Форум

Data.BG Форуми: FarCry5 benchmark! - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

FarCry5 benchmark! Да си побенчим малко от скука :)

Потребителят е неактивен   Plymouth 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 26-December 05
Детайлната информация изхвърля от играта. Това при релийз CPY.
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Samsung Galaxy Note 9
1

Потребителят е неактивен   pi4a7a 

• Регистриран: 12-April 13
  • Град:Варна
  • Интереси:Xiaomi

Преглед на мнениеmybabyil, на 13.07.18 - 08:42, каза:

"pky"
Пуснал ли си драйвъра на performance!? Ще даде още някоя точка(1-3fps)

"pi4a7a"
Говорим за ultra настройки без допълнително пипане. От драйвъра може да се избере performance.

И при мен резултата е "стар", даже и играта я нямам вече на комп-а, но просто леко да раздвижим раздела :D

Да, с Ultra съм тествал, но последната опция Blur не се променя когато дадеш на ултра (Стои на Off, затова споменах)
Nvidia control panel ли наричаш драйвъра? Да там ми е на performance.
Legion Y520-15IK BN | i7-7700HQ | GTX 1050Ti 4GB | 16GB DDR4 2400Mhz | 1TB Seagate HDD | Windows 10 Pro x64
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Ето и от мен! System tested: 3rd PC . (2рото ми PC е в реанимация в момента, та не мога да тествам на него - на главното мога, ама е далече от мен сега. Мога по-късно днес да подкарам играта и на лаптопа.)
ОС -- 10ка Enterprise, 64-бит, РАМ 16 ГБ ДДР3, видеото е AMD Radeon R9 390 8 ГБ, но процесора на 3тия ми комп явно е слабоват за играта! :D
Драйверите на АМД са последните Адреналин 18.7.1 от този месец. Резолюцията съм намалил от 1440p на изисканата за бенча. :) (Мониторът е Леново 27", 1440p, без вградени колони, но изкарвам звук през ХДМИ --> audio port-а)
Повече инфо за компа - процесор/етц, в подписа - 3тото PC дето е с Intel Haswell.

На главното PC съм с най-добрия процесор, ама пък там картата е още по-стара/слаба - R9 290 с 4 ГБ.

1) Тествано с Power настройки на ОС на Balanced (recommended):

Публикувано изображение

2) След което с настройка Ultimate Performance - явно разлика има! Дало е 2 кадъра средно повече. :emote_drinks:

Публикувано изображение

mybabyil - с какво правиш таблиците? MS Excel, Access, или Google Docs?
Имаме доброволец - аз! - ако искаш мога да направя (напиша) малко PHP код, който да вкарва данните и да рендерира таблица по различни (или пък един) критерии чрез MySQL, и Microsoft IIS или Апачи като уеб сървър по наш/твой избор. ;)
Нямам много работа тези месеци, та нещо полезно и смислено мога да свърша вместо само да цикля на таблета. :D

Мнението беше редактирано от nakibest: 15.07.18 - 12:12

Публикувано изображениеПубликувано изображение
1

Потребителят е неактивен   mybabyil 

• Регистриран: 10-July 06
  • Град:София
Правя елементарна low level таблица(по-скоро списък) в word. Но още не съм почвал да правя нищо, защото нямаше достатъчно резултати. Но вече е време май ....
The deeper you dig, the darker and scary it gets.
0

Потребителят е неактивен   avenge 

• Регистриран: 07-June 05
  • Град:Шумен
Хайде и аз да се запиша с моята скромна машина - Xeon E3-1230 V2 (~I7 3770), 3.5 max turbo boost на всички ядра, GTX 970 Asus Strix OC: +165/+390. Забравих да добавя - на FitGirl репак, качен днес в аренабг: Far Cry 5 [GOLD EDITION][v1.4.0.1][REPACK][2018]

Прикачен(и) файл(ове)

• Прикачен файл  fc52.jpg (132.44К)
    Брой изтегляния: 27

Мнението беше редактирано от avenge: 15.07.18 - 14:35

0

Потребителят е неактивен   pi4a7a 

• Регистриран: 12-April 13
  • Град:Варна
  • Интереси:Xiaomi
Дали ако го нямаше шитавия DENUVO щяхме да изкарваме по-високи резултати? Публикувано изображение
Frames rendered > по-добре ли е?

@avenge никъде не намирам инфо за този v1.4.0.1 ъпдейт..Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от pi4a7a: 16.07.18 - 02:38

Legion Y520-15IK BN | i7-7700HQ | GTX 1050Ti 4GB | 16GB DDR4 2400Mhz | 1TB Seagate HDD | Windows 10 Pro x64
0

Като ти е шитав DENUVO-то и щом не те кефи да ти дават да играеш на аванта, купи си играта и бъди доволен. :chuckle:
В нета има информация с разни таблици и видеоклипове, че DENUVO-то е с +1%+2% по-производителен от оригинала.

