Форум

Data.BG Форуми: Как се активира Windows 10? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Как се активира Windows 10?

Потребителят е неактивен   incrediblebot 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 18-December 14
Здравейте!

За Windows 10 PRO става въпрос. Търсих из нета, само някакви остарели активатори и теми намирам, затова пиша тук, Благодаря!

Мнението беше редактирано от incrediblebot: 07.11.19 - 21:26

0

Потребителят е неактивен   enterpassword 

• Регистриран: 08-August 07
Windows 10 Digital License Activation Script 7 - Zamunda.NET

Ако не стане ( малко вероятно), пробвай с другата версия:

Windows 10 Digital License Activation Script 5 (100% Clean From AV's Detections) - Zamunda.NET

П.С: За да пишеш и взаимодействаш с компютъра...

Натисни Windows клавиша + Ctrl + O за екранната клавиатура или...
напиши в старт менюто:

osk и после удряй Enter

или on screen и пак Enter...

или просто

Екранна и разбира се Enter :)

Мнението беше редактирано от enterpassword: 06.11.19 - 22:28

http://Time.is ... ;) Is YOUR time correct > ? ;-}
0

Потребителят е неактивен   aalesund 

• Регистриран: 10-June 07
Това е "пиратския" вид активиране. Който е тарикат си го активира съвсем легално и безплатно. Ако не се лъжа на над 20-30 компютъра съм сложил съвсем легален уиндоус 10 активиран с дигитален лиценз от МС, а вече който иска може да се логне в МС акаунта си и лиценза дори му се добавя към акаунта и така може да го прехвърля и на друг компютър, ако реши да си сменя компютъра.

Та ето как правят тарикатите като мен:

Изтеглене Windows 7 Ultimate от Замунда или откъдето искате, инсталирате го, след това като ви пита за ъпдейт натискате че не искате никога да го ъпдейтвате (така няма да ви бави после получаването на уиндоус 10).
След това активирате уин7 с активатора на Dazz, казва се Loader 2.2.2 ако не се лъжа, така получавате ОЕМ кракнат уиндоус 7 активиран.
След това теглите Windows 10 Update Assistant и по-точно версията 24074 (Windows10Upgrade24074.exe)
Ето линк - https://download.mic...pgrade24074.exe
Пускате тази програма и ако сте си активирали уин7 по начина който казах ще започне ъпгрейд към Уиндоус 10, след като свърши всичко ще имате легален активиран Уиндоус 10 Про с дигитален лиценз за дънната платка завинаги.
ВАЖНО: Версията на Уиндоус 10 която ще ви се инсталира обаче е 1709 ако не се лъжа, т.е. доста стар Уиндоус 10, така че след това просто изтеглете MediaCreationTool1903.exe (линк - https://www.microsof...nload/windows10 цъкнете на втория син бутон "Изтегляне на инструмента сега"). Сложете флашката в ЮСБ порта, пуснете MediaCreationTool1903 и си направете флашка с нов уиндоус 10 версия 1903 и после отново инсталирайте Уиндоус 10.
По време на инсталацията цъкнете "Не разполагам с продуктов ключ" и после изберете че искате да инсталирате Windows 10 Pro от менюто. След като свърши инсталацията и сте свързан с интернет вашия уиндоус ще бъде автоматично активиран с дигитален лиценз завинаги.

Знам, че сега доста хора ще кажат "Ти си луд" или "Много работа" или "Това са 3 инсталации на уиндоус" или нещо от този сорт, но ако използвате SSD то всичко отнема около час, дори по-малко. Според мен да отделите 1 час за тази врътка с уиндоуса и после завинаги да си получите легален уиндоус 10 про си заслужава. Аз лично това предпочитам, отколкото да инсталирам какви ли не активатори, скриптове и други знайни и незнайни неща на компютъра си само и само да го активирам, а на всичкото отгоре този вид активация ще е за 6 месеца и после пак трябва активиране, освен ако не сте задали скрипта сам да се включва един път седмично и да преактивира отново и отново уиндоуса ви.

