Форум

Data.BG Форуми: Диабло II LOD - Често задавани въпроси! - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

Диабло II LOD - Често задавани въпроси!

Потребителят е неактивен   inkozikaas 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 10-December 02
  • Град:София
Как да си регистрирам акаунт в дата.бг сървъра?
За да си регистрираш акаунт в сървъра на Диабло Дага.Бг е необходимо бавно и спокойно да се прочете текста на тази страница.

Мога ли да си сменя паролата в сървъра?
В момента това е невъзможно. Ако се опасявате от влизане в акаунта ви - по-добре си направете нов акаунт и си прехвърлете предметите в него, от колкото да се борите за смяна на паролата. Тъпа работа. Но такава е ситуацията.

Как да сe влезе в Диабло сървъра на Дата.БГ?
За да влезете в Diablo 2 Closed сървър ви е нужен файл за регистрите на Windows, чрез който сървъра ще бъде автоматично въведен в играта. Можете да изтеглите d2servers.reg файла от тук. Стартирайте файла преди стартиране на Diablo 2.

Друг вариант да влезете в сървъра е чрез т.нар Battle.Net Editor. Можете да изтеглите такъв Editor от тук
Въведете нов сървър с хост D2.Games.BG (или IP 195.149.248.178). След което пускате Diablo 2 и избирате тип игра - Battle.Net.

Правя всичко както си трябва, ама не ме пуска в сървъра ... Ебати тъпото!?
Значи причините са някои от...
1. Най-вероятно, не всичко е направено така както трябва. /това което трябва е описано тук/
2. Провери си дали интернета ти е включен и как са трансферите.
3. Възможно е просто да няма сървър в момента. Но за това пък има форум. Попитай тук. :)

От къде да си намеря инсталационен CD-Key за D2 Lod?
Ами принципно някъде от интернет - може и в този форум да потърсиш. Но за да не се мъчиш ето един проверен.

mydemonside каза:

Ето този, който аз ползвам: 6PNP-D7PG-HZ8M-PZNP

Аммм... От къде да си намеря як MapHack?
Ето от тук... D2 MapHack 6.5f

Тази тъпня - MapHack 6.5f - не тръгва. Какво да правя? Как да го инсталирам?

Инсталира се така:
1. Разархивираме MapHack пакета (желателно е в папка Diablo IIPlugin за да се пуска автоматично)
2. Стартираме mhhashgen.exe
3. Натискаме "make cd-key hash"
4. Натискаме "copy to clipboard"
5. Затваряме mhhashgen.exe
6. Стартираме makekeyfile.exe
7. Натискаме Ctrl+V - тоест "пействаме" записания в клипборда cd-key hash
8. Натискаме "generate key file" /внимаваме къде се записва новосъздадения файл/
9. Намираме и пускаме key файла. Отговаряме с Yes където ни попита и сме готови.
10. Честито.

Внимание: Ключ от по-ранни версии не работи. Генерирайте наново с новия генератор.

Как и какво е необходимо за да си отворим кравешкото ниво?
Тайното кравешко ниво се отваря, като в куба сложим Wirt's Leg + Tome of Town Portal

Освен това:

inkozikaas каза:

За да отвориш крави на ниво на сложност Х /нормал, найтмер или хел/ трябва да са се случили следните неща:

1. Да ти е бит баал на ниво на сложност Х /тоест да си минал нивото на сложност Х/
2. Да не си участвал в парти в игра на крави на ниво на трудност Х и да ти е бил убит Кинга /Кинга е главния бос в кравешкото ниво/
3. Крака с който се отваря портала, да е взет от игра с ниво на трудност също Х
4. Броя на скроловете в книгата НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!!!

Как да пуснем Диабло в повече от един прозорец?
Посредством ето тази специална програмка.

pompata каза:

http://pompata.data....110-working.zip /copy link & paste в полето на браузъра ти/

Всъщност тази програма работи и като No-CD "лекарство" за стартиране на играта.

