Форум

Data.BG Форуми: Windows Xp SP2 / SP3 Tips, Tricks, Fixes - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (122 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Windows Xp SP2 / SP3 Tips, Tricks, Fixes

Потребителят е неактивен   shelbygt 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 04-July 05
Ще инсталирам Win XP pro Sp2 ,но мисля SP 2 да не го слагам (има ли някаква полза от него) ,как д а стане че да не го инсталирам?
0

Потребителят е неактивен   phjord 

• Регистриран: 22-October 04
[quote="shelbygt"]Ще инсталирам Win XP pro Sp2 ,но мисля SP 2 да не го слагам (има ли някаква полза от него) ,как д а стане че да не го инсталирам?[/quote

Тогава си инсталирай *98 .
Като ще си качваш Виндоус слагай последния със всички ъпдейти.
Проблем се получава единствено ако не си си свалил последните драйвъри за всички устройства(повтарям всички).
Ако имаш последните драйвъри ще си работиш като пушка.
0

Потребителят е неактивен   diezz 

• Регистриран: 19-December 03
Да попитам, изтрили са ми долу в бързото меню иконката с която се минимизират всички отворени прозорци, от къде да и дръпна един шорткът.
0

Потребителят е неактивен   kadroso 

• Регистриран: 20-July 06
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Местния Супермен ..

shelbygt каза:

Ще инсталирам Win XP pro Sp2 ,но мисля SP 2 да не го слагам (има ли някаква полза от него) ,как д а стане че да не го инсталирам?
Най-добре си го инсталирай щото без СП2 или СП1 квото и да пайш квито и антивирусни да слагаш пак ше ти влизат вируси.И аз бях така без СП2 и се чуддех що на всеки 2 седмици преинсталвах Уиндоуса.
0

[quote="phjord"][quote=shelbygt]Ще инсталирам Win XP pro Sp2 ,но мисля SP 2 да не го слагам (има ли някаква полза от него) ,как д а стане че да не го инсталирам?[/quote

Проблем се получава единствено ако не си си свалил последните драйвъри за всички устройства(повтарям всички).
Ако имаш последните драйвъри ще си работиш като пушка.[/quote]

Качих СП 2 ,нямам последните драйвери ,но мисля че засега нямам ,проблеми ,то си ги е качило май всичките
:)
0

Потребителят е неактивен   borgamarr 

• Регистриран: 01-October 04
Някой знае ли това : Публикувано изображение
как се ремонтира?
0

кak да махна ъпдейтите и Firelaw-a на SP2
0

Потребителят е неактивен   shappy 

• Регистриран: 12-April 05

Цитат

Трик 5 – Настройки на паметта (това се отнася само за потребители които имат над 265 MB RAM – ако Вашата е толкова или по-малко пропуснете тази точка)

Като го направя ( двата ключа в registry ) Windows-а не тръгва посмъртно. Дава Can not load registry hive Или нещо подобно. Работи само Safe mode...
0

Потребителят е неактивен   sheikar 

• Регистриран: 26-April 06
  • Град:София
Смениха ми IP-то с реално и сега не мога да
отварям някои саитове.Доставчика ми каза ,че проблема е от Windows. Трябва ли да преинсталирам Windows-а или има и друг начин?
0

Потребителят е неактивен   polopolovin 

• Регистриран: 11-November 06
Лекарства за болен WIN ......Tyk
0

Потребителят е неактивен   wallace 

• Регистриран: 01-August 03
Харда ми не е разделен т.е. имам само С: и е под FAT32. Възможно ли е да го направя NTFS без да форматирам, преинсталирам и т.н. Ако съществува такава възможност, ще съм щастлив някой да ме светне.
0

Потребителят е неактивен   mcfara 

• Регистриран: 01-May 06
  • Град:Червен Бряг
  • Интереси:rap , piramyd , mummys
Препоръчвам ти да го разделиш на повече дялове , иначе с командата
C:> CONVERT  C:  /fs:ntfs

0

Потребителят е неактивен   johni 

• Регистриран: 10-January 04
wallace
Същото се получава като кликнеш в Explorer прозореца с десен бутон в/у съотвтния дял и някъде надолу има команда Format, откъдето да си избереш файловата система. А mcfara е много прав - повече от един дял наложително. При една чиста преинсталация ще загубиш всичката информация от харда.
0

Потребителят е неактивен   wallace 

• Регистриран: 01-August 03
ОК, ще го разделя. Благодаря за съветите. Все пак някой ще трябва да ми каже как да го разделя. И евентуално как би било най-удачно да се раздели 80 GB хард. И в крайна сметка ще ми създава ли проблеми едно разделяне или просто разделям, форматирам си го под NTFS, рестартирам си машината и всичко си е ОК???
0

Потребителят е неактивен   johni 

• Регистриран: 10-January 04
При инсталиран Windows, разделянето става с Partition Magic. Най-лесно е при преинсталиране - изтриваш наличния дял/дялове/ и след това ги създаваш със съответен размер. Например: 10,25, 45 или 15,25,40 - съответно: C.D,E. И двата начина ти позволяват да избереш файлова система.
0

Потребителят е неактивен   gamencerista 

• Регистриран: 19-June 05
  • Град:Без дом, Без Аватар заради някой си мод :Д

lordghost каза:

Браво, полезна информация!