Другия начин да активирате Уиндоус 10 за 1 минута е супер лесен, но ви тябва Ибей акаунт, пейпал или карта с която да платите и е разбира се 2-3-4 долара във вашата сметка. Начина е следния: търсите най-евтиния Windows 10 Pro лиценз който се продава и евентуално продавача да има повече продажби, че да не е някоя измама, след това плащате и като платите обикновено до 1 минута получавате Съобщение в което има ключ за уиндоус 10 про. Ключа е ОЕМ и ще активира уиндоуса отново чрез дигитален лиценз. Понякога съобщенията се бавят и до 5 минути, но повечето пъти са дори автоматични. Тествал съм това 3 пъти и 3 пъти без проблема активирах уиндоуса от раз без ядове. Някои сега ще кажат, че това са пиратски ключове и т.н., но истината е че си работят без проблеми и МС сървърите ги приемат и активират ключовете. Само за пример мога да ви кажа, че ако си купите ключ от някои сайтове като Kinguin, CDKeys или друг сайт, който много ютубъри рекламират като сайтове за евтини уиндоус ключове, то тези ключове са също ОЕМ и в случая защо да давате 12-15 долара за рекламиран легален ключ, като същия ОЕМ ключ го има за 2-5 долара в ибея но не е рекламиран.

Както разбирате, може да получите Уиндоус 10 Про безплатно завинаги с около 1 час работа или пък да си го купите за 3 долара (5лв някъде )ако имате пари. Аз когато не бързам правя врътката с безплатния вариант, но ако нямам време или става въпрос за вече инсталиран уиндоус 10 на някой човек, който не желае да му се пипа уиндоуса и настройките тогава просто купувам ключ за 5лв.

Мнението беше редактирано от aalesund: 07.11.19 - 00:43

3

Потребителят е неактивен   baldrick 

• Регистриран: 26-July 07
aalesund, благодаря ти за изчерпателното обяснение. Искам само да те питам, пробвал ли си дали този метод работи на по-стари компютри? Имам един HP с дъно 1155 и 3-то поколение I5, а също и един още по-стар с Core 2 Quad.

По тази тема и аз имам едно предложение. Сваляш си Windows10 от сайта на Microsoft, инсталираш го без да въвеждаш продуктов ключ и си го ползваш неактивиран. Не съм забелязал никакви ограничения във функционалността, освен че не работят някои настройки за външния вид, което поне за мен не е болка за умиране. И от време на време излизат досадни съобщения.
0

Потребителят е неактивен   kaspy 

• Регистриран: 17-November 03
  • Град:София

Преглед на мнениеbaldrick, на 07.11.19 - 09:14, каза:

По тази тема и аз имам едно предложение. Сваляш си Windows10 от сайта на Microsoft, инсталираш го без да въвеждаш продуктов ключ и си го ползваш неактивиран. Не съм забелязал никакви ограничения във функционалността, освен че не работят някои настройки за външния вид, което поне за мен не е болка за умиране. И от време на време излизат досадни съобщения.

Има ограничения във функционалността и наистина не са болка за умиране.
Но системата е с гратисен период, който след изтичането може да се поднови няколко пъти и след това вече не може да се ползва. За повечето потребители тези няколко подновявания са достатъчни предвид това, че доста по-често омазват и преинсталират системата си, но за хора, които правят много настройки и инсталират специфичен софтуер не е решение.
Макар че този тип хора обикновено си закупуват системата. Аз принципно също бях "ЗА" за купуването на система, но тези измекяри вече не предлагат нищо срещу "продукта" си. Напротив - хем им плащаш за наем за копието, хем за своята коректност получаваш точно обратното. Нищо безплатно няма дори и в безплатното активиране - то трябва да е такова за всички и да е оповестено, защото така или иначе след това като минимум си заринат от реклами, срещу които цървулите получават заплащане. Изобщо да не говорим за посегателството над личните данни и "законното" източване на пароли и прочие информация. Ще го напиша пак, белким на някои хора им стигне до сивото вещество - на никой, който не е престъпник, не са му необходими паролите, използвани от потребителите.
Така че силно препоръчвам на хората, които няма как да избегнат използването на Windows 10 много сериозно да се информират относно последствията и да използват утвърдените (само утвърдените) инструменти за пресичане на тази практика - това са някои програми за спиране на ъпдейтите и шпионажа.
2

