Форум

Data.BG Форуми: Тема за дребни въпроси - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (138 Страници) +
  • « Първа
  • 136
  • 137
  • 138
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Тема за дребни въпроси Въпроси, които не заслужават собствена тема

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Скаузър
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
пфу, нямат dvi DELL Optiplex 790 TOWER
има ли разлика за hd ready дали ще е dvi или vga
- How does it feel to take a human's life?
- I wouldn't know, I've only killed communists.
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Де го взема тоз HD Ready монитор!? :unsure: Или е ТВ?
Да, определено има разлика. DVI е цифров сигнал, VGA - аналогов.
ЕДИТ: Демек DVI е по-добре.

Нямаш ли си HDMI на дъното? Има преходници DVI <--> HDMI, с които може да стане. ;)

Мнението беше редактирано от nakibest: 22.01.21 - 14:20

Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е активен   kilimskonci 

• Регистриран: 30-May 06
  • Град:София
HD ready на 60 херца няма проблем с VGA. Аз дълги години си ползвах стария монитор на full hd и 60 херца през VGA и нямах проблеми.
2

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Не съм казал, че ще има "проблеми", а че е по-добре цифров сигнал от аналогов. Иначе, че аналоговият VGA порт ще предава сигнал и работи това си е така. :)
EDIT: Хеле пък ако е като при теб, на Full HD. :-)

Жената има много подобен Dell комп, който ползва за сървър и съм ѝ дал DP -- HDMI кабел, че чудото си няма HDMI, нито DVI.
Мониторът е eдин мой стар Acer 24" Full HD - той пък си няма HDMI и DP, защото е доста стар и затова е със преходник DVI <--> HDMI, май с една моя ATI HD4870 дойде в комплекта. ;)
Демек имаме DP в единия край -- HDMI -- DVI в другия. :D

(Звук май не носи така, но той Dell сървърът си има вътре в кутията някакъв говорител вграден та засега на жената ѝ стига.
Тя предимно от лаптопа си работи, така че слабият звук на сървъра не е фатален.)

Мнението беше редактирано от nakibest: 22.01.21 - 16:02

0

Потребителят е неактивен   rammkopf 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 13-July 03
  • Град:Варна
  • Интереси:К'во ли не ...
Постът ми събра 5 плюса, обещах да разкажа теорията. :Д

Електростатика. За да се натрупва прах по перките на вентилатора и да остава там, значи пластмасата на вентилатора и прашинките са разноименни заряди. Когато по перката полепне достатъчно дебел слой прах, следващите прашинки, които идват засмукани във въздушния поток, няма да залепват толкова лесно към перката - прахът, който вече е залепнал там, не само пречи, но и активно се стреми да отблъсква другите прииждащи прашинки, тъй като едноименните заряди се отблъскват едни-други.

В този ред на мисли, достатъчно е само да продухаш вентилатора, за да се махне слоят от слабосвързан прах. Този, който вече здраво се е спекъл върху витлата, няма много смисъл да се маха.

Сега, ако прахът е залепнал, защото е мазен (живеете на отворен прозорен, гледащ към главна улица, та всички мазни черни пушеци от дизелочи и маслочи се засмукват вътре), или пък влажен, това е друго. Тогава може би е добре да се почистват редовно, защото непрекъснато ще полепва повече и повече мазен/влажен прах, който постепенно ще се натрупва и нарушава профила на витлото, и така вентилаторът става неефективен.

Вие какво мислите по въпроса? Как процедирате с вентилаторите и защо?
How much wood would a woodchuck chuck, if a woodchuck would chuck wood?
1

Потребителят е неактивен   QuantumFireball10 

• Регистриран: 04-February 12

Преглед на мнениеrammkopf, на 22.01.21 - 20:18, каза:

Постът ми събра 5 плюса, обещах да разкажа теорията. :Д

Ако е моя машина или клиентска, който иска бързо и евтино работата да се свърши, само мокри кърпички, спирт, духане.

Ако е машина която съм сглобил, и я продавам, рециклирана реставрирана, реновирана както искаш му казвай.

Тогава, разглобяване, пране с обезмаслител, на перките и радиаторите, и 50лв да искам за дадена машина или 300лв и двата случая няма значение,
Машината трябва да блести, ама на всякъде всичко Радиатора да лъщи, както тия където перат двигателите на коли нов внос.

Магията да няма едно мазно петно и всичко да свети и да се върти както трябва, това нещо продава, и отделно мирише на хубаво, а не клиента да пусне компа втора употреба и да замише на пръдня от мръстотия от компа, такива работи са абсурдни и недопустими за мене.

Мнението беше редактирано от QuantumFireball10: 22.01.21 - 22:26

Публикувано изображение

Laptop: Dell Latitude D610, CPU: Pentium M 730 1.60GHz, Ram: 2GB Dual channel DDR2-533MHz, GPU: Intel 915GM HDD: fujitsu siemens 40GB ATA-100 5400RPM 8mb кеш, Sony CDRWDVD CRX880A Combo, LG, Екран: 14.1 Матов 1024х768, OS: Win7 x86 Home Premium.
0

• Дата бг приятел
За търговския вид ми е ясно. Аз съвсем друго нещо питах.
0

Потребителят е неактивен   QuantumFireball10 

• Регистриран: 04-February 12

Преглед на мнениеrammkopf, на 22.01.21 - 22:25, каза:

За търговския вид ми е ясно. Аз съвсем друго нещо питах.

мойте наблюдения са колкото по чисто, толкова по чисто остава и да не се пуши в стаята.

полепнала прах по перките с издухване бърсане, после и да си прал радиатора, мръстотията пак се връща в радиатора.
Ако си изчистил хубаво перката, не хвърля мръстоията пак на радиатора, остава чист за дълго време.
има и друго, ако по перката няма прах е по ефективна дори съм наблюдавал сваляне на 4-5 градуса, явно загребва по ефективно въздух, демек чист радиатор мръсна перка, не е добре, особено малки перчици, за големи няма значение толкова.

Мнението беше редактирано от QuantumFireball10: 22.01.21 - 22:34

Публикувано изображение

Laptop: Dell Latitude D610, CPU: Pentium M 730 1.60GHz, Ram: 2GB Dual channel DDR2-533MHz, GPU: Intel 915GM HDD: fujitsu siemens 40GB ATA-100 5400RPM 8mb кеш, Sony CDRWDVD CRX880A Combo, LG, Екран: 14.1 Матов 1024х768, OS: Win7 x86 Home Premium.
0

• Дата бг приятел

Преглед на мнениеQuantumFireball10, на 22.01.21 - 22:31, каза:

Ако си изчистил хубаво перката, не хвърля мръстоията пак на радиатора, остава чист за дълго време.

Защото полепва по перката, да. :)
1

Споделете тази тема чрез:

• (138 Страници) +
  • « Първа
  • 136
  • 137
  • 138
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login