Форум

Data.BG Форуми: Кирилица - просто и ясно! - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Кирилица - просто и ясно!

Потребителят е неактивен   dafighter 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 22-August 03
1. Ако не желаете да използвате фонетика на вашия компютър НЕ е нужно да инсталирате софтуер за кирилизиране (така наречените кирилизатори) или каквато и да било фонетика! а само погледнете точка едно!

2. Ако пък желаете да използвате фонетика погледнете точка две.

Точка едно Нужно е да направите следното за да кирилизирате вашия Windows XP :

Start Menu - Settings - Control Panel или пък Start Menu - Run - control panel - ok или...има и други начини за да влезнете в контролния панел. Там влизате в "Date, Time, Language, and Regional Options" и после в Regional and Language Options.

Стъпка 1 - В Regional Options настройте Standarts and formats на Bulgarian :

Публикувано изображение

Стъпка 2 - Натиснете третата таблица от "Regional and Language Options" - Advanced. Там настройте "Language for non-Unicode Programs" на Bulgarian :

Публикувано изображение

Рестартирайте един път и всичко ще бъде така както трябва!

Това е цялата "философия" на кирилизация на Windows XP!

По точка 2 Направете всичко написано в стъпка едно + фонетиката на господин Генади Атанасов "Инжинера".

Връзка за сваляне на фонетика за Windows XP - http://195.234.236.193/dafighter/Programs/...%20Win%20XP.rar

След като свалите необходимия архив (Phonetic for Win XP) разархивирайте (Препоръчвам използването на архиватора IzArc ). В архива има следните три файла : BgKYBSXP.inf KBDBD.DLL И kbdBF.dll. Дайте дясно копче върху файла BgKYBSXP.inf и после Install. По време на инсталацията е възможно да ви бъде поискан диска на Windows XP. Сложете този диск дайте Okey и инсталацията ще продължи успешно! После рестартирайте компютъра и просто добавете фонетиката : Start Menu - Settings - Control Panel - Date, Time, Language, and Regional Options - Regional and Language Options - Втората таблица Languages - Details и после :

Публикувано изображение

Ако желаете да изтеглите фонетика за други Windows базирани системи , да попрочетете малко за кирилица, фонетика и други полезни неща погледнете Страница на Инжинера - http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm

Чувствайте се свободни да копирате този текст където и да било!

dafighteR
0

Потребителят е неактивен   ddangtwyn 

• Регистриран: 01-May 03

DaFiGhTeR каза:

От доста време исках да направя нещо подобно и да се надявам съм се справил добре...вижте това http://info.datacom.bg/dafighter/documents...xp/cyrilic.html очаквам рецензии и похвали :)

похвала за идеята и положеният труд.
ако искаш всичко да бъде 100% перфектно, поработи още малко върху стила си и оправи правовисните грешки, които си направил тук-там. след като идеята е тази статия (нека я наречем така) да бъде четена от повече хора, не е добре, ако не обърнеш внимание върху тези неща.

поздрави.
0

Потребителят е неактивен   marantz 

• Регистриран: 24-August 04
  • Град:Някъде там!!!
  • Интереси:PC
Ти това сега ли го разбра ?
0

@ddangtwyn да ще оправя някъде където има грешчици :) в какъв смисъл да поработя върху стила си?

@marantz за какво говориш и по-точно на кого?

EDIT прегледах пак текста набързо пооправих някой неща добавих още малко и мисля че сега е наред....кажете където виждате грешки да ги оправя :)

:)
0

Потребителят е неактивен   machoka 

• Почетен юзър на Data.BG
  • Регистриран: 03-March 04
  • Интереси:����������

статията каза:

Windows 95 и следващите версий на Windows

поправи ако искаш версий, на версии

Иначе е добро, за начинеащите юзери :)
8)

П.С>

разликата м/у "и" и "й"

:) :) :)
http://www.youtube.com/watch?v=5y9Wiqsd9xY
Който иска да се докосне до една магия, нека изгледа това!
0

machoka господина ми по литература все ми повтаря И а не Й и аз все не мога да се науча :) е да кажем че правя опити...

npoctak добре според теб не трябва да е bulgarian, а Serbyan(Cyrilic) така ли :) кажи може да съм объркал...аргументирай се!

модератори и администратори какво ще кажете за ВАЖНА тема и ако сте го направи в кой раздел сте го сложиli / или ще го слагате ако ще го правите... :)

а какво ще кажете за pchelp.data.bg Понеже там има само препратка към сайта на Инжинера :)
0

Потребителят е неактивен   nowiamyourgod 

• Регистриран: 13-October 04
  • Град:близо съм..
ok
0

pgm по 1 -> еми да усетих този момент и да кажем пренаписах цялата статия
а не видях къде в pchelp.data.bg има нещо такова освен това на Инженера? искате ли да го поместите там? а за ВАЖНА тема нищо не казахте?