Потребителят е неактивен   baldrick 

• Регистриран: 26-July 07

Преглед на мнениеkaspy, на 07.11.19 - 11:27, каза:

Така че силно препоръчвам на хората, които няма как да избегнат използването на Windows 10 много сериозно да се информират относно последствията и да използват утвърдените (само утвърдените) инструменти за пресичане на тази практика - това са някои програми за спиране на ъпдейтите и шпионажа.

Можеш ли да препоръчаш такава програма за спиране на шпионажа? Преди време бях пробвал Spybot Anti Beacon, но в последствие разбрах, че фри версията не върши работа. Нямам нищо против да си я купя, но като ще си давам парите, поне да е за нещо което наистина работи. Как да съм сигурен, че само не имитира някаква дейност, или още по лошо, тя самата да ме шпионира.
1

Потребителят е неактивен   aalesund 

• Регистриран: 10-June 07

Преглед на мнениеbaldrick, на 07.11.19 - 09:14, каза:

aalesund, благодаря ти за изчерпателното обяснение. Искам само да те питам, пробвал ли си дали този метод работи на по-стари компютри? Имам един HP с дъно 1155 и 3-то поколение I5, а също и един още по-стар с Core 2 Quad.

Точно на HP дъно не съм тествал, но няма как да не стане врътката с Уин7, после ъпгрейд до 10, после чиста инсталация на 10.
Между другото тези дъна с 1155 напоследък са ми любими, хахаха, половината от компютрите на които съм слагал така уиндоуса да именно 1155 с i5.ци.

Единствено преди около 2 години имах леко затруднение с едно дъно AsRock B250M-HDV. Това просто имаше проблеми с драйвърите за уин7. Нищо не работеше както трябва, дори ЮСБ портовете неработеха. Добре че имах една стара PS/2 клавиатура, с нея стана и реално без мишка само с клавиатурата ходих по менютата и успях да изтегля тая програма за ъпгрейд от 7 към 10 и да я пусна. След това като се сложи 10-ката всичко се оправи.

Също така нещо много важно забравих да кажа: ИНСТАЛИРАЙТЕ WINDOWS 7 само в Legacy режим (MBR система), защото ако е в UEFI (GPT) после активатора на Dazz Loader 2.2.2 НЕ МОЖЕ да активира Уиндоуса 7.
Примерно за дъна 1155:
Boot Legacy -> Инсталиране на Win7 -> Активиране на Win7 -> Ъпгрейд към Win10
След като вече си получил уин10 активиран с дигитален лиценц просто направи чиста инсталация на ново, но този път вече избери UEFI boot от флашката.
Това разбира се, ако има някакво значение дали е UEFI или Legacy, защото повече хора не ги интересува как е, стига да работи.
1

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07
:lol2: ББарона май се е логнал с някой стар акаунт... :lol2:

В темата за 10 има писано достатъчно по въпроса.
2

Windows 10 не бих го ползвал, но на тоя комп не можело друг Windows уж...
И определено ще видя как да спра автоматичният ъпдейт. От два дена го имам и вече ъпдейтва снощи.
Kaspy аз най-вероятно няма как да избегна употребата на тоя уиндоус и си нямам идея за тия програми за защита, за които говориш.
0

Потребителят е неактивен   QuantumFireball10 

• Регистриран: 04-February 12

Преглед на мнениеincrediblebot, на 07.11.19 - 21:25, каза:

Windows 10 не бих го ползвал, но на тоя комп не можело друг Windows уж...
И определено ще видя как да спра автоматичният ъпдейт. От два дена го имам и вече ъпдейтва снощи.
Kaspy аз най-вероятно няма как да избегна употребата на тоя уиндоус и си нямам идея за тия програми за защита, за които говориш.

