Форум

Data.BG Форуми: Firefox и всичко необходимо за него - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (370 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Firefox и всичко необходимо за него

Потребителят е неактивен   drkalo 

• Почетен юзър на Data.BG
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 22-July 02
  • Град:София
Този уникален и неповторим за мен (а и за много други юзъри) браузър изисква известно време за запознаване с неговите функции, когато се инсталира за първи път. Може би този пост ще го намерят за полезен и хора, които ползват Огнената Лисица отдавна :)

1. Инсталирате Firefox, , но след това искате той да има поне същата, ако не и по-голяма функционалност от Internet Explorer....
Download it!

2. Налага се да инсталирате quicktime или realmedia, за да можете да преглеждате такова съдържание с вашия нов браузър. Аз лично ползвам Real Alternative и Quicktime Alternative. Тук можете да намерите винаги последните версии на посочените заместители. Важно е да ги инсталирате СЛЕД като сте инсталирали вече Firefox с избрани съответните плъгини за новия ви браузър.

3. Трябва ви Macromedia Flash Player и Shockwave. Отивате на тази тест страница и браузърът автоматично ще ви предложи да инсталирате плъгините.

4. Ако сте инсталирали Adobe Reader 6 и нагоре Firefox ще го ползва без проблеми при отварянето на линкове към pdf файлове.

5. За да ползвате FlashGet със същата лекота, удобство и опции, както при IE, то ще ви е необходим един extension, наречен FlashGot. Можете да си го инсталирате от тук

6. Трябва ви и JAVA плъгин, за да можете да гледате java applets и java applications. Инсталирате го от тук. Това е страница, която тества вашата java виртуална машина и ще ви се предложи инсталация в случай, че машината ви липсва. Firefox не работи с Майкрософтската java-машина, затова е необходимо да инсталирате тази на SUN. Тъй като Майкрософтската вече не ви трябва - ето как да я разкарате

7. За да ви работят нормално таговете на phpbb форумите, когато пишете съобщение е създаден extension, който добавя едно малко и много удобно контекстно меню на десния ви бутон, когато пишете съобщение.Можете да си го инсталирате от тук
Fixed link
wwwDotcoM

Това са само неща от първа необходимост. Има стотици extension-и, които можете да разглеждате и да сваляте от тук. Това вече е въпрос на лични предпочитания. Лично аз ГОРЕЩО ви препоръчвам следните "добавки", защото ги смятам за изключително удобни и ми добавят някои екстри, които имах, когато ползвах NetCaptor (браузър, ползващ ядрото на IE, както впрочем и Maxthon, Green Browser, Avant Browser и редица други от този род). Та ето ги и тях:

8. Add Bookmark Here - това е екстеншън, чрез който можете да добавите във всяка от bookmark папките ви (където си искате от дървото с вашите bookmarks ) текущата страница, която гледате. Просто добавя едно меню "Add bookmark here"

9. Tab Mix Plus - много опции за вашите табове - позиция на таббара, скрол, разместване и т.н.

10. All-in-One Gestures - може би най-добрия extension за жестове с мишката. За тези, които не знаят какво е това - натискате и задържате десния бутон и с определени движения на курсора можете да командвате браузъра - браузване напред, браузване назад, линковете в нов прозорец, рефреш на страницата, нов таб, нов прозорец и т.н. Ако веднъж свикнете с тази екстра - няма да можете повече без нея :)

11. Optimoz Tweaks - много удобен екстеншън, чрез който може да се скрива и показва вашият side-bar (както при NetCaptor) когато задържите мишката в левия край на екрана ви. Sidebar-а показва вашите bookmarks или history, или searchbar.