А как да пуснем Диабло в прозорец?
В прозорчето Properties на шорткъта към файла Diablo II.exe, намиращ се на Deskotop-a в адресния ред на линка трябва да се напише ето това:

vaskonti каза:

при мен е така: X:DiabloIIDiabloII.exe" -w -skiptobnet

* -w: това е ключа, който пуска Диаблото в прозорец.

Къде мога да прочета за развития на героите в Диабло II LOD?
Има доста места където това може да бъде направено. Като най-достъпно на първо място погледни тази тема.
Ако владееш англииски език, най-доброто място може би е това

Как да игнорираме хората, който флудят по време на игра и Какво да направим, за да видим кой е в "партито" и къде по нивата е?

Значи първо се заглеждаме в долната картинка.
Публикувано изображение

Този екран се появява, когато натиснем бутончето "P" - казва се Party Screen. На него се вижда с кого сте /оцветено е в зелено/ и с кого не сте в "партия" в момента.
- Когато някой много ви дразни с непрекъснатото си писане на глупости, кликваме веднъж с мишката върху иконката с ушенцето, намираща се в края на неговия ред в Party Screen-а. По този начин, вие не четете това, което дадения човек успява да избълва на екрана. Ако решите, с повторно кликване, можете да му дадете възможността да ви подразни отново.
- Когато се чудим кой къде е по картата в момента и вместо да питаме "аре бе некой тъп сорс не тръгна ли надолу" правим следното - натискаме бутончето "Р" и поглеждаме кой къде се намира - изписано е под реда на всеки от участниците в "партито". Единственото условие за да можете да видите тази информация е и вие да бъдете в "партито"... И да знаете кой точно е бутона "Р" на клавиатурата ви :)

А прочетохте ли тази тема?

Ето започнах с въпросите, който аз се сещам, че се задават доста често. Давайте отговорите и съответно и други подобни питания.

Дерзайте. :)
Понякога тишината е най-добрият отговор.
0

Дава ми "Failed to join game". Явно ми се е бъгнал героя. Как да го оправя?

Отговор на въпроса "Защо?".

Всъщност героя не се е бъгнал точно ... Когато нета ти "отслабне" или прекъсне или сървъра се пренатовари ти излизаш от играта в която си, така да се каже, нерегистрирано за сървъра. Тоест не по нормалния начин с exit.

Какво става нататък ще се опитам да обясня съвсем простичко.

След такова "насилствено" излизане ти все още си в играта. Докато базата данни не направи проверката, че не си в сървъра, ти все още си регистриран, че си вътре или поне така мисли програмата. Съответно когато ти се join-ваш преди тази проверка да е минала, играта не те пуска защото програмата управляваща базите данни за героите не разрешава присъствието на един и същ герой по два пъти в сървъра. В момента в който проверката мине, ти си отчетен като липсващ и вече имаш достъп до сървъра отново.

Бъгването се наблюдава често след като стане нещо непредвидено... Връзката ви се разпада, сървъра се рестартира, нета ви е слаб и/или се получават загуби на пакети и тогава програмата на сървъра пази в базата данни съществуването на даден герой вътре в сървъра ....

Отговор на въпроса "Как се оправя?".

Както сте забелязали след като сървъра се рестартира почти винаги всичко се оправя... Има нов списък на активните герои в сървъра ... вашият герой вече не е в него и спокойно можете да влизате да играете... Така да се каже героя ви се оправя .. макар всъщност на него нищо да му няма.

Не държа да съм терминологично и технически съвсем точен, но в общи линии, най-просто казано, това се случва, когато понякога ви се "бъгват" героите. Горното не изключва чисто техническите причини при които се получава същото.

Извод: Ако ви се FTJG героя... Изчакайте известно време, максимум до следващия автоматичен рестарт на сървръра, т.с. до следващия ден сутринта. Ако и след това сте FTJG, то тогава имате истинския проблем на "бъгнат" герой.