Мнението беше редактирано от mybabyil: 16.07.18 - 11:02

0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API

Преглед на мнениеavenge, на 15.07.18 - 14:31, каза:

Хайде и аз да се запиша с моята скромна машина - Xeon E3-1230 V2 (~I7 3770), 3.5 max turbo boost на всички ядра, GTX 970 Asus Strix OC: +165/+390. Забравих да добавя - на FitGirl репак, качен днес в аренабг: Far Cry 5 [GOLD EDITION][v1.4.0.1][REPACK][2018]

Тествал си на Borderless, неясно защо!
Пробвай на Fullscreen настройка, може да даде малко по-добър резултат. ;)
0

Преглед на мнениеpi4a7a, на 16.07.18 - 01:58, каза:

Дали ако го нямаше шитавия DENUVO щяхме да изкарваме по-високи резултати? Публикувано изображение
Frames rendered > по-добре ли е?

@avenge никъде не намирам инфо за този v1.4.0.1 ъпдейт..Публикувано изображение

Възможно е и защитата да има пръст в голямото използване на процесор/ядра, дори и разработчиците да твърдят, че не е така. Доста други игри с тази защита и видимо не толкова неща за изчисление ползват излишно ресурси също, но това е положението.
И аз гледах в сайта на FitGirl, версията е без последната 1. Най-вероятно този в арена, който е качвал торента, нещо е объркал, оставил съм му коментар да видим.

Преглед на мнениеnakibest, на 16.07.18 - 10:10, каза:

Тествал си на Borderless, неясно защо!
Пробвай на Fullscreen настройка, може да даде малко по-добър резултат. ;)

Няма разлика, по-скоро резултата беше малко по-добър като затворих 4-5 работи, които принципно си работят в background и вдигнах affinity на процеса на играта. Аз така предпочитам да си играя игрите, по-лесно да сменям между прозорците ако ми се налага нещо.
0

Добавих таблица. Ако някой открие грешка, моля да сигнализира, че нямах много време за проверка :chuckle:

п.п. пуснете АC Origions, тогава да видите товар на процесора ... постоянен 100% :chuckle:

Мнението беше редактирано от mybabyil: 16.07.18 - 11:02

0

Значи са я "оптимизирали" да работи добре на многоядрените райзъни. Както и много хора си пожелаха. :chuckle:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Samsung Galaxy Note 9
0

Чак постоянно на 100% не е, на моменти пада на 45-60% :) Това е при моя I7, @mybabyil твоя е същия, но с overclock, така че ще си по-добре. Ето и тест на различни процесори, видеокарти и т.н.
https://gamegpu.com/...ns-test-gpu-cpu
I5 процесорите нямат шанс постоянно да НЕ са на 100% :)
0

Писах за бенча на играта. Ако картата е поне gtx970 ie доволно клокната ~1550+ядро и 8000+ памет дори и 8700к на ~5ghz си държи постоянни 95+% товар. С по-слаба карта и товара в/у процесора спада. При мен държи между 95и100% товар на 4,8ghz. На 5,1ghz(със спрях HT)симулиран i5, стои перманентно на 100% с 1-2 потрепвания до 99%.

Ясно е, че по време на стандартна игра ще има повече спадове.
0

Преглед на мнениеmybabyil, на 16.07.18 - 12:04, каза:

Писах за бенча на играта. Ако картата е поне gtx970 ie доволно клокната ~1550+ядро и 8000+ памет дори и 8700к на ~5ghz си държи постоянни 95+% товар. С по-слаба карта и товара в/у процесора спада. При мен държи между 95и100% товар на 4,8ghz. На 5,1ghz(със спрях HT)симулиран i5, стои перманентно на 100% с 1-2 потрепвания до 99%.

Ясно е, че по време на стандартна игра ще има повече спадове.

Ако говорим по темата за Far Cry 5, използването на CPU при бенча е много по-малко. Ако е за AC:Origins, там дори и в началните менюта моя процесор си седи около 50% товар, по време на бенчмарка на средни/високи настройки на 1080p е около 75-88%, като рядко минава 90%. При максимални настройки ползването на процесора пада в началото до 70-77%, след това на мястото, където има повече "хора" се вдига до 90-95%, после пак пада до към 90%, докато видеото си се ползва на 99%, клокнато както съм писал по-горе. Моя процесор е по-стар и по-слаб 4/8 @ 3.5 турбо. Иначе по време на игра съм го виждал да седи на 100% на моменти. Това е с пуснат Process hacker, сензори на HWInfo, Mozilla waterfox с няколко отворени tab-a, които принципно не заемат процесор (2-3%), utorrent, aida64, teamviewer и MSI Afterburner. Имам закачен втори монитор и там си наблюдавам състоянието на системата, както го ползвам и за други неща.
0

