Форум

Data.BG Форуми: Проблем със закупена флашка - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Проблем със закупена флашка

Потребителят е неактивен   qfwfq 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 29-January 06
Здравейте. Закупих от Али Експрес флашка - по- точно 2 флашки- 64 Gb. Оказа се, обаче, че са фалшиви - нямат 64 Гб, а са към 15-16. Опитвам да ги накарам да си ми върнат парите, но те искат доказателство за несъответстващ продукт - и искат видео, което да доказва, че не са ОК тези флашки. Не мога да се сетя какво може да им снимам за да докажа- всичко което се сещам да направя за доказване на грешен капацитет продължава много време- не мога да направя такова дълго видео, че и да го кача. Някакви предложения? Благодаря.
0

Потребителят е неактивен   donmarley 

• Регистриран: 14-April 07
Не четеш ли отзвуците за фирмата, от която купуваш, не гледаш ли рейтинга? За колко пари ги взе тези флашки?
Ако те накарат да си покриеш куриера да страна, от която си ги взел многократно ще надхвърли стойността на флашките
отказвай се

гигабитов лан?
0

За това, което казваш в началото на поста си си прав- въпреки, че гледах отзивите, които са повече позитивни- не обърнах внимание, че позитивните са за вариантите с нисък капацитет. Благодаря за отговора и съвета, но всъщност въпроса ми е за малко по- друго- какво, какъв тест да им покажа за да докажа несъответствието. Понеже съм им показал снимки, но те, за такъв дефект искали видео.
0

Потребителят е неактивен   donmarley 

• Регистриран: 14-April 07
Пускаш смартфона, отваряш камерата на режим видео, поставяш флашката в USB порта на компютъра, после екрана на монитора, отваряш This PC, тя се вижда в работната област, десен бутон на нея, Properties и капацитета е виден в диалоговия прозорец. После качваш видеото в youtube и им пращаш линка. Може на един лист да напишеш името на акаунта си и датата за да бъде по достоверно, дори и името на фирмата. Може ако размера на файла позволява директно да изпратиш видеото. Може и да го конвертираш, че да е по малко

Ако фирмата, от която си купил е голяма държи, значи държи на рейтинга си и за жълти стотинки не би дискредитирала името си. Все пак за колко пари купи флашките?

Мнението беше редактирано от donmarley: 24.06.19 - 10:36

гигабитов лан?
0

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07
Изтегли си този инструмент, направи видео с резултата и им го изпрати.

Тук имаш линк за изтегляне, както и още инструменти за случая:
https://www.raymond....y-with-h2testw/
0

Потребителят е неактивен   kaspy 

• Регистриран: 17-November 03
  • Град:София
Трудна работа, това е стара схема за измами. Как осъществи плащането, да видим дали има измъкване?
Често се случва измамите да са през пробити акаунти с позитивни рейтинги. Случва се и в реномирани сайтове като ebay. Само че там връщат парите.
0

Преглед на мнениеdonmarley, на 24.06.19 - 10:29, каза:

Пускаш смартфона, отваряш камерата на режим видео, поставяш флашката в USB порта на компютъра, после екрана на монитора, отваряш This PC, тя се вижда в работната област, десен бутон на нея, Properties и капацитета е виден в диалоговия прозорец. После качваш видеото в youtube и им пращаш линка. Може на един лист да напишеш името на акаунта си и датата за да бъде по достоверно, дори и името на фирмата. Може ако размера на файла позволява директно да изпратиш видеото. Може и да го конвертираш, че да е по малко

Ако фирмата, от която си купил е голяма държи, значи държи на рейтинга си и за жълти стотинки не би дискредитирала името си. Все пак за колко пари купи флашките?

Измамата е на ниво firmware- показва си заявения капацитет, така, че с десния клик не става.
Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от qfwfq: 24.06.19 - 14:04

0

Преглед на мнениеjossbomon, на 24.06.19 - 11:59, каза:

Изтегли си този инструмент, направи видео с резултата и им го изпрати.

