Форум

Data.BG Форуми: Софтуерен или хардуерен проблем - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Софтуерен или хардуерен проблем

Потребителят е неактивен   fatb0y 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 05-July 15
  • Град:Русе
Здравейте, закупих си компютър на старо (ГОЛЯМА ГРЕШКА), накратко конфигурацията: Core i5-2500 3.3 GHz, 10 GB Ram, Palit GeForce GTX 1050 Ti, SSD и HDD...
Включвам вчера компютъра, зарежда и забелязвам, че като вляза в различни менюта излизат следните ситни шарени точици по целия дисплея, все едно не е добър сигнала на картината. Прилагам снимки:
https://ibb.co/3BbVrVQ
https://ibb.co/hLbgY5P

Инсталирах последна версия на драйверите за видео, инсталирах ъпдейти, но не смятам, че проблема е софтуерен. Та въпроса ми е:
1. Видеокартата започнала ли е да си заминава?
2. Проблема може ли да е във HDMI кабела, макар че не смятам, с два кабела пробвах?

Освен този проблем има и друг... SSD-то има проблем. При проверка с disk genius на S.M.A.R.T. функцията, на раздела wear leveling count на статус пише BAD. То ясно, че е зле работата, но някой може ли да ми поясни колко е зле? Отделно не ми дава да запиша уиндоуса на ssd-то, казва ми че скоро може диска да дефектира.

И ако се окаже, че проблема е от видеокартата мисля да си взема този radeon
https://plasico.bg/v...-led-66112.html

Ще става ли за игри?
Благодаря предварително за информацията и помоща.
0

Потребителят е неактивен   Proximity87 

• Регистриран: 12-January 12
  • Град:София
Привет.
Почти е сигурно, че е видеото. 98%.
Но не ти препоръчвам тази видео карта, изобщо.. :)
Щом искаш да е ново по-добре вземи това. - https://plasico.bg/m...-4g-115257.html
Относно ССД-то има много евтини дискове към този момент. Така, че най-добре си вземи един нов... : )
https://plasico.bg/c...-ssd-73637.html

Поздрави.
1

Преглед на мнениеProximity87, на 09.10.20 - 23:06, каза:

Привет.
Почти е сигурно, че е видеото. 98%.
Но не ти препоръчвам тази видео карта, изобщо.. :)
Щом искаш да е ново по-добре вземи това. - https://plasico.bg/m...-4g-115257.html
Относно ССД-то има много евтини дискове към този момент. Така, че най-добре си вземи един нов... : )
https://plasico.bg/c...-ssd-73637.html

Поздрави.

Благодаря за бързия отговор. Гоня бюджет за карта до 200 лв, нямам повече, а за ССД това което сте ми пратили е добър избор. Ако ви е удобно препоръчайте ми карта добра до 200 лв, тази я избрах заради 256 битовата шина, но съм толкова бос по тая тема, затова ако ви е удобно предложете друга карта? И ако може да ми кажете защо тази не е добра, кое е слабо в нея?
Идеята ми е картата да е добра за игри

Мнението беше редактирано от fatb0y: 09.10.20 - 23:12

0

Преглед на мнениеfatb0y, на 09.10.20 - 23:11, каза:

Благодаря за бързия отговор. Гоня бюджет за карта до 200 лв, нямам повече, а за ССД това което сте ми пратили е добър избор. Ако ви е удобно препоръчайте ми карта добра до 200 лв, тази я избрах заради 256 битовата шина, но съм толкова бос по тая тема, затова ако ви е удобно предложете друга карта? И ако може да ми кажете защо тази не е добра, кое е слабо в нея?
Идеята ми е картата да е добра за игри

Картата, която сте посочили е за копаене на крипто валути.(Mining). ASUS Radeon RX 470 Mining
Най-малкото има само един DVI порт. Да не навлизам в подробности.. ;)

Нова видео карта до 200 лева е трудна задача, като цяло. Говорим за карта, която да върши някаква прилична работа. И за игри на 1080p
По-добре е да намерите още 100 лева и да вземете горе-посочената. Но, ако все пак няма начин и държите да е веднага.....
https://ardes.bg/pro...4gbd5-dh-176151

