Форум

Data.BG Форуми: Нова система за рейтинг в услуга "Обяви" - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Нова система за рейтинг в услуга "Обяви"

Потребителят е активен   slimini 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 15-February 11

Преглед на мнениеpiromansa, на 13.10.12 - 15:07, каза:

А бре вие двамата само се подкрепяте и обвинявате всичко живо че са мошеници - еми какво да кажа.Нали знаете приказката за лъжеца.Сами си правете изводите,защо търсите във всяка обява измама.Май вие сте шмекерите.И сега като ви резнаха крилцата да пишете негативни коментари и почнахте да си показвате номерата.

Теб нещо да съм те прецакал? Защото аз не мога да кажа същото.
Нямам един изпросен коментар,а за теб се съмнявам.Видял съм на кой и от кой имаш коментари...Сега даже ми е по-удобно,защото сам предлагам код,пък който иска нека си коментира.
Идеята е ,че няма защита от такива като теб,а и по-големи измамници.
"Под име Франсоа живях сред вас,
роден съм във Париж, край Понтоаз.
Вратът ми във въже след час,
ще разбере, че задник имах аз."
Ф. Вийон

...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

...аз ли да кажа, какво искаш да кажеш или ти ще ми кажеш какво да кажа, че искаш да кажеш...
0

Потребителят е неактивен   piromansa 

• Регистриран: 29-December 04
А бре вас двамата взема да ви поканя онлайн да изясниме некой неща :) Така само като си пишеме нема смисъл.А и само обвинявате - без факти.Все едно всички коментари са от измислени хора.Да някой от тях съм молил хората да напишат коментар.Продавам им стока а те не пишат.А такива специалисти като вас двамата само пишат негативни коментари.
0

Потребителят е неактивен   niki19831a 

• Регистриран: 10-April 09

Преглед на мнениеpiromansa, на 13.10.12 - 15:07, каза:

А бре вие двамата само се подкрепяте и обвинявате всичко живо че са мошеници - еми какво да кажа.Нали знаете приказката за лъжеца.Сами си правете изводите,защо търсите във всяка обява измама.Май вие сте шмекерите.И сега като ви резнаха крилцата да пишете негативни коментари и почнахте да си показвате номерата.

Няма проблеми бейби като си толкова умен я провери колко негативни мнения имам за хората и колко положителни и после ми пиши глупости.
И да верно резнаха ни крилцата да си споделяме кой е менте и кой не.

Преглед на мнениеpiromansa, на 14.10.12 - 21:47, каза:

А бре вас двамата взема да ви поканя онлайн да изясниме некой неща :) Така само като си пишеме нема смисъл.А и само обвинявате - без факти.Все едно всички коментари са от измислени хора.Да някой от тях съм молил хората да напишат коментар.Продавам им стока а те не пишат.А такива специалисти като вас двамата само пишат негативни коментари.

Извинявай ако съм те засегнал но просто ти почна да казваш кой е шмекер и кой не.
И погледни колко коментара има на моя акаунт.

Преглед на мнениеslimini, на 13.10.12 - 13:01, каза:

И кое ми куца.Дъно или видео карта как се пробва за 15 минути,я ми кажи. Или телефон.Щото не знам дали си много в час,колко неща може да не работят,въпреки,че си го запалил и 15 минути е работило.

Чеки сега,че нещо не се разбрахме.
Значи ако искаш да си на 100% сигурен ,че всичко бачка и ще си бачка дълго време си купиш чисто ново с гаранция от магазина ама и там няма 100%
Иначе всичко си е на доверие но така може да си сигурен ,че продукта е работещ за в момента.
Другото просто си е божа работа.

Мнението беше редактирано от Dust: 15.10.12 - 14:03

1

Потребителят е неактивен   kavenaghi 

• Регистриран: 07-June 04
  • Интереси:FootBall
Искам да изкажа мнение като съвестен потребител в раздела с обявите (нищо общо със спора, който се води тук и очевадно не е за тук, но това е друга тема). Та по-скоро въпрос, не мнение - можете ли да ми кажете нагледно един пример за сделка, която да завърши с отрицателен коментар?

