Форум

Data.BG Форуми: Усилватели - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Усилватели

Потребителят е неактивен   vergi75 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 23-November 12
  • Град:Стара Загора
Здравейте!
Да започна с това, че съм лаик, но ми е интересно. Искам да си взема караоке система за домашни цели. Имам микрофон, който е с жак 6 и нещо, от по-големите, не от 3.5, но имам и преходник за целта. Мисля, че е динамичен, а не кондензаторен. Въпросът ми е как работят усилвателите, какво е необходимо да знам, когато избирам- херци, ватове, децибели..., и дали трябва да се върже стъпалото с тонколона... Как усилвателят извлича звука ми е мисълта, освен през микрофона... Говоря за нещо такова: https://www.olx.bg/a...html#def21c89f5
Благодаря предварително!

Мнението беше редактирано от vergi75: 21.01.19 - 22:29

0

Потребителят е неактивен   mihankov 

• Регистриран: 07-June 15
  • Град:Пловдив
Бро, това дето си го посочил си има усилвател в него. Важното е като му свързваш тонколони, да гледаш за 2 неща: Мощност и импеданс. В случая импеданса на избраните от теб тонколони не трабва да е под 4 ома, за да не товарят усилвателя, а мощността не трябва да е под 200 вата, за да не изгорят "колоните". И сега по-конкретно: туй нящо със сигурност няма да има 2 по 200 вата, както го дават, дори и да е клас "Д". Максималната му мощност (каквато и да е тя) е дадена при товар (тонколони) с импеданс 4 ома. Така че слагай 2 тонколони с импеданс 8 ома и реална мощност около 100-тина вата, и можеш да бъдеш спокоен че нищо няма да изгори.
За микрофоните, на две на три: Динамичния микрофон, произвежда електрически сигнали с много ниско ниво, които имат честотата и размера на звука, който микрофона улавя, но са много слаби! Докато при кондензаторния микрофон, се подава постоянен ток, който минава през него, и под действие на звука му се променя формата. Този "ток" се нарича фантомно захрадване, и при професионалните студийни системи, напрежението му е 48 волта. Сходен е принципа и на електретните микрофони, но напреженията с които работят са много по ниски. Без значение от вида на микрофона, всички микрофони се нуждаят от предусилвател за да работя.

С караоки никога не съм се занимавал, но предполагам че ще трябва да си намериш и изтеглиш тракове само с инструментал, без вокали демек. Щом се продават такива караокита, със сигурност ще има и сайтове откъдето да си сваляш инструминтални версии на търсените от теб парчета.

Мнението беше редактирано от mihankov: 01.02.19 - 11:58

0

Потребителят е неактивен   vergi75 

• Регистриран: 23-November 12
  • Град:Стара Загора

Преглед на мнениеmihankov, на 01.02.19 - 11:52, каза:

Бро, това дето си го посочил си има усилвател в него. Важното е като му свързваш тонколони, да гледаш за 2 неща: Мощност и импеданс. В случая импеданса на избраните от теб тонколони не трабва да е под 4 ома, за да не товарят усилвателя, а мощността не трябва да е под 200 вата, за да не изгорят "колоните". И сега по-конкретно: туй нящо със сигурност няма да има 2 по 200 вата, както го дават, дори и да е клас "Д". Максималната му мощност (каквато и да е тя) е дадена при товар (тонколони) с импеданс 4 ома. Така че слагай 2 тонколони с импеданс 8 ома и реална мощност около 100-тина вата, и можеш да бъдеш спокоен че нищо няма да изгори.
За микрофоните, на две на три: Динамичния микрофон, произвежда електрически сигнали с много ниско ниво, които имат честотата и размера на звука, който микрофона улавя, но са много слаби! Докато при кондензаторния микрофон, се подава постоянен ток, който минава през него, и под действие на звука му се променя формата. Този "ток" се нарича фантомно захрадване, и при професионалните студийни системи, напрежението му е 48 волта. Сходен е принципа и на електретните микрофони, но напреженията с които работят са много по ниски. Без значение от вида на микрофона, всички микрофони се нуждаят от предусилвател за да работя.

С караоки никога не съм се занимавал, но предполагам че ще трябва да си намериш и изтеглиш тракове само с инструментал, без вокали демек. Щом се продават такива караокита, със сигурност ще има и сайтове откъдето да си сваляш инструминтални версии на търсените от теб парчета.

Благодаря ти за отговора! Искаш да кажеш, че този усилвател произвежда звук и без да е необходимо да му се закачат тонколони? Защо питам? Защото има и активни караоке тонколони, окомплектовани с микрофон, които вършат същата работа, и се чудя кое е по-добре да взема. Значи, в един от сайтовете се натъкнах на друг тип комплект- усилвател с две тонколони и микрофон. Просто се опитвам да се ориентирам и да не сгафя нещо, защото вързах микрофон с параметри -72dB, еднопосочен, 100-10000HZ, съпротивление 600ohm,1.5V DC, с кабел с жак 6.3 (има и преходник 3.5) и същевременно безжичен, работещ с WRELESS, към лаптопа и май си повредих говорителите. Тогава чак се поинтересувах за типовете микрофони и това, което ти ми казваш, го разбрах от опит. :D Та...мисълта ми е да знам горе-долу какво правя. За парчетата да- активните тонколони си имат USB за флаш или карта и работят с mp3. Имат и блутуут свързаност и могат да се свързват към телефон, лаптоп и т.н.
Идеята ми е да си взема нещо, което да е с блутуут свързаност- да го прикачам за лаптопа, където ми върви текстът на mp4, да има възможност за микрофон, да се захранва в тока и би било хубаво да има опция за запис.

Мнението беше редактирано от vergi75: 03.02.19 - 22:03

0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login