Форум

Data.BG Форуми: Data.BG - Мигриране на поща към нова платформа - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Data.BG - Мигриране на поща към нова платформа

Потребителят е неактивен   Bolero 

• DJ
  • Преглед на блога
  • Група: Root Admin
  • Регистриран: 19-January 38
  • Град:София
Здравейте,

С настоящота тема Ви информираме, че считано от месец май 2015 г. пощенските кутии, асоциирани с домейн data.bg ще бъдат поддържани от нашия партньор СуперХостинг.БГ. Промяната се налага, тъй като от края на месец април 2015 г. Google спират поддръжката на услугата, която осигуряваше функционирането на пощите до момента.

До 12 май трябва да прехвърлите всичките си документи и снимки на вашия компютър от Google акаунта.

Пощата ви я прехвърляме автоматично.

След това той ще бъде деактивиран за постоянно.

За прехвърлянето на услугата не се изискват допълнителни действия от Ваша страна. Предстоящата миграция няма да се отрази на нормалното ползване на пощенските кутии.

За да проверявате пощенската кутия след 01 май 2015 г. е необходимо да ползвате следните настройки:

Уебмейл: https://email.data.bg
Потребителско име: Пълният имейл адрес (напр. ime@data.bg)
Парола: Паролата за имейл адреса

Настройки за имейл клиентски програми (Outlook, Mozilla Thunderbird и др):

Входящ сървър: email.data.bg
Изходящ сървър: email.data.bg
Потребителско име: ime@data.bg
Парола: Паролата за имейл адреса

За да изпращате писма след миграцията опцията за SMTP аутентикация задължително трябва да бъде включена.

Допълнителна информация за настройките можете да намерите на адрес:
http://help.superhos...e-mail-settings
Препоръчително е, ако ползвате контактна книга, да я експортирате предварително във формат vCard. Информация как да направите това, можете да намерите на адрес: https://support.goog...wer/24911?hl=bg

След миграцията на пощата ще имате възможност да продължите да ползвате услугата без допълнително заплащане за срок от 45 дни. В рамките на този период СуперХостинг.БГ ще направят анализ на потреблението на услугата, на база на който ще подготвят и ще Ви изпратят ценово предложение за подновяване на услугата, което ще отговаря на използваните ресурси.

При проблем с пощата моля пишете на:

support@superhosting.bg
1

Потребителят е неактивен   cvbx 

• Преглед на блога
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 09-June 06
  • Град:Vostro 470 (Mid 2012)разл EKATTE: 10971
работи.....ама е с париииииииии
http://hardwarebg.co...=1&d=1427856687
убава работа,ама....... :excl:

Мнението беше редактирано от cvbx: 05.05.15 - 10:14

1

Потребителят е неактивен   gad 

• Регистриран: 14-October 03
  • Град:Варна/София/London
Да това е малко глупаво с заплащането дълги години ползвам услугата и да не кажа, че имейла от дата се превърна в основния ами сега ще трябва да плащам зада го ползвам това си е малко изнудване в последния момент. Едва ли ще продължа да заплащам за тази услуга ако се наложи.
"Аз, знам, че нищо незнам!"
2

Потребителят е неактивен   szBg 

• Регистриран: 11-December 09
При положение, че има сума ти добри БЕЗПЛАТНИ пощи, не виждам кой малоумник ще плаща, ама знам ли, все ще се намери кандидат :8)
2

Потребителят е неактивен   FarmDve 

• Регистриран: 14-March 06
  • Град:Ямбол
Това е тъпо, но имам нужда от имейла ми. От почти десет години знаете ли в колко сайтове и услуги съм се регистрирал.
i5-4670k, ASRock Z87 Pro4, Gigabyte GTX 760 Windforce3x+Sapphire HD5850+ASUS EAH5870, Chieftec 600w, 2x1GB Kingmax 1333MHz+1GB A-data, WD Caviar Blue 640GB, LG Flatron W2261VP-PF, Cooler Master Hyper 212+

Bitcoin miner since April 2011.
0

• DJ
  • Преглед на блога
За съжаление Google решиха да спрат тази услуга, ние не можем да подържаме email-и защото нямаме опит в това, а не искаме някой да си изгуби пощата.