Ако съм пропуснал нещо важно, моля да го добавите. Може да е обяснение, extension, темички....а, да за темичките пропуснах, макар че те не са най-необходимото нещо:

Разглеждайте ТУК
Дружество по Хирургия на Ръката в България - заповядайте в нашия форум!
1

Потребителят е неактивен   vladinc 

• Регистриран: 15-November 03
добре .. има ли начин да се импортнат фажоритес от Опера във Firefox?
0

vladinc каза:

добре .. има ли начин да се импортнат фажоритес от Опера във Firefox?

http://kb.mozillazine.org/index.phtml?titl...Opera_Bookmarks

...т.е трябва ти първо конвертиране и после импортване...
0

Потребителят е неактивен   amurder 

• Регистриран: 07-April 04
  • Град:Bit O'Heaven
браво за статията :)
много полезна е :)
0

Потребителят е неактивен   endymion 

• Регистриран: 06-February 04
Ето и малко разширения от мен:

1) Превод на Firefox на български, преведено е и ръководството. Под Windows за да го пуснете ще ви трябва и Locale Switcher.
2) Tabbrowser Extensions - подобно на Tabbrowser Preferences, но с много повече възможности.
3) Spellbound - проверка на правописа за Firefox. С това разширение може да си пуснете проверка на правописа на съобщенията които пускате във форумите. За да инсталирате българският език трябва да имате права да пишете в папката на Firefox.
4) ForecastFox - показва прогнозата за времето в статус бара.
5) FoxyTunes - с това разширение може да управлявате почти всеки медиа плейар от любият си браузер.
6) CuteMenus - добавя икони към менютата на Firefox.
0

endymion, 10X приятелю, много добри!!! :)

Tabbrowser extensions е наистина с много повече възможности.

едит:
описват се много бъгове и е премахнат от официалния сайт на мозила. Махам го от първия пост.
0

f i r e F T P

Този extension е пълноценен FTP клиент (в само 55KB), който ви се отваря като отделен TAB или прозорец, както искате. За мен съдържа всичко необходимо! Уникално добро!!!
0

Ето още един екстеншън, от който за мен има голяма полза, предполагам и за вас като едни активни форумци :) Става въпрос за един туул, който запазва селективно само необходимите ви cookies, а тези, които не искате ги изтрива. Любимият ми до скоро WindowWasher на Webroot не поддържа такъв селективен контрол за Firefox, а само за Netscape и IE. Даже им submit-нах и ticket и ми обясниха, че лисицата имала само 8% от пазара и затова нямало такава екстра в тяхната програма.

Та, както и да е - ето го спасението:

c o o k i e c u l l e r
0

Потребителят е неактивен   Xpucu 

• Просто very нетипична
  • Преглед на блога
  • Група: Root Admin
  • Регистриран: 15-March 03
  • Град:Neverland
Темата е супер полезна , даже си мисля , че трябва да се качи горе на важна! Бравооо на drkalo! :) :) :)
We live in an amazing, amazing world, and it's wasted on the crappiest generation of spoiled idiots
Be nice to nerds. Chances are you'll end up working for one.
"I meant," said Ipslore bitterly, "what is there in this world that truly makes living worthwhile?" Death thought about it."Cats," he said eventually. "Cats are nice."
...За един свят без чалга!!!

My Last.FM | My Facebook | Некадърната ми фотография
0

Потребителят е неактивен   dragozow 

• Регистриран: 19-September 04
  • Град:Вие си знаете
Браво за темата!Направете я важна.

edit: done
drkalo

0

Потребителят е неактивен   cougar 

• Регистриран: 19-February 04
  • Град:Check your six!!!

drkalo каза:

5. За да ползвате FlashGet със същата лекота, удобство и опции, както при IE, то ще ви е необходим един extension, наречен FlashGot. Можете да си го инсталирате от тук

Само една забележка. С FlashGot може да се използват и други download мениджъри, не само flashget.
0

Потребителят е неактивен   nobody 

• Регистриран: 01-April 03

endymion каза:

Ето и малко разширения от мен:

1) Превод на Firefox на български, преведено е и ръководството. Под Windows за да го пуснете ще ви трябва и Locale Switcher.

Здравейте,

Имам един тъп въпрос. Тегля си ги екстеншъните от горните два линк-а и оттам насетне къде точно трябва да се сложат и какво да се наяправи за да се кирилизира браузърът?
:)

Благодаря!
0

Потребителят е неактивен   mesirvoland 

• Регистриран: 02-December 04

endymion каза:

Tabbrowser Extensions[/url]

Няма го вече този екстеншън. Ето какво ми казва сайта на мозила ъпдейт като го потърся:

The extension you requested is either incompatible with the application selected, or the version of it is no longer available on Mozilla Update.
0

mesirVoland каза:

endymion каза:

Tabbrowser Extensions[/url]

Няма го вече този екстеншън. Ето какво ми казва сайта на мозила ъпдейт като го потърся:

The extension you requested is either incompatible with the application selected, or the version of it is no longer available on Mozilla Update.