вижте го сега и кажете коментари :)

съжалявам но ще го кача по-късно защото в FreeDataCom в момента не може да се качва нито през FTP CLient нито през самия сайт :)

Като го кача ще напиша ново съобщение та всички ВИЕ да разберете :)
0

http://free.datacom.bg/dwnld/dafighter/doc...xp/Cyrilic. html

Е какви са мненията сега :) чакам и отговор от pgm за Важна Тема и за pchelp.data.bg :)
0

Потребителят е неактивен   drkalo 

• Регистриран: 22-July 02
  • Град:София
Вдигнах я като важна, но мое лично мнение е, че би могло всичко това да се вмести со се скрийншотите тук - в един пост (първия). И тъй като се напълни със служебни съобщения, дай да го видим окончателния вариант тук и после ще я пуснем наново, а тази тема може да изтрием. Agree?
Дружество по Хирургия на Ръката в България - заповядайте в нашия форум!
0

Нямате си на идея колко съм щастлив :) drkalo хиляди благодарности :) всичко е направено както в заглавието на темата "просто и ясно" всичко е сложено в първия пост със screenshots :) мисля че стана много добре ако прецените че трябва темата да се чисти от каквото и да е било или пък да бъде преместена това за мен няма значение ВАЖНО-то е че стана важна тема и тя ще бъде полезна на хората - а това е мойта цел :)

Поздрави

dafighter
0

Потребителят е неактивен   steelrose 

• Регистриран: 23-September 04
имам 1 въпрос заради 1 игра пц-то ми не 4ете кирилица,с windows XP съм,значи правя всичко на БГ и на 3-те места после apply и ми излиза 1 бележка ...не помня точно какво беше цялото но пише: copy files from D:i386 ...до него има бутон Brouse?отгоре има OK i Cancel които не реагират?Brouse не съм пробвала,моля ви кажете ми как да се справя?
0

значи ако си инсталирал/а/ FLexType ти предлагам да го махнеш с Uninstaller-a който ще намериш тук - http://info.datacom.bg/dafighter/Programs/...Uninstaller.rar . така после като настройваш тези неща на български не виждам защо да ти иска диск но ако го иска просто сложи Windows CD-то и намери това което ти трябва...примерно казва ти,че иска...файл1785.inf влизаш в търсачката даваш му да търси файл1785.inf в диска на Windows след като го намериш после където ти го иска даваш browse Посочваш пътя до файла и би трябвало всичко да е наред... :)

dafighter
0

Сега е добре. Мисля още да не пипаме темата, за да може, ако има някои препоръки и неща, които можеш да вземеш като идеи да се обсъдят и евентуално биха могли да се добавят в първия пост. Например ето, можеш да включиш там и линка за деинсталатора на FlexType :)

Good Job! :)
0

Потребителят е неактивен   hubavko 

• Регистриран: 21-July 03
Малко лоши впечатления точно от тези три файла KYBSXP.inf, KBDBD.DLL И kbdBF.dll - на Server 2003 и XP със SP1 от време на време излизат едни красиви сини екрани със следната честитка PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Четох, че и други хора имат подобни оплаквания. Това файлче (17к), при мен поне, работи без грешка: http://latcyr.hit.bg/-BGPhonetic.exe .
0

hubavko каза:

Малко лоши впечатления точно от тези три файла KYBSXP.inf, KBDBD.DLL И kbdBF.dll - на Server 2003 и XP със SP1 от време на време излизат едни красиви сини екрани със следната честитка PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Четох, че и други хора имат подобни оплаквания. Това файлче (17к), при мен поне, работи без грешка: http://latcyr.hit.bg/-BGPhonetic.exe .

Аз съм с XP-SP1 и никога не съм имал такъв проблем с тези файлове.
0

Потребителят е неактивен   hubavko 

• Регистриран: 21-July 03
Възможно е, но е факт, че откогато се върнах на BGPhonetic - сини екрани не са ми излизали. Някъде в hardwarebg.com имаше подобна тема.
0

Потребителят е неактивен   hunterbg 

• Регистриран: 23-October 04
Абе хора ае плс кажете как да виждам на бг в ирк и някои програми на компа а не да ми ги дава като некфи йероглифи например белота който е на бг и ми го дава с йероглифи кажете ми ако знаете PLS! :cry:
0

hunterbg каза:

Абе хора ае плс кажете как да виждам на бг в ирк и някои програми на компа а не да ми ги дава като некфи йероглифи например белота който е на бг и ми го дава с йероглифи кажете ми ако знаете PLS! :cry:

1-ва страница на темата, втория скрийншот ! :)
0

mimistiq каза:

а ако си с 98?

да и за Windows 98 се кирилизира така :)
0

Споделете тази тема чрез:

• (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login