Форум

Data.BG Форуми: Софтуерен или хардуерен проблем - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Софтуерен или хардуерен проблем

Потребителят е неактивен   fatb0y 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 05-July 15
  • Град:Русе
Ами, да, дано го оправят, че го оставих преди 3 дни и вчера уж щеше да има отговор, но така и никой не се обади, днес същата работа, надявам се щом се бавят да го оправят поне тоя компютър.
А относно продавалника това е второто счупено нещо, което си купувам, предното беше самсунг галакси с8 със прецакан дисплей, ама го оправих и продадох, да видим тука ще имам ли същия късмет.
0

Потребителят е неактивен   QuantumFireball10 

• Регистриран: 04-February 12
  • Град:София

Преглед на мнениеfatb0y, на 17.10.20 - 21:01, каза:

Ами, да, дано го оправят, че го оставих преди 3 дни и вчера уж щеше да има отговор, но така и никой не се обади, днес същата работа, надявам се щом се бавят да го оправят поне тоя компютър.
А относно продавалника това е второто счупено нещо, което си купувам, предното беше самсунг галакси с8 със прецакан дисплей, ама го оправих и продадох, да видим тука ще имам ли същия късмет.

винаги има риск. продава се 2-ра употреба неща. ясно е че за да е там, значи или е излязло от оборот нещото или му има нещо.

пазарувам от там и от други два такива подобни сайта, от когато са се пръкнали и отделно и от сервизи магазини и т.н. втора ръка.

не помня точно колко развалени неща са ми продавали, да кажем 5-6. а съм купувал 300. и кусор. и ще продължавам да купувам.

Проблемът е, че сте с негативна нагласа сега. а преди сте бил с положителна.

Много често купувам от там и развалени неща. или си ги поправям или ползвам за части.

ОЛХ и подобни такива неса за пазаруване (чиста монета). Ако искате без риск се купува от магазини за 2-ра ръка и тем подобни, там си издават и гаранции и документи но и цените са други там по-високи.

Едит: Рядко са случайте при който там се уцелва кьоравото, котаго си купиш нещо за малко пари,, че работи и ти върши работа, и това се получава от пренасищане на пазара или човека който го продава просто си има по добро поради някакви обстоятелства.

Мнението беше редактирано от QuantumFireball10: 17.10.20 - 21:42

PC: Lenovo M58p Tower: CPU: Xeon 771 X3323 2.5GHz cooler: Titan TTC-NK34TZ, Ram: 10GB DDR3 Kingstone Hyper X 1066mhz, Sound PCI: Creative SB0460, SSD Micron 128GB, PSU: Model: LC-B350ATX , DVD-RW Sony-NEC sata, HDD: WD Blue 500GB 7200rpm. GPU: Integrated On Board: Intel GMA 4500 1759mb, OS: Win7 x64 Home Premium.

Laptop: Dell Latitude D610, CPU: Pentium M 730 1.60GHz, Ram: 1GB Dual channel DDR2-533MHz, GPU: Intel 915GM HDD: fujitsu siemens 40GB ATA-100 5400RPM 8mb кеш, DVD-ROW LG, Екран: 14.1 Матов 1024х768, OS: Win7 x86 Home Premium.
0

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09
  • Град:София

Преглед на мнениеQuantumFireball10, на 17.10.20 - 21:27, каза:

винаги има риск. продава се 2-ра употреба неща. ясно е че за да е там, значи или е излязло от оборот нещото или му има нещо.

Някаква сигурност има ако си купувате втора ръка неща с оставаща гранция,макар че аз си взех видео карта с 1 год гаранция,която се оказа че е изтекла преди 1 година,просто се доверих на продавача и не прегледах пратката,но пък за сега си работи.

Иначе да трудно може да имаш вяра на непознат човек,особенно когато е на подозрително ниска цена,но нищо не пречи да си купите и неработещо нещо на нормална цена за 2ра ръка,което е още по-тъжно.

Като цяло аз рядко съм си купувал нова техника,всичко може да се намери на прилична цена с оставаща гаранция или дори чисто нови неща по някаква причина не влезли в употреба.

А към автора,според мен си направил грешка,че си взел компютър на толкова годинки втора ръка.Клкото и евтино да е няма вечни неща,ако ще купуваш втора ръка нека поне да е нещо излезноло преди година-две,всичко друго както си разбрал крие риск заради амортизацията с времето.

Мнението беше редактирано от My7hY: 18.10.20 - 02:25

0

Купуването на втора ръка продукти винаги е криело рискове - спор няма. Но за себе си мога да кажа, че досега не съм продал един дефектен или развален продукт в OLX или където и да е другаде за покупки на неща втора ръка. Просто не смятам, че мога да нашия някого с нещо развалено, което явно го е искал и си е представял как го ползва и му се радва, а идва развален продукт и човека е дал пари за това нещо. Пари, които може да са били спестявани месеци или човека се е лишавал за да купи въпросния продукт.
А по темата - надявам се да оправят компютъра, но после всеки път ще има страх при слагането на каквито и да е компоненти в него. В случая вентилатора за извеждане на топлия въздух трябва да се сложи, чакам и външната видео карта, която сигурно идва от Папуа Нова Гвинея, като изключим факта, че първата пратена беше два пъти по-слаба.
Идеята на ремонта за мен поне в случая е да отстранят проблема, а не на цената на всичко системата да проработи, без да се знае къде е бил проблема и всякото "бърникан" по кутията да води до сервиз.
1

Здравейте, днес получих заветния отговор от сервиза. Оказа се, че освен наиграна карта и наиграно ССД, съм се сдобил и със захванване, на което е имало бележка да се прати на сервиз, защото не е добре. Значи от него се е чувало виенето на вентилатора и скърцащото въртене. Поръчах си ново захранване и се надявам вече всичко да е наред. Ще пиша като сглобя конфигурацията да кажа как е.
Имам и един въпрос: нужно ли е на Windows 10 да тегля драйвери за дъното или не? Защото за конректното мое има само windows 8.1 x64 които са според мен съвместими с Windows 10, ама все пак ми се иска да чуя и вашето мнение?

Мнението беше редактирано от fatb0y: Вчера, 19:22

0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login