Форум

Data.BG Форуми: Питане за жилище ново строителство - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Питане за жилище ново строителство

Потребителят е неактивен   vkkten 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 26-May 06
barut, в наше село тази схема вече не върви, след като сгънаха най-големият и клиентите му и сега останалите са - равнис-мирно, цената е стриктно с ДДС на крайната още в предварителен :chuckle: Докога ще е - не знам.
0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02
vkkten всяко чудо за три дни (в България на всеки 3 дена ново чудо, но да не се отклоняваме), не виждам как ще ги накарат да плащат ДДС в/у по-голяма база, освен ако със закон не определят минимална сума според града и района, примерно да кажат ще се плаща ДДС върху минимум 1500 евро на квадрат независимо от данъчната оценка.

rdimit малко след като сме си писали е излязла следната публикация https://money.bg/pro...i-usloviya.html
Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

ами тук приеха и друга тактика - привикват купувачите в НАП и Прокуратурата и тях самите вече ги е шубе да минават на "другите" цени :)
А както е известно, в PB новодомците са основно PA, X, K, CH, Y, а вече и E, EH ...нали ...
0

За момента лихвите по ипотечните заеми дори леко спадат https://money.bg/fin...ite-spadat.html така че вероятно в следващите 6 месеца не би трябвало да има сътресения на пазара.
0

Потребителят е неактивен   realityman 

• Регистриран: 29-September 06
Я, кажете, като си купиш жилище, после колко време не може да го продаваш, всмисъл може, но да не плащаш данък?
Мисля, че имаше някакъв срок. Примерно купуваш жилище, но след година искаш да го продадеш, плащаш ли нещо на държавата?

Мнението беше редактирано от realityman: 27.07.18 - 21:35

0

зддфл, чл.13, ал.1, б.а
0

Потребителят е неактивен   nit88 

• Фен на Холандеа
  • Регистриран: 01-August 09
  • Интереси:Холандеа
Да взема и аз да напиша нещо от собствен опит.

Миналата година (2017та) март месец купихме с жената (като видя, че търся рЕзко подписа брак с мен февруарито) тристаен 96 квадрата, от които 76 реални. Цената е 87 000 евро като в нея се включва и подземен гараж със секционна врата и чиста площ 23.60 квадрата ( това е нещото от което съм най-доволен в този момент). Сградата представлява подземни гаражи, надземни и след това 6 жилищни етажа, като аз съм на 3-ти жилищен. Когато купувахме бяхме 7ми или 8ми купен апартамент. Купихме на етап - изляти основи и подземни гаражи като от тротоара ходихме направо върху плочата за да ни показват в кой ъгъл на бетона сме ние. Разбрахме се със строителя за 40% от сумата на момента, 40% на акт 14 (който взехме началото на декември 2017 и около 20 декември преведохме парите) и 20% на акт 16. В момента сградата е на 2-3 седмици от акт 15. Предимствата са, че си преместих една тухлена стена така че да ми е удобно, докато слагаха тръби за вода и окабеляване ходих там непрекъснато и си ги нагласих така, че да са ми удобни на мен, казах да ми пуснат кабел за бойлер вързан директно за ел таблото с бушон, кабелите за интернета са пуснати в коридора, а докато не бяха измазали извиках едни прости създания да ми сложат тръбите за климатика и след това директно са ги напръскали като са измазвали. Негативи - когато питах какво става с блока до къде сме винаги ми казваха "след месец еди какво си" и то ставаше примерно след 3. Не знам нарочно ли го казват за да дават някакви илюзорни надежди и ентусиазъм на момента или има друга скрита причина (пак неразбираема). Дру негатив е договора - всичко вътре е ОК, но проблема става ако нещо се прецака и трябва да ми върнат парите. Тъй като писаната сума пред нотариуса е тотал 130 000 лева за да спестим данъци и прочие то строителя ще трябва да ми върне тази сума, а не 87 000 евро в случай на обърквация... Последните 2-3 апартамента се продадоха месеци след акт 14 като този над нас на 5-тия етаж доколкото говорих със собственика го е платил 88 000 евро само за апартамента (кретеноида щял да си спира на улицата :emote_focus: и това при положение, че даже не е теглил кредит а е платил директно ).
0

Е пак горе-долу си добре. По принцип в договора трябва да има заложени неустойки при закъснение от страна на изпълнителя, като се указват срокове за всеки един етап. Имал съм случаи общината да бави с месеци документ, който по закон трябва да го издаде в срок от 2 седмици, така че по какви причини се бавят актовете във вашия случай знае само инвеститора. По принцип ако не е мошеник да ви събере парите на зелено и да изчезне, има интерес да си завърши по-скоро обекта, да изкара разрешение за ползване и да си събере останалите пари. И вече всички реват, че няма работници и им се бавят обектите ... ми то не става да даваш смешни пари и да очакваш наплив от работници.
1

Потребителят е неактивен   realityman 

• Регистриран: 29-September 06
Здравейте отново и ще искам да ви питам според вас това ли е макса на цените. Т.е засега не виждам намаляне, а отново са нагоре. Въпроса е труден за конкретен отговор, но докога ще се вдигат, някак не са реални вече. Говоря за София и Пловдив специално.
0

Потребителят е неактивен   petkosmoka 

• Регистриран: 16-September 18
  • Град:Пловдив

Преглед на мнениеrealityman, на 28.02.19 - 23:36, каза:

Здравейте отново и ще искам да ви питам според вас това ли е макса на цените. Т.е засега не виждам намаляне, а отново са нагоре. Въпроса е труден за конкретен отговор, но докога ще се вдигат, някак не са реални вече. Говоря за София и Пловдив специално.

