Форум

Data.BG Форуми: Нова система за рейтинг в услуга "Обяви" - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Нова система за рейтинг в услуга "Обяви"

Потребителят е неактивен   Bolero 

• DJ
  • Преглед на блога
  • Група: Root Admin
  • Регистриран: 19-January 38
  • Град:София
Уважаеми потребители, представяме ви новата система за рейтинг с която оценяването на даден потребител в секция „Обяви“ трябва да е много по-реално.

Основната разлика в системата са кодовете, за да можете да дадете оценка на потребител трябва да получите код от него който да въведете, за да отключите опцията за коментар в профила.

Когато получите продукта който сте си харесал и в пратката вътре потребителя не е изпратил код за мнение това означава, че може би нещо не е наред и трябва да огледате много внимателно това което получавате.

Как се дава код за мнение.

В тази страница: http://obiavi.data.bg/myads , има секция която се казва „Рейтинг система“.

Там въвеждате името на потребителя и обявата по която е станала сделката след което натискате бутон „Създай ключ“ генерирания код трябва да изпратите на купувача.

Как се въвежда мнение с код.

От тази страница:

http://obiavi.data.bg/user_search

Търсите потребителя по име, след като го намерете и отидете в неговия профил. Там има бутон „Добави мнение“

Първото поле е за кодът.

Веднъж след като е дадено мнение и двамата имат право да водят диалог за даденото мнение.

Надяваме си новата система за рейтинг да ви е от полза.
5

Потребителят е неактивен   piromansa 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 29-December 04
браво
0

Потребителят е неактивен   slimini 

• Регистриран: 15-February 11
...и примерно,колегата пироманса праща неработеща част като прилежно е предоставил и код за коментар,разбира се.
Обаче,знаейки какво изпраща,така,леко сбърква кода...кво стана!?
Само хипотетично съм дал пример с колегата,нека не го приема присърце.
"Под име Франсоа живях сред вас,
роден съм във Париж, край Понтоаз.
Вратът ми във въже след час,
ще разбере, че задник имах аз."
Ф. Вийон

...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

...аз ли да кажа, какво искаш да кажеш или ти ще ми кажеш какво да кажа, че искаш да кажеш...
1

А колегата slimini когато не си е сложил очилата и купува ли купува дефектни стоки и после се чуди защо са дефектни.Аман от псевдотарикати.

Ти ли си некадърника дето ми пълни профила с негативни мнения ??????И който публикува педалски обяви по другите сайтове с моето име.Казвам педалски защото са за такива услуги.Не се бях сетил за тебе.

А и кода се дава за конкретен потребител.Той не може да се ползва от всекиго.

Мнението беше редактирано от piromansa: 15.09.12 - 20:39

0

Преглед на мнениеpiromansa, на 15.09.12 - 20:20, каза:

А колегата slimini когато не си е сложил очилата и купува ли купува дефектни стоки и после се чуди защо са дефектни.Аман от псевдотарикати.

Ти ли си некадърника дето ми пълни профила с негативни мнения ??????И който публикува педалски обяви по другите сайтове с моето име.Казвам педалски защото са за такива услуги.Не се бях сетил за тебе.

А и кода се дава за конкретен потребител.Той не може да се ползва от всекиго.

Не съм аз,колега. Не смятам за редно да го правя.Каквото имам да кажа съм го казал.
Ф. Вийон

...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

...аз ли да кажа, какво искаш да кажеш или ти ще ми кажеш какво да кажа, че искаш да кажеш...
1

Нищо де : ) това не пречи да си в списъка със заподозряни.Като изскочи кой е бил - ще се разбере.

Относно новата система - вече имам плюс от един клиент.Ама аз не мога да му сложа плюс че веднага си взе стоката.Или за купувачи няма мнения.
0

А,кажете ,сега. Имам код,утре идва стоката. Как да разбера дали е верен кода. Ако сега пусна мнение,ще знам че е верен,но аз пък още не мога да знам дали всичко ще е ОК.
Не искам да обидя никой,а може и да не правя нещо както трябва,ама не се ли сетихте за подобна схема и толко ли е трудно да ми е пуснат някаъв измислен код.
Ф. Вийон

2

• DJ
  • Преглед на блога
Предполага се, че стоката ще дойде във вас, където можете да проверите кода на място.
1

Е да,ама ако стоката е кофти,продавача ми дава измислен код. Аз купувам, стоката,изяждам го ,а продавача продължава да продава боклуци,тъй като не съм могъл да сложа негативен коментар. Иначе за мое щастие ,всичко беше ОК , в дадения слуай.

