Форум

Data.BG Форуми: От: Войната в Украйна - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

От: Войната в Украйна От тема №: 2184393

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California
Яко секс е имало.

Аз съм военен инженер на Украйна + офицер EOD. Служил съм в Донбас преди неотдавнашната инвазия.

Наскоро изпълних мисия, която оказа огромно влияние върху руските загуби и напълно прецака плановете им да обградят Лисичанск. Първоначално имаше разузнаване от фронтовите части, че от другата страна на реката има руснаци и събират различни превозни средства. И така, моят командир ме помоли на 6 май като един от най-добрите военни инженери да направя инженерно разузнаване на река Сиверски Донец. Заедно с разузнавателните части за подсилване отидох да изследвам района на Григоровка и Белогоровка на 7 май.

Предните части в Белохоривка съобщиха, че множество превозни средства на Русия се събират от другата страна на реката. Проучих района и предложих място, където руснаците могат да се опитат да монтират понтонен мост, за да стигнат от другата страна. И използваните далекомери, за да разберат, че реката е широка 80 м, така че руснаците ще се нуждаят от 8 части (по 10 м всяка) от моста, свързани, за да стигнат до другата страна.

Публикувано изображение

При това течение на реката знаех, че ще им трябват моторни лодки, за да уредят такъв мост, и ще им отнеме поне два часа работа. Отне ми един ден да проверя всичко. И аз трябваше да го направя на 8 май. И така, съобщих тази информация, която имах, на моите командири. Също така казах на отдела, който наблюдаваше тази част от реката, че трябва да внимават за шум от моторни лодки.

Видимостта беше гадна в района, защото руснаците запалиха ниви и гори и хвърляха много димни гранати. На всичкото отгоре беше мъгла. Трябваше да чуят звука. И го направиха на 8 май рано сутринта. Точно на мястото, което казах. И аз бях там, за да го проверя - и видях с моя дрон как руснаците правят моста на Понтона. Докладва се незабавно на командирите. Поглеждайки назад, мисля, че моите разузнаване + намеци към реката оказаха най-голямо въздействие. Надиграх инженерите на руската армия.

Руснаците се опитаха да поставят мост ТОЧНО на мястото, където предположих. Речното звено не е видяло RU единици, но е било в състояние да чуе моторни лодки и да докладва незабавно . Артилерията беше готова.

Успяхме да потвърдим, че руснаците са монтирали 7 части от моста от 8. Руснаците дори са успели да преместят някои войски и превозни средства над реката. Започнаха битки. След ~20 минути след като разузнавателното подразделение потвърди, че руският мост е монтиран, ТЕЖКАТА АРТИЛЕРИЯ се сблъска с руските сили, а след това и авиацията се включи.

Все още бях в района и никога през живота си не съм виждал/чувал толкова тежки битки.
След един ден на битки, сутринта на 9 май мостът падна. Някои руски сили (~30-50 превозни средства + пехота) бяха заседнали от украинската страна на реката без обратен път. Те се опитаха да избягат, използвайки счупен мост. След това се опитаха да уредят нов мост. Тогава авиацията започна тежки бомбардировки над района и унищожи всички останки на руснаци там, както и други мостове, които се опитаха да направят.

Слуховете казват, че жертвите са около 1500 руснаци.

Стратегическата им цел беше да пресекат реката и след това да обградят Лисичанск. Ужасно се провалиха.
Понтонният мост на 10 май беше напълно разрушен. Точно тогава започнахте да получавате всички снимки от района. Бях на място, вършех си работата там, заедно с други украински герои. Изпълних своята част и това имаше значително влияние.

Горд съм да служим на Украйна!
Целият разказ от него в twitter - https://twitter.com/...506107615584256

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
1

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login