Мнението беше редактирано от Proximity87: 09.10.20 - 23:23

0

Преглед на мнениеProximity87, на 09.10.20 - 23:22, каза:

Картата, която сте посочили е за копаене на крипто валути.(Mining). ASUS Radeon RX 470 Mining
Най-малкото има само един DVI порт. Да не навлизам в подробности.. ;)

Нова видео карта до 200 лева е трудна задача, като цяло. Говорим за карта, която да върши някаква прилична работа. И за игри на 1080p
По-добре е да намерите още 100 лева и да вземете горе-посочената. Но, ако все пак няма начин и държите да е веднага.....
https://ardes.bg/pro...4gbd5-dh-176151

Да, наистина, картата е само за КОПАНЕ... Моя грешка :). Тази която сте ми пратили не е лоша, говоря за втората. Може да помисля и първата да взема. Благодаря за отделеното време.
0

Потребителят е неактивен   raze79 

• Регистриран: 16-September 19
Тествай компютъра на друг монитор. Също така имаш вградено видео, тествай с него дали ще го има проблема. Най-добре закарай всичко в някой сервиз за диагностика, там ще ти кажат дали някой компонент има проблем и какъв е.
Case Thermaltake Versa N21, MB Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4 , CPU AMD Ryzen 5 1600+ Pinnacle Ridge 12nm @3.975 GHz 1.34 V, Cooler Arctic Freezer 34 eSports, RAM 2x8 GB Crucial Ballistix Sport LT Red DDR4-3000(XMP) @3400 MHz (18-18-18-34 CR1) 1.365 V, PSU Thermaltake Smart DPS G750W, SSD Samsung 850 EVO 500 GB, WD Green 240 GB, HDD Seagate ST3000DM008 3 TB, DVD ASUS DRW-2014L1T, GPU NVIDIA Asus Strix GTX 970, TV/MONITOR Panasonic TX-L42ET60E IPS + LG L204WT
Laptop: Asus G551JM - CPU I7 4710HQ, RAM 8 + 4 GB DDR3 1600, GPU NVIDIA GTX 860M with unlocked BIOS, SSD Micron 1100 256 GB, HDD HGST 1TB WD 7200 RPM
Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеraze79, на 09.10.20 - 23:29, каза:

Тествай компютъра на друг монитор. Също така имаш вградено видео, тествай с него дали ще го има проблема. Най-добре закарай всичко в някой сервиз за диагностика, там ще ти кажат дали някой компонент има проблем и какъв е.

Когато дам disable на външната карта т.е. GTX 1050 и проблема изчезва. Монитора е ползван доскоро със същия hdmi кабел към лаптопа ми и нямаше никакви проблеми, работеше много добре.
Освен това успях към вградената карта да включа монитора с VGA кабел, като изключим вълните от лошия сигнал, този проблем на снимките го нямаше също.

Мнението беше редактирано от fatb0y: 09.10.20 - 23:32

0

Потребителят е неактивен   Tarvilian 

• Регистриран: 30-September 10
Тя не е само за копане.Става и за игри не по-зле от стандартна 470-ка,да не кажа и че е по-добре заради паметта.Просто има само 1 порт,и той е цифров DVI.Направи си сметка достатъчен ли е.
0

Преглед на мнениеTarvilian, на 09.10.20 - 23:33, каза:

Тя не е само за копане.Става и за игри не по-зле от стандартна 470-ка,да не кажа и че е по-добре заради паметта.Просто има само 1 порт,и той е цифров DVI.Направи си сметка достатъчен ли е.

