Форум

Data.BG Форуми: Java технологии - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Java технологии

Потребителят е неактивен   HoTBanG 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 14-May 09
Здравейте, все още съм нов в Java, но искам да попитам по опитните към кое да насоча повече усилия..
Имам предвид mobile, web, desktop, IoT или нещо друго, понеже мисля вече ми стигат конзолни приложения
и искам да се насоча към нещо с GUI...може би JAVA FX или нещо друго...
Изобщо дайте някакви препоръки и насоки, все ще са ми от полза. Благодаря!
1

Потребителят е неактивен   brigadier 

• Регистриран: 25-December 05
За desktop - JavaFX8
За web ти трябват основите на Javascript + CSS, на JavaEE + framework : http://www.dailyrazo...web-frameworks/
Mobile не знам дали някой още ползва - почваш Android
С IoT нямам опит

Има едно сайтче периодично пускаха брошурки какви неща се ползват на всякакви езици : https://www.developereconomics.com/

Като цяло, първо трябва да си измислиш проект какво трябва да прави готовият продукт и да тръгнеш да го сглобяваш. В течение на работата се разбира кое е подходящо за него, и кое не става. Иначе може да се заровиш в хиляди страници теории залудо
2

Благодаря за бързия отговор, иначе си много прав, да!
Трябва да реша първо какво ще правя като проект и след това да мисля за
технологиите, които ще са ми нужни..защото само по себе си JAVA API e огромно като
обем четиво а реално ще са ми нужни няколко неща от него. Иначе виждам доста голям потенциал
за web learning apps, отколкото за десктоп или мобайл приложения.
Цялата тема е повдигната защото искам да си направя някакво скромно портфолио
с проекти, които решават реални проблеми..а не само някакви решени задачи и т.н.
Ако имате някакви идеи, споделяйте. Не е нужно да е нещо нечувано, може да е правено
100 пъти, но да има някаква реално полза от такова нещо и аз да си му добавя мои допълнителни
функционалности и т.н
1

За идеи - регистрираш се в Upwork.com (или подобен), слагаш си области, в които искаш да се профилираш и почваш да преглеждаш кой какво търси, докато попаднеш на нещо интересно.
Учебни материали за Андроид и Java има най - много в Udemy и Udacity, също и в Lynda. Има доста безплатни, скъпите могат да се намерят и по торентите. Също и в Coursera могат да се записват безплатни курсове в реални вузове (за безплатните има ограничения, напр че са на запис, или не можеш да оценяваш домашни и получаваш оценки) .
2

Да, всички изброени от теб учебни платформи са супер и имам някои от курсовете им, специално на Udemy
курсовете са между 10 и 15 евро за учебен модул, което е колкото една книга и цената си е много приемлива.
Някои от тях се намират и по тракерите, но най-основите им. Благодаря все пак. Завършвам си до седмица книгата
и почвам да кодя защото само с четене не става, нито пък само с кодене без някаква основа. А бг академии и курсове
не мисля че са ми нужни защото реално няма да науча нищо повече от една качествена книга/урок с малко практика,
а таксите никак не са малки. Въпреки всички лидери са ми Телерик, но за жалост съм от Пловдив и няма как да се
възползвам от знанията на техните лектори, а според мен почти всички са на много високо ниво.
1

Някой ако му трябват книжки : попаднах на едно място има 3700 броя (40 ГБ) , не са само за Java. Пак там надолу из коментарите един е качил и 350 ГБ уроци.

http://rustracker.xy...c.php?t=5370129
1

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login