на Р@бота), то следваха и някакви измислени Понеделник и Вторник и след това бяхме лятна ваканция,та не знам дали от дългата седмица или от недоспиването, но от тогава от време на време се чувствам нестабилен сутрин, гледам като зомби, нерви ли са, какво са, не съм сигурен, но определено цигарите помагат, а и като хапна - екстра си е... ;)
http://Time.is ... ;) Is YOUR time correct > ? ;-}
0

Чета в един друг форум мнения на хора отказали цигарите. Всички изглеждат много доволни, но има нещо, което много ме притеснява. Жена, отказала цигарите преди повече от 3 години, пише как напоследък много й се припалвало, но устоявала на поривите?!
Никога не съм издържал и месец. Няма как да знам от личен опит, но ако това е вярно и на бившите пушачи им се пуши и след толкова много време, то тогава май си губя времето в мисли за отказване.
Не мога да си представя цял живот воля и инат да не запаля.

Мнението беше редактирано от EdwinBG: 11.01.19 - 18:29

0

Споко, ти ще си от доволните!
0

EdwinBG, на 11.01.19 - 15:38, каза:

Чета в един друг форум мнения на хора отказали цигарите. Всички изглеждат много доволни, но има нещо, което много ме притеснява. Жена, отказала цигарите преди повече от 3 години, пише как напоследък много й се припалвало, но устоявала на поривите?!
Никога не съм издържал и месец. Няма как да знам от личен опит, но ако това е вярно и на бившите пушачи им се пуши и след толкова много време, то тогава май си губя времето в мисли за отказване.
Не мога да си представя цял живот воля и инат да не запаля.

Те за това са трудни за спиране, целия форум си изчел и си си намерил едното мнение в купата с което да оправдаеш зависимостта.
Същото нещо се забелязва и по-горе при enterpassword , колегата му пушил пък той го бил много уважавал...
Отстрани звучат смешно тези оправдания и това не го казвам за да се заяждам, а с надеждата, че и вие може да ги видите като такива и да ги махнете тея отрови.
0

Потребителят е неактивен   hunchy 

• Регистриран: 06-September 03
И аз навремето се поизмъчих, но успях.Помогнах си с Табекс. Мисля, че и имаше някаква книга, която много помагала. Трябва да питам сестра ми как се казва.
0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство
Книгата е на Алън Кар казва се: " Не пуша вече!" Публикувано изображение
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
1

Потребителят е неактивен   tonymony 

• Регистриран: 09-December 04

Преглед на мнениеEdwinBG, на 10.01.19 - 22:26, каза:

Здравейте. Пушач съм вече близо 9 години и мисълта за това ме ужасява. Спомням си, преди да започна, как не вярвах на пушачите и това, че не могат да ги откажат, а вижте ме днес.
Пускам тази тема с идеята да споделите как успяхте да се отървете от тази отрова, а и за да намеря съмишленици, решили да прекратят това. За взаимна подкрепа.
Включете се.

Ставаш 4:30 за работа, 4:50 излизаш за автобуса, 5:15 си на спирката, 6:50 си в завода и там не ти дават и почивка пък камо ли да пушиш. И като свършиш още 2 часа да се прибереш... Едно време обирах фасове от земята сутрин докато стигна до спирката, ама и това време отмина. Пушенето е от няма какво да правиш. Ако има какво да правиш няма да пушиш. Дето се казва всичко е в главата. А и аз никога не съм си купувал цигари, може би 4-5 кутии и още толкова насипен тютюн. Ама вече не. Като си намериш какво да правиш, няма да ти е нужен тютюна. Всичко е в главата.
0

Потребителят е неактивен   kprinco 

• Регистриран: 29-January 06
Ще ме извинявате, но имайте на предвид, че пречите много на непушачите, те не са длъжни да ви дишат дима по тротоари и пред сгради.

Пушачите се оправдават, че пушат защото са изнервени, а моите наблюдения са , че пушачите се изнервят именно заради пушенето. Ако не запалят през определен период от време стават нервни, сякаш е нещо жизнено важно за тях.

Убеждавах и продължавам да убеждавам баща ми да спре пушенето, особеон след като роднини и близки починаха от рак на белите дробове на по 50-60г, но дъртия явно не иска, ако искаш щеше да е спрял.

Теглете чертата хора и ще видите колко повече плюсове има от непушенето в сравнение с пушенето. И имайте воля, бъдете силни, а не мрънкащи неврозни наркомани.
2

Потребителят е неактивен   debelanca 

• Регистриран: 05-February 06
Моето мнение че ако сте решили да ги спирате го направете без никави заместители и подобни глупости.Нес съм съгласен обаче че нямало такова нещо като намаляване.В продължение поне на 5 години лично под 2 кутии на ден не падах, но вече станаха 4 години от както изкарвам целият ден с 16-18 цигари.Разликата е доста голяма, но сега ще видя да ги сваля на 10 на ден и ако успея съм убеден че ще се мре от нещо друго а не от цигарите.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login