Форум

Data.BG Форуми: Ремонт на захранване Corsair - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Ремонт на захранване Corsair

Потребителят е неактивен   aalesund 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 10-June 07
Здравейте, може ли да ми кажете къде в София поправят по-евтино захранвания на Corsair. Знам, че Джар сигурно ще го оправят, но кой знае какви пари ще поискат. Проблема дойде от това, че без да искам капнаха няколко капки вода в него и то гръмна. То е в гаранция, но няма смисъл да го нося като гаранционно, защото проблема е от токов удар и моя вина. Т.е. гаранцията просто ще отпадне и няма да я признаят. На пръв поглед като го отворих е нещо около бушончето, но не е само то, а и около него може би нещо. Може да е нещо малко, може да е и нещо по-сериозно, нямам си идея. Обаче знам че дори и изключено 3 пъти ме одруса здравата, като без да искам пипнах там нещо си.

Мнението беше редактирано от aalesund: 17.09.19 - 21:18

0

Потребителят е активен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09
  • Град:София
Мислиш ли,че това захранване ще надежно след като го поправиш в някой незнаен сервиз,а и след подобна повреда воабще си е бомба,ако не безвъзвратно поражението.
1

Потребителят е неактивен   FRESKID 

• Регистриран: 12-January 12
Груба грешка е, че не си потърсил гаранционен сервиз! Това е първото което се прави.
Принципно за всяка една повреда гаранционния сервиз може да ти излезе с номера, че повредата е от токов удар!. И нито ти, нито те могат да кажат точно от какво е.
Ми нали тези захранвания имат защита и срещу пренапрежение! Значи то не работи правилно и е гръмнало. Пиша гръмнало защото имах абсолютния случай преди време. Гръмна, само дет' не се запали! Три дни не мога да си проветря къщата! И сервиза като го видя веднага токов удар било!!! Дрън-дрън. Никакъв токов удар нямаше, ами му бяха в повече 390-тките!. :lol2: Смениха го, то не подлежеше на ремонт!!
Колата е като нова, Един собственик роден 1926г

Цитат

99,9% от потребителите си купуват ненужно мощен хардуер

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
3

Значи залях го буквално с 2-3 капки вода и докато се усетя захранването само направи едно пук и това беше, нито запуши, нето замирса, нищо подобно. Става въпрос за RM850x, нямам нови 280лв за такова захранване и за това питам дали някой знае къде има читави сервизи.
0

seviz.bg

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
IskamPC май имат добър сервиз. :)
Ама питай за цена!
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Преглед на мнениеFRESKID, на 17.09.19 - 23:22, каза:

Тия нищо не искат да направят. Направо започнаха да ми пробутват тяхни захранвания. Първи човека с който говорих си нямаше и идея от захранвания, защото когато му казах за корсеир ми каза буквално "чакайте да питам колегата", после като му казах че нито е избухвало с мирис или дим, а буквално няколко капки вода паднаха и отново ходи да се консултира с другия му колега, след това започнаха да ми казват че не се знае какво е, може да е нещо непоправимо и започнаха да ми предлагат тяхни захранвания. Никой от сервиза дори не писка да им го оставя, да го отворят и да видят какъв реално е проблема и може или не може да се оправи. Не знам какъв сервиз са, ама с това отношение ми паднаха в очите и едва ли бих отишъл втори път при тях.
Ходих и в Стантек сервиза, но там още от вратата ми казаха, че захранвания не ремонтират и ме върнаха.
Толкова ли няма един читав сервиз, който да го вземе, да го отвори и да каже - човек проблема е това и това, може или не може да се оправи.

Преглед на мнениеnakibest, на 18.09.19 - 00:21, каза:

IskamPC май имат добър сервиз. :)
Ама питай за цена!

Свързах се с тях и казаха, че ремонтират захранвания и цените почват от 40лв минимум, но зависи и от какво е проблема. Казаха ми, ако е евтино захранване няма смисъл от ремонт, аз им казах че става въпрос за Corsair RM850x и те тогава ми отговориха че това е хубаво захранване и да отида и да им го оставя за ремонт. Ако не се лъжа ИскамПС май е на ХардуерБГ, а за тях съм чувал доста добри отзиви. Дано успеят да го поправят и дано е нещо малко.