Не,цените ще се качват нон-стоп и завинаги.
Още повече че в БГ има огромна положителна демография,липса на жилища и най-важния фактор е ,че СФ и ПЛ са баш в центъра на Вселената !
0

Потребителят е неактивен   Fireman05 

• Регистриран: 15-June 13

Преглед на мнениеrealityman, на 28.02.19 - 23:36, каза:

Лично наблюдения - има лек спад, но не особено значителен. Според експерти - догодина се очаква ход на цените надолу
0

Потребителят е неактивен   bailando 

• Регистриран: 13-June 15
  • Град:София
Изобщо не ти трябва ново строителство. Качеството е кошмарно зле, дори опасно.
1

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Принципно се очаква нова финансова криза и на лице са вече рецесии в редица страни. Първо това се отразява в строителния сектор веднага и ако прогнозите са вярни, неадекватните цени у нас ще гръмнат ефектно.

Преглед на мнениеbailando, на 13.03.19 - 20:33, каза:

Изобщо не ти трябва ново строителство. Качеството е кошмарно зле, дори опасно.

Не би трябвало да даваш такива категорични твърдения, без да имаш поглед от професионална гледна точка. Има "кошмарно зле" и изненадващо качествено строителство. Отговора не е еднозначен.
1

Потребителят е неактивен   sharo 

• Регистриран: 06-April 03
За сега ситуацията е следната: Офертните цени са на същите нива, но продавачите са по-склонни на пазарлък отпреди 6 месеца. Сделките определено са намалели като бройка.

Иначе има строителство и строителство - като огледаш 10-20 обекта и ти става ясно кое как е.
0

Потребителят е неактивен   shelbygt 

• Регистриран: 04-July 05

Преглед на мнениеbarut, на 30.07.18 - 12:34, каза:

Е пак горе-долу си добре. По принцип в договора трябва да има заложени неустойки при закъснение от страна на изпълнителя, като се указват срокове за всеки един етап. Имал съм случаи общината да бави с месеци документ, който по закон трябва да го издаде в срок от 2 седмици, така че по какви причини се бавят актовете във вашия случай знае само инвеститора. По принцип ако не е мошеник да ви събере парите на зелено и да изчезне, има интерес да си завърши по-скоро обекта, да изкара разрешение за ползване и да си събере останалите пари. И вече всички реват, че няма работници и им се бавят обектите ... ми то не става да даваш смешни пари и да очакваш наплив от работници.

За първи път чувам за неустойка при забавяне,... то се моли че ще го завършат и няма да изгориш с 100тина бона...
Иначе и аз се интересувам дали сега е за продаване (панел) и съответно закупуване (НС) или само за продаване?
Май по-добре е под наем и да се дебне нещо изгодно в търсените райони или да се закупи на изкоп и да чакаш, но след 2г може цените да са паднали с 20% и язък...
И как да познаеш кой строи качествено...

Мнението беше редактирано от shelbygt: 20.04.19 - 23:28

0

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09

Преглед на мнениеshelbygt, на 20.04.19 - 23:26, каза:

За първи път чувам за неустойка при забавяне,... то се моли че ще го завършат и няма да изгориш с 100тина бона...
Иначе и аз се интересувам дали сега е за продаване (панел) и съответно закупуване (НС) или само за продаване?
Май по-добре е под наем и да се дебне нещо изгодно в търсените райони или да се закупи на изкоп и да чакаш, но след 2г може цените да са паднали с 20% и язък...
И как да познаеш кой строи качествено...

Като всеки договор,е напълно нормално да си има неустойки,иначе строителя може да го завърши,когато си иска.
0

Разбира се, че има неустойки и те са ясно упоменати в предварителния.
0

Потребителят е неактивен   bailando 

• Регистриран: 13-June 15

Преглед на мнениеHardrockMan, на 13.03.19 - 21:21, каза:

Принципно се очаква нова финансова криза и на лице са вече рецесии в редица страни. Първо това се отразява в строителния сектор веднага и ако прогнозите са вярни, неадекватните цени у нас ще гръмнат ефектно.

Не би трябвало да даваш такива категорични твърдения, без да имаш поглед от професионална гледна точка. Има "кошмарно зле" и изненадващо качествено строителство. Отговора не е еднозначен.

Единици са качествено построените нови жилищни сгради в София. Сигурно са не повече от 4,5 в цяла София. Масовото ново строителство е пълен ташак, а думичките архитектура, естетика и.т.н са непонятни за родните инвеститори..

Мнението беше редактирано от bailando: 25.05.19 - 13:43

0

Потребителят е неактивен   shelbygt 

• Регистриран: 04-July 05

Преглед на мнениеpetkosmoka, на 01.03.19 - 15:34, каза:

Не,цените ще се качват нон-стоп и завинаги.
Още повече че в БГ има огромна положителна демография,липса на жилища и най-важния фактор е ,че СФ и ПЛ са баш в центъра на Вселената !

Липса на жилища? - ами те непрекъснато се строят нови... а не виждам да сме се разсипали от деца последните години.
1

Споделете тази тема чрез:

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login