Как се превеждат мулета за руни. Или защо от време на време засичам герои първи левъл в Hell игри?

Защо?
Най-често, това са тъй наречените "мулета" - геройчета, които имат две функции: Да пазят намерените предмети и основно да изпълняват куеста с получаването на руната в четвърти град на Hell.

Как се прави това превеждане всъщност?

vaskonti каза:

Как се превеждат мулета за руни?
Основното: Трябва да има един герой, който ще бъде превеждан (Герой А) и един, който ще го преведе, заедно с мулетата (Герой Б).
1. Въпросния Герой А, трябва да вдигне някак 20 лвл. (препоръчвам 24);
2. Герой А заедно със 6 мулета влиза в игра и заедно с Герой Б стават 8 Players.
3. Изпълняването на Quest-овете за преминаване от акт в акт се извършват от Герой А и Герой Б - мулетата стоят в града, като не забравяте да ги прехвърляте от акт в акт (трябва да са в същия акт където са А и Б).
4. 5 акт, quest с 3мата Варвари - за да се изпълни questa на Нормал героя трябва да е поне 20 лвл., а на NM - 40. Именно за това е този Герой А, който трябва да има достигнат съответния необходим левъл (виж т. 1). Мулетата не изпълняват questa - това да не ви притеснява.
5. Baal - в worldstone може да слезе само герой, който е изпълнил предния quest, но при убиване на Baal, questa се изпълнява и от мулетата - т.е. след тази стъпка всички са готови за Nightmare.
6. Герой А трябва да додрапа до 40 лвл. - може и до 36, останалите ще ги вдигне по време на превода, но за по-сигурно препоръчвам 38-39.
7. Повтарят се стъпки 2-5, като в края на това мулетата вече могат да влизат на Hell.
8. Мулетата се превеждат до началото на 4 акт, след което идва кулминацията - ваденето на руните от Quest 2 на NM и Hell.

Една подсказка - руните се вадят една по една - ако се изпълни questa за всички заедно, падат всички камъни и една единствена руна. Аз лично винаги изпълнявам по този начин Questa на Нормал, за да събера набързо 28 камъка.

0

Този Ларзук - ковача в пети град, как и какво точно сокетва?

Тоз момък награждава със "сокетване", всеки който изпълни първия куест в петия град - тоест утрепе онзи дебел бос с камшика, пред стълбите преди първия телепорт.

Това което Ларзук прави е следното:
1. Добавя ЕДИН сокет в жълт/рядък/ или златен/уникален/ предмет - ако в дадения предмет може да бъде добавен сокет.*
2. Добавя ЕДИН или ДВА сокета в син/магичен предмет, като вероятността да са два отворите е 50/50. /ред. Vaskonti/
3. При сокетване на бял /нормален/ предмет - добавя максималния брой сокети, който дадения предмет може да съдържа.**

* Ларзук не може да добавя сокети във вече сокетнати предмети или във предмети имащи сокет, като опция на предмета. Тоест в златната корона с един или два сокета - сокет не може да се добави.

** За да видите например нормалните елитни брони, колко максимално сокети могат да имат ... Вижте тази страница.
0

Какво означават съкращенията в Диабло2, които чета по форума, в чата на сървъра и/или в игрите?

harrypd каза:

Трябва да се съгласиш, че по време на битка няма време за много писане, за това са въведени тези съкращения.
Ето ти няколко като за начало:

PvP - Player vs Player - когато двама играчи си мерят силите в дуел
PvM - Player vs Monster(s) - когато биеш гадините т.е. играеш си нормално - куестове и т.н.

По принцип runewords(RW) се съкращават по първите букви на името на руническата дума (думи).
Пример: CTA = Call To Arms, HOTO = Heart Of The Oak и т.н.

Някои предмети се съкращават по подобен начин (IK = Immortal King set, TR = Tal Rasha's set). При други просто се съкращава името (Trang = Trang-oul's set, Zaka = Herald of Zakarum - paladin shield), а в някои случаи се използва базовото име на предмета (Scarabshell = Sandstorm trek - boots, Eldritch = Echuta's temper - sorc orb).