Мнението беше редактирано от slimini: 07.10.12 - 19:37

Ф. Вийон

3

• DJ
  • Преглед на блога
Нали това казвам, когато дойде стоката пробвай първо кода :)
Плюс това предполагам, че каквото ида купуваш го взимаш с опция "виж преди да платиш".

В този случай като видиш, че стоката е калпава взимаш кода и го насоляш едно хубаво като си му върнал стоката :)

В крайна сметка перфектна система няма как да бъде измислена тъй като нито едно плащане не минава през страницата и няма как да контролираме нещата.
1

Потребителят е неактивен   niki19831a 

• Регистриран: 10-April 09

Преглед на мнениеBolero, на 08.10.12 - 09:08, каза:

Плюс това предполагам, че каквото ида купуваш го взимаш с опция "виж преди да платиш".

В този случай като видиш, че стоката е калпава взимаш кода и го насоляш едно хубаво като си му върнал стоката :)

В крайна сметка перфектна система няма как да бъде измислена тъй като нито едно плащане не минава през страницата и няма как да контролираме нещата.

Хубаво но тука идва моя въпрос? Аз като купувач си поръчвам стока дето изобщо не идва как да напиша коментар за продавача тогава?
Тая система е за по-добра измама и нещо дата взе да става като продавалника.
Извинявам се ако съм засегнал някой директно или ин директно.

Мнението беше редактирано от niki19831a: 09.10.12 - 12:36

0

-

Преглед на мнениеBolero, на 08.10.12 - 09:08, каза:

Извинявам се,че задълбавам,но...
идва стоката,аз пробвам кода ,ама кода идва накрая на коментара:
-и аз пиша "супер,пратката е тук,съвсем навреме ,евала на продавача..." Отивам взимам пратката и -нъц;
-или отивам виждам пратката(да речем дъно-няма как да се пробва на място),казвам на Еконтаджийте "момент",вадя лаптопа и почвам да пиша.Ако мине коментара ,взимам дъното ,значи е наред.Ако не мине ,значи кода е фалшив и не взимам стоката...
Или,други варианти нещо,ако може да се измислят.
Лично аз гледам рейтинга на продавача и не купувам от продавач с отрицателен рейтинг,но от продавач без рейтинг купувам. Не че намирам кусури,ама май старата с-ма беше по-добра. Всеки може да се*е,но човек може да си направи заключенията.Не че ми е и толкова важно,но се губи възможността от защита,чрез тези коментари.
Поздрави!
Между другото ,има вариант да се вгради в Дата-та платформа на Еконт и да се ползва 20% отстъпка при поръчка през сайта.А и самия сайт ще печели някакъв процент,нещо си,и аз незнам как е точно системата и дали точно за Дата-та е приложима,при условие,че има само раздел обяви.

Мнението беше редактирано от slimini: 09.10.12 - 15:45

Ф. Вийон

1

Преглед на мнениеslimini, на 09.10.12 - 15:44, каза:

-
Извинявам се,че задълбавам,но...
идва стоката,аз пробвам кода ,ама кода идва накрая на коментара:
-и аз пиша "супер,пратката е тук,съвсем навреме ,евала на продавача..." Отивам взимам пратката и -нъц;
-или отивам виждам пратката(да речем дъно-няма как да се пробва на място),казвам на Еконтаджийте "момент",вадя лаптопа и почвам да пиша.Ако мине коментара ,взимам дъното ,значи е наред.Ако не мине ,значи кода е фалшив и не взимам стоката...
Или,други варианти нещо,ако може да се измислят.
Лично аз гледам рейтинга на продавача и не купувам от продавач с отрицателен рейтинг,но от продавач без рейтинг купувам. Не че намирам кусури,ама май старата с-ма беше по-добра. Всеки може да се*е,но човек може да си направи заключенията.Не че ми е и толкова важно,но се губи възможността от защита,чрез тези коментари.
Поздрави!
Между другото ,има вариант да се вгради в Дата-та платформа на Еконт и да се ползва 20% отстъпка при поръчка през сайта.А и самия сайт ще печели някакъв процент,нещо си,и аз незнам как е точно системата и дали точно за Дата-та е приложима,при условие,че има само раздел обяви.