Мнението беше редактирано от aalesund: 18.09.19 - 19:10

2

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Стискаме палци! ;)
0

Потребителят е неактивен   raze79 

• Регистриран: 16-September 19
Аз не разбрах какъв ти е проблема да беше пробвал да го пратиш за гаранционен ремонт и след това да се занимаваш с платени ремонти, където тези 40 лева ще са ти стартово вложение за диагностиката само най-вероятно...? Ако ти откажат гаранция с протокол, тогава търси сервизи, така или иначе ще ти върнат захранването с някакво становище за проблема, може да се разбере точно от какво е, няма нищо да платиш и може да ти дадат и изгодна оферта за ремонт.
1

Потребителят е неактивен   asuslogitech 

• Форумен трол
  • Регистриран: 12-July 08
  • Интереси:финансови
Грешка си направил като си го отворил, както по-горе ти каза FRESKID няма как да докажат от какво е гръмнало, занасяш им го и ти го сменят. Захранването ако е в гаранция не го отварят и ремонтират, сменят ти го с ново :)
Публикувано изображение
5

Потребителят е активен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09
Аз такава бомба като ремонтирано захранване не бих си сложил,само после да не се търси серивиз и за дъно и какво ли още не.

И как точно се полива захранване с вода е абсолютна мистерия.

Мнението беше редактирано от My7hY: 19.09.19 - 17:53

3

Потребителят е неактивен   asuslogitech 

• Форумен трол
  • Регистриран: 12-July 08
  • Интереси:финансови
Оня ден видях, твърд диск избушил заради китайски захранващ блок. :sadsad:
Гърми захранването а след това и повлича със себе си твърдия диск.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   QuantumFireball10 

• Регистриран: 04-February 12

Преглед на мнениеaalesund, на 18.09.19 - 18:37, каза:

Тия нищо не искат да направят. Направо започнаха да ми пробутват тяхни захранвания. Първи човека с който говорих си нямаше и идея от захранвания, защото когато му казах за корсеир ми каза буквално "чакайте да питам колегата", после като му казах че нито е избухвало с мирис или дим, а буквално няколко капки вода паднаха и отново ходи да се консултира с другия му колега, след това започнаха да ми казват че не се знае какво е, може да е нещо непоправимо и започнаха да ми предлагат тяхни захранвания. Никой от сервиза дори не писка да им го оставя, да го отворят и да видят какъв реално е проблема и може или не може да се оправи. Не знам какъв сервиз са, ама с това отношение ми паднаха в очите и едва ли бих отишъл втори път при тях.
Ходих и в Стантек сервиза, но там още от вратата ми казаха, че захранвания не ремонтират и ме върнаха.
Толкова ли няма един читав сервиз, който да го вземе, да го отвори и да каже - човек проблема е това и това, може или не може да се оправи.

Това е нормално свиквай във всичко ако нямаш опит, тука рядко имаме специалисти и дори и да има са мързеливи,
Българина винаги иска да мине по тънкото лесното и да не поема отворност, или да се ангажира с нещо дълго.
Няма значение богат високо платен или по беден.
Хората ми се чудят как изобщо казвам оооо още погледна стария лаптоп или ДА мога да го поправя но ще е скъпо.
Като преди това на 10 места са ги изгонили и са им казали че нема смисъл.

Трябва тъй наречените майстори или псевдо такива, да свикнат с мисълта че има вариант клиента просто да иска да му се свърши работата. А не да му се обеснява колко му стар компютъра или как тази кола (варел) вече е стар и демоде.
:lol2:

Мнението беше редактирано от QuantumFireball10: 20.09.19 - 12:43

CPU: Quad Core Xeon 771 L5408 2.13ghz, MB: ASUS ipibl-lb (benicia) RAM: 6GB DDR2-800 Dual Channel
HDD: WD Raptor 300GB SATA-2 10-000RPM, Graphic Card: Intel® G33/G31 Express Chipset Family, PSU: Mini Fortron 300W 80+ GOLD,Creative SB0460 PCI, PCI-E Wireless 120Mbps, OS: Windows7 Home Premium 64-bit -HardwareMafiaOriginal`s PC
0

Всеки който е ремонтирал захранване знае, че това е доста неприятна, неудобна и опасна дейност. Това не е като замениш няколко изсъхнали кондензатора на едно дъно и да си викаш - голяма работа съм!!
Отгоре на всичкото след ремонта не дай си боже да се случи нещо с компа ще съм виновен аз, заради некачествено свършена работа!
И на финала като му кажеш на клиента 100 лева за ремонт и той скача до тавана!! Затова ...НОВО, или си ползваш гаранцията и НЕ пипаш!!!