Тук имаш линк за изтегляне, както и още инструменти за случая:
https://www.raymond....y-with-h2testw/

За съжаление тоя инструмент не ми помага- знам за него, имам го, но показва, че ще сканира над 2 часа - на картинката е по- малко, но после се увеличава

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07
В линка ми има и други програмки, тях защо не пробва ?
0

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09
Няма нужда от youtube,освен това при отваряне на диспют си длъжен да качиш видео и не можеш да отвориш такъв без видео доказтелство.
Ако успееш да намерош програма с която докаже ще ти върнат парите,избираш причина че продуъкта на отговаря на описанието.
Искай си парите без връщане на стоката,защото е голям шансът да те накрат да ги връщаш.Ако не се съгласят изчакай да се ескалира,със сигурност имат много оплаквания и ще се наложи да почакаш 10-15 дни,но ще ти върнат парите.

Освен това правтото да отвориш диспют е 15 дни след получаване на стоката,внимавай да не ги изпуснеш,че тогава заминава всичко.
0

Потребителят е неактивен   ValeryVasylev 

• Регистриран: 13-December 10
За съжаление сме свикнали бързо и механично да правим определени действия, но при Али Експрес трябва малко повече внимание. Ето аз си закупих кабел Микро Ю Ес Би понеже гледах някакви картинки, но иначе пристигна Тайп-Це. Да съм гледал повече :evil2:
0

Преглед на мнениеValeryVasylev, на 25.06.19 - 11:23, каза:

За съжаление сме свикнали бързо и механично да правим определени действия, но при Али Експрес трябва малко повече внимание. Ето аз си закупих кабел Микро Ю Ес Би понеже гледах някакви картинки, но иначе пристигна Тайп-Це. Да съм гледал повече :evil2:

Много търговци предлагат и двете и при поръчка трябва да си избереш кой искаш,аз съм си поръчвал така грешен калъф за телефон,вместо за мини версията,дойде за големият.

Все пак може да провериш,дали и продавача не е объркал,което също се случва,в описанието на поръчката ти пише какво точно си поръчал като вид.
0

Потребителят е неактивен   unfragable 

• Bo0om Headshot!!!
  • Регистриран: 02-October 05
  • Град:Пловдив
В БГ е пълно с евтини флашки а ти поръчваш от Алиекспрес. 64GB USB 3.0 истински флашки с по 2 или 5г гаранция има за по 15-20лв. За някакви кабели, адаптери, преходници, хъбове Алиекспрес е перфе и цените им са наполовина на тукашните, обаче точно за флашки не стават.
Тези флашки където си ги взел ги изхвърляш, пиеш една студена вода и отваряш www.pazaruvaj.com
0

Преглед на мнениеunfragable, на 25.06.19 - 17:29, каза:

В БГ е пълно с евтини флашки а ти поръчваш от Алиекспрес. 64GB USB 3.0 истински флашки с по 2 или 5г гаранция има за по 15-20лв. За някакви кабели, адаптери, преходници, хъбове Алиекспрес е перфе и цените им са наполовина на тукашните, обаче точно за флашки не стават.
Тези флашки където си ги взел ги изхвърляш, пиеш една студена вода и отваряш www.pazaruvaj.com

Другото е вярно,но може да мине без студената вода.
Алиекспрес имат голяма защита на купувача,и почти в 99% от случаите може да си прибереш парите обратно,ако не си доволен.
Така че автора трябва да си отвори просто диспют с ясни доказвателства за несъотвествие на офертата и това,което е получил.
1

Потребителят е неактивен   themad 

• Регистриран: 16-September 03

Преглед на мнениеqfwfq, на 24.06.19 - 14:11, каза:

За съжаление тоя инструмент не ми помага- знам за него, имам го, но показва, че ще сканира над 2 часа - на картинката е по- малко, но после се увеличава

Публикувано изображение

Остави я да работи програмата, точно това е което търсиш. Трябва да запише целия обем на флашката, и след това при следващата стъпка за проверка проверка ще изгърми с реалния и фалшивия обем.
Това е най-добрия и лесен начин да докажеш фалшив капацитет.

Ей така ще изглежда след теста:
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login