Форум

Data.BG Форуми: Изпращане на живо видео в частен канал - как (моля за помощ) - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Изпращане на живо видео в частен канал - как (моля за помощ)

Потребителят е неактивен   skycatbg 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 27-February 11
Здравейте всички.

Имам следната идея, но не знам как да я реализирам и търся помощ:

Отскоро имам дронче.. с камера... Който като лети, изпраща видеото от камерата на контролера, съответно на таблет (с андроид), свързан с контролера.

Искам да направя така, че докато аз летя някъде на някоя полянка, да стриимвам видеото на домашния ми компютър (с твърдо IP), така че и брат ми да може да вижда това, което е уловила камерата (в почти реално време).
За целта ще си взема някакъв по-богат мобилен план за данни за таблета с дрона, знам, че ще има и още някакви спънки, но основното ми запитване е - някой правил ли го е и може ли да ми каже как да го направя?
Забележки:
1. Искам да направя изпълнението така, че да се вижда в някакъв частен канал - не да ме гледа "целия свят", а примерно макс 3-4 устройства (човека) ако се наложи, като основно - само 1 отдалечено устройство (домашния компютър). Четох нещо за Youtube, но май няма да се получи.. Поне аз не видях нищо за лайв стриим...
2. Не държа да се записва това, което е пристигнало от дрона на домашния компютър, въпреки, че ако ще се направи изпълнението с някакъв софтуер, ще е интересна (и полезна) опция. Естествено, живеем в БГ и за целта си търся нещо по-безплатно, все пак няма да изкарвам пари от това

Накратко си представям канал от типа "събития на живо", в който пускам дрона, докато лети - гледат тези, които имат интерес, после гася дрона и всичко приключва... Някой знае ли как да направя нещо такова - сотуер, сайтове и т.н.

Благодаря предварително
0

Потребителят е неактивен   enterpassword 

• Преглед на блога
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 08-August 07
Най-лесно, НО и най-рисково според мен ще е просто да качиш един смартфон, за предпочитане по-старичък, на самия дрон и той ще предава всичко на живо в избрано от теб сайт - Facebook, YouTube, други ...

Разбира се, само ако дронът ти има необходимата сила...

Мнението беше редактирано от enterpassword: 07.09.18 - 17:38

http://Time.is ... ;) Is YOUR time correct > ? ;-}
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login