Форум

Data.BG Форуми: Спамърска тема за хардуер - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (1029 Страници) +
  • « Първа
  • 1027
  • 1028
  • 1029
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Спамърска тема за хардуер Всичко което има бегла връзка с хардуер или технологии

Потребителят е неактивен   pky 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 15-January 07
  • Град:Варна
  • Интереси:Софтуер, хардуер

Преглед на мнениеEn2, на 30.06.22 - 10:25, каза:

Адаптера за лаптоп съм го виждал,не е каквото търся.Най малкото защото е USB 2.0,скоростите ще са трагични.По скоро мислех за някакъв адаптер който монтираш в лаптопа,и така имаш един или няколко USB-C порта.
Все пак благодаря за предложенията.

Тоя адаптер, дето го "монтираш в лаптопа"... къде смяташ да го монтираш в тоя лаптоп? Това не е настолна машина с PCI-e слотове, където можеш да си слагаш каквото си искаш. За това и нямаш тази гъвкавост да добавяш допълнителни неща, които не са налични в системата. Фърляш лаптопа и купуваш по-новия модел. Или поне това искат производителите на лаптопи да направиш. :)

Има и такова с USB 3.0 (5Gbps): https://dice.bg/sate...osiv-item40175/

Преглед на мнениеEn2, на 30.06.22 - 14:30, каза:

Това е по добре,въпреки че е 10Gbps.
И въпреки малоумната цена.

Ако си доволен с 10Gbps, пуснал съм ти такова за 34лв. Е, само два порта има (един A и един C), ама пълно щастие няма.
1

Потребителят е неактивен   En2 

• Регистриран: 25-July 18
  • Град:София
Въпросната USB 3.0 (5Gbps) "флашка" е само 4 пъти по бавна от 20Gbps адаптера.Има си причина едното да 20лв,а другото 120.

"Тоя адаптер, дето го "монтираш в лаптопа"... къде смяташ да го монтираш в тоя лаптоп?"

Чудя се как го правят производителите на лаптопи.Наистина се чудя ...
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API

Преглед на мнениеEn2, на 30.06.22 - 18:46, каза:

Въпросната USB 3.0 (5Gbps) "флашка" е само 4 пъти по бавна от 20Gbps адаптера.Има си причина едното да 20лв,а другото 120.

"Тоя адаптер, дето го "монтираш в лаптопа"... къде смяташ да го монтираш в тоя лаптоп?"

Чудя се как го правят производителите на лаптопи.Наистина се чудя ...

Никак не го правят!
Част от дънната платка на лаптопа им е това -- НЕ е на отделен слот/платка, която да се "добавя".
Съвсем логично е! ;)

Разбира се, някои лаптопи позволяват връзка с докинг станция, която да увеличи броя УСБ и други портове (ЛАН, портове за допълнителни външни монитори/етц), ама тя не е особено преносима.

Мнението беше редактирано от nakibest: 30.06.22 - 19:32

Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Преглед на мнениеEn2, на 30.06.22 - 18:46, каза:

Виж сега, питаш ме какви са ти вариантите за лаптоп - давам ти ги. Като искаш - сложи си адаптера за 120лв в лаптопа, успех ти пожелавам. :)

PS: Всъщност имаш и друг вариант... има външни докинг станции, които по принцип ги правят за отделна видео карта (пример). Та, там можеш да си сложиш адаптера за 120лв. Но те стават само за конкретни модели лаптопи и струват майка си и баща си, отгоре на 120-те лева за адаптера... та трябва силно да си помислиш дали си струва цялата тая какафония за един умрял USB порт, дори да имаш съвместим лаптоп (който най-вероятно нямаш).

Мнението беше редактирано от pky: 30.06.22 - 19:25

2

Потребителят е неактивен   En2 

• Регистриран: 25-July 18
  • Град:София
Не знам защо толкова се заядохте с тоя USB Type-C.Оказа се че всеки съвременен лаптоп над 400лв го има

https://laptop.bg/la...Bs%5D=price_asc

На мен зора ми беше за настолен,и видях че става.Колкото и да не ми хареса цената.
0

Питаш как да си добавиш USB-C към лаптопа, даваме ти варианти... нови лаптопи има с usb c порт, да. Съвременен порт се добавя в съвременни машини - напълно нормално. Това няма нищо общо с казуса, но се радвам, че си ги "открил". :)

Или, по твоята логика, аз съм ги открил:

Преглед на мнениеpky, на 30.06.22 - 17:29, каза:

Фърляш лаптопа и купуваш по-новия модел. Или поне това искат производителите на лаптопи да направиш. :)

:chuckle:

Мнението беше редактирано от pky: 01.07.22 - 07:42

1

Споделете тази тема чрез:

• (1029 Страници) +
  • « Първа
  • 1027
  • 1028
  • 1029
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

15 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 15 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login