Форум

Data.BG Форуми: Проблеми с ъплоуда: САМО ТУК - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (72 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Проблеми с ъплоуда: САМО ТУК

Потребителят е неактивен   Xpucu 

• Просто very нетипична
  • Преглед на блога
  • Група: Root Admin
  • Регистриран: 15-March 03
  • Град:Neverland
Здравейте,

тук можете да намерите информация за това как да работите с Ftp клиент, какво значат грешките, които той Ви изписва и други.

Как се работи с ФТП клиент?

За да можете да качвате информация на сървъра първо трябва да си харесате FTP клиент:
FlashFXP
Total Commander
CuteFTP
FileZilla
AceFTP

И много други, които можете да намерите в интернет

Настройките за качване на информация в Data.Bg са следните:

* host: store1/store2/store3/store4/store5.data.bg
(при логване в потребителския вход, секция Upload се изписва на кой store се намира потребителския Ви акаунт)
* port: 21
* username & password - са тези, които използвате за логване в Data.BG, те са еднакви и с тези за http://forums.data.bg и http://mail.data.bg

Има проблем с индексацията!

Ако в секция /p/files ви липсват файлове, появява ви се празна папка, не може да се влезе в дадена папка, не се появяват качените файлове, то Вашият акаунт е засегнат от този проблем. Най-коректната справка, която можете да направите е да влезете в дисковото си пространство през ftp : там са реалните данни какво има и какво няма в директорията Ви.

В случай, че има разлика между двете места, можете да използвате бутона "Синхронизирай профила с FTP директорията ми при разлики", намираш се над файловете Ви във Вашия акаунт (user.data.bg/files ).

Често срещани ФТП грешки: какво означават?

Login incorrect: Неправилно логване, значи , че не попълвате всичко вярно. Запомнете, че паролата Ви е същата, като за останалите услуги, а потребителското име се изписва с малки букви.

Disk quota exceeded: Превишили сте безплатното/закупеното пространство, което имате в Data.BG

No space left on device: Свършило е мястото на машината, на която се намира акаунта Ви. При такава грешка моля, незабавно ни уведомете!

I'm sorry, I'm afraid I cannot do that: Обща грешка. Получава се обикновено при слаба връзка между Вас и сървърите, резултат или на пренатоварване/пиков период, или слаба интернет връзка. Оправя се обикновено с няколко рефреша.

There are already X users connected as USERNAME: Означава, че сте отворили твърде много връзки към сайта, или Вашият ftp клиент не затваря автоматично старите такива. Затворете някоя или опитайте по-късно.

Мнението беше редактирано от Gatelina: 11.02.11 - 16:14
Причина за редактиране: Update

We live in an amazing, amazing world, and it's wasted on the crappiest generation of spoiled idiots
Be nice to nerds. Chances are you'll end up working for one.
"I meant," said Ipslore bitterly, "what is there in this world that truly makes living worthwhile?" Death thought about it."Cats," he said eventually. "Cats are nice."
...За един свят без чалга!!!

My Last.FM | My Facebook | Некадърната ми фотография
1

Потребителят е неактивен   MegaSSJ 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 21-February 04
Хубу а това какво ще рече?

Forbidden

You don't have permission to access (пътя до файла в акаунта) on this server.

Apache/2.2.11 (Fedora) Server at store1.data.bg Port 80

като искам да сваля файл от този мой акаунт.

Дори и да съм logнат със същия акаунт. И да е 100% сигурно, че НЕ Е задавана настройката "Никой не може да разглежда профила ми" пак ми изкарва горното съобщение. Акаунта ми е на Store1.data.bg .

Пък Flash FXP(ftp клиента който ползвам) ми дава това.

[R] 451 Login failed, can't set startup dir to your home directory: No such file or directory.
[R] Connection failed

и то само на този ми акаунт.

Като гледам съобщение си вадя извода, че направо сте го затрили. Или по точно само личноот пространство акаунта му сте затрили тъй като мога да влиза с него във форума и сайта за другите глупости дето предлагате.

Мнението беше редактирано от MegaSSJ: 16.04.09 - 14:46

0

Потребителят е неактивен   kaltarma 

• Регистриран: 13-February 09
Здравейте ,много бавно ми се отварят файловите на сторе5 ,и немога да се кънектна през FTP
Unable to make a connection. Please try again.
0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California

Преглед на мнениеkaltarma, на Apr 14 2009, 23:12, каза:

Здравейте ,много бавно ми се отварят файловите на сторе5 ,и немога да се кънектна през FTP

Преглед на мнениеXpucu, на Apr 14 2009, 13:08, каза:

store5 е спрян за няколко часа.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   alexwolf 

• Регистриран: 16-May 06
А аз да попитам кога ще се оправи индексирането. Ако може да кажете точна дата, защото ми е нужно и ако се забави прекалено ще си търся други начини. И още нещо: остава ли формата index.html?