Поради тази причина се обърнахме към SuperHosting.
0

Потребителят е неактивен   halek 

• Регистриран: 22-September 12
  • Град:Сапарева баня
А какво ще стане с пощата ако не си платим?
- Каква странна илюзия е да мислим, че красивото
е добро..
Лев Толстой

Един урок се повтаря, докато го научиш!
Живота ще продължава да проверява, дали
си го научил!
1

Потребителят е неактивен   FarmDve 

• Регистриран: 14-March 06
  • Град:Ямбол

Преглед на мнениеhalek, на 03.05.15 - 17:04, каза:

А какво ще стане с пощата ако не си платим?

+1, ще си платя за в момента, но после ще гледам да си сменя имейла във всички услуги.

Мнението беше редактирано от FarmDve: 03.05.15 - 22:22

i5-4670k, ASRock Z87 Pro4, Gigabyte GTX 760 Windforce3x+Sapphire HD5850+ASUS EAH5870, Chieftec 600w, 2x1GB Kingmax 1333MHz+1GB A-data, WD Caviar Blue 640GB, LG Flatron W2261VP-PF, Cooler Master Hyper 212+

Bitcoin miner since April 2011.
0

• DJ
  • Преглед на блога
FarmDve напълно нормално e да сте ядосани, но вината не е в нас.

Зa да не се налага да плащате каквото и да е, първия месец никой не плаща нищо, време предостатъчно да си прехвърлите пощата където решите за добре, ако не ви хареса предложенито от SuperHosting.
0

Потребителят е неактивен   adb 

• Регистриран: 01-April 06

Преглед на мнениеBolero, на 04.05.15 - 10:16, каза:

Зa да не се налага да плащате каквото и да е, първия месец никой не плаща нищо, време предостатъчно да си прехвърлите пощата където решите за добре, ако не ви хареса предложенито от SuperHosting.

Защо не предложите email forward така ще можем да запазим пощите си, а вие няма да се занимавате в администрирането им.
0

• DJ
  • Преглед на блога
Защото някой трябва да го направи този email forward и трябва да се намира някъде, както и не за всички това ще бъде решение.
0

Потребителят е неактивен   dsa1bg 

• Регистриран: 30-April 15
Здравейте,
От месец май вече не мога да влезна в пощата си.
Моля на мейл dsa1bg@abv.bg, да ми изпратите ново име или парола, просто не знам какво е сменено. Старият ми мейл в датата е darsov@data.bg.
0

Потребителят е неактивен   sbojikravov 

• Регистриран: 03-January 07
  • Град:Варна
Добре де

Цитат

DataBG is part of the MSKey Group media network

Която от своя страна се оказва

Цитат

Sportal Media Group е най-голямата интернет медийна група на българския пазар. Само 6 години след основаването на Sportal.bg компанията управлява портфолио от 40 уеб сайта и над 45 фен страници в социални мрежи.
За 2012 г. компанията реализира 3,7 млн. евро приходи (Официални данни на Търговския регистър).
·110 служители.
·Над 600 статии публикувани всеки ден.
·Редакционни екипи с над 15 години опит.
·Собствено телевизионно студио и възможности за излъчване на живо.

Бла бла бла ..... и нямате ресурси и хора да подържате една поща?
Легендата гласи че колкото по голяма е цифрата срещу "Мнения: " толкова повече пораства пишката!
2

Потребителят е неактивен   gad 

• Регистриран: 14-October 03
  • Град:Варна/София/London

Преглед на мнениеBolero, на 04.05.15 - 10:16, каза:

А защо не избрахте подобната на тази услуга в hotmail или yahoo те също имаъ подобна услуга като на gmail и също е безплатна.
Затова казах че е изнудване и това не е най-удачния вариант за нас потребителите.

Преглед на мнениеsbojikravov, на 04.05.15 - 23:15, каза:

Добре де

Която от своя страна се оказва

Бла бла бла ..... и нямате ресурси и хора да подържате една поща?

Не само това, а и SuperHosting като компания умира на пазара има толкова много фирми като нея и чуждите фирми предлгат къде о-добри условия на по ниски цени. Клиентите намаляват, а хората имат разходи и миграция на един емайл безплатен би донесло спасителни средства може би и ще отложи малко началото на края.

