Форум

Data.BG Форуми: Мнения за мобилен оператор и домашната им интернет услуга - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Мнения за мобилен оператор и домашната им интернет услуга

Потребителят е неактивен   ValeryVasylev 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 13-December 10
Какво ви е мнението за интернета на Виваком? Чух, че домашният им интернет спирал постоянно. А сервизната подръжка как е? На мтел вече ни карат да заплащаме 20 лв за посещение, което е абсурдно. Плюс това започнаха да нацакват някакви малки таксички, което е доста изнервящо. Но пък от 50мбс не мога да се оплача.
0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Всички са в картел тъй, че няма значение към кой ще се нахендриш. Донори сме им до живот.
1

Много е вярно това. :emote_dash:
0

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09
  • Град:София

Преглед на мнениеValeryVasylev, на 24.04.19 - 11:17, каза:

Какво ви е мнението за интернета на Виваком? Чух, че домашният им интернет спирал постоянно. А сервизната подръжка как е? На мтел вече ни карат да заплащаме 20 лв за посещение, което е абсурдно. Плюс това започнаха да нацакват някакви малки таксички, което е доста изнервящо. Но пък от 50мбс не мога да се оплача.

Виваком има в цялата страна,ти за къде се интересуваш по-точно,за да може да ти отговорят.Отделно даже от квартал на квартал има разлика,това важи за всеки голям оператор.Почти цялата им мрежа е на база по-малки доставчици,които са били изкупени и каквото е било тяхното състояние,не се е променило много.

Аз например съм на мтел,но всичко тук е бившата мрежа на мегалан и интернета не е спирал с години,но имам познати,които например в Младост 2 има много често проблеми.

Мнението беше редактирано от My7hY: 24.04.19 - 17:35

1

Потребителят е неактивен   arcovk 

• Регистриран: 27-August 06
Провери какви доставчици има в твоя район, аз мисля да минавам към DilisNet 200 мегабита оптичен за 25лв.
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05

Преглед на мнениеarcovk, на 24.04.19 - 19:48, каза:

Провери какви доставчици има в твоя район, аз мисля да минавам към DilisNet 200 мегабита оптичен за 25лв.

И за къй чеп?Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   imthedevil 

• Регистриран: 25-October 05
  • Интереси:diecast collector
То наистина и аз не мога да разбера, какъв е зора нет-а ти да е точно от оператор, а не от специфичен доставчик на такава услуга.
1

Преглед на мнениеMy7hY, на 24.04.19 - 17:33, каза:

Виваком има в цялата страна,ти за къде се интересуваш по-точно,за да може да ти отговорят.Отделно даже от квартал на квартал има разлика,това важи за всеки голям оператор.Почти цялата им мрежа е на база по-малки доставчици,които са били изкупени и каквото е било тяхното състояние,не се е променило много.Аз например съм на мтел,но всичко тук е бившата мрежа на мегалан и интернета не е спирал с години,но имам познати,които например в Младост 2 има много често проблеми.

Интересно, не знаех. Знам само за тези големите мегалан и близо. Иначе от Обеля 2 (софия) съм.

Преглед на мнениеarcovk, на 24.04.19 - 19:48, каза:

Изглежда добре ама няма покритие при мен.

Преглед на мнениеimthedevil, на 25.04.19 - 13:37, каза:

То наистина и аз не мога да разбера, какъв е зора нет-а ти да е точно от оператор, а не от специфичен доставчик на такава услуга.

Защото ми предлагат ел си ди телевизор + ТВ/Нет за 2 лв. по-малко от това, което плащам сега на месец. А пък телевизорът ми с кинескоп е тръгнал да сдава багажа. :D

Мнението беше редактирано от ValeryVasylev: 25.04.19 - 22:01

0

Потребителят е неактивен   bdenkov 

• Регистриран: 19-June 07
lan.start.bg Bulsatcom 11-14лв оптика до 50 см. от кутията на компютъра или монитора. Повреди- само един път през високосна година - тоест за 5 год. само веднъж. Интернет телевизия. Домашен телефон през оптиката. Сателитна чиния. Мобилна телефония от Булсатком. Поддръжка в рамките на 24 часа. Проблеми и повреди никакви. Няма такива. Цени - най- ниските рекордни цени за България.
1

Потребителят е неактивен   sinzaek 

• Регистриран: 22-January 06
още един глас за булсатком... след множество разочарования от мтел (след години към мегалан) минахме към оптика на булсат.. проблеми е имало само инцидентно (например при профилактика на чез за няколко часа бяхме без нет, но това е разбираемо)... бяхме на 100мбпс.. наскоро минахме на 200 и минахме от тв със сателитна чиния на тв по оптика... проблеми няма сериозни... реагират бързо, ако има нещо...
1