10х
0

Потребителят е неактивен   WETFan24 

• Регистриран: 15-April 09
Искам да попитам защо вече не може да се качва нищо както преди беше качваше си се от сайта.А сега нищо не може да се качва.Някой Админ или Модератор да ми каже какво става.Ако не може да се качва вече да се отказвам и това е.Гледам че темата е правена доста отодавна и май не е отстранен проблема някаде от Февруари поне така гледам е напавена темата.Благодаря все пак.Трябваше ми да си кача едни фаилове за един мой сървър но немога да ги кача.Ако не да търся друг сайт или и аз незнам.

Мнението беше редактирано от WETFan24: 15.04.09 - 23:38

0

Потребителят е неактивен   penzuha 

• Регистриран: 30-April 03
  • Град:София
Здравей Хриси. Имам един... да кажем не толкова важен въпрос към теб...
Наблюдавам какво става с data.bg от 8 декември 2008. Нещо повече, имам немалко регистрации тук, главно заради ъплоуда който предлага data.bg. Ако утре всичко се оправи, ще бъда радостен. Ако утре бъде обявено, че ъплоуда спира окончателно, ще го приема и ще забравя за това още на другия ден. Вярвам, че всички мислят така...
Нямам представа какво печели data.bg от това, че предлага хостинг на файлове до 4GB, при това напълно безплатно.
Въпросът ми е следния: Печели ли data.bg от това, че предлага хостинг на файлове? Не ме интересува финансово... просто по някакъв начин. Заинтересована ли е data.bg от предлагането на тази услуга в момента, и има ли пречки, извън техническите, които да създават проблеми?
Мислех си... може би data.bg не иска да се ъплоудват файлове... може би това което се случва е бавно и постепенно изключване на услугата за ъплоуд... може би всичко това е фарс, сцена която играе, за да задържи потребителите си, като им обещава услугата за ъплоуд, а в същото време постоянно варира - работи-не работи. Или е сериозна и тези проблеми наистина са само временни и чисто технически, и в следващата поне 1 година със сигурност се очаква ъплуда да продължи да съществува...
0

Потребителят е неактивен   diminew 

• Music is in my veins
  • Регистриран: 05-August 08
  • Град:Somewhere.. over the rainbow..

Преглед на мнениеalexwolf, на Apr 15 2009, 19:18, каза:

А аз да попитам кога ще се оправи индексирането. Ако може да кажете точна дата, защото ми е нужно и ако се забави прекалено ще си търся други начини. И още нещо: остава ли формата index.html?

10х

Въобще не се надявай на точна дата.А и ако има такава,няма да е точно тя,а доста след това.
"Можеш ли да бъдеш истински в един фалшив свят!? ...
... Не можеш,защото ...
... Ти не съществуваш!!!"
1

Потребителят е неактивен   lildeville 

• Регистриран: 16-March 09
Здравейте, преди 2/3 дена качих няколко mp3-ки през FileZilla в store5.data.bg. Качването ми беше успешно (поне така пишеше), файловете си се виждат (в програмата), че са качени, но тук ги няма! Помогнете моля..

Мнението беше редактирано от lildeville: 16.04.09 - 10:32

0

Потребителят е неактивен   mrmario 

• Регистриран: 11-December 05

Преглед на мнениеlildeville, на Apr 16 2009, 09:29, каза:

Здравейте, преди 2/3 дена качих няколко mp3-ки през FileZilla в store5.data.bg. Качването ми беше успешно (поне така пишеше), файловете си се виждат (в програмата), че са качени, но тук ги няма! Помогнете моля..

Цитат

- Проблем с индексирането на файловете през профилите - не се индексират коректно всички файлове, в някои случаи не показва файловете изобщо, в други: показва само новите или само старите файлове, понякога водят и до грешни връзки.
Временно решение: 1. Изпишете ръчно пътя до файла, като в него замените user.data.bg/p/files/пътя със store1/5.data.bg/user/пътя; 2. Използвайте ФТП клиент за да управлявате файловете във вашата директория, вкл. и за свалянето им.