Като се замисля е достатъчен и без това мисля утре да купя dvi-d към dvi-d кабел да пробвам и с него, монитора ми поддържа и dvi-d, а и не смятам компютъра да се връзва към нищо тъй като през лаптопа гледам на 55" 4к телевизор филми. Компютъра ще е главно за игри.
0

Потребителят е неактивен   donmarley 

• Регистриран: 14-April 07

Преглед на мнениеTarvilian, на 09.10.20 - 23:33, каза:

Проблемът на картата не е, че е само с един порт(ако отидеш за нов монитор ще видиш, че почти няма с DVI-D порт, да не говорим за VGA. Всичко е с HDMI, Display порт) а, че картата е refurbished
1

Здравейте, оказа се че дъното ми е това:
Asus P8H67-M PRO
Картата която си поръчах е тази:
sapphire radeon rx 550 pulse 4gb gddr5 128-bit
Според беглите ми познания излиза, че тази карта не е съвместима, правилно ли съм разбрал?
Ако е така препоръчайте ми карта до 200, 250 лв за игри нова за това дъно!
Предварително благодаря!
П.С. факта който ме навежда че са несъвместими е че дъното има PCI EXPRESS 2.0 а картата иска 3.0

Мнението беше редактирано от fatb0y: 10.10.20 - 16:11

0

Преглед на мнениеfatb0y, на 10.10.20 - 16:09, каза:

Здравейте, оказа се че дъното ми е това:
Asus P8H67-M PRO
Картата която си поръчах е тази:
sapphire radeon rx 550 pulse 4gb gddr5 128-bit
Според беглите ми познания излиза, че тази карта не е съвместима, правилно ли съм разбрал?
Ако е така препоръчайте ми карта до 200, 250 лв за игри нова за това дъно!
Предварително благодаря!
П.С. факта който ме навежда че са несъвместими е че дъното има PCI EXPRESS 2.0 а картата иска 3.0

Няма да има проблем. Ще тръгне.
3

Потребителят е неактивен   mybabyil 

• Регистриран: 10-July 06
Съвместими са картата и дъното. Разликата в производителността м/у PCI 2.0 и 3.0 е по-малка от 1% с по-мощен хардуер. А на твоите компоненти, разлика няма и да има.
The deeper you dig, the darker and scary it gets.
3

Благодаря за отговорите. Че вече се видях в чудо.
1

С тази слаба конфигурация и най-вече видеокарта, 4К ще е невъзможна резолюция. То реално и за 1080p и игри ще е трудно да се играят, дори и някои по-невзискателни и стари игри. Вече филми и клипове според зависи, но за 1080p няма да имаш проблеми. 1050 Ti е по-добър избор за 4К филми, поради поддържане на хардуерно ускорение. Дай видеокартата, както ти казах, в някой сервиз, да ти дадат становище.

Мнението беше редактирано от raze79: 10.10.20 - 17:45

Case Thermaltake Versa N21, MB Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4 , CPU AMD Ryzen 5 1600+ Pinnacle Ridge 12nm @3.975 GHz 1.34 V, Cooler Arctic Freezer 34 eSports, RAM 2x8 GB Crucial Ballistix Sport LT Red DDR4-3000(XMP) @3400 MHz (18-18-18-34 CR1) 1.365 V, PSU Thermaltake Smart DPS G750W, SSD Samsung 850 EVO 500 GB, WD Green 240 GB, HDD Seagate ST3000DM008 3 TB, DVD ASUS DRW-2014L1T, GPU NVIDIA Asus Strix GTX 970, TV/MONITOR Panasonic TX-L42ET60E IPS + LG L204WT
Laptop: Asus G551JM - CPU I7 4710HQ, RAM 8 + 4 GB DDR3 1600, GPU NVIDIA GTX 860M with unlocked BIOS, SSD Micron 1100 256 GB, HDD HGST 1TB WD 7200 RPM
Публикувано изображение
0

