Форум

Data.BG Форуми: Проблем с Android studio - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Проблем с Android studio

Потребителят е неактивен   zoros 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 01-January 02
  • Град:София
Здравейте!
Не съм сигурен дали тук е най-подходящото място за тази тема,
но имам проблем с инсталирането на Android studio.
При опит да стартирам приложение на виртуално устройство
получавам следната грешка в конзолата:

HAX is working and emulator runs in fast virt mode
emulator: warning: opening audio input failed
creating window 61 83 462 820

Приложенията се зареждат и зареждат... но така и не стартират!

Не успях да намеря решение, моля за помощ :)!

Мнението беше редактирано от zoros: 05.03.15 - 02:21

0

Потребителят е неактивен   zoros 

• Регистриран: 01-January 02
  • Град:София
Това studio е една от най-трудните, да не кажа най-трудните програми, които съм инсталирал... То не е да инсталираш jdk, то не е да я посочиш после, то не е да променяш настройки в bios-a, то не е свалиш куп tools-a... един малък ужас e това студио :). Оставих го по-дълго този път емулатора, но след 15-на минути сам се затвори.
Преди време го инсталирах още докато беше beta версия, но тогава емулаторът си тръгна... след само 20-на минути чакане при първото стартиране,
но при тази версия не се получава. Отворих configa на емулатора (съвет, който намерих в някакъв форум) и смених настройката на звука от "on" на "оff", но и това не помогна.
При стартиране иконката на емулатора е като на изтрита програма. Има някакъв проблем, но не знам какъв е... надявах се някой да се е сблъсквал с подобен проблем.
Най-вероятно ще се наложи отново да го преинсталирам, което е повече от неприятна задача, но какво да се прави :)!

Мнението беше редактирано от zoros: 05.03.15 - 22:01

0

Потребителят е неактивен   brigadier 

• Регистриран: 25-December 05
Такова още не съм опитвал, обаче преди няколко месеца след ъпдейт на Нетбийнс като почнаха едни грешки - луд да станеш. Накрая направих пълно деинсталиране и дръпнах последната версия на цяло. Всичко си тръгна гладко. Сигурно при теглене на няколко хиляди дребни файлчета някои са артисали по пътя и после всичко уж работи, ама не съвсем. Тука в случая може и да има някакъв конфликт , ако имаш инсталирани виртуалбокс или вмуеър. Това НАХ гледам че е нещо интелско и може и без него.

Прочее, видях че има и плъгин за Еклипс - той не върши ли същата работа?
0

Потребителят е неактивен   nikb 

• Регистриран: 12-March 05

Преглед на мнениеzoros, на 05.03.15 - 21:59, каза:

Това studio е една от най-трудните, да не кажа най-трудните програми, които съм инсталирал... То не е да инсталираш jdk, то не е да я посочиш после, то не е да променяш настройки в bios-a, то не е свалиш куп tools-a... един малък ужас e това студио :). ...

Говориш така, защото не си инсталирал Еклипс за Java, Там инсталацията е доста по-зле.
А какво става, ако стартираш емулатора отделно, извън студиото?
Когато ми остава (оставаше) време, също пробвах, и, въпреки, че при мен се зареждаше за 2-3 минути, предпочетох да си взема таблет (Рево струват 59лв с 2г гаранция). И е доста по- удобно.
0

Потребителят е неактивен   gstag 

• Регистриран: 15-April 15
  • Град:Стара Загора
zdraveite kupih si ALCATEL ,no e gadno che e M-TELSKI,a sam s globulska karta;(TELEFONCHETO se vodi pop c3),pomognete mi s nqkakvi kodove za otkluchvane MNOGO VI BLAGODARQ
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login