SoJ = Stone of Jordan - unique ring.
Bul = Bul Catho's wedding band - пак доста търсено пръстенче.

Има и други по-странни, нестандартни и комбинирани начини на съкращаване, които ще научиш постепенно докато играеш, като например BS, което не идва от Бахти Съкращението, а е от базовото име Balrog skin на Arcaine's Valor - уникална броня.

Други съкращения:
ani = Annihilius, което е unique small charm и няма нищо общо с Анакин Скайокър, на когото също викаха Ани

Uber = Uber Diablo - клонинг на Diablo многократно по-силен, по-грозен и по-тъп.
sorc, pala, assa, barb, ama, necro, dru = класовете на героите, какво друго
exp = experience (това за какво ли го пиша)
bh = Игра в която се трупа experience при Baal на трудност hell.
Cow = Игра в която се трупа experience в Secret Cow lеvеl. Не го свързвай с Cow & Chiken.
Trav = Travincal - местност в Act 3, където се намират т.нар. "консули"
FCR - Faster cast rate
FHR - Faster Hit Recovery
MF - Magic find (Better chanse to get magic item)
ED - Enhanced damage (почти не се използва за Enhance defense)
AR - Attack rating
PNB - Poison and Bone (necro skills)
WW - Whirlwind - barbarian skill
Hammerdin - Паладин развит на Blessed hammer
Bowazon - Amazon, развита на лък
Javazon - на javelin and spear skills
Pindi - Pindelskin - unique monster boss, намиращ се... знаеш къде.
n - need (трябва ми, нуждая се от...)
o - offer (предлагам, давам за размяна)
max - някои предмети имат вариращи статистики. Обикновенно се търсят такива с близки или равни на максималните стойности.
min - същото, но за минималните стойности
bot - не ти трябва да знаеш :)
Gm - God mode - също не ти трябва да знаеш.

Ето ти и един пример: O zaka max ummed, n hoto min
Да се чете: Предлагам уникален щит за Паладин "Herald of Zakarum" със максимална стойност (на Enhanced defense, който може да варира), в който е вградена Um руна. Трябва ми (искам да го разменя за) руническата дума "Heart Of The Oak" с минимална стойност на resist (които могат да варират).

Сега разбираш ли защо са необходими съкращения :)

skiller - Grand charm, който дава 1 to ... skills Тук вече има и видове:
CS - Combat or Cold skiller
FS - Fire skiller (sorc only)
LS - Lighting skiller и т.н. Не ми се изброява

Предметите от играта може да разгледаш тук, ако не си спомняш някой:

http://www.battle.ne...ablo2exp/items/

MakingFunOfYou каза:

TP=Town Portal
PP=Party Please
Q=Quest

ThuGAss каза:

gg- good game
ng- new game или next game
gl- good luck
hf- have fun
wtf- what the f*ck
omg- Oh My God
omfg- Oh My F*cking God

Аз само да добавя:
FTJG - Failed to join game - Грешка при влизането в игра.
0

Потребителят е неактивен   kriksan 

• Регистриран: 11-February 07
а как да си направя версията 1.11
0

Потребителят е неактивен   kriksan 

• Регистриран: 11-February 07
като влеза в д2 и ми пише отдоло В. 1.07 ?! как да я направя 1.11
0

Потребителят е неактивен   mulliok 

• Регистриран: 12-December 03
  • Град:Next to the Observer.
свали си patch 1.11b в дата.бг трвбва да го има
0

Потребителят е неактивен   xtazzzy 

• Регистриран: 17-July 06
Каде се намира тоя двоиника на диаблото ??
0

Потребителят е неактивен   mulliok 

• Регистриран: 12-December 03
  • Град:Next to the Observer.

xtazzzy каза:

Каде се намира тоя двоиника на диаблото ??