Аз виждам следните варианти:

Ситуация 1: С куриер. Човек изпраща дефектна стока съзнателно и не дава код нито с пратката, нито след това. Получателят тества на място и не приема пратката. Но няма код, не получава и след това и потребителя, който съзнателно се опитва да мами, си остава с неопетнено име.

Ситуация 2: Същата като първата, но в пратката има и кода, но нарочно сгрешен. Получателят вижда кода, което го склонява да се довери, че всичко ще е ок, тества и вижда че продукта работи за момента, но впоследствие се оказва, че има някой по-дълбок проблем (дъно примерно). Пробва да остави отрицателно мнение, но открива, че кода не е верен и отново неопетнено потребителско име на някой тарикат.

Ситуация 3: Харесваш си някоя стока, разбираш се с човека за сума, за среща и т.н. Той ти идва на място (или предварително по телефона) и почва да се прави на тарикат и да иска повече пари или всякакви такива трикове. Ти естествено не поддаваш и се отказваш. Сетете се сами, дали след това въпросният човек ще ви даде код, за да му оставите отрицателен коментар.

Ситуация 4: Същата като третата, но сте стигнали до тест на стоката и се оказва, че има дефекти и т.н. Сделката пропада и пак се сетете сами дали този човек ще ви даде код, за да му злепоставите името.

Това са основните примери. Накратко казано - всеки, който съзнателно иска да те прецака, по никакъв начин няма да допусне да ти даде код. В момента системата се получава така, че да е само за положителни коментари, което пак не е малко, но е твърде неефективно спрямо борбата срещу мошениците. В момента може да се довериш единствено на хора с оставено мнение чрез код и е твърде желателно да не купуваш от никой без никакви мнения, защото не знаеш колко човека се е опитал да прецака вече.

Това е моето мнение и съветвам екипа да преосмисли много сериозно тази система!

П.П. Сега ми хрумна една лека корекция на системата. В страницата за оставяне на коментар да добавите едно бутонче "Провери кода" (както има при регистрации да се провери дали е свободно потр. име и други) и генерира ли се веднъж един код, той да влиза в база данни и да подлежи на проверка дали е в таза база или не. Така преди сделка (ако е лична среща) искате код от търговеца и го проверявате - след това тествате стоката, разбирате се и ако нещо не е наред вие вече имате кода и му оставяте мнение. Ако е с куриер преди да приемете пратката да я тествате, проверявате дали има код и му правите една проверка дали е генериран. Естествено има и недостатъци така - трябва да ходите с лаптоп до офиса на куриерите или нещо подобно, някой може да се опита да му изпратите код като уж сигурен купувач, а да е някой, който иска да ви злепостави.
Но това е само идея, пак казвам, че доста сериозно трябва да се преосмисли тази система.

Мнението беше редактирано от kavenaghi: 15.10.12 - 19:32

3

Потребителят е неактивен   piromansa 

• Регистриран: 29-December 04

Преглед на мнениеniki19831a, на 15.10.12 - 08:19, каза:

Няма проблеми бейби като си толкова умен я провери колко негативни мнения имам за хората и колко положителни и после ми пиши глупости.
И да верно резнаха ни крилцата да си споделяме кой е менте и кой не.

Извинявай ако съм те засегнал но просто ти почна да казваш кой е шмекер и кой не.
И погледни колко коментара има на моя акаунт.

Чеки сега,че нещо не се разбрахме.
Значи ако искаш да си на 100% сигурен ,че всичко бачка и ще си бачка дълго време си купиш чисто ново с гаранция от магазина ама и там няма 100%
Иначе всичко си е на доверие но така може да си сигурен ,че продукта е работещ за в момента.
Другото просто си е божа работа.