Няма такова нещо като не можело windows 7 на този комп. дори и да е с UEFI биос пак може да се сложи windows 7.

https://zamunda.net/...&hit=1&t=others

Може да се наложи да му буташ драйвери през портабъл Linux за да захапе някаква комуникация и да си подкараш нета.

Единствено за АМД Рязан 5 съм чувал, че Windows 7 не работи коректно прави грешки процесора с него.

После като не работи нищо като хората пускаш от некъде нет, през линукс му туряш драйвери за лан или вирлес после слагаш driver booster, мажеш смело на воля. после до оправяш ако има проблеми и си свиркате.

Не е нужно Седмица па после Лайното 10-ка и глупости.

Има си в нета инфо как се активира Седмица в UEFI-BIOS достатъчно.
Вече на няколко лаптопа правих миграция от 10 на 7 успешно.
може би 5 на брой.

Мнението беше редактирано от QuantumFireball10: 07.11.19 - 22:20

Everything Wrong With Windows 10 | Untangled https://www.youtube....h?v=cDly3bkAAj4

CPU: s.771 Xeon X3323 Quad Core, MB: Lenovo M58p s.775 MTQ45MK, RAM: 2+4: 6GB DDR3-1333 Dual Channel Kingstone Hyper X, HDD: Seagate 750GB SATA-2 7200RPM 16mb, Graphic Card:Onboard Q45 Express Chipset 256mb , PSU: 350W Model: LC-B350ATX ,PCI-E Wireless 120Mbps, OS: Windows 10 Enterprise 2019 LTSC x64 v2001 lite (ivankehayov) with Stop Win-Updates -HardwareMafiaOriginal`s PC
0

Не е лаптоп, а компютър и аз се учудих, че не може windows 7. Дойде с уин 10 ПРО.
Компа е Dell Precision T7500 2 пъти по 12 ядра и 48гб рам и тежи 31 килограма. Не смея да го преинстална, да не омажа нещо, понеже нямам диск с драйвери и т.н.
0

Потребителят е неактивен   leko 

• Регистриран: 06-July 04
https://www.dell.com...precision-t7500

https://www.dell.com...n-t7500/drivers
Всъщност точно пък Windows 10 НЕ е сред официално поддържаните ОС....

Мнението беше редактирано от leko: 08.11.19 - 18:21

Само в мрака има светлина,
Само в тишината - слово.

4

Precision T7500 e класическа работна станция LGA 1366 и работи перфектно с Windows 7.
Като модел излиза една година след пускането на Windows 7, така че ако има ОС за която да е предназначен е точно тази.
2

А мога ли от някъде да си купя драйверите за тая машина? Защото ако инсталирам 7ца, не съм сигурен, че ще намеря всички нужни драйвери, а определено не иска 10ката. Дразни, всичко е разбъркано, неудобно ми е и т.н. и имам чувството, че са я измислили тая 10ка, колкото да измислят нещо ново.
1

Драйверите са безплатни от сайта на производителя.
Можеш и c някоя безплатна програма с драйверна база за да ги качиш наведнъж - примерно SDI.

https://sdi-tool.org/download/

Мнението беше редактирано от kaspy: 08.11.19 - 21:17

2

Потребителят е неактивен   enterpassword 

• Регистриран: 08-August 07
Невероятен бот - точният ник си си уцелил... евала !
http://Time.is ... ;) Is YOUR time correct > ? ;-}
1

Kaspy това отляво SDI full ли са драйверите, понеже това, което е дал Leko от падащото меню има 1 милион неща и аз не знам кое точно е за тая машина и кое не..
благодаря!
0

Това, което ти е дал leko са точните драйвери за твоята машина.
А това, което съм ти дал аз, са хиляди неща, но с него по-лесно се инсталират драйверите.
1

Е добре, там има 126 неща като цъкна на падащото меню... за първи път виждам толкова много драйвери. разбирам, че машината е различна, но всички 126 ли трябва да инсталирам? А там, където пише Операционна система, трябва ли да дам на Уин 7 64 примерно?
0

Естествено, че трябва да дадеш операционната система, за която ти трябват драйверите.
Нямаш ли някой приятел, който поне малко да отбира да ти удари едно рамо?
1

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login