Act 5 - Glacical Trail - вместо Bonesawbreaker седи Uber Diablo
0

Потребителят е неактивен   bugggin 

• Регистриран: 29-March 05
  • Град:To The Moon And Back Way
а бе пичове да ви питам свалил съм си 1.11б ама като го пачна ми се срива цялото диабло и ми пише "you have a big error ;("
и не става....пробвах с пача от дата.бг и от замунда кажете ми как да си пачна играта за да почна да играя в сървъра на дата.бг плсс
0

Потребителят е неактивен   feelmycontrol 

• Регистриран: 11-December 06
  • Град:pld
хм да това се полу4ава за6тото не си сложил еxe to за 1.11
драпни си от тук лоадер еxe и пат4а

http://forums.data.b...owtopic=1382633
MycontroLisBack
0

Потребителят е неактивен   bugggin 

• Регистриран: 29-March 05
  • Град:To The Moon And Back Way
няма по моя проблем нищо темата не е проверявана от месеци ..........даи ми ти някакъв съвет имам пост там виж го последния не знам к'во да пробвам вече
0

Потребителят е неактивен   darkforces 

• Регистриран: 24-January 08
Аве тоя тъо мапхак да го еба не тръгва щото имам неква ънкноу версия на играта дайте некъв пач или там квото е
0

Потребителят е неактивен   darkforces 

• Регистриран: 24-January 08
каде да го намера тоя баал да отворя кравите ?!? героя ми е як :lol:
0

DarkForces каза:

каде да го намера тоя баал да отворя кравите ?!? героя ми е як :)

кравите се отварят като убиеш балл и треа да ходиш там дет освобождаваш Каин тоя стареца и отиваш горе в левия ъгъл и там треа да има една крава цъкаш на нея и ти пуска стотинки и едно като крак или нещо такова и после в куба слагаш една книшка с телепорти и крака или там кво е и то ти се отваря телепорт един 4ервен влизаш и се кефиш ама убиеш ли cow king-a немое да влизаш пове4е а и се отваря сам като си на втори левел трудност там дет беше хел нигхт мер и нормал тва е .. :lol: :) и не мисе смеите мноо шото несъм играл диабло от панти век и ве4е не помня мноо :) :) :) :)
0

Потребителят е неактивен   warwarbg 

• Регистриран: 11-November 07
след като нарправя всичко ми дава това пускам d2servers.reg и като влезна ми дава това
Публикувано изображение
как да го оправя?
0

Потребителят е неактивен   soulcontrol 

• Регистриран: 11-May 05
  • Град:Бургас
Сървърът на ДатаБГ е спрян повече от месец и така както е тръгнало няма да го пуснат.
www.divingshopbg.com - Онлайн магазин за водолазно оборудване - Beuchat, Seac Sub, Coltri Sub.
гмурни се в мечтите си...
0

warwarbg напраи си диаблото на версиа 1.11 б или 11.1 б ли там кво беше и после с баттленетгатлеи си го дърпаш от търсачката на дата и там има неколко един от тех си споням че ми адна сърварите дата баттленет хеадофф и оште два пробваи и ще видиш че става :lol:
0

Потребителят е неактивен   vynsente 

• Регистриран: 08-August 03
  • Град:Nature
  • Интереси:Support, Help, Run and Shout with WWF.GREENPEACE.SEA SHEPARD.PETA.IFAW.RSPCA and many others DEFENDERS, PROTECTORS & GUARDIANS of NATURE-ANIMALS KINGDOM!
извинявам се, за тъпият въпрос, но от къде мога да прочета за първите стъпки в тази игра защото се оказа, че нищо не си спомням от времето когато я играх преди повече от 5 год. ? например:
-как да индентифицирам предмет ?
-как да използвам портал /синият скрол/ ?
-как да се движи героят по-бързо ?
... И още куп въпроси, за които не се сещам точно сега! просто защото започнах да я играя отново :lol:
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login