А бре ти на всеки ли викаш бейби ????? Нещо да не си от обратната страна ми се струва.
0

Потребителят е неактивен   ekrem 

• Регистриран: 15-February 06
  • Град:Кърджали
здравейте с една дума мение може да се пише единствено при сключена сделка, вчера имах запитване относно обява на един потребител относно цена на стока на който въпрос можеше да се отговори с 2 думи (да може коментар на цена или не) но въпросният господин почна много грубо и арогантно да отговаря на етническа основа, и после видях че има 16 отрицателни мнения за него та ако може някой от екипа да ми каже те такива дето се мислят за велики и отговарят и пишат каквото си искат по какъв начин да се даде мнение за тях .... трябва да се осмисли системата

Мнението беше редактирано от ekrem: 29.10.12 - 21:05

0

Потребителят е неактивен   helico 

• Регистриран: 20-July 05
  • Град:Sofia
Според мен, за да работи системата кодът трябва да се вкарва на предна страница и след това АКО е валиден да препраща към секцията позитивен-негативен.
Ако кодът е невалиден да не допуска до тази страница, НО ако кодът е валиден и се стигне до позитивен-негативен отговор, но не се избере нищо, то кодът да не се брои за изразходван.
Така клиентът ще знае, че кодът е валиден и ще може спокойно да си провери стоката и чак след това да даде коментар.
Не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето е болен от шизофрения.
1

Потребителят е неактивен   Pontifex 

• Регистриран: 26-December 08
Това вече е друго нещо. Ще видим как работи и дано има защита от фалшиви рейтинги.
"Проблемът със социализма е, че в един момент ти свършват чуждите пари"
/Маргарет Тачър/
0

Потребителят е неактивен   ttimov 

• Регистриран: 03-November 11
  • Град:София
Напълно подкрепям мненията на "slimini" !! Аз НИКОГА не съм бил лъган, но така направена системата не позволява на купувача да се защити по никакъв начин.

Например: исках няколко пъти да дам отрицателно мнение за продавачи които пускат ЯВНО фалшиви и/или подвеждащи обяви... но няма как! Исках да бъдат предупредени евентуалните им клиенти - "бъдещи жертви". Например един продаваше DDR3 Corsair на която от кода на плочките в снимката на обявата се виждаше че е 2х4GB а той я продаваше като 2х8GB!

Мнението беше редактирано от ttimov: 23.12.12 - 14:58

2

Потребителят е неактивен   littlegreen 

• Регистриран: 13-February 05
Аз не прочетох докрай цялата тема и с риск да повторя някой по-нагоре (понеже гледам, че се ръфате като гладни вълци само) само да попитам:

Не може ли да се добави някакъв модул на странциата, който да изпълнява следната функция:

1. Купувачът (който ще наричам "клиент" по-натам) отбелязва(просто чрез натискане на 1 бутон, за да не се усложнява?), че си е поръчал предмет от дадена обява.
2. Продавачът потвърждава продажбата в сайта(Натиска бутончето "Да бе - тоя същия калмук ми го поръча тва..."), след което клиента автоматично си получава кода. По този начин Продавачът няма контрол върху кода, няма копи-пейст и няма как да даде фалшив код на клиента -=> по-трудно е клиента да остане излъган.
3. Пратката пристига
а) Всичко е наред -> Позитивно мнение.
б) Нещо не е наред -> Негативно мнение.
0

Потребителят е неактивен   olex 

• Регистриран: 14-March 13
Здравейте
Някой знае ли как да се свържа с админите?
Преди половин час пуснах СМС а сметката ми е празна!
Тел: 0878219985
0

Потребителят е неактивен   Bolero 

• DJ
  • Преглед на блога
  • Група: Root Admin
  • Регистриран: 19-January 38
Проблема е оправен Olex
0

Потребителят е неактивен   georgefityla 

• Регистриран: 29-June 05
Бот ли е налазил обявите последните обяви от днес са на с над 300 гледания.. което не е нормално...
0

Потребителят е неактивен   redkiril 

• Регистриран: 26-October 04
  • Град:Карнобат
  • Интереси:Компютри, Здраве , Секс , Образование, Наука, Политика , Финанси , Филми , Музика
Честито за усложняването на обявите. Кодове, ключета и щуротии...
0

Потребителят е неактивен   ummng 

• Регистриран: 13-June 05
Аз съм на същото мнение - мисля че излишно се усложняват нещата - ако наистина е система за рейтинг
трябва да е по-просто ако искате да контролирате продажбите - тоест да си получавате комисионна тогава
нещата се изясняват но все-пак трябва да се види в Ибей примерно как е а да не се измислят нови неща.
0

Потребителят е неактивен   SpellCaster 

• Регистриран: 13-May 04
Добре, искам да оставя положителен резултат за boxxo, но обявата вече е изтекла. Какво правим?
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login