Потребителят е неактивен   kilimskonci 

• Регистриран: 30-May 06
Ето и от мен:

4790K @ 4.8Ghz
Gainward 1070Ti

Публикувано изображение

Тази игра яде процесора като невидяла. На сток честота, резултатът ми беше като на Proximity87.
0

Сигурен ли си, че си тествал Far Cry 5? Моя стар Xeon 4/8 на 3.5 с турбото на всички ядра го ползва на 50-70% при игра с GTX 970. Пусни си AC: Origins, да видиш какво се казва ползване на процесор.

Мнението беше редактирано от avenge: 20.07.18 - 22:44

0

Толкова ти се товари процесора, защото картата ти е "почти" клокнта, предната ми gtx970 palit-ка буустваше до 1390 ядро(фабрично) без да пипам нищо и не товареше сериозно процесора. Но след клок на посочените честоти по-долу, товара на процесора скачаше с още 20%-30%. Всичко което изписах е за AC originis. Там в бенча не можеш да видя под 90% и товара на картата на места падаше до ~75%. Пoлзвах я с AIO nzxt x31и работеше до ~50 градуса макс, без да сваля честотите и ползвах цялата и сила през цялото време.
Тук в този бенч, процесора е по-добре и на малко места товара на картата пада до 90%, а процесора рядко доближава 90-те%

Ето колко може клокната 970-ка за сравнение с твоята. А да вдигнеш над 10fps ще ти трябва сериозен клок на картата+още охлаждане на чиша, за да и ползваш целия потенциал +още сила от процесора. Това +130 нищо не говори като число(Предполагам ~1400mhz ядро) и предполагам това е най-високата честота, че като загрее картата, почва дa тротва и пада до към ~1370. Колко е реалния бууст на ядрото? И паметта не си я клокнал като хората. Моята отиваше на +640мхз. Ako и системата ти е с по-бавна памет ~1333/1600mhz. всичко се натрупва.

i7-3700K@5.0GHz / Palit gtx970 @1560/8262 / Driver - performance(397.31)

Min FPS: 65 / Max FPS: 90 / Average FPS: 77

Frames: 4520

Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от mybabyil: 21.07.18 - 08:31

0

Процесора си оказва влияние, особено при тези процесорно зависими игри. Има разлика между 3.5 и 5 GHz и то огромна. За съжаление моят процесор не може да се клоква, но за момента ми върши работа. Клока на картата ми си го правя ръчно +165 на ядрото и паметта +390 - така си я ползвам без проблеми, а с по-голям клок няма разлика. Честотите при товар са съответно ядро 1469 MHz, 3899 MHz за паметта и така е най-стабилна, нямам спад при товар на честотите - постоянно ми е включен монитора на MSI Afterburner. Ядрото мога още 4-5 MHz да го бутна нагоре, но няма смисъл, картата става нестабилна и ми забива в някои игри. Паметта може и още, но няма разлика, затова с този "умерен" клок ми е добре. Картата е Asus Strix с памет Elpida
0

Асасина е по-тежък. Рекох да пусна и него, да видя как ще се представи.

Graphics на Ultra High.

i7-8700K@4.8GHz / Inno3D iChiLL GeForce GTX 1060 6GB @2062/8808 / Driver - performance

7(ms) / 16(ms) / 64 (fps) / 7766 (frames score)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от Plymouth: 21.07.18 - 10:07

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Samsung Galaxy Note 9
1

Преглед на мнениеavenge, на 21.07.18 - 09:30, каза:

Процесора си оказва влияние, особено при тези процесорно зависими игри. Има разлика между 3.5 и 5 GHz и то огромна. За съжаление моят процесор не може да се клоква, но за момента ми върши работа. Клока на картата ми си го правя ръчно +165 на ядрото и паметта +390 - така си я ползвам без проблеми, а с по-голям клок няма разлика. Честотите при товар са съответно ядро 1469 MHz, 3899 MHz за паметта и така е най-стабилна, нямам спад при товар на честотите - постоянно ми е включен монитора на MSI Afterburner. Ядрото мога още 4-5 MHz да го бутна нагоре, но няма смисъл, картата става нестабилна и ми забива в някои игри. Паметта може и още, но няма разлика, затова с този "умерен" клок ми е добре. Картата е Asus Strix с памет Elpida

Горе долу това са честотите, които всяка 970 достига без да е пипан биоса. С леко пипане ще прави 1500+ без проблем и някакви 2-3 градуса от горе.
0

Споделете тази тема чрез:

• (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login