БЪМП НА ТЕМАТА
Здравейте, съфорумци,
Да ви кажа до къде стигнах аз с моите перипетии...
Поръчах ново ССД, поръчах още рам ДДР3 8 гигабайта и 4 гигабайта на 1333MHz, поръчах вентилатор нов и нова видео карта.
Частите започнаха да идват 1 по 1 и първо закачих ссд-то, после пристигна рамта, сложих я + 2х4 на другите два слота, общо стана 20 гигабайта и трябваше да пристигне вчера картата и да пусна компютъра. Да, но не. Онея тъпаци от Ардес ми изпратиха вместо 4 гигабайта карта със 128 бита, ми пращат 2 гигабайта на 64 бита шина... Както и да е, звънях им върнах я и сега чакам тази, която трябваше да е.
И вечерта викам да го пусна да видя поне ще тръгне ли с новото ссд и всичката рам поне, да ама не.
Включвам компютъра и завъртат се вентилаторите, светва, тръгва монитора появява се логото на биоса и хоп компютъра спира, после отново тръгва сам, пак за секунда, две, три и хоп пак угасва...
Пробвах всичко де що видях в интернета - ресет на биоса, вадих батерията на дъното връщах я, гледах за оголени кабели, гледах за раздути кондензатори, ама така и не намерих нищо притиснително, махах плочките рам 1 по 1 и ги тествах пак гасне.
Та въпроса ми е от какво може да е това гаснене, нямаше го допреди да взема новото ссд и рамта, но не вярвам че е от тях.
0

Потребителят е неактивен   donmarley 

• Регистриран: 14-April 07
за какво са ти тези 20 гитабайта памет?????
има някаква несъвместимост, най вероятно паметта. Пробвай само с една платка
видео изобщо има ли?
много тъпа карта си взел, само си даваш парите
0

Пробва ли нова инсталация на ОС? Тествай с някоя live os - линукс дистрибуция например. В BIOS виждат ли се температурите, да не би нещо да не си закрепил охлаждането или да се е откачило?
Публикувано изображение
0

С нова инсталация не съм пробвал. НЕ ме пуска даже да стигна до там. Компютъра тръгва и след 3 секунди гасне, после пак тръгва после пак гасне и така, а в момента в който успявам да вляза в биоса, според моите скромни, кроманьонски познания единия от волтажите свети в червено, което според мен не е нормално. Пише: 0.150v в червен цвят. Така и не успях да видя на кое е и да го запомня, защото рестарт след рестарт.
Иначе от едно време знам по повод рамта, че колкото повече, толкова по-добре, но явно не е така. А по повод картата, толкова беше бюджета и това беше най-читавото. Макар че в момента е на ремонт и единственото което искам е да проработи.
И тук идва въпроса кое е по добре:
8 гигабайта памет на дуал чанъл или 16 гигабайта без дуал чанъл? То въпросите ми са малко тъпи, като самия мен, ама все пак като ми обяснят нещо вдявам за какво иде реч.
П.С. Не знам да съм развалил нещо по захранването или да съм изключил, помня само че натиканите кабели от дясната страна на кутията, за т.нар. cable management ги извадих за да успея да пусна ссд-то и да вържа вентилатора, после затоврих капака и пробвах, но така и не успях да разбера какво става, че компютъра гасне и се пуска сам.
Ще пиша като магьосниците от сервиза кажат какво му е било...
П.С. 2 НЕ СИ КУПУВАЙТЕ НИЩО ВТОРА РЪКА ОСОБЕНО ОТ OLX!!!
0

Преглед на мнениеfatb0y, на 17.10.20 - 01:03, каза:

8 гигабайта памет на дуал чанъл или 16 гигабайта без дуал чанъл?
П.С. Не знам да съм развалил нещо по захранването или да съм изключил, помня само че натиканите кабели от дясната страна на кутията, за т.нар. cable management ги извадих за да успея да пусна ссд-то и да вържа вентилатора, после затоврих капака и пробвах, но така и не успях да разбера какво става, че компютъра гасне и се пуска сам.
Ще пиша като магьосниците от сервиза кажат какво му е било...
П.С. 2 НЕ СИ КУПУВАЙТЕ НИЩО ВТОРА РЪКА ОСОБЕНО ОТ OLX!!!
Принципно на дъното има джъмпер за нулиране на BIOS, в упътването пише как се прави, но щом си го дал на сервиз, да се надяваме, че е читав и ще оправят проблемите. Иначе от продавалник съм купувал и продавал доста неща, като винаги съм искал тест на място или пред куриера. Иначе и аз съм се "парил" от там с един повреден телефон, но после си избих 80% от сумата, като го продадох на части, дори още имам останали. От мерака по-силно няма, но трябва да се внимава.
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login