ЕДИТ:

Цитат

Force Explorer to Start With the Folder You Want

Intended For
Windows XP
Windows 2000
Windows Me
Windows 98
Windows 95
Few things in Windows are more irritating than the way that Explorer always opens in the same folder (C: for Windows 95/98, My Documents for Windows Me/2000/XP). If you have an entry in your Start Menu to run Explorer, you can change it to "Explore" at the folder of your choice:

* Open Explorer, and go to your Start Menu folder.
* Find the shortcut for Explorer, right click on it, and select Properties.
* Click on the Shortcut tab, and change the Target so it reads: c:windowsEXPLORER.EXE /n, /e, d:myfolder (where c:windows is your Windows directory, and d:myfolder is the directory in which you want Explorer to start.)

* Tip: To have Explorer start with My Computer, so no branches are initially expanded, use the following command line options: /n, /e, /select, c:

Note: this won't work if you try to start Explorer by right-clicking on the Start Menu . Just put a shortcut to EXPLORER.EXE in the top level of your Start Menu folder for easy access.

Преди време помня на някой му трябваше това, нека да го има.

Може ли български че съм зле с английския
0

Потребителят е неактивен   gamencerista 

• Регистриран: 19-June 05
  • Град:Без дом, Без Аватар заради някой си мод :Д
През 20тина мин експорер.ехе ми заема 99% от СРU и трябва да спра процеса и отново да го пусна. Преинсталирах Уин-а и пак е така.
Тук във форума намерих нещо не знам кво е ?

Цитат

Force Explorer to Start With the Folder You Want

Intended For
Windows XP
Windows 2000
Windows Me
Windows 98
Windows 95
Few things in Windows are more irritating than the way that Explorer always opens in the same folder (C: for Windows 95/98, My Documents for Windows Me/2000/XP). If you have an entry in your Start Menu to run Explorer, you can change it to "Explore" at the folder of your choice:

* Open Explorer, and go to your Start Menu folder.
* Find the shortcut for Explorer, right click on it, and select Properties.
* Click on the Shortcut tab, and change the Target so it reads: c:windowsEXPLORER.EXE /n, /e, d:myfolder (where c:windows is your Windows directory, and d:myfolder is the directory in which you want Explorer to start.)

* Tip: To have Explorer start with My Computer, so no branches are initially expanded, use the following command line options: /n, /e, /select, c:

Note: this won't work if you try to start Explorer by right-clicking on the Start Menu . Just put a shortcut to EXPLORER.EXE in the top level of your Start Menu folder for easy access.

Тва ще разреши ли тоя проблем. И ако да ми опишете на български как става защото съм зле с английския.
0

Потребителят е неактивен   yewer 

• Регистриран: 27-December 05
Горният цитат се отнася за това какво да се стартира след отваряне на Windows Explorer - дали My Documents или дялът от твърдия диск, на който е инсталирана операционната система.
Проблемът с high CPU usage на експлорера може да се дължи на рилийз на операционната система, която използвате. Например често се наблюдава този проблем при XP с интегрирани ъпдейти до даден месец в инсталационния диск. Друг вариант е хардуерен - проблем с физическата памет. Много често по твърдия диск има грешки (не пишете дали правите пълен формат за чиста инсталация), за които може да се провери в контрол панел > Административни инструменти > отляво Storage > Disk Management. Там се изписва статусът на твърдия диск, дяловете. Цъкнете с десен бутон, Properties, таб Tools > Error Checking Check Now..., сложете отметки на двете опции и ако ви попита дали да направи тази задача при следващото стартиране на ОС давате Yes. Правите това за всички дялове на диска. Троянци също (нищо не споменавате за това какви защитни програми използвате)...
0

Потребителят е неактивен   kuncavia 

• Регистриран: 13-February 04
  • Интереси:������

AnHiMiLaToR каза:

Q:Как да направя Windows-a си легален?

A:1.Изтегляте това,разархивирате.
2.Отваряте "keyfinder.exe"
3.Давате "Options > Change Windows Key"
4.Сега отваряте файла "Windows XP Key.txt"
5.Като гледате кода от txt файла,попълвате кутииките във "keyfinder.exe"
6.Давате "Change" , "OK" и готово!
За проверка - /Official Microsoft Validation/Microsoft Genuine Advantage Diagnostic Tool.exe

П.С:Автора,добре ще е да ги събираш в първия пост.:)

Евала не вярвах че бачка най-накрая ке си имам IE7
Слагай си по-малки картинки в подписа, моля. И ако може да не е повече от 1.
barut
0

Потребителят е неактивен   longrunner 

• Регистриран: 16-July 06
  • Град:София

kuncavia каза:

AnHiMiLaToR каза:

Q:Как да направя Windows-a си легален?

A:1.Изтегляте това,разархивирате.
2.Отваряте "keyfinder.exe"
3.Давате "Options > Change Windows Key"
4.Сега отваряте файла "Windows XP Key.txt"
5.Като гледате кода от txt файла,попълвате кутииките във "keyfinder.exe"
6.Давате "Change" , "OK" и готово!
За проверка - /Official Microsoft Validation/Microsoft Genuine Advantage Diagnostic Tool.exe

П.С:Автора,добре ще е да ги събираш в първия пост.:)

Евала не вярвах че бачка най-накрая ке си имам IE7

...а за какво ти е това IE7?!?!?!?!
0

Споделете тази тема чрез:

• (122 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login