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   slavigeorgiev 

• Регистриран: 16-September 05
Поне опита на бащата дето над 30 години прави всякаква радио и телевизионна техника казва че от 5 захранвания едно може и да извади късмет. В тия захранвания слагат такива интегрални схеми който на практика почти няма от къде да ги купиш или намериш, транзисторитр и те са пълна мистерия,най големия късмет може да ти е да гръмне кондензатор...
Публикувано изображение

Публикувано изображение
1

Вярно е че нисък е процента на успеваемост при ремонта на PSU-та, а играчката е голяма. Основната причина не е в частите, а липсата на актуални принципни схеми. Произвеждат се хиляди модели от безброй фирми и когато ти донесе някой захранване за ремонт, оказва се че схемите, които имаш не са същите и на практика диагностиката става чисто визуална! Ама това не върши работа. Без точна схема и спецификация на частите си ставаш чист занаятчия.....проба -грешка, и после ти викат, че нищо не разбираш. Ами защитите как се разбира работят или не?? Никак!! Без технология за тест само си мислиш, че всичко бачка. Ама това не се разбира от клиента. Той иска и ако откажеш си мързел, некадърник, и какво ли не!!!

Мнението беше редактирано от FRESKID: 20.09.19 - 23:45

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   unfragable 

• Bo0om Headshot!!!
  • Регистриран: 02-October 05
  • Град:Пловдив
Няколко капки вода могат да капнат върху вентилатора, той да ги отнесе и нищо да не се случи. Няколко капки вода могат да капнат и на място, където после от цялото захранване само копчето за включване и изключване да е останало работещо.
Затова на първото място просто са те отсвирили. Защото го знаят това. По-добре ли щеше да ти е ако го бяха приели? Щяха да го вземат, да хвърлят 1 час труд, да видят че е тотална щета и да ти вземат 30-40лв, за да ти кажат че нищо не става от него. Ти на свой ред щеше да ги напсуваш, нямаше да им платиш и щеше да наспамиш всеки един хардуерен форум, че от този сервиз за нищо не стават. Те ще са свършили всичко каквото могат и за награда ще получат среден пръст, няма да им се плати и рейтинга в нета ще им падне.
Само, моля те, недей да го правиш това със сервиза на iskampc, защото шанса точно това да се случи е доста голям.
1

Потребителят е неактивен   slavigeorgiev 

• Регистриран: 16-September 05

Преглед на мнениеunfragable, на 23.09.19 - 00:46, каза:

Няколко капки вода могат да капнат върху вентилатора, той да ги отнесе и нищо да не се случи. Няколко капки вода могат да капнат и на място, където после от цялото захранване само копчето за включване и изключване да е останало работещо.
Затова на първото място просто са те отсвирили. Защото го знаят това. По-добре ли щеше да ти е ако го бяха приели? Щяха да го вземат, да хвърлят 1 час труд, да видят че е тотална щета и да ти вземат 30-40лв, за да ти кажат че нищо не става от него. Ти на свой ред щеше да ги напсуваш, нямаше да им платиш и щеше да наспамиш всеки един хардуерен форум, че от този сервиз за нищо не стават. Те ще са свършили всичко каквото могат и за награда ще получат среден пръст, няма да им се плати и рейтинга в нета ще им падне.
Само, моля те, недей да го правиш това със сервиза на iskampc, защото шанса точно това да се случи е доста голям.

Чакай малко.... заплащане се взима срещу свършена работа....... не може разбираш,не разбираш правиш се че работиш мъчиш се мериш с мултицета и накрая да кажеш Не става, дай 40 лв рабита за труд ! За 40 лв хората по цял ден бъхтят на някой строеж примерно. Съгласи се че и хората не са балъци за каквито ги мислиш . Липса на части и липса на схеми до това водят. Не случайно преди около 5-6 години точно сегашното куче на бащата като беше малко му беше сдъвкало един USB кабел, дало на късо и фортрона замина. отвори го ...... повредата я откри почти за по малко от 1 час работа, звънна на 2-ма търговци на части...... абсолютно никаква информация нямаха за тия частта която беше изгоряла, даже и заместител няма, с една дума пийна една студена вода нищо че знаеше къде е проблема.........

Мнението беше редактирано от slavigeorgiev: 23.09.19 - 03:11

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

За диагностика се плаща навсякъде. Алоууу!!!! Изобщо всяка дейност, която ангажира време се заплаща. За теб само редене на тухли с ръцете ли е работа? Има и друг вид труд! Викат му интелектуален! Там се ползва основно съдържанието в главата! Като отидеш на доктор за консултация не плащаш ли бе???
Диагностиката в случая с PSU-тата е трудната работа, другото е сръчност на ръцете!
По неудобно нещо от ровене в захранване няма!

Мнението беше редактирано от FRESKID: 23.09.19 - 10:47

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
6

Потребителят е неактивен   JohnTRIVOLTA1 

• Регистриран: 16-August 09
  • Интереси:Hardware ,networking
Никой няма да диагностицира каквато и да е техника без пари, ако с това си изкарва хляба, после децата му какво ще ядат - благи думи ? Ако е познат или пък човек с хоби и най-вече с налично свободно време, може и безплатно да се случат нещата.
3

Споделете тази тема чрез:

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login