Мнението беше редактирано от gad: 05.05.15 - 06:58

"Аз, знам, че нищо незнам!"
0

Потребителят е неактивен   tonton 

• Регистриран: 15-March 04
Оказа се, че не само пощата мигрира... Акаунта в GOOGLE е деактивиран. Това ми писаха, когато им попълних формуляра:

Здравейте,

Профилът Ви в Google Apps е деактивиран от администратора Ви. Моля, свържете се с него за още информация. Обикновено това е човек извън Google, който е настроил профила Ви в Google Apps.

Поздрави,

Екипът на Google Профили

0

Потребителят е неактивен   ishtev 

• Регистриран: 13-November 03
Има ли начин да си възстановим акаунтите в GOOGLE. Имам приложения които ползвам и сега нямам достъп до тях. От Google пишат, че трябва администратора на домейна data.bg да отключи акаунтите.
0

Потребителят е неактивен   bobya 

• Регистриран: 17-April 03
На мен ми е интересно коя точно услуга са спрели Гугъл та се наложи тая миграция. Тъй като по моя информация единственото нещо което Гугъл спират в кара на Април са стари API-та версия 1.1 и ги заменят с версия 2.0.

Инфо тук и тук

Но тук определено не става въпрос за спиране на каквато и да е услуга. Та бих искал да помоля от мое име , както и от името на всички други заинтересовани потребители да ни дадете повече информация за услугите които Гугъл спират. Линк директно към техния анонс би било най-подходящо.

Благодаря предварително.

Мнението беше редактирано от bobya: 05.05.15 - 09:59

5

Потребителят е неактивен   cherryboy 

• Регистриран: 22-March 05
  • Град:DC
И сега искате да ми кажете, че съм принуден да заплащам, тъй като ще ми е трудно да си сменя email-a навсякъде понеже ползвам услугите Ви от поне 7 години? Аз също искам да знам коя услуга са спрели да поддържат Гугъл? Кога предупредихте за това, защото докато ползвахте Гугъл щеше да е по-лесно миграцията отколкото сега нали, или бъркам? Много съм разочарован.... :emote_focus:
2

• DJ
  • Преглед на блога
Ето цялото писмо от Google има най отдолу телефон и email можете да пишете и да ги питате защо си спряха услугата.

March 26, 2015

Subject: Reminder Notice of Non-Renewal of The Google Apps - ISP Partner Edition Agreement.

Dear Administrator,

Thank you for being a Google customer and for using Google Apps ISP Partner Edition (collectively, "Partner Edition").
As part of Google's integration plans, we have elected to discontinue providing the Partner Edition Services going forward. As provided in the Agreement between Google Inc. and data.bg, this letter serves as your formal notice that the Services will not be renewed, and our Agreement with you will terminate on 5/2/2015.

Any other Google services you have purchased (or resold, if applicable), in addition the Partner Edition product and services, will not be affected by this change. Please also note that this notice of non-renewal does not relieve you of any payment obligations you may have under the current Agreement and that you remain responsible for remitting any such owed payments in full by the applicable invoice due date for the Services.

We have prepared an Administrator transition resource website
(https://support.goog...sition/go/admin) and an End User resource website (https://support.goog.../appstransition) to assist you through the transition. This resource center presents some of the migration options available to you and provides instructions that you can share with your customers.

Decide if you're planning to move your user's contact and email data.
If you decide to move your users to the new service platform, you can help them out by moving their email, calendar, and contacts for them. Your users will need to move all other account data themselves. We provide instructions to help you and your users through this process. There are also venders, such as Shuttle Cloud (https://shuttlecloud.com/), who specialize in migration. Some vendors provide migration services as well as the platform.

We regret any inconvenience this may cause, and thank you again for your business. If you have any questions, please contact your Account Manager below.

Account Manager: John Coull
Phone Number: 212- 565-3131
Email Address: johnbc@google.com

Sincerely,
Omid Kordestani
Chief Business Officer
0

Потребителят е неактивен   cherryboy 

• Регистриран: 22-March 05
  • Град:DC
А Вие какво правихте от 26 Март до сега, че не ни предупредихте за това???
2

Споделете тази тема чрез:

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login