тавааа е положението.
0

Потребителят е неактивен   alexwolf 

• Регистриран: 16-May 06

Преглед на мнениеdiminew, на Apr 16 2009, 01:45, каза:

Въобще не се надявай на точна дата.А и ако има такава,няма да е точно тя,а доста след това.

Добре де имам предвид нещо от сорта "след 2 месеца", щото гледам че ъплоуда го правят вече над 4 месеца и пак не могат да го оправят. А казват че след като оправят ъплоуда ще почнат да правят индексирането. И изобщо що не вземат да направят един бекъп и да пуснат старата дата и всички ще са доволни. И ние потребителите щото всичко ще си върви, и дата - щото ще имат повече юзери, кликове, банери, реклами и т.н.

П.С. Ако може Хриси да пусне уникалните влизания за дата.бг за днес и за същия ден преди 1 година. Мисля че резултата ще говори сам за себе си!?!?

Мнението беше редактирано от alexwolf: 16.04.09 - 17:32

0

Потребителят е неактивен   penzuha 

• Регистриран: 30-April 03
Преди време имаше един сайт... mp3-bg.com. И сега го има, но е различен. В началото беше много популярен, имаше какво да се свали от там. Докато в един момент решиха да направят даунлоудите платени... и тогава смениха изцяло скина на сайта. Веднага започнаха отзиви, не толкова за това че музиката е платена, колкото за функционалността на целия сайт. Беше препълнено с бъгове, точно както е с data.bg сега. Какво се случи след това? Има цял куп нови сайтове от които можеш да свалиш всякаква музика. Mp3-bg държаха докрай на бъговете си, и всички се разотиваха. Защото скина струвал 1000 лв, или 2? Ето как една изцяло нова идея, уж за добро, може да прецака нещата.
0

Потребителят е неактивен   strangeran 

• Регистриран: 27-January 09
Ъплоуд си има от доста време. Също така и файловете си върват, ако напишеш ръчно пътя - store5.data.bg/user/file.mp3

Но иначе няма никаква индексация, явно са се захванали точно с нея. Дано я оправят скоро.
0

Потребителят е неактивен   snakehs 

• Регистриран: 08-November 07
  • Град:Хасково
Аз пък изобщо не мога да се свържа със сървъра
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   mumia1 

• Регистриран: 14-April 09
530 Sorry, store5.data.bg already has 3 users logged in as the username mumia1.
Здравейте искам да си платя за място за още напримет 10гигабайта ,ама как ,незнам какво става както си качвах и вече сме трима как се получава това искам да работи защото се нуждая от място...
0

Потребителят е неактивен   pgm 

• Регистриран: 29-December 03

Преглед на мнениеsnakehs, на Apr 16 2009, 19:14, каза:

Аз пък изобщо не мога да се свържа със сървъра
Неправилно е попълнена стартовата папка, която трябва да се зареди при инициализирането.

Преглед на мнениеmumia1, на Apr 16 2009, 19:22, каза:

530 Sorry, store5.data.bg already has 3 users logged in as the username mumia1.
Това съобщение няма нищо общо с мястото. Просто има повече от 3 логвания.
0

Потребителят е неактивен   mumia1 

• Регистриран: 14-April 09
Можете ли да ми предложите място с което няма да има прекъсвания и да си заплатя и да мога да ъплоудвам когато си реша защото сега не мога да се вържа.
0

Потребителят е неактивен   pgm 

• Регистриран: 29-December 03

Преглед на мнениеmumia1, на Apr 16 2009, 19:48, каза:

Можете ли да ми предложите място с което няма да има прекъсвания и да си заплатя и да мога да ъплоудвам когато си реша защото сега не мога да се вържа.
Аз лично не мога нищо да предложа, освен някаква помощ и то самоо такава, която е в моите възможности.
Отново подчертавам, че съобщението не е свързано с липса на място. Спрете за известно време последователните опити за връзка, пробвайте отново след това и би трябвало да можете да се свържете успешно.
0

Потребителят е неактивен   lildeville 

• Регистриран: 16-March 09
Няма никакъв Upload! Нито ръчен нито механичен, нито какъвто и да е! Да не говорим, че отново не мога да се свържа със сървъра! Не мога да разбера, преди Data.bg беше най-доброто решение за теглене на музика и програми, сега (с извинение) нестава за нищо! Дори не виждам смисъл от този форум, каквото и да си говорим тук, резултат няма!
0

Потребителят е неактивен   Hackland 

• Регистриран: 15-August 06
Ъплоуда ще проработи през 2011 г. :lol: :lol:
0

Споделете тази тема чрез:

• (72 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login