Тук аз ще кажа ,че ти куца мисленето.
Значи като купиш дъно го поръчваш на адрес освен ако не е от магазин или е в гаранция и го преглеждаш да не би да го е треснал токов удар иначе просто дъно, хард ,видео ,процесор и рам трябва да си много “умен“ да го земеш без тест.

Мнението беше редактирано от niki19831a: 09.10.12 - 19:14

1

На мошениците винаги им пречи някаква система - все си мислят че някой ще ги излъже.Нали знаеш че каквото правиш от това се опасяваш.Системата си е много добра.Само трябва да се направи в рамките на един ден да има редакция.Тогава ако са те излъгали - да можеш да редактираш поста.

В един бизнес винаги има мошеници.Винаги ще го има момента когато ще пиеш една студена вода.Но разни ла......зи да пишат негативни мнения - е това е по страшното.Това 10-100 лева не са фатални.Ама да ти злепоставят името с измислени сделки и негативни коментари - е това е по страшното.

Ако си мошеник - винаги ще си мислиш че отсреща ти седи мошеник и ще се страхуваш да направиш дадена сделка.

Мнението беше редактирано от piromansa: 10.10.12 - 12:37

2

Преглед на мнениеpiromansa, на 10.10.12 - 12:29, каза:

На мошениците винаги им пречи някаква система - все си мислят че някой ще ги излъже.Нали знаеш че каквото правиш от това се опасяваш.Системата си е много добра.Само трябва да се направи в рамките на един ден да има редакция.Тогава ако са те излъгали - да можеш да редактираш поста.

В един бизнес винаги има мошеници.Винаги ще го има момента когато ще пиеш една студена вода.Но разни ла......зи да пишат негативни мнения - е това е по страшното.Това 10-100 лева не са фатални.Ама да ти злепоставят името с измислени сделки и негативни коментари - е това е по страшното.

Ако си мошеник - винаги ще си мислиш че отсреща ти седи мошеник и ще се страхуваш да направиш дадена сделка.

Добре бабе дай тогава да ти пратя 3 дънни платки по 40 лева до офиса на еконт само с преглед ти ще ги вземеш нищо ,че са изгорели. След това ти си ги бий в главата пък аз ще си имам 120 лева нали така? И аз ще ти дам верен код та ти дори да ми напишеш гаден коментар аз ще си направя нов акаунт и ще съм чист.
Помисли малко ,че живееш в България и повечето хора търсят как да те прецакат.
Стара Българска поговорка: парен каша духа.

Мнението беше редактирано от niki19831a: 12.10.12 - 12:37

2

Като си будала да взимаш три дънни платки от непроверен източник си е твой проблем.За това е направена системата - гледаш какви са отзивите и чак тогава купуваш голямо количество.Иначе взимаш една тестваш я и чак тогава ще вземеш повече.
0

Преглед на мнениеpiromansa, на 12.10.12 - 14:47, каза:

Като си будала да взимаш три дънни платки от непроверен източник си е твой проблем.За това е направена системата - гледаш какви са отзивите и чак тогава купуваш голямо количество.Иначе взимаш една тестваш я и чак тогава ще вземеш повече.

Значи случая беше с телефон. И никога не купувам на доверие винаги е до адрес с 15 минутен тест. И явно ти на истина си някой шмекер.
1

Преглед на мнениеniki19831a, на 13.10.12 - 11:52, каза:

Значи случая беше с телефон. И никога не купувам на доверие винаги е до адрес с 15 минутен тест. И явно ти на истина си някой шмекер.

Нали.
Ф. Вийон

0

Преглед на мнениеniki19831a, на 09.10.12 - 19:13, каза:

Тук аз ще кажа ,че ти куца мисленето.
Значи като купиш дъно го поръчваш на адрес освен ако не е от магазин или е в гаранция и го преглеждаш да не би да го е треснал токов удар иначе просто дъно, хард ,видео ,процесор и рам трябва да си много “умен“ да го земеш без тест.

И кое ми куца.Дъно или видео карта как се пробва за 15 минути,я ми кажи. Или телефон.Щото не знам дали си много в час,колко неща може да не работят,въпреки,че си го запалил и 15 минути е работило.
Ф. Вийон

0

А бре вие двамата само се подкрепяте и обвинявате всичко живо че са мошеници - еми какво да кажа.Нали знаете приказката за лъжеца.Сами си правете изводите,защо търсите във всяка обява измама.Май вие сте шмекерите.И сега като ви резнаха крилцата да пишете негативни коментари и почнахте да си показвате номерата.
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login