HOMEPAGE:
http://piro.sakura.n...s/index.html.en

Премахнат е от сайта на мозила, поради наличието на множество бъгове.
0

Потребителят е неактивен   ludiaaa 

• Регистриран: 22-November 03
  • Град:Sofia
Питане отновсно Mozilla Firefox 1.0!
Тъкмо станах голям фен на Mozilla Firefox 1.0 и днес се разочаровах малко от браузера:
искам да ми отвори дадена страница, но дава ми че дадената станица не е ъпдайтвана а тя всъщност е ?
пробвах с MS Internet explorer и всичко е ок!
Според вас къде е проблема?

Мерси предварително
0

Потребителят е неактивен   cougar 

• Регистриран: 19-February 04
  • Град:Check your six!!!
Изчисти кеша и пробвай пак.
0

Потребителят е неактивен   ludiaaa 

• Регистриран: 22-November 03
  • Град:Sofia
Мерси стана, аз мислех че съм го направил. но май съм си останал с мисленето
0

Потребителят е неактивен   dista 

• Регистриран: 13-March 05
Към гореспоменатите мога да добавя:

1. Launchy – позволява отварянето на връзки с външни приложения; например браузери, плеъри, FTP и Mail клиенти, файлови и download мениджъри и др. Включени са по известните програми, които могат да се намерят на почти всеки компютър (IE, Opera, Mozilla, Outlook, BSPlayer, Windows Media Player, Winamp, WordPad, Notepad, GetRight и много други). Към момента са 63 приложения, които се откриват автоматично. Все пак ако ви липсва някое приложение разработчика на плъгина - Henrik Gemal е помислил и за това. Единственото, което трябва да направите е да създадете с Notepad файла launchy.xml и да го поставите в следната директория:

C:Documents and Settings[име_на_акаунта]Application DataMozillaFirefoxProfiles[име_на_профила]chrome

Ето и примерно съдържание на файла:
------------------------------------------------------------- --------------------
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<configurations xmlns="http://launchy.mozdev.org/configurations">
<application>
<label>vlc</label>
<type>3</type>
<command>C:Program FilesVideoLANVLCvlc.exe</command>
</application>
<application>
<label>xnview</label>
<type>8</type>
<command>C:Program FilesXnViewxnview.exe</command>
</application>
</configurations>

------------------------------------------------------------- -------------------

, където типа <type> се взема от следната таблица:
1. Browsers (e.g. Mozilla Firefox)
2. Mail clients (e.g. Mozilla Thunderbird)
3. Media clients (e.g. Windows Media Player)
4. FTP clients (e.g. WS_FTP)
5. Download Managers (e.g. FlashGet)
6. File Explorers (e.g. Windows Explorer)
7. Editors (e.g. UltraEdit)
8. View Viewers (e.g. XnView)
Друга възможност е да генерирате файла от тук.

Второто ми предложение е:

2. User Agent Switcher – Добавя една от функциите характерни за Opera – смяна на идентификацията на браузера, като пред „упоритите” сайтове може да се представи, като Internet Explorer 6, Opera 7.54 или Netscape 4.8.

За сега толкова от мен.
0

Има 2 екстеншъна, които ристорват сесията с текущите ви табове. Единият е tabbrowser extensions (за който стана вече дума):
http://piro.sakura.n...s/index.html.en
само трябва да му е отметнато "Restore tab session, on next startup of crash" в секцията "Startup".
Другият се казва Session saver.
http://www.pikey.me....a/?extension=ss
0

Потребителят е неактивен   kido 

• Регистриран: 10-July 04
  • Град:સોફિયા
  • Интереси:интересни
А има ли някакъв начин да се справи с досадното тичане на екрана, получаващо се понякога (поне при мен) със заглавната страница на Data.BG?
Някакъв екстеншън ли трябва или...? :)
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

• (370 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login