Потребителят е неактивен   bitchass 

• Регистриран: 27-June 05

Преглед на мнениеValeryVasylev, на 24.04.19 - 11:17, каза:

Аз съм клиент на ВиваЦом, в гр. София/ж.к. Дървеница/. Мога да кажа, че се случват накъсвания на и-нета, както и липса на такъв за 5-10 мин. Поддръжката им не е 24/7, както пишат, но посещенията им са безплатни, поне на мен не са ми искали някаква такса.
Бяха добри в самото начало, но през последните години не обръщат внимание на услугите си и потребителите си.
И те прилагат отвратителни тактики, когато ти изтече договора, услугата ти скача 2,5 пъти. За това съм решил, приключи ли ми договора/още месец-два/, да скъсам завинаги с тях.
Да, може някъде да има доволни, но в нашият район е предимно негативно мнението за ВиваЦом.
2

Преглед на мнениеbitchass, на 26.04.19 - 22:34, каза:

Аз съм клиент на ВиваЦом, в гр. София/ж.к. Дървеница/. Мога да кажа, че се случват накъсвания на и-нета, както и липса на такъв за 5-10 мин. Поддръжката им не е 24/7, както пишат, но посещенията им са безплатни, поне на мен не са ми искали някаква такса.
Бяха добри в самото начало, но през последните години не обръщат внимание на услугите си и потребителите си.
...За това съм решил, приключи ли ми договора/още месец-два/, да скъсам завинаги с тях.
Да, може някъде да има доволни, но в нашият район е предимно негативно мнението за ВиваЦом.

И аз чух подобно мнение, но беше само едно и не бях сигурен дали да повярвам.

И те прилагат отвратителни тактики, когато ти изтече договора, услугата ти скача 2,5 пъти."

Е това вече е безобразие! Аз от 1 година съм на безсрочен договор и даже като отидя да си плащам месечната такса всеки път започва едно сваляне, предлагане на таблети на изплащане, само и само да сменя договорът. Ама не искам да се обвързвам освен ако нямам някаква реална изгода. Даже за този пакет, който плащам вече са вдигнали таксата с 2-3 лева, но аз съм все още на старата цена.
1

И те прилагат отвратителни тактики, когато ти изтече договора, услугата ти скача 2,5 пъти. За това съм решил, приключи ли ми договора/още месец-два/, да скъсам завинаги с тях.

Ти ако си мислиш,че другите оператори не са същите,ще се изненадаш доста сериозно.

Преглед на мнениеValeryVasylev, на 27.04.19 - 17:46, каза:

Е това вече е безобразие! Аз от 1 година съм на безсрочен договор и даже като отидя да си плащам месечната такса всеки път започва едно сваляне, предлагане на таблети на изплащане, само и само да сменя договорът.

A защо не плащаш електронно и въобще да нямаш досег със служители и офис.Освен това не губиш време да чакаш и да ходиш физически до офиса.

Мнението беше редактирано от My7hY: 27.04.19 - 21:09

0

Преглед на мнениеValeryVasylev, на 27.04.19 - 17:46, каза:

И аз чух подобно мнение, но беше само едно и не бях сигурен дали да повярвам.

Е това вече е безобразие! Аз от 1 година съм на безсрочен договор и даже като отидя да си плащам месечната такса всеки път започва едно сваляне, предлагане на таблети на изплащане, само и само да сменя договорът. Ама не искам да се обвързвам освен ако нямам някаква реална изгода. Даже за този пакет, който плащам вече са вдигнали таксата с 2-3 лева, но аз съм все още на старата цена.

Не прави тази грешка. Аз така си карах почти година без договор, когато само заради ТВ канала CBS Drama се реших да мина на план TV L+. Да, по-евтина оферта ми излезе, бях наясно с тройната такса след изтичане на договора. Но си позволяват много волности, в ущърб на потребителите си.
Ето, онзи ден ходих до офис на НЕТ1, след 2 месеца минавам към тях. Същата цена и услуга, но с HD Free канали на Синемакс-ите и EuroSport 1 и 2. А ВиваЦом искат да си плащаш за тях допълнително ;)

Преглед на мнениеMy7hY, на 27.04.19 - 21:08, каза:

Ти ако си мислиш,че другите оператори не са същите,ще се изненадаш доста сериозно.

Може и така да е. Но тези, при които ще премина скоро, ти дават избор:
-безсрочен/месец за месец
-договор за 6 мес.
-договор за 18 мес.
-договор за 18 мес. с предплатени 6 мес. на които ти правят отстъпка и включват максималната И-НЕТ скорост.
-възможност да вземеш оборудването под наем или да го заплатиш еднократно.
-1 месец тестов период, който ти е безплатен, ако откажеш услугата
-"Доведи приятел", за всеки клиент, когото си поканил и е подписал договор, двамата получавате 100% отстъпка за 1 мес.

Аз такива неща за 7г. от ВиваЦом не съм видял. ;)
Както се казва: "Клиента има право, и избор"

Мнението беше редактирано от bitchass: 30.04.19 - 03:01

0

Потребителят е неактивен   ivottoshev 

• Регистриран: 27-January 07
  • Град:НА МАСАТА (или под нея)
  • Интереси:ДАРТС

Преглед на мнениеbitchass, на 30.04.19 - 02:50, каза:

Ето, онзи ден ходих до офис на НЕТ1, след 2 месеца минавам към тях. Същата цена и услуга

Не е същата услуга. Там нямаш връшане, запис и тн, които имаш при виваком и ментел. Имаш само телевизията без интерактивните благинки. Мен това не ме бъркаше толкова много, но се наложи да се махна от тях през 2017та, защото се оказа, че телевизорът ми LG (модел от 2016) има проблем с техния CA модул, който след три посешения на техници и смяна на карта така и не можаха да отстранят. Това за мен е несериозна фирма, щом не могат да си настроят правилно техниката.
ПО-ДОБРЕ КОРЕМ ОТ БИРА, ВМЕСТО ГЪРБИЦА ОТ работа
0

Важното е да има конкуренция и избор,иначе офертата няма как да се подобряват .
0

Преглед на мнениеivottoshev, на 30.04.19 - 21:53, каза:

Не е същата услуга. Там нямаш връшане, запис и тн, които имаш при виваком и ментел. Имаш само телевизията без интерактивните благинки. Мен това не ме бъркаше толкова много, но се наложи да се махна от тях през 2017та, защото се оказа, че телевизорът ми LG (модел от 2016) има проблем с техния CA модул, който след три посешения на техници и смяна на карта така и не можаха да отстранят. Това за мен е несериозна фирма, щом не могат да си настроят правилно техниката.

Програмна схема
Добре, сега за лев-два или 5-10 канала Пакетът, който съм си избрал няма да отдавам толкова голямо значение.

Мнението беше редактирано от bitchass: 01.05.19 - 18:10

0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
Хе! Почти 1:1 с моя план? Разлика 10ст.Публикувано изображение

Но нямаш моите спортни канали, гадове...

0

Преглед на мнениеgolemsmeh, на 01.05.19 - 19:08, каза:

Хе! Почти 1:1 с моя план? Разлика 10ст.Публикувано изображение

Но нямаш моите спортни канали, гадове...

Е кажи към кой оператор си? И кои са въпросните канали? :emote_blush:
Аз съм скромен, държа на "MovieStar", VH1 Classic, Magic, Научно-популярните и тези, които излъчват футболни мачове. Всичко останало е излишен пълнеж. :P
0

Значи това, което си мислих, че виваком ми предлагат - по-евтин договор + Ел Си Ди телевизор не е вярно, защото не сме им били клиенти.

Предвид това, което се предлага на пазара избрахме да преподпишем с мтел за 24м договр като получаваме следното за 50лв/м:

Акценти

- 200мегабита нет
- Макс спорт (4 канала), евроспорт (2 канала), новаспорт, ринг, спортал, едж екстрим, екстрим спортс, ауто мотор спорт, трейс спорт, диема сп (2 канала), канал за коли само и бой
- ейч би о-та, синемакс 1 и 2, сънденс, ти ви бокс (3 канала), тв 1000, тв 1, комеди централ, муви стар
- ен би си, скай нюз, си джи ти ен, ариранг
- дискавърита, нешенъл джиографици, вайасат нейчър и експлорър
- 1 класик, мтв (4 канала), меджик (великобритания) и меджик, ви ейч 1, кисс, канал само класическа музика
- сложиха ми оптически кабел и ми смениха стария рутер. На уифи лаптопът лови 92 мегабита от 100 възможни (но предпочитам на кабел).
- Филипс 32 инча Ел Си Ди и Хаш Де (1080 картина) намален от 300лв на 150лв предвид пакетът интернет и телевизия.
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login